Kontrabandim me barna dhe mito, arrestohet një oficer doganor dhe një person i dyshuar


[ad_1] Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar një oficer doganor dhe një person tjetër me dyshimin për dhënie të mitos dhe kontrabandim të barnave. Në njoftim thuhet se njësit e Doganës kanë gjetur sasi të barnave në një veturë në afërsi të pikë kalimi kufitar dhe në bazë të dyshimit të […]

ShKK parandalon futjen e substancës së dyshuar narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë


[ad_1] Shërbimi Korrektues i Kosovës në vazhdën e luftimit të dukurive negative brenda institucioneve korrektuese, sot rreth orës 11:40 në bazë të informacioneve paraprake ka arritur të parandaloi futjen e substancës së dyshuar narkotike në Qendrën e Paraburgimit Prishtinë. “Me të pranuar informatat se një zyrtar korrektues dyshohet për shpërndarje të lendeve të dyshuara narkotike […]

Arrestohen dy persona për kontrabandim të cigareve


[ad_1] Dy persona janë arrestuar me urdhër të prokurorisë pasi janë zënë duke kontrabanduar cigare. Rasti dyshohet të këtë ndodhur pranë kufirit me Malin e Zi, më saktësisht mbi fshatin Jabllanicë. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar prokurori i rastit, Ersan Qavolli. “Ndaj të dyshuarve rasti është hapur për vepër penale kontrabandimi i mallrave nga […]

E fshehin në rrobat për të burgosurin, familjarët përpiqen të fusin drogë në Burgun e Dubravës


[ad_1] Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se ka arritur të parandalojë futjen e drogës në burgun e Dubravës. Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur sot rreth orës ‪‪15:45. Oficerët korrektues kanë gjetur një sasi narkotikësh që familjarët kanë tentuar ta fusin në ambientet e burgut ku ndodhet një i afërm i tyre. “Oficerët korrektues gjatë […]

Ministrja Bajrami takon specialistët italianë: Kundër hajnave edhe me Guardia di Finanzia


[ad_1] Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, me anë të një postimi në FB ka bërë të ditur se sot ka pritur Guardia di Finanza bashkë me Ambasadorin Italian, Nicola Orlando. Ajo thotë se në këtë takim kanë biseduar për një projekt të përbashkët, i cili do të financohet nga BE, e që ka për qëllim […]

“Heqje e transplatim organesh”- A kishte kushte Shtëpia e Verdhë për akuzat e Dik Martit?


[ad_1] Dick Marty ishte shprehur i sigurt: Shtëpia e verdhë në Burrel i ka shërbyer UÇK-së si sallë operimi për të zhvilluar kontrabandën e saj me organe njerëzish. Viktimat kanë qenë serbë dhe romë. Në fillim të Raportit të tij (Pikat 1-20, Faqe 1-4) ai përsërit të njëjtat akuza si në raportin e tij të […]

Kosovari kapet në kufi duke kontrabanduar 25 krerë gjedhe


[ad_1] Policia e Kosovës e ka ndaluar një person nën dyshimin për kontrabandë me kafshë. Sipas policisë rasti ka ndodhur në fshatin Kabash në pikë kufitare të Kosovës, dje rreth orës 12:07. PK-ja njofton se gjatë kontrollimit të kamionit të tij, i dyshuari kishte të ngarkuar 25 krerë gjedhe, për të cilat s’ posedonte dokumentacion […]

Deputetja turke e Bundestagut gjerman me akuza për UÇK-në: Specialja të sigurojë që dëshmitarët të mos vriten si në rastin e Haradinajt


[ad_1] Deputeteja në Bundestsgun gjerman por me origjine turke, Sevim Dagdelen, ka lëshuar akuza të forta ndaj UÇK’së duke i quajtur krerët e saj “kriminelë”. Ajo përmes një postimi në Facebook ka thënë se Tribunali Special në Hagë më në fund ka ngritur akuza kundër ish-komandantit të Kosovës Hashim Thaçi për krime lufte dhe krime […]

Trafikonte drogë me vlerë 6 milionë euro/ Flet shqiptari i arrestuar në Greqi: E dija se po transportoja cigare


[ad_1] Një nga personat që u arrestua në mëngjesin e 8 tetorit teksa është përpjekur për të tranportuar drogë vlera e të cilës shkonte vlerë 6 milion euro nga Greqia në Turqi ka mohuar se është përfshirë në trafikimin e lëndës narkotike. Ai është shprehur se s’ e dinte se çfarë kishte brenda pakove, sakaq […]

Zubin Potok, arrestohet për kontrabandë me mallra


[ad_1] Në person, që ishte duke drejtuar një automjet me targa të huaja është arrestuar nga Polciia e Kosovës pasi që i njëjti përmes udhëve ilegale kishte hyrë ne territorin e Kosovës me mall komercial të padeklaruar. “Është ndaluar automjeti me targa të huaja që drejtohej nga i dyshuari mashkull  kosovar pasi që i njëjti […]

Viti, arrestohet për kontrabandë


[ad_1]   Nga Skocia në Stamboll, me anë të qytetit italian të Pizas   Në verën e vitit 1968, një grup shokwsh e modifikuan një autobus dykatësh (dykuvertësh) dhe u nisën për një udhëtim për në Evropën Lindore. Të sponsorizuar nga dy prodhues skocezë të uiskit, ata hasën në tanke sovjetike, në mungesë birre rumune […]

VIDEO- Masat e fshehta që u përdorën për të hetuar grupin e Karaçevës


[ad_1] Një hetim i gjatë më shumë se një vit rezultoi me dhjetëra të arrestuar, më shumë se dhjetë objekte të rrënuara në Karaçevë që shërbyen si kazino ilegale dhe 12 zyrtarë policor të arrestuar Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë”, u transmetuan pamjet ekskluzive të një hetimi të gjerë në zonën për […]

(FOTO) Konfiskohen tre kallashnikovë në Vërmicë, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë


[ad_1] Tre kallashnikovë të fshehur në njërën nga ulëset e një veture janë gjetur dhe konfiskuar sot  nga Dogana e Kosovës. Kallashnikovët e konfiskuar nga Dogana e Kosovës, Foto: Dogana e Kosovës/ Facebook Sipas njoftimit të Doganës, njësitet e anti-kontrabandës kanë gjetur tre kallashnikovë të cilat dy shtetasit e Shqipërisë i kishin fshehur brenda automjetit […]

Aksion policor kundër kontrabandës së armëve në Pejë


[ad_1] Disa armë janë konfiskuar në një aksion policor i cili ka nisur mëngjesin e sotëm në rajonin e Pejës. Grupe të organizuara kriminale të cilët dyshohen se po kontrabandojnë armë kanë qenë cak i një aksioni të gjerë policor të ditës së sotme në rajonin e Pejës. Burime të KALLXO.com kanë thënë se aksioni […]

Policët e arrestuar në Karaçevë ishin dënuar më parë


[ad_1] Një rrjet i dyshuar kriminal ku bëjnë pjesë 12 Polici të Kosovës janë duke u hetuar për kontrabandë dhe pjesë e grupit të kazinove të Karaçevës. Pjesëtarë të grupit të cilët u arrestuan të premten e kaluar janë të njohur edhe më parë për vepra penale. KALLXO.com ka gjurmuar në dosje të gjykatës ku […]

Policia shkatërron bimë narkotike në Koshare


[ad_1] Policia e Kosovës në vazhdën e implementimit të planit operativ “Parandalimi i kultivimit të narkotikëve dhe kontrabandës” ka bërë identifikimin dhe shkatërrimin e disa bimëve narkotike. Policia ka bërë të ditur se sot në Koshare gjatë zbatimit të plani operativ, në orët e para të mëngjesit ka zbuluar edhe një plantacion me të mbjella […]

error: Content is protected !!