Kosova siguron 1.213.290 vaksina në marrëveshjen me Pfizer!


Kosova siguron 1.213.290 vaksina në marrëveshjen me Pfizer! Është arritur marrëveshja me Pfizer për blerjen e 1.213.290 dozave të vaksinës COVID-19. Ky moment shënon hapin më të rëndësishëm për Republikën e Kosovës përballë Covid-19, duke ruajtur shëndetin e qytetarëve dhe sistemin tonë shëndetësor. Pas një pune intensive të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Ekipit Negociator të […]

Tre fëmijëve nga Kosova, ju mundësohet shërimi në Izrael


[ad_1] Ambasadorja e Kosovës në Izrael Ines Demiri, ka bërë të ditur se pas një takimi të rëndësishëm me Simon Fisher, Drejtor Ekzekutiv i organizatës humanitare “Save a Child’s Heart” me seli në Holon të Izraelit dhe me Ambasadorin Dan Oryan ju kanë mundësuar tre fëmijëve nga Kosova, të shoqëruara nga nënat e tyre gjatë […]

Shpëtohen me moto-sajë nga Policia e Kosovës


[ad_1] Policia e Kosovës me anë të një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se disa pjestarë të njësisë policore kanë shpëtuar disa persona me moto-sajë në bjeshkët e Zhurit. Postimi i plotë nga Kosovo Police: Disa persona hasin në vështirësi në Bjeshkët e Zhurit si pasojë e dëborës, shpëtohen me moto-sajë nga Policia […]

ShSKUK përfiton donacion në vlerë prej 100 mijë euro


[ad_1] ShSKUK ka përfituar donacion në vlerë prej 100 mijë euro. Ky donacion është nënshkruar ndërmjet Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës dhe Organizatës Care for Kosovo Kids. ndërsa, qëllimi i këtij memorandumi është renovimi i Laboratorit të Patologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku përveç renovimit, parashihet edhe blerja e pajisjeve të […]

Mimoza Sllamniku ka probleme me veshkat dhe kurimi i kushton 30 mijë euro – kërkon ndihmën e njerëzve vullnetmirë


[ad_1] Mimoza Sllamniku, 28-vjeçarja nënë e dy fëmijëve 2 dhe 4 vjeç ka nevojë për ndihmën e njerëzve vullnetmirë. Ajo vuan nga dëmtimi i veshkave dhe si pasojë e kësaj tashmë është edhe në dializë. Në pamundësi për të siguruar veshkën ne përshtatshme dhe koston prej rreth 30 mijë eurove për transplant, familja është e […]

Shtëpi dhe kuzhina për kukulla në Eureka Kids Kosovo


[ad_1] Fëmijët mund të dëshirojnë të luajnë me shtëpi dhe kuzhina në miniaturë. Realizojani dëshirën fëmijës tuajdhe blini shtëpi dhe kuzhinë të kukullave Kuzhinat dhe shtëpitë e kukullave janë lodrat më të dëshiruara për të vegjlit. Me lojë simbolike ata bëjnë prova dhe përjetojnë situatat në të cilat mund të gjenden nesër, per me shume […]

LIERAC Kosovo këtë fundvit vjen me dhurata të mrekullueshme për ju!


[ad_1] Si kurrë më parë Lierac, kësaj radhe sjellë më pranë jush complete me artikujt tuaj më të dashur dermokozmetik për lëkurës tuaj, për kujdes e mirëmbajtje. Për vajzat e reja që duan të kujdesen për lëkurë ju ofrojmë setin HYDRAGENIST. Hydragenist Gel-Crème I përshtatet lëkurës normale të kombinuar. Me blerjen e serumit Hydragenist merrni […]

Tottenhami po e mposht Arsenalin me një supergol nga Son (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Si të përkujdesemi shëndetshëm për lëkurën e bebit gjatë dimrit?


[ad_1] Lëkura e foshnjave imagjinohet të jetë e butë, e lëmueshme, e shëndritshme, me pak fjalë të jetë lëkurë e përsosur. Por Po qe se mendoni se lëkura e të gjitha foshnjave është ideale, e keni gabim! Në realitet, ajo mund të jetë e thatë, e ndjeshme dhe madje të ketë disa çngjyrosje – veçanërisht […]

Përfundon edicioni i pestë i Green Business Expo


[ad_1] me anë të njoftimit, Kubi i Prodhueseve njofton se përfundon me sukses Green Business Expo, platforma e parë virtuale për bizneset e gjelbra. “Klubi i Prodhuesve të Kosovës ju falënderon për pjesëmarrjen në edicionin e pestë të Green Business Expo. Duke marr parasysh rrethanat aktuale, të krijuara nga pandemia COVID-19, Klubi i Prodhuesve të […]

Napoli po e mposht AZ Alkmaarin (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Këshilla e MPB-së: Passwordin tregojani vetëm prindërve


[ad_1] Ministria e Punëve të Brendshme ka apeluar për ruajtje të privatësisë në rrjetet shoqërore. Nga kjo ministri kanë apeluar se passwordi s’ duhet t;i tregohet askujt përpos prindërve. Postimi i plotë: Pos prindërve, password-in mos ia trego askujt tjetër!❌#KujdesNeInternetUNDP Kosovo Norwegian Embassy in Prishtina Ministria e Punëve të Brendshme Kosovo Police KOS-CERT : Njësia […]

Dhunimi i burrave, plaga e heshtur e luftës


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Manchester United – PSG, mbyllet pjesa e parë me dy gola të shënuar (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Dortmund – Lazio, formacionet zyrtare


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Mbi 2,600 shtëpi do të përfitojnë subvencione për efiçiencë të energjisë


[ad_1] Mbi 2600 shtëpi dhe banesa individuale do të bëhen efiçiente përmes pakos HER të projektit Subvencionet për Efiçiencë të Energjisë në Kosovë (SEEK), që është lansuar nga Fondacioni i Mileniumit i Kosovës (MFK). HER është shkurtesa për emrin e plotë të pakos “Rinovimet për Efiçiencë në Njësitë e Banimit” përmes së cilës familjet Kosovare […]

Tërmet në Shkup


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Salzburgu po mposht Lokomotivën e Moskës me golat e Mërgim Berishës (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Reali kërkon fitore ndaj Shakhtarit, publikohen formacionet zyrtare


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Vazhdojnë kolonat e gjata në Fushë-Kosovë


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Nisin provat për premierën e re në Teatrit e Qytetit në Gjilan


[ad_1] Teatri i Qytetit të Gjilanit ka nisur provat për premierën e re, “Kosovo for dummies“ e me regji të Blerta Rrustemi- Neziraj. Komedia „Kosovo for dummies“ me tekst të Jeton Nezirajt, rrëfen historinë e Antigonës nga Kosova, e cila për të fituar lejeqëndrimin në Zvicër, duhet të dëshmoj që s’ është një rinoqeront. “Megjithatë, […]

Shefi i AKI-së pritet të raportojë para deputetëve


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Tymi nga oxhaqet ndot ajrin në lagjet e Prishtinës


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

dukuritë e datës 30 nëntor


[ad_1] Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me përfaqësuesit e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për Shërbimin e Jashtëm të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 09:00) Mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Instituti GAP dhe Kosovo 2.0 organizojnë […]

Kuvendi sot shqyrton disa ligje e raporte vjetore


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Policia konfiskon armë në Podujevë


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Reali po mposhtet nga Alavesi (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Ura e Bosforit vishet me ngjyrat e flamurit shqiptar


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Vidhen 8 bateri dhe 600 litra derivate në Sllovi të Lipjanit


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

s’ miratohet rezoluta që kërkonte rikthimin e Task-forcës kundër korrupsionit


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Tottenhami po e mposht Ludogoretsin (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Pas raportimit në ‘Jeta në Komunë’ rregullohet ura në fshatin Gelancë të Suharekës


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Ferencvaros po e mposht Juventusin me golin e Myrto Uzunit (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Chelsea po e mposht Rennesin (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Tavolina shumëngjyrëshe, lodra ideale për zhvillimin e aftësive motorike te fëmijët


[ad_1] Të mësojmë duke luajtur. Kjo duhet të jetë motoja e secilit prind. andaj, prindërit duhet të kenë kujdes të vecantë në përzgjedhjen e lodrave për më të vegjëlit e tyre. Kjo tavolinë shumëngjyrëshe është idealja për fëmijën tuaj. Aktiviteteti me këtë tavolinë bëhet magjik. Ka aktivitete të ndryshme për të zgjuar kureshtjen tuaj: duke […]

Liverpooli po e mposht Leicesterin (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

652 gjoba për mosrespektim të masave anti COVID-19


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Atletico po e mposht Barcelonën me golin e Carrascos (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Juventusi po e mposht Cagliarin me golat e Ronaldos (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Juventus – Cagliari, formacionet zyrtare


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Jack Smith parashikon dënim të përjetshëm për Hashim Thaçin


[ad_1] Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith, në letrën e tij drejtuar Gjyqtarit të procedurës Paraprake, Nicola Guillou, letër e cila është e publikuar edhe në faqen zyrtare të Gjykatë Speciale, ka renditur argumentet e tij se pse Hashim Thaçi duhet të arrestohet dhe të dërgohet në paraburgim. Smith fillimisht ka shprehur frikën […]

Ja çfarë u bisedua në takimin e dytë “Diaspora Flet 2020”


[ad_1] Takmi i dytë pati përplasje në mes ideve nga diaspora dhe realitetit në vendin amë E Shtunë, 21 Nëntor 2020 – 10:40 albinfo.ch Në ditën e dytë të konferencës “Diaspora Flet 2020” u diskutua mbi angazhimin e diasporës në 20 vjetët e fundit dhe sfidat e reja që e presin koordinimin e bashkëpunimit mes […]

Shoqëria civile kundërshton vendimin e ministrit për rritjen e numrit të studentëve të Mjekësisë


[ad_1] 13 organizata të shoqërisë civile e kanë kundërshtuar vendimin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj për rritjen e numrit të studentëve në Fakultetin e Mjekësisë. Organizatat përmes një letre e kanë konsideruar të papranueshëm vendimin e njëanshëm të Ministrit të Arsimit dhe Shkencës (MASh) për rritjen e numrit të studentëve për 50 […]

Dy vaksina premtuese dhe udha e gjatë e shpërndarjes


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Kuvendi sot vazhdon me seancë, Hoti në interpelancë për Ujmanin dhe të pagjeturit


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Kuvendi sot vazhdon me seancë, Hoti në interpelancë për Ujmanin


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Mungon në gjykatë i akuzuari për dhunë fizike dhe psikike ndaj gruas


[ad_1] Në gjykatën e Mitrovicës ka dështuar të mbahet seanca ndaj të pandehurit K.B. I lartcekuri akuzohet nga Prokuroria e Mitrovicës se në korrik të viti 2019 në fshatin Kçiq i Madh kishte ushtruar keqtrajtim psikologjik dhe fizik ndaj  bashkëshortes së tij. Tutje akuza e prokurorisë thotë se i pandehuri kishte cënuar dinjitetin e bashkëshortes […]

Sokol Cikalleshi e kalon Shqipërinë në epërsi


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

469 të shëruar nga COVID-19 gjatë 24 orëve


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Pamje nga Graçanica ku u dogj billboardi ‘Liria ka emër’


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Komisioni Hetimor për Hidrocentralet sot mbanë mbledhjen e radhës


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Ferizaj, arrestohet i dyshuari për shpërdorim seksual të një djali të mitur


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Zvicra po e mposht Spanjën (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Mësoni fëmijët t’i pastrojnë duart me anë të lojës


[ad_1] Fëmijët duhet t’i mësojmë që të mbajnë higjienën dhe pse kjo gjë të mos bëhet me anë të lojës? Ne i mësojmë të vegjlit të fitojnë zakone të reja me anë të shpjegimit dhe përsëritjes. Kjo është arsyeja pse, në momentin që takohemi, duhet t’u mësojmë atyre rëndësinë e larjes së duarve, dhe me […]

Hoti sërish në interpelancë


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Islanda po fiton ndaj Hungarisë (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Zjarr në një bodrum në udhën ‘Bajram Klemendi’


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Franca befasohet nga Finlanda (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Loja argëtuese ‘JENGA’, lojë që i bën fëmijët të mendojnë


[ad_1] Fëmijët duhet të luajnë me lodra që i shtyejnë ata të mendojnë. Një prej lodrave të tilla është padyshimi loja argëtuese ‘JENGA’. Loja argëtuese “JENGA”. Fëmijët duhet të heqin numrin maksimal të blloqeve të mundshme pa hedhur kullën poshtë. Lojtari që s’ është eliminuar dhe ka numrin më të lartë të pjesëve do të […]

Bekim Balaj e kalon Shqipërinë në epërsi (FOTO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Oxhaku i një shtëpie mbush me tym lagjen e Muhaxherëve


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Aksident trafiku në hyrje të Veternikut


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Hapet thirrja për laboratorin e dramës bashkëkohore shqipe 


[ad_1] Disa prej institucioneve teatrore në vend do të organizojnë laboratorin e dramës bashkëkohore shqipe, “RKS­_drama lab 2020/2021”.   përmes një njoftimin në Facebook, teatrot organizuese të laboratorit, bëjnë të ditur se pjesëmarrësit në këtë laborator, do të kenë mundësi të përfshihen në procese kreative të shkrimit të dramës, të shkruajnë drama të reja ose të përfundojnë projektete […]

Liderët politikë në Kosovë urojnë Bidenin për fitoren në SHBA


[ad_1] Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e zgjedhur Joe Biden dhe nën-presidenten e zgjedhur Kamala Harris për fitoren e tyre në zgjedhjet amerikane të 3 nëntorit. “Jam e bindur se nën udhëheqësinë tuaj si president amerikan dhe nënpresidente amerikane, demokracia do të lulëzojë në Amerikë dhe në gjithë […]

Osmani uron Biden: Ai është mbështetës i madh i Kosovës së lirë dhe të pavarur


[ad_1] Ushtruesja e detyrës së presidentes dhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Joe Biden për zgjedhjen e tij si president i ri të SHBA-së. Osmani ka thënë se Biden është një mbështetës i madh i Kosovës së lirë dhe të pavarur. “Në emër të njerëzve të Kosovës, i shpreh urime të […]

Dembele e kalon Barcelonën në epërsi (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Gastronomët me lugë e tenxhere në rrugë


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Shkarkohet kryeshefi i KOSTT-it, Ilir Shala


[ad_1] Kryeshefi i KOSTT-it, Ilir Shala, përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se është shkarkuar nga kjo pozitë. Sipas njoftimit, në këtë pozitë është emëruar Mustafë Hasani. “Sot, Bordi i Drejtorëve të KOSTT-it, i kryesuar nga Jeton Mehmeti dhe Nebih Zariqi, Ajrina Gashi-Hamdiu, Xhyldane Kiçmari dhe Arben Dodaj, vendosi për shkarkimin tim […]

Vjosa Osmani nesër bën homazhe te varri i presidentit Ibrahim Rugova


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Konfirmimi i aktakuzave nga Gjykata Speciale, reagon Vlora Çitaku


[ad_1] Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzave ndaj disa prej ish-figurave kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Çitaku ka thënë se kur pluhuri të qetësohet dhe tymi të pastrohet UÇK do të mbetet lëvizja më e suksesshme. “Përsëri, kur pluhuri të qetësohet dhe tymi të pastrohet, do të […]

Konfirmimi i aktakuzave nga Gjykata Speciale, reagon edhe Vlora Çitaku


[ad_1] Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzave ndaj disa prej ish-figurave kryesore të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Çitaku ka thënë se kur pluhuri të qetësohet dhe tymi të pastrohet UÇK do të mbetet lëvizja më e suksesshme. “Përsëri, kur pluhuri të qetësohet dhe tymi të pastrohet, do të […]

Vetura e Thaçit arrin të zyrat e EULEX-it


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Manchester Unitedi po mposhtet nga Basaksehiri (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Gjendja në televizionin publik, sindikata kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së dhe Komision Hetues Parlamentar


[ad_1] Sindikata e Pavarur e Radiotelevizionit të Kosovës (RTK), ka kërkuar nga Kuvendi i Kosovës që të shkarkohet Bordi i RTK-së, si dhe të formohet një komision hetues parlamentar. Sindikata ka listuar disa vendime të Bordit të RTK-së, që sipas tyre janë të dëmshme për televizionin publik. “Sindikata e Pavarur e RTK-së (SPRTK), bazuar në […]

Pamje nga aksioni Speciales në shtëpinë e Jakup Krasniqit


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Liverpooli po e mposht Atalantën (Video)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Prishtinë, qytetarët parkojnë veturat në hapësira të gjelbëruara (FOTO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Presideni Thaçi flet për ditën e zgjedhjeve në SHBA, mban neutralitet ndaj kandidatëve


[ad_1] Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka uruar amerikanët për ditën e zgjedhjeve presidenciale të cilat po mbahen sot por që s’ është pozicionuar për ndonjërin nga kandidatët. Thaçi ka shkruar se Kosova beson në themelet demokratike të Amerikës. “Dita e Zgjedhjeve në ShBA është e rëndësishme për amerikanët por edhe për kombet në […]

Shefi i EULEX-it i shkruan Hagës për Mandatin e Speciales: Thaçi s’na konsultoi, të hidhet poshtë amendamenti


[ad_1] Shefi i EULEX-it, Lars – Gunnar Wigermark ka dorëzuar komente për mandatin e Speciales në Tribunalin Special. Në dokumentin e publikuar, kreu i EULEX’it, thotë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi s’ është konsultuar e as takuar me ta para se të propozonte ndryshimin e amendamentit për Specialen. Rrjedhimisht, një propozim të tillë në […]

Blini me zbritje produktet për kujdes ndaj lëkurës në LIERAC KOSOVO


[ad_1] Gratë jo rrallëherë kanë problem në gjetjen e produkteve të duhura për tipin e lëkurës që kanë. Për këtë arsye është e rëndësishme që gjithmonë t’i besoni brendeve të mirënjohura ndërkombëtare. Laboratories LIERAC PARIS, është një prej tyre. Laboratories LIERAC Paris, është themeluar në vitin 1975 në Pariz. Bazuar në nevojat për zgjidhje të […]

Blini grim kualitativ me zbritje në LIERAC Kosovo


[ad_1] Gratë jo rrallëherë kanë problem në gjetjen e grimit të duhur për tipin e lëkurës që kanë. Për këtë arsye është e rëndësishme që gjithmonë t’i besoni brendeve të mirënjohura ndërkombëtare. Laboratories LIERAC PARIS, është një prej tyre. Laboratories LIERAC Paris, është themeluar në vitin 1975 në Pariz. Bazuar në nevojat për zgjidhje të […]

Bretkoca zbavitëse, lodra që kombinon kënaqësinë me mësimin


[ad_1] Lodrat më të mira për fëmijë, janë ato që e kanë të kombinuar kënaqësinë dhe mësimin. Të tilla lodra mund të gjeni vetëm tek Eureka Kids Kosovo. Një prej lodrave që ndikon edhe në zhvillimin e intelegjencës tek fëmijët, lodra me bretkocë. Kjo bretkocë zbavitëse është e uritur dhe e etur për të ngrënë! […]

Aksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, vdes motoçiklisti


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Gjilan, babai raporton zhdukjen e të birit


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Portieri i Barcelonës e bën gabimin e vitit ndaj Alavesit (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Liverpooli po mposhtet nga West Hami (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Gastronomët mund të protestojnë Nëse s’ përfillen kërkesat e tyre


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

86 të shëruar nga COVID-19


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Shefi i EULEX-it në Kosovë: Mbrojtja e grave dhe vajzave nga dhuna, i bën shoqëritë më të qëndrueshme


[ad_1] Shefi i Misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Lars-Gunnar Wigermark, ka deklaruar se mision i tij është përkushtimi në zbatimin e agjendës për gratë, paqen dhe sigurinë. përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, EULEX shkruan se mbrojtja e grave dhe vajzave nga dhuna dhe sigurimi i qasjes së tyre efektive […]

Turqit kërkojnë nën rrënoja për të mbijetuarit e tërmetit


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

PDK nesër me konferencë para Kuvendit të Kosovës


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

MTI njofton se janë lajmëruar tre investitorë strategjik për ‘Hotel Grand’-in


[ad_1] Gjatë ditës së sotme është mbajtur mbledhja e Komisionit Ndërministror për Investime Strategjike. Në këtë mbledhje u shqyrtuan aplikimet e disa kompanive për marrjen e statusit të investitorit strategjik. “Në takimin e kryesuar nga ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, morën pjesë edhe përfaqësues të ministrive dhe të komunave, të cilët dhanë mendimet […]

Hapet ekspozita ‘Dhuna s’ fshehet mrena mureve’


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Polici i arrestuar dyshohet se shantazhoi një grua me publikimin e një videjo intime


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Komedia ‘Fluturim mbi Teatrin e Kosovës’ botohet në gjuhën frënge


[ad_1] Komedia e Jeton Nezirajt, “Fluturim mbi Teatrin e Kosovës” është përkthyer në gjuhën frënge nga Sébastien Gricourt dhe Evelyne Noygues. Tashme komedia e Nezirajt është në dispozicion të lexuesve francezë. Lami për botimin dhe daljen në treg të komedisë, “Fluturim mbi Teatrin e Kosovës” është dhënë edhe nga Ambasada e Francës në Kosovës në […]

Reagon ambasadori Qëndrim Gashi pas sulmit terrorist në Francë


[ad_1] Ambasada e Kosovës në Francë ka dënuar sulmet terroriste në qytetin Nice të Francës ditën e sotme. përmes një rishpërndarje në Twitter të postimit të ambasadës së Kosovës në Francë, ambasadori Qëndrim Gashi ka dënuar fuqishëm këto sulme, duke thënë se terroristët s’ do të fitojnë.   “Ne dënojmë fuqishëm sulmet terroriste në Nice. […]

Barcelona po e mposht Juventusin (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Juventus – Barcelona, formacionet zyrtare


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Real Madridi po mposhtet nga Borussia Monchengladbachi (VIDEO)


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

British Council mban sesione digjitale online për video lojëra


[ad_1] Më 28 tetor 2020, British Council nis projektin kulturor dhe artistik “PlayUK”, i cili ka për qëllim promovimin dhe zhvillimin e shkathtësive të të rinjve në fushën e video lojërave, si një degë me shumë potencial rritjeje në fushën e artit. British Council, me anë të një komunikate për media njofton se edicioni i […]

error: Content is protected !!