Afro 100 mijë pacientë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë


Në Kosovë ka filluar të bie numri i personave të infektuar me COVID-19, ndërsa është rritur numri i personave që janë shëruar nga ky virus. IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 202 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 97.877 raste, transmeton Telegrafi. Po […]

19 raste me koronavirus në Prishtinë gjatë 24 orëve


Prishtina prin për nga numri i rasteve me koronavirus në Kosovë gjatë 24 orëve. 19 raste janë regjistruar në kryeqytet gjatë një dite. Të infektuar ka pasur edhe në komuna të tjera si: Mitrovicë 6 raste, Ferizaj 3 raste, Gjilan 3 raste, Podujevë 3 raste, Gjakovë 2 raste, Kaçanik 2 raste, Obiliq 2 raste dhe […]

52 raste me koronavirus në Prishtinë


52 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Prishtinë. Kryeqyteti sërish shënon numrin më të lartë të të infektuarve në nivel komunash në Kosovë. Përvec në Prishtinë, të infektuar ka edhe në komunat tjera, si: Podujevë 14 raste, Skenderaj 14 raste, Mitrovicë 12 raste, Ferizaj 11 raste, Gjilan 11 raste, Prizren 9 raste, Fushë-Kosovë 8 […]

82 të infektuar me COVID-19 në Prishtinë


82 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Kryeqyteti sërish ka shënuar numrin më të lartë të të infektuarve në nivel komunash në Kosovë. Përvec në kryeqytet, të infektuar ka edhe në komunat tjera, si: Mitrovicë 39 raste, Ferizaj 34 raste, Podujevë 29 raste, Gjilan 23 raste, Gjakovë 18 […]

86 raste me koronavirus në Prishtinë gjatë 24 orëve


Prishtina prin për nga numri i rasteve me koronavirus në Kosovë gjatë 24 orëve. 86 raste janë regjistruar në kryeqytet gjatë një dite. Të infektuar ka pasur edhe në komuna të tjera si: Vushtrri 81 raste, Skenderaj 31 raste, Ferizaj 29 raste, Fushë-Kosovë 22 raste, Pejë 21 raste, Leposaviq 19 raste, Lipjan 17 raste, Klinë […]

14 të vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve në Kosovë


14 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve në Kosovë. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Drenas 3 raste (91, 83, 69 vjeç), Mitrovicë 3 raste (76, 62, 61 vjeç), Leposaviq 2 raste (78, 68 vjeç), Prishtinë 2 raste (70, 69 vjeç), Gjakovë 1 rast (83 vjeç), Gjilan 1 rast (88 […]

249 raste me koronavirus në Prishtinë gjatë 24 orëve


Prishtina prin për nga numri i rasteve me koronavirus në Kosovë gjatë 24 orëve. 249 raste janë regjistruar në kryeqytet gjatë një dite. Të infektuar ka pasur edhe në komuna të tjera si: Prizren 93 raste, Ferizaj 89 raste, Gjilan 69 raste, Mitrovicë 59 raste, Gjakovë 44 raste, Pejë 44 raste, Podujevë 32 raste, Vushtrri […]

372 persona të infektuar me koronavirus në Prishtinë


372 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus gjatë 24 orëve në Kosovë. Kryeqyteti sërish shënon numrin më të lartë të të infektuarve në nivel komunash në Kosovë. Përvec në Prishtinë, të infektuar ka edhe në komunat tjera, si: Gjilan 83 raste, Fushë-Kosovë 60 raste, Gjakovë 53 raste, Mitrovicë 51 raste, Vushtrri 42 raste, Podujevë 37 […]

Katër vdekje të dyshimta gjatë 24 orëve në Kosovë


Policia e Kosovës ka raportuar për katër vdekje të dyshimta që kanë ndodhur në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Tri raste raportohet të kenë ndodhur në rajonin e Prishtinës (2 në Prishtinë dhe 1 në Lipjan) dhe një rast tjetër në  minierën Cërnac, në Mitrovicën e Veriut. Detaje nga raporti i policisë: VDEKJE  E  […]

Humb jetën një minator në minierën e Cërnacit


Minatori B.Q., i moshës 69-vjeçare me kombësi serbe ka humbur jetën gjatë së martës si pasojë e lëndimeve të marra gjatë punës në horizontin e tetë, në korridorin numër 801/A në minierën e Cërnacit në Leposaviq. Lajmi është konfirmuar për KosovaPress nga zëdhënësi i Policisë për veri, togeri Branislav Radoviq. Minatori ishte dërguar menjëherë në […]

Kategorizimi i ri i komunave për shkak të COVID-19, katër në zonën e kuqe


Ministria e Shëndetësisë sërish ka bërë kategorizimin e komunave në varësi të numrit të të infektuarve brenda javës. Sipas njoftimit për media thuhet se në zonën e kuqe në të cilat bëjnë pjesë komunat me rrezik të lartë apo komunat me mbi 151 të infektuar në 100.000 banorë brenda javës, janë katër komuna si Prishtina, […]

Këto janë gjashtë komunat që mbesin me orë policore


Vetëm gjashtë komuna kanë mbetur në zonën e kuqe, aty ku ka akoma orë policore. Që nga dje, komunat që gjenden jashtë kësaj liste s’ do të kenë orë policore, por që natyrisht do të kenë kufizime të tjera, shkruan lajmi.net. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dje me anë të një postimi në Facebook ka […]

Serbia fillon vaksinimin e serbëve të Kosovës kundër COVID-19


Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se Serbia ka nisur vaksinimin e qytetarëve të veriut të Kosovës, të premten. Ai ka thënë se vaksinimi filloi në Qendrën Shëndetësore në Leposaviq dhe se gjatë ditës do të vazhdojë edhe në veri të Mitrovicës, shkruan Kossev. Sidoqoftë, s’ është specifikuar se kush dhe sa njerëz do të […]

Prishtina më së shumti raste me COVID-19 gjatë 24 orëve


Prishtina sërish ka shënuar më së shumti të infektuar me koronavirusi në nivel komunash në Kosovë. Në kryeqytet janë regjistruar 117 raste të infektimeve. Pas Prishtinës vijnë komunat e tjera si: Mitrovica 39 raste, Podujeva 20 raste, Ferizaji 19 raste, Prizreni 18 raste, Skenderaji 16 raste, Gjilani 14 raste, Vushtrria 14 raste, Lipjani 12 raste, […]

Komuna Zveçan i merr ‘lakmi’ Leposaviqit, ndanë rreth 5 mijë euro për telefona


Një javë më parë, në platformën elektronike të prokurimit “e-prokurimi”, komuna veriore e Kosovës, Zveçani, publikoi njoftimin për kontratë për blerjen e telefonave celularë. përmes tenderit me titull “Prokurimi i telefonave celularë për nevojat e Komunës së Zveçanit”, komuna ka për qëllim të blejë 20 të tillë. “Prokurimi i 20 telefonave celularë për nevojat e […]

Votohet qeveria e Malit të Zi


Zdravko Krivokapiq është Kryeministri i ri i Malit të Zi. Nga 70 deputetë sa ishin prezentë, 41 votuan pro, 28 kundër dhe një abstenim, raporton vijesti.me “Betohem se do ta kryej detyrën time sipas Kushtetutës dhe ligjit, me ndershmëri, përgjegjësi dhe ndërgjegje”, ka thënë Krivokapiq. Sipas tij, motoja e kësaj qeverie do jetë “Puna, rendi […]

Shtetasi i Serbisë godet këmbësorin pranë Mitrovicës dhe s’ ndalet, arrestohet në Leposaviq


Policia e Kosovës e ka arrestuar një shtetas të Serbisë, i cili me një automjet transportues e kishte goditur një këmbësor në udhën nacionale Prishtinë-Mitrovicë, saktësisht në fshatin Shupkovc, dhe s’ ishte ndalë në vendin e ngjarjes. Aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 17:00. Sipas Policisë, këmbësori ka pësuar lëndime trupore i cili pas ndihmës […]

Covid-19, edhe sot shifra alarmante të të infektuarve


Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, paraqiti propozimin përfundimtar të përbërjes së kabinetit qeveritar. Zëvendëskryeministër do të jetë Dritan Abazoviq, udhëheqësi i Aksionit të Reformës së Bashkuar (URA), dhe i koalicionit “E zeza në të bardhë”. Ministre e Mbrojtjes është propozuar Olivera Injac, profesoreshë e çështjeve të sigurisë. […]

Dritan Abazoviq propozohet për zëvendëskryeministër të Malit të Zi


Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, paraqiti propozimin përfundimtar të përbërjes së kabinetit qeveritar. Zëvendëskryeministër do të jetë Dritan Abazoviq, udhëheqësi i Aksionit të Reformës së Bashkuar (URA), dhe i koalicionit “E zeza në të bardhë”. Ministre e Mbrojtjes është propozuar Olivera Injac, profesoreshë e çështjeve të sigurisë. […]

Problemet që me vite vështirësojnë jetën e qytetarëve të Leposaviqit 


Projekte të lëna në gjysmë dhe premtime të pambajtura e kanë lënë komunën e Leposaviçit të pazhvilluar dhe në mesin e komunave të vetme në Kosovë ku gjen rrugë të fshatrave të pa asfaltuara e  pa trotuare ndërsa banorët e zonës ankohen edhe për ujin i cili rrjedh skaj një deponie ilegale të mbeturinave. Në […]

BE-ja mohon të jetë bllokuar dialogu, takimi i radhës “porsa të lejojnë kushtet”


Kosova dhe Serbia zyrtarisht janë të përfshira në procesin e dialogut për normalizimin e raporteve, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, porse një takim në nivel liderësh, i parashikuar të mbahet në fund të shtatorit, është shtyrë vazhdimisht, nën arsyetimin e “bllokimit nga pandemia”. Por, pandemia e koronavirusit s’ ka penguar takimin e datës 29 tetor, […]

Lista e re e Ministrisë së Shëndetësisë, dyfishohen “komunat e kuqe”


Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga sonte (20 nëntor 2020), do të jenë në fuqi masat e reja për komunat e Kosovës, sipas kategorizimit të ri lidhur me numrin e të infektuarve në 100,000 banorë. KALLXO.com sjell më poshtë listën e komunave që u shtuan ose hoqën nga një zonë në tjetrën. Në zonën e […]

Mbi 800 viktima nga COVID-19 në Kosovë


Nga data 13 mars kur edhe janë shfaqur rastet e para me COVID-19 në Kosovë e deri më sot kemi 28 mijë e 616 raste pozitive, nga 117 mijë e 585 persona të testuar. deri më tani 17 mijë e 55 persona të shëruar nga coronavirusi. në ato e sipër numri i rasteve që kanë […]

Situatë alarmante: 10 mijë e 752 persona aktiv me koronarivus në Kosovë


Të shtunën u konfirmuan edhe 765 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Numri i personave të infektuar nga Covid-19 që nga fillimi ka shkuar në 26 mijë e 616, derisa raste aktive janë 10 mijë e 752. deri më tani, në Kosovë kanë humbur jetën 809 persona si pasojë e infektimit me COVID-19. Instituti […]

Gjetjet e Auditorit për Ministrinë e Bujqësisë: 88 punonjës me kontrata mbi vepër


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në  Kosovë, nga COVID-19 kanë ndërruar jetë 11 pacientë. IKSHPK-ja ka njoftuar se për 24 orë janë shënuar 765 raste të reja pozitive me COVID-19, nga 1,791 testime. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 290 raste, Gjilan 96 […]

Komunat e Kosovës me rastet e reja me coronavirus


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në  Kosovë, nga COVID-19 kanë humbur jetën 11 pacientë. IKSHPK-ja ka njoftuar se për 24 orë janë shënuar 765 raste të reja pozitive me COVID-19, nga 1,791 testime. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 290 raste, Gjilan 96 […]

Sërish kryeson Prishtina, 290 raste të reja me koronavirusnë kryeqytet


Edhe gjatë 24 orëve të fundit vazhdon të kryesojë Prishtina sa i përket rasteve pozitive me Covid-19, raporton Gazeta Blic. Në kryeqytet kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 290 persona. Njoftimi i plotë: 1791 TESTIME, 193 TË SHËRUAR DHE 765 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe […]

Në kohë pandemie Komuna Leposaviqit pagoi 1,600 euro për ‘Iphone 11 Pro Max’


Komuna Leposaviqit, së fundmi ka iniciuar ecuritë e prokurimit për blerjen e 10 telefonave celular për nevojat e saj. Edhe pse komuna parashikoi kontratë në vlerë deri në 4,600 euro, ajo tejkaloi parashikimin duke nënshkruar kontratë  në vlerë 5,135 euro, apo 535 euro më tepër. Me këtë tender, komuna pagoi 1,600 euro për një telefon […]

Ia marrin me forcë kazanin e rakisë, ndërhynë Policia


Në fshatin Socanic të Leposaviqit dy burrë i ka marrë kazanin e rakisë një burri tjetër brenda shtëpisë së tij. Sipas raportit të policisë, të dyshuarit i kanë hapur me forcë derën e shtëpisë nga ku edhe i kanë marrë kazanin e pjekjes së rakisë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. […]

Qytetarët e komunave në veri të vendit, që nga përfundimi i luftës, s’ i paguajnë asnjë takim Kosovës


Qytetarët që jetojnë në katër komunat në veri të Kosovës me shumicë serbe (Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq), që nga përfundimi i luftës më 1999, vazhdojnë të mos paguajnë faturat e energjisë elektrike, ujit të shpenzuar, por në raste të shumta as obligimet tatimore ndaj shtetit të Kosovës. Rreth […]

Borxhet e veriut të Kosovës


Qytetarët që jetojnë në katër komunat në veri të Kosovës me shumicë serbe (Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq), që nga përfundimi i luftës më 1999, vazhdojnë të mos paguajnë faturat e energjisë elektrike, ujit të shpenzuar, por në raste të shumta as obligimet tatimore ndaj shtetit të Kosovës. Rreth 12 milionë euro […]

COVID-19 arriti të infektojë rreth 1.1% të njerëzve në Kosovë, çdo i katërti qytetar i testuar doli pozitiv


Në bazë të dhënave të publikuara, COVID-19 ka arritur ta infektojë rreth 1.1 për qind të popullatës së Kosovës nga fillimi i pandemisë e këndej, ku çdo i katërti qytetar i testuar rezultoi me virus. Sikurse të gjitha vendet e botës edhe Kosova po ballafaqohet me pandeminë e coronavirusit . Të dhënat e Worldometers.info tregojnë […]

Veriu i Kosovës pa kuponë fiskalë


Biznese të profileve të ndryshme operojnë në katër komunat e banuara me shumicë serbe në pjesën veriore të Kosovës (Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq), por në Administratën Tatimore të Kosovës (ATK), janë të regjistruara vetëm 981 biznese me gjithsej 1316 njësi aktive. Nga ky numër, tatim në ATK paguajnë vetëm 255 biznese. Nga muaji […]

I dehuri sulmon të dehurin


Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka treguar se mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut do të mbahet një mbledhje e përbashkët. Hoti me anë të një postimi në Facebook ka bërë të ditur edhe temat për të cilat janë dakorduar me homologun maqedonas, Zoran Zaev. “Me Kryeminsitrin Zaev u dakorduam për: […]

Merr rrogë në ministri, por lajmërohet në punë vetëm një herë në muaj


Një 40-vjeçar serb nga Mitrovica e Veriut (emër i njohur për redaksinë), detyrim të vetëm për marrjen e pagës mujore nga institucionet e Kosovës e ka paraqitjen në punë një herë në muaj në një ministri në Prishtinë. Vite më parë, ai i ishte bashkangjitur strukturës paralele serbe në veri, ‘Mbrojtja Civile’. Pas vendimit për […]

Çka është Asociacioni i komunave me shumicë serbe?


Themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, sipas zyrtarëve evropianë, do të ndodhë menjëherë pas arritjes së marrëveshjes përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve. Autoritetet e Kosovës kanë deklaruar se Asociacioni do të themelohet në përputhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, por pas arritjes së […]

Bujqit do të kompensohen për dëmet që iu shkaktuan, Qeveria ndanë 2 milionë euro


Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit ka marr vendim për ndarjen e mjeteve financiare për kompensimin e dëmeve në ekonomitë bujqësore, të shkaktuar nga fatkeqësitë natyrore. Sipas Qeverisë, shuma e ndarë është rreth 2 milionë euro dhe do të përfitojnë 21 komuna. “Miratimin e kabinetit qeveritar në mbledhjen e sotme e ka marrë edhe […]

Kërkesa ‘problematike’ e BE-së ndaj Kosovës dhe Serbisë


Kosova s’ duhet të lejojë që Kushtetuta të ndryshohet për të akomoduar kompetenca ekzekutive për komunitetin serb, qofshin ato edhe minimale, thotë specialisti i të Drejtës Kushtetuese, Riza Smaka. Në Serbi, analisti politik Dushan Janjiq, thotë se Beogradi zyrtar ka një dekadë që po diskuton për nevojën e ndryshimeve kushtetuese, por pa një proces të […]

Lajçak u keqinterpretua, ndryshimet kushtetuese vlejnë edhe për Beogradin


Brukseli vlerëson se deklarata e përfaqësuesit special për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak për ndryshimet e nevojshme kushtetuese është keqinterpretuar. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i BE-së, Peter Stano, i tha Radios Evropa e Lirë se duhet bërë dallimi mes asaj që është “percepcion dhe keqinformim, me realitetin e shpjeguar nga zoti Lajçak”. “Në […]

Gracka e ndryshimeve kushtetuese bllokon dialogun


Deklaratat e përfaqësuesit të posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, në Prishtinë dhe në Beograd, lidhur me çështjen e formimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, kanë dykuptimësi, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike Agon Maliqi dhe Bekim Baliqi. Lajçak gjatë qëndrimit në Prishtinë, më 15 tetor ka deklaruar se lidhur Asociacionin […]

Ndalohen 13 vetura taksi me 52 emigrantë nga Siria


Njësitë policore të Kosovës kanë ndaluar 13 automjete të një kompanie taksie, në të cilat automjete gjendeshin gjithsej 52 emigrantë nga Siria. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur në Leposaviq të premten rreth orës 19:20. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe pasi janë intervistuar vozitësit në cilësinë e dëshmitarit janë liruar. Rasti po trajtohet si […]

Policia ndaloi në Leposaviq disa vetura taksie, po bartnin migrantë sirianë


  Rreth 10 sosh, të cilët ishin duke bartur persona nga Lindja e Mesme apo nga Siria janë ndaluar nga Policia. Lajmin e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë në Mitrovicën e Veriut, Besim Hoti. “Policia sapo i ka ndaluar kolonën e taksistëve dhe jemi në koordinim me prokurorin për ecuritë e mëtejshme rreth personave të […]

Lajçak paralajmëron ndryshimin e Kushtetutës, Qeveria e Kosovës hesht 


Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka deklaruar në Beograd se në të gjitha takimet që ka pasur në Prishtinë, i është thënë se Kosova do të implementojë të gjitha obligimet që i ka marrë përsipër, duke përfshirë këtu edhe krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Lajçak ka […]

Departamenti i Shtetit këshillon amerikanët: Kujdes udhëtimet në Kosovë


Departamenti i Shtetit këshilloi amerikanët të rishikojnë udhëtimet në Kosovë për shkak të koronavirusit dhe të tregojnë kujdes nga rreziku i terrorizmit në disa zona, ku ai është rritur. Në një kujtesë për udhëtimet, Departamenti i Shtetit thotë se Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) në SHBA ka lëshuar një njoftim ku Kosova […]

Ndalet në Leposaviq një furgon me mallra të kontrabanduara nga Serbia


Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Leposaviq nën dyshimin për kontrabandë. Në një pikë kontrolli, rreth orës 19:30 policia ka vërejtur një furgon të dyshimtë të cilin më pas edhe e ka ndaluar. Mallrat të cilat po dyshohen se u kontrabanduan, Foto:KALLXO.com me anë të rrugëve ilegale i dyshuari me inicialet B.M. nga […]

Ndalohet një furgon me mallëra të kontrabanduara në Leposaviq


Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Leposaviq nën dyshimin për kontrabandë. Në një pikë kontrolli, rreth orës 19:30 policia ka vërejtur një furgon të dyshuar të cilin më pas edhe e ka ndaluar. Mallërat të cilat po dyshohen se u kontrabanduan, Foto:KALLXO.com nëpërmjet rrugëve ilegale i dyshuari me inicialet B. M. nga Serbia […]

Shefi i Zyrës së BE-së Szunyog vizitoi Mitrovicën, s’ tregon kur hapet Ura e Ibrit


Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomash Szunyog, ka vizituar sot komunat e Mitrovicës së Jugut dhe atë të Veriut. Ai ka takuar udhëheqësit politikë lokalë, kurse është njoftuar lidhur me projektet e financuara nga BE-ja dhe Fondi për Zhvillim në këto komuna. kurse gjatë konferencës së mbajtur për gazetarë në shtëpinë e Evropës […]

Një i vdekur në Minierën e Trepçës


Në Minierën e Trepçës- njësia në Leposaviq ka ndodhur një aksident i cili ka përfunduar me fatalitet. Aksidenti ka ndodhur në njësinë përpunuese-flotacion. Për vendngjarje janë nisur inspektorët nga Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar Kryeinspektori i KPMM-së Fatmir Gërguri. “Inspektorët janë nisur në vendin e dukurisë, po […]

Arrestohet i dyshuari për kalim ilegal dhe kontrabandë


Një i dyshuar është shoqëruar në Polici pasi kishte kaluar ilegalisht kufirin Serbi-Kosovë dhe i ishte gjetur material plastik pa dokumentacion. Në raportin ditor të Policisë thuhet se gjatë kontrollit të veturës, të dyshuarit i ishte gjetur material plastik pa dokumentacion. Pas kontrollit të dyshuarit i është konfiskuar vetura . ngjarja ka ndodhur dje rreth […]

error: Content is protected !!