Tag: Mishi

Në çfarë gjendet triptofani?

Në çfarë gjendet triptofani? Aminoacidet janë blloqe ndërtuese të proteinave. Ushqimet e pasura me triptofan përfshijnë, e keni marrë me mend, gjelin e detit. Triptofani gjendet gjithashtu në shpendë të…

Kofsha pule me qumësht

[ad_1] PËRBËRËSIT: 2 kofsha pule, 2 gota ujë, 2 gota qumësht, 1 qepë mesatare, 3-4 lugë gjelle vaj ulliri, 1 lugë e vogël arrë myshku pluhur, kripë, piper, 2 lugë gjelle mustardë, 1 lëkurë…

Sa zgjat tretja e ushqimit

[ad_1] Tretja është mënyra se si trupi juaj e kthen ushqimin në karburant. Mesatarisht ky proces zgjat 24 deri në 72 orë, por sa kohë i duhet trupit tuaj për…

Ushqimet Që Ndalojnë Oreksin e Tepërt

[ad_1] Njerëzit që dëshirojnë të humbasin në peshë duhet të përqendrohen më shumë tek konsumi i ushqimeve që frenojnë oreksin. Këto ushqime japin energji dhe ngopje afatgjatë meqenëse treten ngadalë.…

You cannot copy content of this page

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.