Dënohet ish-deputeti Naser Osmani për Fondin e “trepërqindëshit”


Ish-deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dhe Atdhe Gashi, të akuzuar në rastin e njohur “Fondi i Trepërqindëshit” u shpallën fajtorë nga gjykata në Prishtinë. Osmani dhe Gashi janë dënuar me nga 3 vjet burgim për veprën penale të shpërdorimit ndërsa janë liruar nga akuza për veprën penale shmangie nga tatimet pasiqë kanë përfituar nga parashkrimi […]

VIDEO- Prokuroria ia lexon Hashim Thaçit akuzat në Hagë


Gjykimit ndaj ish-deputetit të LDK-së, Naser Osmani dhe Atdhe Gashit të akuzuar për shmangie nga tatimi dhe shpërdorim, në rastin e njohur “Fondi 3 %”, i erdhi fundi. Dy të lartpërmendurit dhe  ish-kryeministri Bujar Bukoshi ndaj të cilit është veçuar procedura penale për shkaqe shëndetësore akuzohen për keqpërdorimin e ‘Fondit 3 %’, i cili ishte […]

Prokuroria kërkon dënimin e ish- deputetit Naser Osmani në rastin e “Fondit 3%”


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 104 persona nga COVID-19. Sipas IKSHP-së numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 16.226 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 7.798. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret […]

Mbrohen në heshtje të akuzuarit në gjykimin për “trepërqindëshin”


Ish-deputeti i LDK-së, Naser Osmani, dhe Atdhe Gashi të akuzuar për shmangie nga tatimi dhe shpërdorim, në rastin e njohur “Fondi 3 %”, kanë vendosur të mbrohen në heshtje. Në fillim të shqyrtimit gjyqësor nga avokati Florent Latifaj u propozuan që të bëhet administrimi dhe leximi i disa provave materiale, për të cilat s’ pati […]

Privatizimi s’ i ka dhënë efektet e pritura


Ish-ministri i Ekonmisë dhe Financave, Haki Shatri, ka thënë se privatizimi në Kosovë s’ i ka dhënë efektet e pritura. Shatri tha se ky është vlerësim i tij për moefikasitetin e privatizimit. Këto deklarata Shatri i bëri gjatë raportimit në Komisionin Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë. “Në parim, pa u lëshu në […]

Çmimi i shitjes s’ ka qenë i rëndësishëm


Ish-zëvendës Kryesuesi i Bordit të AKP-së, Naser Osmani, gjatë raportimit në Komisionin Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë tha se s’ ka qenë i rëndësishëm çmimi i shitjes. “Për mua s’ ka qenë i rendësishëm çmimi i shitjes por procesi i shitjes me kanë transparent e jokorruptiv”, tha Osmani. Osmani, i cili […]

Mjekja e QKUK’së shpëton një 27 vjeçar nga Mitrovica, kishte qenë i plagosur


27 vjeçari nga Mitrovica, R.M, ishte duke qëndruar në një biznes të familjes kur disa persona ishin futur me armë dhe kishin shkrepur 3 herë. Një plumb e kishte marrë 27 vjeçarin në shpinë dhe i kishte dalë nga përpara, duke i shkaktuar plagë të rënda, shkruan gazetametro.net. R.M ishte dërguar me ambulancë në Emergjencën […]

error: Content is protected !!