Gjilan: Vdes një foshnje gjatë procesit së lindjes, arrestohet doktori


Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një doktor në Gjilan, pas rastit së vdekjes së një foshnje gjatë procesit së lindjes. Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 19:00. “Viktima femër kosovare ka informuar se gjatë lindjes në repartin e gjinekologjisë, foshnja e saj ka vdekur. Me vendim të prokurorit, trupi i […]

Policia me detaje për vrasjen në Pejë, dorasi akoma në arrati


[ad_1] Një person në rrethana të panjohura ka qëlluar me armë zjarri duke lënë pa shenja jete një person tjetër dhe është larguar në drejtim të panjohur. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të martën rreth orës 15:39 në udhën “Xhin Gazuli”, në Pejë. Siç bëhet e ditur në raport, […]

Gjendet e vdekur një grua në banesë në Prishtinë


[ad_1] Një grua ka raportuar në Policinë e Kosovës se një grua tjetër është gjetur e vdekur në banesën e saj në Prishtinë. Sipas raportit 24-orësh, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 13:31 në udhën “Jakov Xoxa”. Siç theksohet në raport, mjeku e ka konstatuar vdekjen e personit në fjalë. “Dëshmitarja femër kosovare ka […]

Vdekja e ish-drejtorit të Shëndetësisë në Deçan, Policia jep hollësitë


[ad_1] Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vdekjes së ish drejtorit të shëndetësisë në Komunën e Deçanit. Policia njofton se ish drejtori Mustafë Hasanaj është gjetur i shtrirë në oborrin e tij dhe i njëjti kishte një plagë në gjoks, ku dyshohet se ishte shkaktuar nga arma e zjarrit, ndërsa rasti ka ndodhur të […]

E dërgojnë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërron jetë një person në QKUK


[ad_1] Një person ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore. Në raportin e Policisë së Kosovës thuhet se ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 01:00, në Prishtinë. Sipas raportit, njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, dhe janë duke hetuar rastin, ndërsa trupi i […]

Vdekje e dyshimtë në Fushë Kosovë


[ad_1] Në komunën e Fushë Kosovës është raportuar për një vdekje të dyshimtë. Rasti ka ndodhur të martën rreth orës 12:30. “Raportohet se  viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij”, thuhet në raport. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore […]

Bie nga një lartësi, vdes punëtori në Prishtinë


[ad_1] Një person ka humbur jetën të hënën pasi është rrëzuatr nga lartësi gjatë kohës sa ishte duke punuar. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:14 në lagjen Veternik të Prishtinës. Siç thuhet në raport, në vendin e dukurisë kanë dal njësitë përkatëse policore, ekipi i urgjencës nga të cilët […]

Katër vdekje të dyshimta gjatë 24 orëve në Kosovë


[ad_1] Policia e Kosovës ka raportuar për katër vdekje të dyshimta që kanë ndodhur në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Tri raste raportohet të kenë ndodhur në rajonin e Prishtinës (2 në Prishtinë dhe 1 në Lipjan) dhe një rast tjetër në  minierën Cërnac, në Mitrovicën e Veriut. Detaje nga raporti i policisë: VDEKJE  […]

Cilësohet si e dyshimtë, vdekja e një foshnje në Fushë Kosovë


[ad_1] Një foshnje e gjinisë mashkull të premtën është dërguar pa shenja jete në QKMF në Bresje të Fushë Kosovës. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, në trupin e foshnjës s’ është vërejtur ndonjë shenj e dukshme e dhunës. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit […]

Vdes një person në Gjakovë


[ad_1] Një person ishte dërguar në spitalin rajonal të Gjakovës, pa shenja jete vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku. Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 10:00, në Gjakovë. Siç thuhet në raport, në vendin e dukurisë kanë dalë njësitë policore, ndërsa trupi i pajetë i viktimës me urdhër […]

Gjendet trupi i pajetë i një personi në Milloshevë, i njëjti u raportua i zhdukur ditë më parë


[ad_1] Një person, i cili u raportua i zhdukur ditë më parë, është gjetur pa shenja jete në Millosheve të Obiliqit. Rastin e kishte konfirmuar për Policinë e Kosovës një person, i cili e kishte parë trupin e pajetë të viktimës. Personi i vdekur është nga Vushtrria, njofton Policia e Kosovës. “Viktima është raportuar si […]

Vetëvritet një grua në Skenderaj, kërceu nga kati i tretë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se në komunën e Skenderajt ka ndodhur një vetëvrasje, ku një grua ka kërcyer nga kati i tretë dhe, si pasojë e lëndimeve, ka humbur jetë. ngjarja ka ndodhur në fshatin Baks të Skenderajt, ditën e mërkurë rreth orës 12:30. “Raportohet se viktima femër kosovar e për shkaqe të […]

Gjendet pa shenja jete punëtori i një shkolle në Partesh


[ad_1] Një person pa shenja jete është gjetur ditën e hënë në fshatin Budrigë e ulët të Parteshit. Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, thuhet se rasti ka ndodhur rreth orës 19:00. “Është raportuar se viktima mashkull kosovar në objektin e tualetit të shkollës fillore ishte gjete pa shenja jete. Viktima sipas informatave kishte […]

Vdes një person pas një aksidenti në Prishtinë


[ad_1] Një aksident ka ndodhur të mërkurën rreth orës 15:15 në Prishtinë, me c’rast ka humbur jetën një person. Policia e Kosovës, në raportin e saj, bën të ditur se pas aksidentit personi është dërguar në trajtim mjekësor, por, si pasojë e plagëve të rënda, s’ ka arritur të mbijetojë. “ Lidhur me rastin me […]

Polici i Kosovës dyshohet se bëri vetëvrasje, jepen detaje


[ad_1] Policia e Kosovës në raportin 24-orëhs ka bërë të ditur se zyrtari policor i cili dyshohet se bëri vetëvrasje mbrëmë në stacionin policor në Ranillug, ka qenë në detyrë. Në raport thuhet po ashtu se motivet e vetëvrasjes akoma s’ dihen, ndërsa trupi i të ndjerit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për […]

Gjithcka rreth rastit të mbrëmshëm të vrasjes së Albert Krasniqit


[ad_1] Gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një rast vrasjeje në familje, ku babai ka qëlluar me armë djalin e tij, pas një mosmarrëveshjeje që patën mes vete. Viktima A.K. ishte biznesmen i njohur dhe ishte menaxher disa prej këngëtarëve në estradën kosovare. Rastin për këtë vdekje e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, ku, […]

Vdekje e dyshimtë në Skenderaj


[ad_1] Një person u raportua se është pa shenja jete në Qendrën Klinike të  Mjekësisë Familjare (QKMF), në Skenderaj. Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 09:00 në fshatin Qirez, Skenderaj. Siç thuhet në njoftim, njësitë relevante policore dhe njësitë e KEDS-it kanë dalë në vendin e dukurisë. “Raportohet se në […]

Vdes një i mitur në Prizren, pas therjes me thikë


[ad_1] Një person i mitur ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga therja me thikë. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 10:10 në udhën “Ylber Fanaj” në Prizren, ka njoftuar policia. “Me datën 18 janar 2021 rreth orës 10:10, ne udhën “Ylber Fanaj” në Prizren, pas një përleshje ndërmjet pese personave te […]

Trupi i pajetë i policit Fadil Syleviq dërgohet në IML për obduksion


[ad_1] Një pjesëtar i Policisë së Kosovës është gjetur pa shenja jete në mes të fshatit Zllatar dhe Matiçan. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 13:56. Siç thuhet në raport, në vendin e dukurisë kanë dalë njësitë relevante policore si dhe një ekipë e ndihmës së shpejtë e cila ka konstatuar […]

Gjendet një person i vdekur në Istog


[ad_1] Një person pa shenja jete është gjetur në komunën e Istogut. Vdekja e personit në fjalë po konsiderohet si e dyshimtë nga Policia e Kosovës. Sipas policisë, trupi i pajetë është gjetur dje rreth orës 13:00. “Istog 07.01.2020 – 13:00. Është raportuar se viktima mashkull  kosovar është gjetur i vdekur. Në vendin e dukurisë kanë dalë të […]

Vetëvritet një person në Prishtinë


[ad_1] Një person është vetëvrarë ditën e diel në Prishtinë. Policia e Kosovës bën të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 15:55. “Rreth orës 15:55 njësiti policorë në parkun e Arbërisë ka hasur viktimën mashkull kosovar i cili dyshohet se kishte kryer vetëvrasje. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Në vendin e […]

Gjendet i vdekur një person në Suharekë – policia jep hollësitë


[ad_1] Është raportuar se viktima mashkull në shtëpinë e tij në Suharekë ishte gjete pa shenja jete. Sipas Policisë së Kosovës, vdekjen e ka konstatuar mjeku. Në vendin e dukurisë kanë dalë njësitë relevante policore të cilat janë duke e hetuar rastin. Trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar në IML […]

Ishte aksidentuar ditë më parë në Gjakovë, vdes në QKUK


[ad_1] Një person ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e plagëve të marra në një aksident trafiku të ndodhur ditë më parë. Sipas Policisë së Kosoës, ai ka qenë duke u trajtuar në QKUK, që nga data 22 dhjetor, ku edhe kishte ndodhur një aksident në fshatin Skivjan të Gjakovës. […]

Vdes 77-vjeçari që u godit dje nga vetura në udhën Prishtinë-Ferizaj


[ad_1] Mesditën e  djeshme, në magjistralën Prishtinë-Ferizaj, ka ndodhur një aksident në mes të një këmbësori dhe një automjeti. Si pasojë e lëndimeve të marra, këmbësori, një person 77-vjecar,është dërguar menjëherë në spital për trajtim mjekësor. Mbrëmë rreth orës 21:30 është raportuar se I njëjti ka ndërruar jetë, pasi s’ ka arritur t’i përballojë plagët […]

Gjendet pa shenja jete një grua në Obiliq


[ad_1] Një grua është gjetur pa shenja jete në komunën e Obiliqit. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 08:50. “Është raportuar se viktima femër kosovare në banesën e saj është gjete pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe ekipi mjekësor […]

Gjendet një person i vdekur në Kamenicë


[ad_1] Është gjetur një person vdekur në komunën e Kamenicës Rasti është bërë i ditur në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës. Vdekja po konsiderohet si e dyshimtë, andaj trupi i pajetë i viktimës është dërguar në obduksion. “Kamenicë 16.12.2020 – 14:45. Është raportuar se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Njësitë relevante kanë dal në […]

Vdes një fëmijë dy muajsh në Klinë


[ad_1] Policia ka njoftuar se dje rreth orës 11:00 në Klinë është raportuar se një fëmijë dy muajsh mashkull kosovar në shtëpinë e tij kishte mbete pa shenja jete. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku. Në vendin e dukurisë kanë dalë njësitë relevante policore dhe janë duke e hetuar rastin, ndërsa trupi i pajetë […]

Gjendet i vdekur një shtetas i huaj në Mitrovicë


[ad_1] Një shtetas i huaj është gjetur pa shenja jete në Mitrovicë. Sipas raportit 24-orësh të Policisë së Kosovës, në vendin e dukurisë kanë dal njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion. /Familjajonë/ [ad_2]

Gjendet pa shenja jete një person në Ferizaj


[ad_1] Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Ferizaj. Sipas raportit të policisë, njësitë relevante kanë dalë në vendin e dukurisë dhe ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës mashkull. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në obduksion. /familjajone [ad_2]

Një i vdekur e nëntë të lënduar si pasojë e një aksidenti në Shajkovc të Podujevës


[ad_1] Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që gjë mbrëmë në fshatin Shajkovc të Podujevës. Aksidenti ka ndodhur në mes të një traktori dhe tri veturave, ku janë lënduar edhe nëntë persona të tjerë. Drejtuesi i traktorit është dërguar në mbajtje. “Fsh.Shajkovc, Podujeve 09.12.2020-17:30. Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku ne […]

Si ndërroi jetë 61-vjeçari në një motel ku ishte së bashku me një 21-vjeçare – detaje nga Policia


[ad_1] Nata e mbrëmshme po del të jetë fatale për një 61-vjeçar nga Gjakova. Ndërroi jetë në një motel në hyre të qytetit. Prezente gjatë vdekjes së tij ishte një 21-vjeçare, 61-vjeçari ishte alivanosur në prezenc të saj. Ndonëse ishte tentuar që t’i jepet ndihma e parë mirëpo pa sukses. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, […]

Policia e konfirmon: 61-vjecari që vdiq në motel në Gjakovë ishte me një 21-vjecare


[ad_1] Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vdekjen e 61-vjecarin në një motel në Gjakovë. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta,tha për Telegrafin se i moshuari ishte në motel me një 21-vjecare. “Mosha e tij është 61 vjeçar, rasti është raportuar nga dëshmitarja femër, e cila është e moshës 21-vjeç. Ajo […]

61 vjeçari gjendet i vdekur në një motel në Gjakovë


[ad_1] Një person është gjetur i vdekur në një motel në Gjakovë. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë, Nysret Xhurkaj. “Me datë 01.12.2020 rreth orës 17:00 janë paraqitur dëshmitarët për të raportuar një rast. Dëshmitarët kanë informuar se një person tek villa është pa ndjenja. Patrulla policore së bashku me […]

Gjakovë: Gjendet pa shenja jetë një person brenda një vile


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në orën 17:15 është gjetur një person i vdekur brenda një vile në Gjakovë. Viktima është gjetur nga dy dëshmitarë, me c’rast është lajmëruar policia e cila ka dalë menjëherë në vendin e dukurisë. Trupi i pajetë është dërguar në obduksion me urdhër të prokurorit. /familjajone [ad_2]

Burri dyshon se gruas së tij e cila vdiq gjatë intervenimit s’ ju vendosën stendat


[ad_1] Një vdekje e dyshimtë është raportuar se ka ndodhur dje rreth orës 15:20, në një spital në Prishtinë. Policia ka bërë të ditur se një burrë ka raportuar në polici se gruaja e tij ka humbur jetën gjatë një intervenimi në një spital. Sipas ankuesit, gruaja e tij ka vendosur disa stenda para disa […]

I vdes gruaja në spital, dyshon se mjekët s’ ia vendosën stendat aspak


[ad_1] Një grua ka humbur jetën gjatë një intervenimi në spital. Burri i saj ka kërkuar nga policia që të hetojë rastin e saj përse dyshon se pavarësisht vendosjes së stendave tek gruaja e tij para disa muajve, gjendja e saj s’ u përmirësua. Ai dyshon se këto stenda s’ janë vendosur aspak. Trupi i […]

E rëndë: Vdes 13-vjeçarja nga Podujeva që u godit nga vetura para 2 javësh


[ad_1] Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka humbur jetën një 13-vjeçare e cila ishte duke u trajtuar pas një aksidenti trafiku që ka ndodhur para 20 ditësh, raporton Express Aksidenti ka ndodhur më 9 nëntor, në udhën nacionale në fshatin Lluzhan të Podujevës, në atë kohë viktima po trajtohej në QKUK për shkak të […]

Vdes në QKUK vajza që u godit nga vetura para dy javësh


[ad_1] Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë një 13-vjeçare e cila ishte duke u trajtuar pas një aksidenti trafiku që ka ndodhur para 20 ditësh. Aksidenti ka ndodhur më 9 nëntor, në udhën nacionale në fshatin Lluzhan të Podujevës, në këtë kohë viktima po trajtohej në QKUK për shkak të lëndimeve që […]

Pejë, gjendet një person pa shenja jete


[ad_1] Një person është gjetur në shtëpinë e tij në Pejë pa shenja jete gjatë ditës së djeshme. Rastin në Policinë e Kosovës e kishte raportuar vëllai i viktimës. “Në vendin e dukurisë kanë dalë njësitë përkatëse policore, mjeku kujdestar i cili e ka konstatuar vdekjen”, thuhet në njoftimin e policisë. Trupi i viktimës është […]

Vdekje e dyshimtë në QKUK – rasti në hetim


[ad_1] Një grua ka humbur jetën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, por vdekja e saj po konsiderohet si e dyshimtë nga Policia e Kosovës. Personi në fjalë u shtrua në spital më 22 nëntor pasi ishte e infektuar me COVID-19, ndërsa të nesërmen ndërroi jetë. Lajmin për vdekjen e kësaj pacientje e ka bërë […]

Vdekje e dyshimtë e një gruaje në QKUK


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar për një vdekje të dyshimtë brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Sipas njoftimit, një grua e cila ishte dërguar në QKUK në gjendje të rëndë shëndetësore para tri ditëve, ndërsa e njëjta dje rreth orës 22:15 ka ndërruar jetë. Njësitet policore kanë dalë në vendin e dukurisë, ndërsa ekipi […]

Vdekje e dyshimtë në QKUK


[ad_1] Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur dy ditë më parë në Qendren Klinike Universitare të Kosovës.Viktima femër ishte dërguar në QKUK në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ka humbur jetën. “QKUK, Prishtinë 23.11.2020 – 22:15. Viktima femër kosovare e cila (me: 22.11.2020-23:15) ishte dërguar në QKUK në gjendje të rëndë shëndetësore, ka humbur jetën. […]

Viktima e vdekur, e mbuluar në gjak gjendet brenda shtëpisë


[ad_1] Një person është gjetur i vdekur dhe i gjakosur brenda një shtëpie në udhën “Asllan Pushka”, në Pejë. Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:55, kur është raportuar se viktimë është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Në vendin e dukurisë kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen […]

Gjendet pa shenja jete një person në Pejë


[ad_1] Një person në Pejë është gjetur pa shenja jete pasditën e së hënës, transmeton Telegrafi. Sipas raportit të Policisë, ngjarja kishte ndodhur në orën 13:55, në udhën “Allan Pushka” në Pejë. Sic thuhet në raport, në vendin e dukurisë kanë dalë njësitet përkatëse, me c’rast e kanë konstatuar vdekjen e personit. “Raportohet se ne […]

Gjendet një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Pejë


[ad_1] Në qytetin e Pejës është gjetur një person pa shenja jete. Policia e Kosovës ka njoftuar se po zhvillohen hetimet në lidhje me këtë vdekje të dyshimtë, shkruan Gazeta Blic. Viktima (mashkull) ishte gjetur pa shenja jete dje në orën 13:55 në Rr. Asllan Pushka, në Pejë. “Raportohet se ne shtëpinë e tij është […]

Gjendet pa shenja jete një person në Mitrovicë


[ad_1] Një person pa shenja jete është gjetur ditën e diel në Mitrovicë. Policia njofton se rasti ka ndodhur rreth orës 20:03. “Raportohet se është gjetur pa shenja jete viktima mashkull kosovar. Në vend-gjë kanë dal njësitet përkatëse. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. Policia ka […]

Një burrë gjendet i vdekur në Lagjen e Boshnjakëve


[ad_1] Një person është gjetur pa shenja jete në Veri të Mitrovicës, saktësisht në Lagjen e Boshnjakëve. Bëhet fjalë për një person të gjinisë mashkullore, identiteti i të cilit akoma s’ është bërë i ditur. “Trupi i pajetë është gjetur rreth orës 20:10, ai është gjetur i shtrirë në tokë. Viktima është e gjinisë mashkullore, […]

Tentim vrasje në Deçan


[ad_1] Një shtetas i huaj është gjetur pa shenja jete në banesën ku po jetonte. Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestar. Për rastin policia e Kosovës është njoftuar dje rreth orës 13:00, nga tre dëshmitarë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion. VDEKJE E DYSHIMTË Prishtinë, 21.11.2020-13:00. Tre dëshmitarë […]

Gjendet pa shenja jete një shtetas i huaj në Prishtinë


[ad_1] Tre dëshmitarë kanë njoftuar se kishin gjet pa shenja jete viktimën mashkull shtetas i huaj në banesën ku po jetonte në Prishtinë. Në vend-ndodhi kanë dal njësitet përkatëse. Sipas Policisë së Kosovës, vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në Obduksion. [ad_2]

Një vdekje e dyshimtë në Prishtinë


[ad_1] Një shtetas i huaj është gjetur pa shenja jete në banesën ku po jetonte. Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestar. Për rastin policia e Kosovës është njoftuar dje rreth orës 13:00, nga tre dëshmitarë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion. VDEKJE E DYSHIMTËPrishtinë, 21.11.2020-13:00. Tre dëshmitarë meshkuj […]

Prishtinë, gjendet i vdekur një shtetas i huaj


[ad_1] Tre persona kanë raportuar në Policis se kanë gjetur pa shenja jete viktimën, shtetas i huaj, në banesën ku po jetonte. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:00. Në vendngjarje kanë dalë njësitet përkatëse. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë […]

Ankohet se i vdiq babai për shkak të mostrajtimit të duhur nga stafi i QKUK-së


[ad_1] Një qytetar është ankuar në Policinë e Kosovës mëngjesin e së premtes, babai i tij që kishte qenë i infektuar me COVID-19 ka ndërruar jetë në repartin Intensiv në QKUK. Djali i të vdekurit është ankuar në Policinë e Kosovës duke dhënë se ka dyshime që deri të vdekja ka ardhë si pasojë e […]

I vdes i ati nga Covid -19, djali denoncon në Polici për trajtim jo të duhur nga ana e personelit shëndetësor


[ad_1] Pas humbjes së të atit nga Covid-19, djali i tij ka ngritur dyshime për një trajtim jo të duhyr nga ana e personelit shëndetësor, raporton Gazeta Blic. I njëjti rastin e ka paraqitur edhe në Polici. Njoftimi i plotë i Policisë: QKUK, 20.11.2020 – 08:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se babai i tij […]

Aksident me fatalitet, vdes një vajzë në QKUK


[ad_1] Një vajzë e mitur ka humbur jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, si pasojë e lëndimeve të marra nga një aksident i shkaktuar javë më parë në magjistralën Shtime – Komoran. Sipas raportit të Policisë, ngjarja kishte ndodhur më 30 tetor të këtij viti. Që prej asaj kohe vajza është duke u trajtuar […]

Gjilan, gjendet një person i vdekur brenda shtëpisë


[ad_1] Një person është gjetur i vdekur gjatë ditës së djeshme brenda një shtëpie në Gjilan. Sipas njoftimit të bërë nga ana e policisë, ankuesi ka njoftuar se ka gjetur pa shenja jete në shtëpinë e saj viktimën. Sipas njoftimit, rasti ka ndodhur dje rreth orës 09:45, ku në vendin e ndodhi kanë dalë njësitë […]

Humb jetën një person pasi rrokulliset me traktor në fshatin Potok të Podujevës


[ad_1] Një person ka humbur jetën pasi që është rrokullisur me traktor në fshatin Potok në Komunën e Podujevës. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 11:00, ka bërë të ditur për Gazetën Insajderi, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Mbështetur në të dhënat fillestare dyshohet se një traktor deri sa […]

Vdes një grua në Qendrën e Institutit të Shëndetit Mendor në Shtime


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua ka ndërruar jetë derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën e Institutit të Shëndetit Mendor në Shtime. Policia është duke e hetuar vdekjen e saj. Rasti ka ndodhur të martën, rreth orës 20:02. Sipas policisë, viktima është dërguar në QMF dhe nga mjekët është konstatuar vdekja. […]

Drenas, burri rrah gruan


[ad_1] Një person është gjetur pa shenja jete në një banesë në Prishtinë. Rasti, sipas Policisë, është raportuar dje rreth orës 9:00 të mëngjesit. Në vendin e dukurisë kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë […]

Prishtinë, një person gjendet i vdekur në banesë


[ad_1] Një person është gjetur pa shenja jete në një banesë në Prishtinë. Rasti, sipas Policisë, është raportuar dje rreth orës 9:00 të mëngjesit. Në vendin e dukurisë kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë […]

Një person në Prishtinë gjendet pa shenja jete, Policia e konsideron si “vdekje të dyshimt”


[ad_1] Një person është gjetur pa shenja jete në banesën e tij të shtunën rreth orës 08:48. Sipas raportit 24 orësh të policisë në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore, […]

Gjenden të vdekur tre persona, njëri nga rastet është vdekje e dyshimtë


[ad_1] Policia e Kosovës, në raportin 24-orësh, ka njoftuar se janë gjetur tre persona pa shenja jete. Dy prej tyre janë nga Prishtina, ndërsa i treti është nga Komorani. Në udhën “Xhavit Ahmeti” në Prishtinë është gjeturt njëri nga të vdekurit në banesën e tij. Trupi i pajetë është marrë nga mjekësia ligjore, transmeton Telegrafi. […]

​Tre vdekje të dyshimta në Kosovë


[ad_1] Policia ka raportuar për dy vdekje të dyshimta në Prishtinë dhe një në fshatin Komoran të Drenasit. Mbrëmjen e së hënës në udhën “Xhavit Ahmeti” në Prishtinë është gjetur një burrë pa shenja jete. Trupi i të ndjerit është larguar nga banesa e tij nga njësia e mjekësisë ligjore. “Raportohet se në banesën e […]

Vdekje e dyshimtë në Drenas


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Drenas. Sipas raportit të Policisë, në objektin përcjellës të shtëpisë së viktimës, janë gjetur dhe janë konfiskuar armë zjarri AK-47, katër karikatorë me nga 30 fishekë, tre detonatorë elektrikë, shtatë granata dore, si dhe një sasi […]

Klinë, vdes i mituri si pasojë e aksidentit


[ad_1] Një i mitur nga fshati Gllarevë i Klinës ka ndërruar jetë dje  në Qendrën Klnike Universitare të Kosovës si pasojë e një aksidenti. Sipas Policisë, viktima ishte aksidentuar me 24 tetor të këtij viti. Me vendim te prokurorit viktima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.   [ad_2]

Vdesin dy persona në një aksident trafiku


[ad_1] Dy persona kanë humbur jetën pas një aksidenti trafiku që ka ndodhur në udhën Kllokot-Viti. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Ismet Hashani, i cili ka treguar se ngjarja ka ndodhur diku rreth orës 00:10, raporton Koha.net. Viktimat janë dërguar në obduksion, ndërsa rasti është duke u hetuar nga njësitet e trafikut rajonal. […]

Këta janë dy personat që vdiqën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmë në udhën Kllokot-Viti


[ad_1] Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në udhën Kllokot-Viti, ku kanë humbur jetën dy persona, derisa një i lënduar rëndë është dërguar në QKUK, shkruan GazetaBlic. Nga ky aksident kanë mbetur të vdekur Taulant dhe Valon Ramadani nga fshati Smirë e Vitisë. Njëri 32-vjeçar dhe tjetri 35-vjeçar. Lajmin e ka […]

Aksident i rëndë në udhën Kllokot-Viti, dy të vdekur


[ad_1] Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur pas mesnatës në Viti. Nga ky aksident kanë mbetur të vdekur një 32-vjeçar dhe një 35-vjeçar, derisa në gjendje të rëndë është edhe një person tjetër. Lajmin për e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Gjilanit, Ismat Hashani. “Policia e Kosovës është informu se me […]

Aksident i rëndë në Ferizaj vdes një person


[ad_1] Një aksident trafiku në fatalitet ka ndodhur dje rreth orës 11:50, në udhën “Vëllezërit Gërvalla”, në Ferizaj. Policia ka bërë të ditur se i dyshuari derisa ishte duke drejtuar veturën e tij nga pakujdesia e ka goditur viktimës i cili kishte qenë duke drejtuar biçikletën. Si pasojë  e këtij aksidenti viktima e këtij rasti […]

Gjendet pa shenja jete një person në Viti


[ad_1] Është gjetur një person pa shenja jetë në qytetin e Vitisë.Policia e Kosovës ka njoftuar se rasti ka ndodhur ditën e hënë, rreth orës 17:50, transmeton Telegrafi.Policia njoftoi se personi është dërguar në Institutin Mjekësor Ligjor, me vendimin e prokurorisë, për obduksion. [ad_2]

hollësitë e Prokurorisë për vrasjen e 19 vjeçarit në Gjilan


[ad_1] Prokuroria në Gjilanka njoftuar se sot pas mesnatës, në udhën “Gjon Sereqi” në Gjilan, dyshohet se një person i moshës 19 vjeçare është sulmuar me thikë, i cili ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra. Sipas njoftimit të Prokurorisë i ndjeri E.S., fillimisht është dërguar për ndihmë mjekësore, në Emergjencën e Spitalit […]

Aksident në Mitrovicë, vdes një 21 vjeçar


[ad_1] 21 vjeçari me inicialet A.Sh. ka ndërruar jetë sot si pasojë e një aksident trafiku në fshatin Zhabar të Mitrovicës. Sipas Policisë, një 21 vjeçar ka humbur jetën në vendin e dukurisë, ndërsa vozitësi dhe dy pasagjeret tjerë pas marrjes se trajtimit në Spitalin rajonal Mitrovicë janë liruar në shtëpi. Aksidenti kishte ndodhur sot […]

Vdes një 22 vjeçar në aksident në Vushtrri


[ad_1] Një 22 vjeçar me inicialet I.D. ka humbur jetën dje rreth orës 15:30 si pasojë e një aksidenti trafiku. Sipas Policisë, nga Qendra Klinike Universitare Prishtinë, është raportuar se 22 vjeçari kishte vdekur pas trajtimit mjekësor. Policia ka njoftuar se aksidenti kishte ndodhur dje në orën 10:05 në udhën “Ajet Gërguri” Vushtrri, ku vozitësi […]

Gjendet i varur në litar një person në Kamenicë


[ad_1] Një person është gjetur pa shenja jete mbrëmë rreth orës 21:50 në një fshat të Komunës së Kamenicës. Siç mëson KALLXO.com, viktima ishte gjetur nga familjarë i varur në litar në shtëpinë e tij. Në lidhje me rastin KALLXO.com ka kontaktuar edhe me Policinë në Gjilan. Të njëjtit kanë konfirmuar rastin ndërsa kanë thënë […]

Gjendet i vdekur roja i një lokali në Ferizaj


[ad_1] Një burrë i moshës 60 vjeçare është gjetur i vdekur në një lokal në Ferizaj të martën në mëngjes. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë në Rajonin e Ferizajit, Mehmedali Hajdini. Sipas Hajdinit, dyshimet janë për vdekje natyrale. “Policia ka marrë informacione nga pronari i lokalit në Ferizaj se roja është […]

Ferizaj, burri sulmon gruan


[ad_1] Një fëmijë i moshës 5-vjeçare ka humbur jetën në një aksident i cili ka ndodhur sot në në udhën rajonale Mitrovicë – Pejë, gjegjësisht në fshatin Runikë të Skenderajt. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti. “Sot rreth orës 14:20, në udhën rajonale Mitrovicë – Pejë, […]

Aksident në Skenderaj, vdes një vajzë 5-vjeçare


[ad_1] Një fëmijë i moshës 5-vjeçare ka humbur jetën në një aksident i cili ka ndodhur sot në në udhën rajonale Mitrovicë – Pejë, gjegjësisht në fshatin Runikë të Skenderajt. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti. “Sot rreth orës 14:20, në udhën rajonale Mitrovicë – Pejë, […]

Prizren, i mituri e godet për vdekje me veturë fëmijën


[ad_1] Një aksident trafiku që ka përfunduar me fatalitet ka ndodhur në fshatin Lubizhdë të Prizrenit dje rreth orës 13:00. Sipas Policisë, është arrestuar i dyshuari i mitur i cili derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e udhës e kishte goditur një fëmijë, i cili […]

Aksident me fatalitet në autostradë


[ad_1] Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur të martën rreth orës 22 :00 në autostradën “Ibrahim Rugova”. Sipas Policisë në aksident janë përfshirë tri automjete. Përveç dëmeve materiale lëndime vdekjeprurëse ka pësuar viktima e gjinisë femërore, e cila është dërguar në IML për obduksion, ndërsa pesë persona të tjerë kanë pësuar lëndime trupore, të cilët […]

Vdes pas lëndimeve të marra derisa po prente dru


[ad_1] Një person ka humbur jetën si pasojë e lëndimeve të marra derisa ishte duke prerë dru në pyll. Policia e Kosovës në raportin ditor ka njoftuar se rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Sllatinë. Sipas raportit policor, viktima derisa ishte duke prerë dru është lënduar në rrethana akoma të panjohura. Si pasojë […]

Prishtinë, gjendet i vdekur personi që ishte raportuar si i zhdukur


[ad_1] Një person është gjetur i vdekur dje në udhën 1 Tetori në Prishtinë. Në raportin policor thuhet se viktima ishte raportuar si i zhdukur që nga ora 17:00 e  31 gushtit të këtij  viti. Me vendim të prokurorit viktima është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion. Policia këtë rast e ka cilësuar […]

Prizren, vdes pas rrëzimit nga pema


[ad_1] Një burrë ka humbur jetën dje  pas lëndimeve të marra nga rrëzimi nga pema. Në raportin policor thuhet se si pasojë e rrëzimit, viktima kishte pranuar tretman mjekësor por s’ i kishte përballuar lëndimeve të rënda. Incidenti ka ndodhur  në Prizren. Me vendim të prokurorit, trupi është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për […]

Shtetasi i Shqipërisë vdes pasi rrëzohet në vendpunishte në Isniq


[ad_1] Një person në fshatin Isniq të Deçanit ka humbur jetën gjatë ditës së djeshme pas rrëzimit nga një shtëpi private ku ishte duke punuar. Sipas policisë, rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:00, ku është raportuar si viktima, shtetas i Shqipërisë derisa ka qenë duke punuar në një shtëpi private, dyshohet se ishte rrëzuar […]

Gjakovë, gjendet e vdekur një 48-vjeçare, dyshohet për vetëvrasje


[ad_1] Një grua po dyshohet se ka kryer vetëvrasje. ngjarja është raportuar të ketë ndodhur sot në mëngjes në Cermjan të Gjakovës. Policia është njoftuar për rastin nga Spitali Rajonal i Gjakovës. Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com edhe zëdhënësi i Policisë së Rajonit të Gjakovës, Nysret Xhurkaj. “Rreth orës 10:30 Policia ka marrë informatë […]

Kamenicë – Vdes pasi rrokulliset me traktor


[ad_1] Një person ka humbur jetën në fshatin Ruboc të Kamenicës mesditën e së premtes pasi rrokullisjes së traktorit me të cilin ishte duke bartur dru. Sipas Policisë së Kosovës, viktima kishte pësuar lëndime të rënda trupore dhe ishte dërguar në QKMF në Kamenicë, por sipas mjekut kujdestar ai ishte sjellë pa shenja jete. Në […]

Vdekjet e “dyshimta” nga COVID-19


[ad_1] Më 9 shtator, Ragip Kajtazi nga fshati Syriganë në Komunën e Istogut, mori lajmin se motra e tij vdiq në Klinikën Intensive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ku edhe ishte e hospitalizuar si paciente me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Megjithatë, ai filloi të dyshojë se motra e tij 71-vjeçare kishte vdekur […]

Vdes këmbësori në Kamenicë pasi u godit nga vetura


[ad_1] Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur mbrëmë në udhën “Adem Jashari” në Kamenicë. Policia ka bërë të ditur se si pasojë e këtij aksidenti, një këmbësor ka humbur jetën, pasi që i njëjti është goditur nga një veturë të cilën e drejtonte i dyshuari. Sipas policisë, mbrëmë rreth orës 19:00,  i dyshuari derisa […]

error: Content is protected !!