439 pacientë me COVID-19 po trajtohen me oksigjeno terapi


Bazuar në raportet e datës 30 prill 2021nga klinikat COVID të QKUK-së, edhe spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 571 pacientë nga Sars-Cov-2, 461 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 35 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 439 janë nën asistim të okisgjeno-terapisë. Në QKUK janë të shtrirë 230 pacientë 13 prej […]

14 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës


tretmani i pacientëve me koronavirus është duke vazhduar të bëhet në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Sipas njoftimit nga ky spital aktualisht të shtrirë janë 81 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 58 pacientë janë në oksigjenoterapi, 3 janë në CPAP dhe 14 të tjerë në gjendje më të rëndë. Gjatë 24 orëve të fundit nga […]

Bie numri i rasteve të spitalizuara me COVID-19


Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme ka vazhduar të ulet numri i rasteve të spitalizuara me Sars-Cov-2. “Nga raportimet e datës 29 prill 2021, numri i përgjithshëm i pacientëve që janë në trajtim është 589, ku prej tyre, 471 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 37 pacientë janë […]

Dhjetë pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, është duke vazhduar tretmani i pacientëve të prekur me coronavirus. Sipas një njoftimi, në këtë spital aktualisht janë të shtrirë 87 pacientë me COVID-19. Prej tyre 62 janë në oksigjenoterapi, 2 janë në CPAP dhe 10 të tjerë janë në gjendje më të rëndë. Gjithashtu gjatë 24 orëve të […]

713 pacientë po trajtohen në klinikat Covid të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme


Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në klinikat Covid të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, janë duke u trajtuar 713 pacientë, prej të cilëve: 598 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 36 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore he 563 janë nën asistim të okisgjeno-terapisë. […]

Polica kërkon ndihëm e qytetarëve për arrestimin e autorit të vrasjes në Novosellë të Pejës


Faton Brahimi, i cili dje ka vrarë djalin e axhës së tij, Bashkim Brahimaj, pas kryerjes së veprës është arratisur, për çfarë Policia po kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e tij. Policia e Kosovës, sot ka shpallur person në kërkim dhe ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin Faton Brahimifaton br, autorit të vrasjes […]

Vrasje në Novosellë të Pejës


Në fshatin Novosellë të Pejës, sot ka ndodhur një vrasje. Rastin e ka bërë të ditur policia. Sipas zëdhënësit të Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ngjarja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 14:40, të së shtunës. “Pas marrjes së informacionit për rastin në fjalë, policia menjëherë është përgjigjur dhe me të arritur në […]

606 pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës


Në klinikat COVID të QKUK-së, dhe spitalet e përgjithshme, sipas raporteve të datës 22 prill 2021, janë duke u trajtuar 736 pacientë. 606 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 34 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, 572 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë. Ky është njoftimi i SHSKUK-së: në QKUK janë të shtrirë 312 pacientë, […]

Vdes 9-vjeçari nga Peja, vuante nga sëmundja e mëlçisë


ka humbur jetë 9-vjeçari Gent Nikqi nga Rugova e Pejës. Vogëlushi vuante nga sëmundja e mëlçisë, e cila edhe ia mori jetën. Lajmin për vdekjen e Gentit e dhanë familjarët e tij, shkruan Indeksonline. Ai ditë më parë u dërgua për shërim në Turqi. Njoftimi i plotë: MA KI KPUT SHPIRTIN GENT  Paq qetsin e […]

770 pacientë të shtrirë në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme


Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se aktualisht, nëpër klinikat COVID të  QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, janë të shtrirë 770 pacientë. Sipas njoftimit të tyre, 630 persona janë të konfirmuar me koronavirus, ku 33 pacientë nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. “Në QKUK janë të shtrirë 321 pacientë: 250 […]

101 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 12 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


101 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 12 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 74 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe katër të tjerë janë me respiratorë. Në raportin 24-orësh të spitalit gjithashtu bëhet e ditur se janë shëruar edhe shtatë pacientë dhe janë kryer gjashtë […]

Në spitalet e Kosovës 662 pacientë të shtrirë me COVID-19, prej tyre 43 në gjendje të rëndë


Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovë dhe në spitalet e përgjithshme rajonale janë duke u trajtuar 762 pacientë me COVID, prej tyre 662 të konfirmuar me këtë virus, ndërsa 43 janë në gjendje të rëndë. Sipas Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) nga 762 pacientë që po trajtohen, 662 raste janë të konfirmuar me […]

818 pacientë të hospitalizuar për COVID-19, 43 në gjendje të rëndë


Në klinikat COVID-19 të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme rajonale janë duke u trajtuar 818 pacientë, bazuar në raportin e punës  të datës 16 prill 2021. Sipas njoftimit të ShSKUK-së, 675 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 43 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore 644 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë. Në QKUK janë […]

ShSKUK-ja: 684 pacient me Covid-19 po trajtohen, 41 në gjendje të rëndë


Duke u bazuar në raportin e punës për ditën e sotme, 15 prill 2021, në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjitshme po trajtohen 829 pacientë. 684 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 41 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore 656 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë. Në QKUK […]

829 pacientë po trajtohen për COVID-19, 41 pacientë në gjendje të rëndë në ShSKUK


Në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet e përgjithshme janë duke u trajtuar 829 pacientë. Sipas ShSKUK, 41 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, 656 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë. “684raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2. 41 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore.  656 janë nën asistim […]

93 pacientë me COVID-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Pejës është duke vazhduar tretmani i pacientëve të prekur nga koronavirusi. Sipas të dhënave nga ky spital, aktualisht në trajtim janë 93 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 67 pacientë me COVID-19 janë në oksigjeno-terapi, tre pacientë në CPAP dhe tetë pacientë janë në gjendje më të rëndë. Në 24 orët e fundit […]

844 pacientë me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, 38 nga ta në gjendje më të rëndë


Bazuar në raportin e datës 14 prill 2021 për rastet e dyshuara dhe të konfirmuara me COVID-19, në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 844 pacientë. Në njoftimin për media thuhet se 700 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 38 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 674 janë nën […]

902 pacientë në klinikat e QKUK-së dhe në spitale, 37 në gjendje të rëndë


Në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 902 pacientë, ndërsa në gjendje të rënduar janë 37 pacientë. Në raportin e punës për datën 13 prill 2021 bëhet e ditur se 735 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 37 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 720 janë nën asistim të […]

Për 24 orë në Spitalin e Pejës po trajtohen 99 pacientë me COVID-19


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 99 pacientë me COVID-19. Sipas një njoftimi thuhet se sa i përket gjendjes shëndetësore të pacientëve 77 janë në oksigjeno-terapi, tre janë në respirator (CPAP), ndërsa nga këta 17 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Siç bëhet e ditur me anë të njoftimit, gjashtë […]

937 pacientë të hospitalizuar për COVID-19, 45 në gjendje të rëndë


Numri i pacientëve të dyshuar dhe të konfirmuar me COVID-19, të cilët po trajtohen në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme, vazhdon të jetë i lartë. Sipas raportit të punës për datën 12 prill 2021, janë duke u trajtuar 937 pacientë, 765 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 45 pacientë janë në gjendje […]

ShSKUK-ja: 750 pacientë me Covid-19 po trajtohen, 38 ne gjendje të rëndë


Sipas raportit të punës, në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 911 pacientë. Nga kjo shifër, 750 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 67 pacientë janë të dyshuar – në pritje të rezultateve, 38 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, 707 janë nën asistim të okisgjeno-terapisë. Në QKUK janë […]

86 pacientë me COVID-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës, 11 prej tyre në gjendje të rëndë


Në spitalet rajonale por edhe në QKUK është duke vazhduar tretmani i pacienteve të prekur me virusin COVID-19. Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 86 pacientë me coronavirus. Prej tyre 61 janë në oksigjenoterapi, 3 pacientë janë në CPAP dhe 11 të tjerë janë në gjendje më të rëndë. Sipas […]

Mblidhen paratë për shërimin e Gent Nikçit nga Peja


Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adnan Hyseni me anë të një postimi në Facebook, ka njoftuar se janë mbledhur të gjitha mjetet financiare për shërimin e Gent Nikçit nga Rugova e Pejës. Hyseni ka njoftuar se Genti do të niset sot pasdite për trajtim në Truqi, ku edhe do ti bëhet transplanti i mëlçisë. […]

917 pacientë të hospitalizuar për COVID-19, 734 prej tyre në oksigjeno-terapi


Në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme sipas raportit të punës për datën 7 prill 2021, janë duke u trajtuar 917 pacientë. Në njoftim thuhet se 757 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 61 pacientë janë të dyshuar, në pritje të rezultateve, 36 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore 734 janë […]

QKUK dhe spitalet rajonale të mbushura më pacientë me COVID-19


Në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme, të cilat trajtojnë pacientë me COVID, sipas raportit të punës për datën 3 prill 2021, janë të hospitalizuar 912 persona. “747 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë. 78 pacientë janë të dyshuar, në pritje të rezultateve. 34 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore 736 […]

727 pacientë me koronavirus po trajtohen nëpër spitalet e Kosovës


Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se në klinikat dhe spitalet rajonale të Kosovës, po trajtohen 856 pacientë, prej tyre  727 janë të konfirmuar me sëmundjen COVID-19, ndërsa 129 persona janë të dyshuar, në pritje të rezultateve. Sipas SHSKUK, me gjendje të rënduar shëndetësore janë 33 pacientë, ndërsa 682 pacientë po trajtohen […]

Në QKUK dhe spitalet e përgjithshme po trajtohen 856 pacientë nga Covid-19


Sipas një raporti lëshuar nga ShSKUK në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 856 pacientë, shifër kjo që shënon rënie krahasuar me ditët paraprake. Postimi i plotë: Bazuar në raportimet nga klinikat Covid në QKUK, por edhe spitalet e përgjithshme të cilat trajtojnë pacientë me COVID, vërehet një rënie e numri të pacientëve, […]

Loci: Peja është e gatshme për ta filluar vaksinimin kundër Covid-19


Drejtori i Shëndetësisë në Pejë, Petrit Loci, ka thënë se i kanë bërë të gjitha përgatitjet për të filluar vaksinimin kundër COVID-19 nga dita e nesërme. Ai në Info Magazine ka theksuar se ata i kanë pranuar 1,000 doza të vaksinës “AstraZeneca”. “Vaksinimi do të vazhdojë çdo ditë, në ditët e vikendit si dhe në […]

Nesër nis vaksinimi i personelit shëndetësor në Komunën e Pejës


Në mëngjesin e ditës së nesërme do të nisë vaksinimi i personelit shëndetësor në Pejë, ku tashmë në këtë komunë kanë arritur 1 mijë vaksina. Komuna e Pejës ka bërë të gjitha përgatitjet për të vaksinuar personelin shëndetësor, e që kjo komunë ka rreth 1 mijë profesionistë shëndetësorë. Drejtori i Shëndetësisë Petrit Loci, tha se […]

901 pacientë të hospitalizuar në QKUK, 731 të konfirmuar me COVID-19


Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës- klinikat COVID dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 901 pacientë, në bazë të raportit të punës për rastet e dyshuara dhe të konfirmuara me SARS-CoV- 2, i datës 31 mars 2021. 731 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2 81 pacientë janë të dyshuar, në pritje të rezultateve 32 […]

Në Spitalin e Pejës 83 pacientë me koronavirus, 11 në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 83 pacientë me koronavirus, ndërsa prej tyre 53 janë në oksigjeno-terapi, ndërsa nga këta 11 në gjendje më të rëndë. Në raportin e Spitalit të Pejës thuhet se pesë pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Në këtë spital janë kryer gjithsej 438 vizita specialistike, […]

80 pacientë me Covid-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës, 9 në gjendje më të rëndë


80 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se 52 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 9 të tjerë janë në gjende më të rëndë shëndetësore. “80 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 1 pacientë është […]

Spitalet dhe QKUK të mbushura me pacientë, shifra e atyre me Covid-19


Nga raportimet e ditës së diele, të klinikave Covid dhe spitaleve të përgjithshme, në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës janë duke u trajtuar 880 pacientë nga Sars- Cov-2. Nga kjo shifër, SHKSUK njofton se: 729 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë. 151 pacientë janë të dyshuar, në pritje të rezultateve. 33 […]

Në spitalet e ShSKUK po trajtohen 837 pacientë me COVID-19, 30 në gjendje të rëndë


Në Shërbimin Spitalor të Klinikës Universitare të Kosovës (SHSKUK) janë duke u trajtuar 837 pacientë nga coronavirusi. Sipas një njoftimi me anë të rrjetit social në Facebook thuhet se bazuar në raportin e datës 27 mars 2021, 700 raste janë të konfirmuara më Sars Cov 2 pozitivë. në këto fjalë e sipër, në Qendrën Klinike […]

Në ShSKUK po trajtohen 868 pacientë nga COVID-19


Bazuar në raportin e 26 marsit 2021, në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës janë duke u trajtuar  868 pacientë. 720 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë. 148 pacientë janë të dyshuar, në pritje të rezultateve. 32 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore 670 janë nën asistim të okisgjenoterapisë Në QKUK janë të […]

69 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, tetë nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


69 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku tetë nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Një pacient është në respiratorë dhe 49 të tjerë janë në oksigjeno-terapi. Gjatë 24 orëve të fundit, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 316 pacientë kanë kryer vizita Specialistike dhe nga këta […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 77 pacientë me COVID-19, 16 janë në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 77 pacientë me COVID-19. Sipas një njoftimi, thuhet se sa i përket gjendjes së pacientëve: 3 pacientë janë në Respirator (CPAP), 60 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 16 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 6 pacientë është shëruar gjatë 24 […]

Plagosje me armë zjarri në Pejë


Një person është plagosur si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri në Pejë. Policia njofton se rasti ka ndodhur rreth orës 22:15 minuta në afërsi të rrethit tek Stacioni i Trenit. Personi i plagosur është dërguar për trajtim në Spitalin e Përgjithshëm Rajonal të Pejës. Sipas policisë akoma s’ dihen shkaqet dhe rrethanat, mirëpo janë […]

79 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 16 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


79 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 16 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Tre pacientë janë në respiratorë dhe 62 të tjerë në oksigjeno-terapi. Sipas raportit 24-orësh të spitalit, 210 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryer gjashtë lindje. /familjajone

90 pacientë me Covid-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 90 pacientë me COVID-19. Spitali njofton se 4 prej tyre janë në respirator, 64 në oksigjenoterapi dhe 16 në gjendje të rëndë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 8 pacientë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar të hënën se një person i moshës […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 90 pacientë me COVID-19, 15 në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 90 pacientë me COVID-19. Sipas një njoftimi thuhet se sa i përket gjendjes së pacientëve katër pacientë janë në respirator (CPAP), 62 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 15 pacientë janë në gjendje më të rëndë. “Një pacientë është shëruar gjatë 24 […]

Vdekja e ish-drejtorit të Shëndetësisë në Deçan, Policia jep hollësitë


Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vdekjes së ish drejtorit të shëndetësisë në Komunën e Deçanit. Policia njofton se ish drejtori Mustafë Hasanaj është gjetur i shtrirë në oborrin e tij dhe i njëjti kishte një plagë në gjoks, ku dyshohet se ishte shkaktuar nga arma e zjarrit, ndërsa rasti ka ndodhur të enjten […]

85 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës, 13 nga ta në gjendje më të rëndë


85 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 3 pacientë janë në Respirator (CPAP), 54 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 13 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 3 pacientë është shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Përndryshe […]

81 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 11 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


81 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 11 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Dy pacientë janë me respiratorë dhe 53 të tjerë në oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh të këtij spitali gjithashtu bëhet e ditur se janë shëruar pesë persona nga koronavirusi. 225 persona […]

78 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 15 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


78 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 15 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Tre pacientë janë me respiratorë dhe 57 me oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh të këtij spitali gjithashtu bëhet e ditur se janë shëruar gjashtë pacientë nga koronavirusi gjatë në të ardhmen. […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 66 pacientë me COVID-19, 10 janë në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 66 pacientë me COVID-19. Sipas një njoftimi thuhet se sa i përket gjendjes së pacientëve dy pacientë janë në respirator (CPAP), 46 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Siç bëhet e ditur në njoftim […]

67 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 11 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


67 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 11 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Tre pacientë janë në respiratorë dhe 47 të tjerë janë në oksigjeno-terapi. Po ashtu, në raportin 24-orësh të këtij spitali, theksohet se pesë persona janë shëruar nga koronavirusi. 236 pacientë kanë marrë […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 67 pacientë me COVID-19, 11 në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 67 pacientë me COVID-19. Sipas një njoftimi, sa i përket gjendjes së pacientëve tre pacientë janë në respirator (CPAP), 51 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa katër pacientë është shëruar gjatë 24 orëve […]

56 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 10 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


56 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 10 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 37 pacientë janë në oksigjeno terapi dhe dy pacientë janë në CPAP. Shtatë lindje kanë qenë gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, pesë lindje normale […]

​“Kundër patriarkatit që vret”, sot marsh edhe në Pejë


Të hënën në Pejë, me rastin e 8 Marsit do të organizohet një protestë me moton “Marshojmë, kundër patriarkatit që vret”. Protesta mbahet në ora 12:00 dhe nis nga Kinemaja “Jusuf Gërvalla” dhe vazhdon deri në qendër. Marshi i organizuar këtë vit edhe në qytetin e Pejës në kuadër të Kolektivit “Marshojmë s’festojmë” bëhet në […]

Në Spitalin e Pejës 54 pacientë me koronavirus, 10 prej tyre në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 54 pacientë me koronavirus. Sa i përket gjendjes së pacientëve, dy pacientë janë në respirator (CPAP), 38 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Gjatë vikendit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 625 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë […]

Në Spitalin e Pejës 11 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 48 pacientë të infektuar me koronavirus, 11 prej tyre janë në gjendje më të rëndë. Nga 48 pacientët me COVID-19 që po trajtohen në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë,  37 janë në oksigjenoterapi, ndërsa 11 pacientë të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore, thuhet në […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 49 pacientë me COVID-19, dhjetë në gjendje të rëndë


49 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. përmes një komunikate për medie është bërë e ditur se 2 pacientë janë në Respirator (CPAP), 36 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Përndryshe gjatë 24 orëve të […]

47 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 12 në gjendje më të rëndë


47 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 12 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Dy pacientë janë në respiratorë dhe 38 të tjerë në oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh të këtij spitali gjithashtu bëhet e ditur se janë kryer 10 lindje dhe 260 pacientë […]

Në Spitalin e Pejës 45 pacientë me COVID-19


Në Spitalin e Pejës aktualisht duke u trajtuar janë 45 pacientë me coronavirus, prej tyre 36 pacientë janë në oksigjeno-terapi. Në njoftim thuhet se sa i përket gjendjes së pacientëve: dy pacientë janë në respirator (CPAP), 36 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa nga këta nëntë pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa dy janë […]

46 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, nëntë nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


46 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku nëntë nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Dy pacientë janë në respiratorë dhe 36 janë në oksigjeno-terapi. Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit, në këtë spital janë shëruar katër pacientë nga COVID-19, kanë lindur shtatë […]

Në Spitalin e Pejës 45 pacientë me COVID-19, prej tyre 10 në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 45 pacientë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve dy pacientë janë në Respirator (CPAP), 36 pacientë janë në oksigjeno- terapi, ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 555 pacientë kanë […]

53 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 12 nga ta në gjendje të rëndë shëndetësore


53 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 12 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Pesë pacientë janë respiratorë dhe 42 të tjerë në oksigjeno-terapi. Siç thuhet në njoftim, gjatë 24 orëve janë shëruar dy pacientë me COVID-19. “Aktualisht 53 pacientë janë duke u […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 53 pacientë me COVID-19, 11 në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 53 pacientë me COVID-19. Në një njoftim, sa i përket gjendjes së pacientëve gjashtë pacientë janë në respirator (CPAP), 38 pacientë janë në oksigjeno terapi kurse nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë. në ato e sipër, tre pacientë janë shëruar […]

56 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 14 nga ta janë në gjendje më të rëndë


56 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 14 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 6 pacientë janë në respiratorë dhe 42 të tjerë janë në oksigjeno-terapi. Në raportin 24 orësh të spitalit gjithashtu theksohet se janë kryer katër lindje (dy me prerje cezariane) dhe 221 […]

56 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 14 nga ta në gjendje më të rëndë


56 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 14 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 43 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa gjashtë të tjerë janë në respirator. Ndërkohë, sipas njoftimit të këtij të këtij spitali, 211 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryer dy lindje […]

Në Spitalin e Pejës 57 pacientë me koronavirus, prej tyre 46 pacientë në oksigjeno-terapi


Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar aktualisht 57 pacientë me koronavirus. Sa i përket gjendjes së pacientëve gjashtë pacientë janë në respirator (CPAP), 46 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 569 pacientë kanë marrë […]

58 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës , 12 prej tyre në gjendje më të rëndë shëndetësore


58 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 12 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Pesë pacientë të tjerë janë në respirator, në këto fjalë e sipër 37 të tjerë janë në oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh të këtij spitali po ashtu bëhet e ditur […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 68 pacientë me COVID-19, 13 janë në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë aktualisht janë duke u trajtuar 62 pacientë me COVID-19. Sipas një njoftimi për media, thuhet se sa i përket gjendjes së pacientëve pesë pacientë janë në respirator (CPAP), 43 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 13 pacientë janë në gjendje më të rëndë. “62 pacientë janë duke […]

61 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 14 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


61 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 14 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Pesë pacientë janë me respiratorë dhe 49 të tjerë janë me oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh të këtij spitali gjithashtu ceket se 236 pacientë kanë marrë shërbime emergjente shëndetësore dhe janë […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 64 pacientë me COVID-19, prej tyre 48 me oksigjeno terapi


64 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me CCOVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 4 pacientë janë në Respirator (CPAP), 48 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga ky spital […]

Skandaloze: Kërkohet konsulta e Kirurgut për kapsllëk në Spitalin Rajonal të Pejës


Burimi: Gazeta Skandal Ngjarje në Spitalin e Pejës Skandaloze: Kërkohet konsulta e Kirurgut për kapsllëk në Spitalin Rajonal të Pejës Një ankesë ka arritur ditën e sotme në Gazetën Skandal ku në një shkrim të gjatë tregohet se si po kërkohet konsulta e Kirurgut për kapsllëk. Në ankesë shkruan se si është e mundur që […]

Në Spitalin e Pejës 64 pacientë me koronavirus, 45 prej tyre në oksigjeno-terapi


Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 64 pacientë me koronavirus. Sa i përket gjendjes së pacientëve 45 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa nga këta 14 pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe tre pacientë janë në respirator (CPAP). Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 254 pacientë […]

Nesër në “Takim virtual me Shëndritin” oftamologia Anita Sylaj-Lokaj


Të premten, më fillim nga ora 20:00 në “Takim virtual me Shëndritin” do të jetë e ftuar oftamologia Anita Sylaj-Lokaj, me të cilën do të bisedohet për thatësinë e syrit. Anita Syla-Lokaj vjen nga qyteti i Pejës. Shkollën fillore dhe të mesme e përfundoi në vendlindje (Pejë). Shkollimin universitar Lokaj e vazhdoi në Universitetin e […]

65 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 12 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


65 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 12 nga këta pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Gjatë 24-orëshit të fundit, dy pacientë janë shëruar, ndërsa 52 të tjerë akoma vazhdojnë të jenë në oksigjeno-terapi. Ndërkohë, gjatë një dite, 206 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë […]

61 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 12 nga ta në gjendje të rëndë shëndetësore


61 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 12 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 47 pacientë janë në oksigjeno-terapi dhe dy të tjerë janë në respiratorë. Gjatë 24 orëve, në këtë spital 204 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryer shtatë lindje.

52 pacientë në Spitalin e Pejës, 10 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


52 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 10 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 42 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa dy të tjerë në respiratorë. Gjatë 24 orëve janë shëruar pesë pacientë nga koronavirusi në këtë spitalin. 237 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe […]

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 56 pacientë me koronavirus, 12 prej tyre në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 56 pacientë me COVID-19. Në njoftimin e bërë për media thuhet se tre pacientë janë në Respirator (CPAP), 40 pacientë janë në oksigjenoterapi ndërsa nga këta 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë. Përndryshe gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, […]

Vdes një i burgosur në Spitalin e Pejës


Shërbimi Korrektues i Kosovës, ka bërë të ditur se sot rreth orës 09:50 në Spitalin Rajonal të Pejës, ka humbur jetën i burgosuri F.F viti i lindjes 1953. “Gjatë qëndrimit të tij në Qendrën Korrektuese Dubravë vazhdimisht ka qenë me probleme shëndetësore të sistemit kardiak dhe me aparat të mbajtjes së ritmit (peace maker), me […]

67 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 11 nga të në gjendje më të rëndë shëndetësore


Aktualisht, në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 67 pacientë në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 11 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 50 pacientë janë me oksigjeno terapi dhe dy të tjerë në respiratorë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 184 pacientë kanë marrë […]

66 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 11 nga ta në gjendje më të rëndë


66 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 11 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 51 pacientë janë në oksigjeno-terapi dhe dy të tjerë në respiratorë. Në raportin 24-orësh të këtij spitali gjithashtu bëhet e ditur se janë shëruar dy persona gjatë një dite. Ndërkohë, […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 71 pacientë më COVID-19, 11 janë në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 71 pacientë me COVID-19, ndërsa 54 pacientë janë në oksigjeno terapi dhe nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë, e katër  pacientë janë në respirator (CPAP). Sipas njoftimit, për 24 orë janë shëruar tre pacientë nga COVID-19. “Aktualisht 71 pacientë janë […]

74 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 11 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


74 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 11 nga këta pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 56 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa katër të tjerë janë në respirator. Në raportin 24-orësh gjithashtu bëhet e ditur se katër pacientë janë shëruar nga COVID-19  gjatë 24 orëve. […]

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 73 pacientë me COVID-19, prej tyre 12 në gjendje të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19 janë duke u trajtuar 73 pacientë  me Covid-19, prej të cilëve 12 janë në gjendje më të rëndë. Sipas njoftimit nga ky spital, katër pacientë janë në respirator dhe 55 të tjerë janë në oksigjeno terapi. “73 pacientë  janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm […]

71 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 10 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


71 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 10 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 51 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe tre të tjerë janë me respiratorë. Në raportin 24-orësh gjithashtu bëhet e ditur se janë shëruar dy persona nga kjo sëmundje. 199 pacientë kanë […]

72 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 10 prej tyre në gjendje të rëndë


72 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 10 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. 45 pacientë janë në oksigjeno-terapi dhe tre të tjerë gjenden në respiratorë. Përndryshe, gjatë 24 orëve, 172 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryer tri lindje. /familjajone

67 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, nëntë nga ta në gjendje të rëndë shëndetësore


67 pacientë janë duke u trajtuar me COVID-19 në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku nëntë nga ta janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Dy pacientë janë me respiratorë dhe 47 të tjerë janë me oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh po ashtu bëhet e ditur se dy pacientë janë shëruar nga sëmundja, ndërsa 195 pacientë të […]

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 61 pacientë me COVID-19, 8 prej tyre në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, aktualisht janë duke u trajtuar 61 pacientë me COVID-16, ndërsa sa i përket gjendjes së pacientëve 42 janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta tetë pacientë janë në gjendje më të rëndë. Sipas një njoftimi, katër pacientë janë shëruar gjatë 24 orëshit të fundit nga koronavirusi. “Katër pacientë janë […]

Reshjet e shiut dhe borës – Vazhdojnë reduktimet e energjisë elektrike dhe ujit të pijes


Reshjet e vazhdueshme të shiut dhe borës kanë ndikuar që në disa rajone në vend të ketë ndërprerje të furnizimit me energji elektrike dhe ujë të pijes. Lidhur me këtë, Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS) ka njoftuar se reshjet e vazhdueshme të shiut dhe borës janë duke bërë që në disa zona […]

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 58 pacientë me koronavirus- 8 në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë është duke vazhduar tretmani i pacientëve me coronavirus. Në njoftimin e bërë nga Spitali i Pejës thuhet se aktualisht duke u trajtuar janë 58 pacientë, ku 31 pacientë janë në oksigjenoterapi ndërsa nga këta 8 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa një pacientë është në Respirator (CPAP). […]

Në Spitalin e Pejës janë duke u trajtuar 58 pacientë me koronavirus – tetë në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë është duke vazhduar tretmani i pacientëve me koronavirus. Në njoftimin e bërë nga Spitali i Pejës thuhet se aktualisht duke u trajtuar janë 58 pacientë, ku 31 pacientë janë në oksigjenoterapi ndërsa nga këta 8 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa një pacientë është në Respirator (CPAP). […]

54 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës shtatë nga ta në gjendje më të rëndë


54 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku shtatë nga këta persona janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Në njoftimin 24-orësh të këtij spitali gjithashtu bëhet e ditur se 33 persona janë në oksigjeno-terapi, 216 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryerpesë lindje. /familjajone

KEDS njofton për punime në rrjet, në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës


KEDS ka bërë të ditur se si rrjedhojë e punimeve në rrjet, në disa vende do të ketë ndërprerje të rrymës. Me anë të një komunikate për media, KEDS ka njoftuar për lokacionin dhe orarin ku do të ketë ndërprerje. Njoftimi i plotë: Gjakovë TS 35/10 kV Malisheva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Mirusha […]

58 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 12 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


58 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 12 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Sipas njoftimit 24-orësh të këtij spitali, tre pacientë janë shëruar së fundi nga kjo sëmundje dhe 42 persona janë në oksigjeno-terapi. 187 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë […]

62 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 9 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


62 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku nëntë nga këta pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Një pacient është në respirator dhe 44 të tjerë në oksigjeno-terapi. Gjatë 24 orëve raportohet të jenë shëruar dy pacientë. Në raportin njëditor bëhet e ditur po ashtu […]

64 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 11 prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore


64 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 11 nga këta pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Në raportin 24-orësh gjithashtu bëhet e ditur se janë shëruar dy pacientë gjatë në të ardhmen, ndërsa 44 pacientë janë në oksigjeno-terapi. 228 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor […]

Në Spitalin e Pejës 60 pacientë me COVID-19, 11 prej tyre në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 60 pacientë me COVID-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 43 pacientë janë në oksigjeno-terapi, ndërsa nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë, një pacient është në respirator (CPAP). Në 24 orëshin e fundit, tre pacientë janë shëruar nga COVID-19. Gjatë vikendit në […]

65 pacientë më COVID-19 në Spitalin e Pejës, 11 nga ta në gjendje të rëndë shëndetësore


65 pacientë  me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ndërsa 11 nga ta janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Një person gjendet në respirator dhe 46 të tjerë janë në oksigjeno-terapi. Gjatë 24 orëve 182 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryer tri lindje,

65 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 12 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


65 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, ku 12 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Një pacient është me respirator, ndërsa 46 janë me oksigjeno-terapi. Gjatë 24 orëve të fundit gjithashtu janë shëruar 7 pacientë me COVID-19 në këtë spital. 215 persona kanë marrë […]

75 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 14 nga ta në gjendje të rëndë shëndetësore


75 pacientë janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 14 nga këta pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Një pacient është në respirator, ndërsa 46 janë në oksigjeno-terapi. Gjatë 24 orëve të fundit, tetë pacientë janë shëruar nga COVID-19 në këtë spital. 197 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, […]

Në Spitalin e Pejës 80 pacientë me COVID-19, prej tyre 12 në gjendje më të rëndë


Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 80 pacientë me COVID-19, ndërsa prej tyre 12 janë në gjendje më të rëndë. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 47 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 12 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa një pacient është shëruar nga Covid-19 gjatë 24 […]

74 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, 9 prej tyre në gjendje më të rëndë shëndetësore


74 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku nëntë nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Dy pacientë janë me respiratorë dhe 46 janë me oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh të spitalit bëhet e ditur se është shëruar një pacient nga virusi. Gjatë datave 6 dhe 7 […]

69 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 11 nga ta në gjendje të rëndë


69 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 11 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Dy pacientë janë me respiratorë, ndërsa 47 të tjerë me oksigjeno-terapi. Në raportin 24-orësh të spitalit gjithashtu bëhet e ditur se 217 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësor dhe janë kryer […]

Pejë: Një person tentoi ta vjedhte kutinë e bamirësisë me para të imta, policia e arrestoi


Një tentim për vjedhje ka ndodhur dje në komunën e Pejës. Një person tentoi ta vidhte një arkë në të cilën ndodheshin para të dedikuara për bamirësi. Personi në fjalë është arrestuar menjëherë nga Policia e Kosovës. “Pejë 04.01.2021-20:20.Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti deri sa ka qenë duke e kryer një pagesë […]

72 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 10 nga ta në gjendje më të rëndë shëndetësore


72 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, ku 10 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Dy pacientë janë me respiratorë, 31 me oksigjeno-terapi dhe 10 në gjendje më të rëndë shëndetësore. Gjatë 24-orëshit të fundit gjithashtu janë shëruar dy persona nga kjo sëmundje. Në vikend […]