Lajmëroni menjëherë policinë Nëse shihni këta persona


[ad_1] Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, bazuar në ligjin për publikimin e fotografive me shënime të tjera të personave të kërkuar me urdhëresë të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, ka lëshuar një  kërkesa për bashkëpunim me qytetarët, me qëllim identifikimin, lokalizimin dhe arrestimin e personave të dyshuar për kryerjen e veprave të ndryshme penale. Kërkesë […]

912 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 912 tiketa në bazë të ligjit Covid-19. Policia po ashtu ka shqiptuar edhe 1353 tiketa trafiku. Ndërkohë, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur 11 aksidente trafiku me të lënduar dhe 34 aksidente […]

Polica kërkon ndihëm e qytetarëve për arrestimin e autorit të vrasjes në Novosellë të Pejës


[ad_1] Faton Brahimi, i cili dje ka vrarë djalin e axhës së tij, Bashkim Brahimaj, pas kryerjes së veprës është arratisur, për çfarë Policia po kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e tij. Policia e Kosovës, sot ka shpallur person në kërkim dhe ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin Faton Brahimifaton br, autorit të […]

Ferizaj, dënohen 344 qytetarë për mos respektimin e masave antiCOVID


[ad_1] Në zbatim të vendimit të ri të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, gjatë këtyre ditëve ka vazhduar zbatimin e masave Covid- 19, gjithnjë në përputhje me Ligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë Covid 19. Në njoftimin e bërë për media nga Policia e Kosovës thuhet se për […]

Vazhdojnë kërkimet për personin që u rrëmbye më 8 prill në Prishtinë


[ad_1] Janë duke vazhduar kërkimet për personin i cili dyshohet së është rrëmbyer më datën 8 prill. B.R raportohet se është zhdukur në rrethana të panjohura, në atë kohë deri tani s’ dihet asgjë për fatin e tij. në të ardhmen pas zhdukjes së tij, Policia ka gjetur veturën e B.R të tipit Grand Shirok, […]

U raportua i zhdukur, personi gjendet në një fushë pa shenja jete në Doblibare të Gjakovës


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të vdekjes në Doblibare të Gjakovës. Viktima është gjetur në një fushë, ndërsa ishte shpallur i zhdukur më 15 prill 2021. “Është raportuar se më 20.04.2021 është gjetur në një fushë pa shenja jete viktima mashkull kosovar i cili ishte raportuar si person i zhdukur”, thuhet […]

Policia për 24 orë gjobiti 595 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë


[ad_1] Qytetarët në vazhdimësi janë duke u gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 595 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka […]

Policia dënoi 703 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


[ad_1] Policia e Kosovës edhe gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar me patrullimet në të gjithë territorin e vendit, për të parë nga pranë se sa po zbatohen masat antiCOVID-19. Gjatë ditës së diele policia ka gjobitur 703 qytetarë të cilët kanë shkelur këto masa. Ndryshe kujtojmë se mbrëmë Qeveria e Kosovës ka marrë […]

Qeveria publikon në detaje vendimin për masat e reja anti-COVID


[ad_1] Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt, të shtatën me radhë, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave të përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID–19, në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës si dhe […]

Policia për 24 orë gjobiti 844 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


[ad_1] Qytetarët në vazhdimësi janë duke u gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 844 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka […]

Dënohen 868 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


[ad_1] Policia e Kosovës është duke vazhduar me kontrollet e zakonshme për respektim të masave antiCOVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka shqiptuar 868 tiketa për të gjithë ata që kanë shkelur këto masa. Kujtojmë se dje në vendin tonë janë konfirmuar 494 raste të reja me coronavirus dhe janë raportuar 12 raste të […]

Rojtari i një fabrike në Rahovec gjendet i vdekur, policia jep detaje


[ad_1] Rojtari i Fabrikës “Fatmir Comerc”, është gjendur pa shenja jete. Sot rreth orës 08:00 të mëngjesit, pronari i fabrikës në fjalë ka njoftuar policinë e Kosovës, se viktimen e kishte gjetur në një barakë. “Datë 13.04.2021 rreth orës 08:00, nga pronari I fabrikës ,,Fatmir Commerc’’ që gjendet në fshatin Hoçë e Madhe, KK. Rahovec, […]

Dënohen 835 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


[ad_1] Masat antiCOVID-19 po vazhdojnë të mos gjejnë zbatim në Kosovë. Policia e Kosovës vetëm gjatë së dielës policia ka shqiptuar 835 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19. Kështu njofton Policia e Kosovës në raportin 24 orësh. Ndërkohë që Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar për 12 vdekje dhe 529 raste […]

s’ respektuan masat kundër COVID-19, brenda një dite gjobiten 775 qytetarë


[ad_1] Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 775 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar rreth 1 mijë tiketa të trafikut, ndërsa për vepra të ndryshme […]

Grabitje e armatosur në Prishtinë, hajnat vjedhin 500 euro në një pompë të derivateve


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast grabitje të armatosur në një pompë të derivateve në Prishtinë. Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:18 në udhën “Asllan Pireva” në kryeqytet. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se derisa ishte duke punuar në një pikë të derivateve, dy persona të panjohur dhe nën kërcënimin e […]

Vdes një femër në Deçan, familjarët thonë se s’ mori trajtimin e duhur në QKMF


[ad_1] Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka njoftuar për një rast të vdekjes së një femre në Deçan. Sipas raportit thuhet se viktima femër kosovare është dërguar pa shenja jete në QKMF, vdekjen e të cilës e ka konstatuar ekipi mjekësor. “Sipas familjarëve e njëjta s’ e ka pranuar trajtimin e […]

Policia e Kosovës sqarohet: s’ ka pasur hyrje të xhandarmerisë serbe dje në Kosovë


[ad_1] Pas disa shkrimeve të publikuara dje, ku thuhej se xhandarmëria serbe është futur në territorin e Republikës së Kosovës, saktësisht në Karaqevë, vjen edhe reagimi i Policisë së Kosovës. përmes një njoftimi për media, Policia e Kosovës demanton këto lajme duke thënë se, në bazë të informacioneve zyrtare që ata kanë, s’ bëhet fjalë […]

Shkelën masat antiCOVID-19, dënohen 575 qytetarë për 24 orë


[ad_1] Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 575 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19, në ditën kur ka filluar edhe zbatimi i masave të reja kundër përhapjes dhe luftimit të pandemisë. Policia e Kosovës në vazhdimësi po apelon për respektimin e masave antiCOVID, në të kundërtën do të ketë dënime. Zëdhënësi […]

Personi që goditi për vdekje 7 vjeçarin nga Lipjani, ishte një mërgimtar nga Suedia


[ad_1] Dje është raportuar për vdekjen e një 7-vjeçari në Lipjan, i cili ishte goditur nga një makinë e cila ishte në lëvizje. Lidhur me rastin në fjalë, detaje shtesë kanë dhënë sot nga policia e Kosovës në raportin 24 orësh. “Fsh. Rusinoc, Lipjan 07.04.2021 – 16:33. Është arrestuar i dyshuari mashkull Shqiptar shtetas i Suedisë, […]

Policia e Kosovës apel qytetarëve për respektimin e masave antiCOVID-19, në të kundërtën do të ketë dënime


[ad_1] Policia e Kosovës vazhdimisht është duke bërë apel qytetarëve të Kosovës që t’i respektojnë masat e ndërmarra nga Qeveria e Kosovës për ruajtjen e shëndetit të tyre dhe parandalimin dhe luftimin e coronavirusit.  Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, bëri të ditur se janë shqiptuar një numër i madh i dënimeve për qytetarët […]

Policia e Kosovës në aksion për zbatimin e masave anti-COVID


[ad_1] Në zbatim të vendimeve të institucioneve të Republikës së Kosovës për masat e reja anti-COVID, policia e Kosovës ka zhvilluar aksione kontrolli nëpër qytete të ndryshme të Kosovës. Policia e Kosovës, me anë të një komunikate bën të ditur se referuar planifikimeve operacionale policore, të gjitha aktivitetet dhe masat e deritanishme po i ndërmerr […]

Hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID-19


[ad_1] Tashmë kanë hyrë në fuqi masat e reja të Qeverisë së Republikës së Kosovës me qëllim të kontrollit, parandalimit dhe luftimit të pandemisë COVID–19. Masat e reja janë bërë të ditura në të ardhmen më parë, ndërsa Qeveria e Kosovës ka publikuar të plotë vendimin. Më poshtë mund ta lexoni të plotë njoftimin e […]

Një punëtor bie nga ndërtesa në lagjen “Arbëria” në Prishtinë


[ad_1] Një punëtor i ndërtimtarisë përderisa ishte duke punuar ka rënë nga ndërtesa në lagjen Arbëria në Prishtinë, ku ka qenë duke punuar. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës. “Sot rreth orës 16:30, kemi pranuar informatën se në lagjen Arbëria në Prishtinë, një person derisa ishte duke punuar ka rënë nga një lartësi […]

Kërcënim për sulm në QKUK, klinikat rrethohen nga Policia e Kosovës


[ad_1] Janë shtuar pjesëtarët e Njësisë Speciale të Kosovës, të cilët po qëndrojnë me armë të gjata thuajse në çdo cep të QKUK-së. Ata po e sigurojnë këtë zonë për shkak të një kërcënimi me sulme në siptalet e Kosovës. “Policia e Kosovës është institucion i zbatimit të ligjit dhe trajton ç’do informacion apo rast […]

Dorëzohet në Polici burri që dyshohet se vrau 15-vjeçarin dhe plagosi babanë e këtij të fundit


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se i dyshuari për vrasjen që gjë mbrëmë në fshatin Gradicë të Drenasit, është dorëzuar në Polici, raporton Express. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. Ahmeti ka thënë se 54-vjeçarit i është sekuestruar një armë zjarri që […]

Dy të lënduar nga përplasja e motoçikletës, në Gjakovë


[ad_1] Një aksident trafiku ka ndodhur sot gjatë mëngjesit në hyrje të qytetit të Gjakovës. Nga pamjet që ka siguruar IndeksOnline, shihet se një motoçikletë është përplasur. Për rastin ka folur edhe policia e Kosovës, ku thotë se dy persona që gjendeshin në motoçikletë janë lënduar. “Motoçiklisti e ka goditur automjetin nga prapa, ku nga […]

Arrestohet mësimdhënësi në Gjilan, dyshohet se sulmoi fizikisht një nxënës


[ad_1] Një mësimdhënës është arrestuar nga Policia e Kosovës në Gjilan, pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht një nxënës. Sipas raportit të PK-së, viktima ka pranuar trajtim mjekësor. Rasti ka ndodhur në udhën “Prishtina”, ndërsa pas i intervistimit nga prokurori mësimdhënësi është dërguar në mbajtje. “Rr. Prishtinës, Gjilan 30.03.2021, 13:10.  Është arrestuar i […]

IKSHPK: Numri i lartë i të infektuarve me COVID-19, pasojë e neglizhimit të masave mbrojtëse


[ad_1] Me 914 raste të reja me COVID-19, Kosova sot ka regjistruar numrin me të madh të personave të infektuar me këtë virus gjatë këtij viti. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës vlerëson se numri i rasteve pozitive dhe vdekjeve nga COVID-19 vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës si pasojë e drejtpërdrejtë e […]

Raporton në Polici vdekjen e babait në QKUK, policia e cilëson rastin trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor


[ad_1] Një person ka raportuar të premten në Polici se të atin e kishte dërguar në QKUK rreth orës shtatë të mëngjesit ndërsa në orën 11:30 ishte njoftuar nga mjeku se i kishte vdekur prindi. Policia e Kosovës në raportin e saj këtë rast e ka quajtur “trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor”. “Ankuesi mashkull kosovar ka […]

Shpëtohen me moto-sajë nga Policia e Kosovës


[ad_1] Policia e Kosovës me anë të një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se disa pjestarë të njësisë policore kanë shpëtuar disa persona me moto-sajë në bjeshkët e Zhurit. Postimi i plotë nga Kosovo Police: Disa persona hasin në vështirësi në Bjeshkët e Zhurit si pasojë e dëborës, shpëtohen me moto-sajë nga Policia […]

Për 24 orë policia gjobiti 451 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID


[ad_1] Qytetarët në vazhdimësi janë duke u gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 451 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka […]

12,635 raste aktive dhe 1,776 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 83.012 raste nga 389.791 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.776 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 518 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 68.601 raste, ndërsa […]

Policia shqipton 428 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid


[ad_1] Policia e Kosovës ka shqiptuar 428 gjoba për mosrespektim të masave anti-covid, gjatë 24 orëve të fundit. Po ashtu janë shqiptuar 694 tiketa për kundërvajtje në trafik, ndërsa janë arrestuar 7 persona. Gjatë 24 orëve kanë ndodhur 22 aksidente me të lënduar dhe 35 me deme materiale [ad_2]

11,812 raste aktive me koronavirus në Kosovë, IKSHPK bën thirrje për kujdes të shtuar


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 80,621 raste nga 375,967 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1,744 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 744 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 67,065 raste, ndërsa […]

Vdekja e ish-drejtorit të Shëndetësisë në Deçan, Policia jep hollësitë


[ad_1] Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vdekjes së ish drejtorit të shëndetësisë në Komunën e Deçanit. Policia njofton se ish drejtori Mustafë Hasanaj është gjetur i shtrirë në oborrin e tij dhe i njëjti kishte një plagë në gjoks, ku dyshohet se ishte shkaktuar nga arma e zjarrit, ndërsa rasti ka ndodhur të […]

Gjendet i plagosur dhe më pas ndërron jetë në spital, ish-drejtori i Shëndetësisë në Deçan


[ad_1] Mëngjesi i sotëm ka qenë i kobshëm për familjen Hasanaj në Strellc të Deçanit. Mustafë Hasanaj, ish-drejtor i Shëndetësisë në dy mandate në Komunën e Deçanit është gjetur i plagosur në mëngjesin e sotëm. Afërsisht një orë më pas, Hasanaj ka ndërruar jetë në spital. Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar edhe Policia e […]

Rrëfimi i vajzës së mitur, e cila u trafikua nga “i dashuri”


[ad_1] Flutura [emër i vendosur nga redaksia] në moshën 17-vjeçare ishte keqtrajtuar, rrahur dhe shfrytëzuar seksualisht. Ajo tregon se si ishte detyruar të shkonte në motele të ndryshme në Kosovë, që të kryente marrëdhënie seksuale. E për këtë, e detyronte personi për të cilin fillimisht ajo mendonte se e kishte të dashur dhe besonte se do […]

Nëna me fëmijën e saj tetë vjeçar dërgohen në strehimore, shkak i kanosjes nga bashkëshorti


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje në Prishtinë. Sipas raportit të policisë thuhet se viktima femër kosovare për arsye të sigurisë dhe djalit të saj tetë vjeçar dërgohet në qendrën e strehimit të viktimave të dhunës ngase është kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar bashkëshorti i saj. I […]

Gjenden dy persona të vdekur në lagjen Emshir në Prishtinë


[ad_1] Dy persona dyshohet se janë vrarë në lagjen Emshir në Prishtinë Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe policia e Kosovës. “Rreth orës 09:00 policia ka pranuar informatën për dy persona të pajetë në lagjen Emshiri në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin e […]

Sulmohet fizikisht një person në Gjakovë


[ad_1] Dy persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi të njëjtit dyshohen se e kanë sulmuar fizikisht një person tjetër. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 01:30 në udhën “Ali Ibra” në Gjakovë. Siç thuhet në raport, viktima ka pranuar trajtim mjekësor. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi […]

Nëna rrah fëmijën në Podujevë, viktima dërgohet në QKUK


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast dhune në familje, ku dyshohet se një grua ka rrahur fëmijën e saj. Rasti ka ndodhur të mërkurën në Podujevë. “Raportohet se e dyshuara femër kosovare ka sulmuar fizikisht fëmijën e saj viktimën kosovar”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. Viktima është dërguar në QKUK […]

388 gjoba për mosrespektim të masave kundër COVID-19


[ad_1] Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, ka shqiptuar 388 gjoba për mosrespektimin e masave kundër COVID-19. Kështu bën të ditur Policia e Kosovës në raportin 24 orësh. Ndërkohë që numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka shënuar ngritje. Në raportin e fundit të Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) bëhet […]

s’ respektuan masat antiCOVID, dënohen 817 qytetarë


[ad_1] Në 24 orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 817 tiketa trafiku për qytetarët që s’ kanë respektuar masat antiCOVID. Po ashtu, të dielën janë shqiptuar edhe 892 tiketa trafiku për shoferët që s’ kanë respektuar rregullat në komunikacion. Policia në statistikat e përgjithshme të publikuara bën të ditur se në 24 orët […]

9,413 raste aktive me koronavirus në Kosovë


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 73.048 raste nga 329.900 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.649 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 301 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 61.986 raste, ndërsa […]

IKShPK: Brengosëse rritja e numrit të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19


[ad_1] Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 592 raste të reja me COVID-19 dhe 6 të tjerë kanë ndërruar jetë si shkak i infektimit me këtë virus. Në mesin e tyre edhe një 46 vjeçar nga Podujeva. Me rritjen e numrit të rasteve të vdekjeve dhe pozitive, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike […]

Për 24 orë policia gjobiti 731 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë


[ad_1] Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 731 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë […]

MSh: Me kusht që ka rritje të numrit të rasteve, masat mund të ashpërsohen dhe të kthehen disa kufizime


[ad_1] Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës epidemiologjike kundër COVID-19, ka kërkuar sot mirëmbajtjen e masave në fuqi kundër COVID-19 dhe respektimin e tyre të plotë. Në takimin e këtij Komiteti të drejtuar nga Ministri në detyrë i Shëndetësisë, u kërkua nga institucionet monitoruese dhe mbikëqyrëse që ta rrisin angazhimin për respektimin rigoroz të […]

Katër vdekje të dyshimta gjatë 24 orëve në Kosovë


[ad_1] Policia e Kosovës ka raportuar për katër vdekje të dyshimta që kanë ndodhur në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Tri raste raportohet të kenë ndodhur në rajonin e Prishtinës (2 në Prishtinë dhe 1 në Lipjan) dhe një rast tjetër në  minierën Cërnac, në Mitrovicën e Veriut. Detaje nga raporti i policisë: VDEKJE  […]

Katër raste të dhunës në familje në Kosovë brenda 24 orëve


[ad_1] Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka raportuar për katër raste të ndryshe të dhunës në familje. Dy raste janë në Suharekë dhe nga një rast janë në Prishtinë dhe Fushë Kosovë. Sipas raportit të policisë, dy persona janë dërguar në mbajtje. Njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës Suharekë, 27.02.2021-13:00 – […]

Për 24 orë u dënuan 575 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë


[ad_1] Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 575 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë […]

Punëtori dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK pas lëndimit në punë, arrestohet pronari dhe mbikëqyrësi


[ad_1] Një punëtor është lënduar rëndë gjatë kohës sa po punonte në fshatin Bresje të Fushë Kosovës dhe është dërguar në QKUK. Sipas mjekut, gjendja shëndetësore e të lënduarit është e rëndë. Policia e Kosovës ka arrestuar pronarin dhe mbikëqyrësin e firmës. “Fsh. Bresje, Fushë Kosovë 26.02.2021 – 12:40. Viktima mashkull  kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore, […]

Për 24 orë policia gjobiti 814 persona për mosrespektim të masave të Ligjit të Pandemisë


[ad_1] Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 814 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë […]

Oda e Mjekëve të Kosovës distancohet nga veprimet e Dr.Ramadan Sopaj


[ad_1] Sipas raportimit të medieve, Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për vendndodhjen e Ramadan (Feriz) Sopajt nga Komuna e Malishevës. Ai është shpallur në kërkim për dërgim në vuajtje të dënimit për veprat penale: 1. Keqpërdorim seksual i personave nën moshën 16 vjeçare dhe 2.Sulm seksual. Ramadan Sopaj ka punuar si mjek […]

6,639 raste aktive me koronavirus në Kosovë, IKSHPK apelon për respektim të masave


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 66.380 raste nga 285.900 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.572 raste të vdekjes. IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 58.169 raste, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.639. Instituti […]

Rrëmbehet një vajzë në Istog


[ad_1] Një vajzë është rrëmbyer të enjten rreth orës 17:30 nga dy persona me një veturë me targa kosovare. Këtë lajm e ka bërë të ditur Policia e Kosovës duke njoftuar se në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dy të dyshuar meshkuj kosovarë me një veturë […]

Për 24 orë policia gjobiti 198 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë COVID-19


[ad_1] Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 198 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë […]

Policia për 24 orë gjobiti 375 persona për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë, COVID-19


[ad_1] Policia e Kosovës në vazhdimësi është duke shqiptuar gjoba për qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 375 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë […]

Policia qëllon me armë një qen, e sulmoi një familje në Klinë të Epërme


[ad_1] Policia e Kosovës ka qëlluar me armë zjarri një qen, pasi i njëjti kishte sulmuar një familje në fshatin Klinë e Epërme të Skenderajt. Policia e pranoi thirrjen në orën 07:00 të mëngjesit të sotëm nga familja në fjalë, ku njëri nga anëtarët e kësaj familjeje pësoi lëndime trupore si pasojë e kafshimit nga […]

Gjendet trupi i pajetë i një personi në Milloshevë, i njëjti u raportua i zhdukur ditë më parë


[ad_1] Një person, i cili u raportua i zhdukur ditë më parë, është gjetur pa shenja jete në Millosheve të Obiliqit. Rastin e kishte konfirmuar për Policinë e Kosovës një person, i cili e kishte parë trupin e pajetë të viktimës. Personi i vdekur është nga Vushtrria, njofton Policia e Kosovës. “Viktima është raportuar si […]

Zyrtare: Qeveria lehtëson masat antiCOVID, në zonat e kuqe hiqet ora policore


[ad_1] Qeveria në detyrë e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur sot, ka shqyrtuar dhe miratuar vendimi për masat e përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19. Qeveria ka marrë vendim për lehtësimin e masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. “Në bazë të rekomandimeve të dhëna nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe […]

Vetëvritet një grua në Skenderaj, kërceu nga kati i tretë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se në komunën e Skenderajt ka ndodhur një vetëvrasje, ku një grua ka kërcyer nga kati i tretë dhe, si pasojë e lëndimeve, ka humbur jetë. ngjarja ka ndodhur në fshatin Baks të Skenderajt, ditën e mërkurë rreth orës 12:30. “Raportohet se viktima femër kosovar e për shkaqe të […]

Sulmohet fizikisht një punëtor i QKMF-së në Klinë


[ad_1] Një punëtor i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Famijare në Klinë është sulmuar fizikisht. Policia e Kosovës bën të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 23:00. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar derisa në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare e kishte sulmuar fizikisht në vendin e punës viktimën mashkull kosovar (punëtor teknik)”, thuhet në […]

s’ respektuan rregullat antiCovid, Policia dënon 481 qytetarë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orët e fundit kanë ndodhur 34 aksidente trafiku, ku njëri prej tyre ishte me fatalitet. Siç njofton Policia e Kosovës, 8 nga aksidentet ishin me persona të lënduar dhe 26 prej tyre ishin me dëme materiale. Gjithashtu, për gjatë 24-orëve të fundit janë shqiptuar 972 tiketa trafiku […]

Zemaj thotë se janë të gatshëm ta menaxhojnë varianti e ri të COVID-19


[ad_1] Ministri në detyrë i Shëndetësisë Armend Zemaj ka thënë sitata me pandeminë është menaxhuar në mënyrë efikase dhe mund të konsiderohet e qetë, ani pse ka kërkuar që të vazhdohet me disiplinë. Tutje, Zemaj tha se në zonën e kuqe janë Prishtina dhe Fushë-Kosova, mirëpo me këto kufizime po pretendojnë që ta mbajmë stabil […]

Brenda 24 orëve, 532 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19


[ad_1] Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të gjobiten për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Për 24 orë Policia e Kosovës ka shqiptuar 532 gjoba për mosrespektim të masave të masave të vendosura nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalim të përhapjes së virusit korona. Ndërkohë që në vend, aktualisht janë 6 mijë e 714 raste aktive […]

Policia për 24 orë ka dënuar 502 persona për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë


[ad_1] Policia e Kosovës në vazhdimësi është duke shqiptuar gjoba për qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 502 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë […]

Vdes një person pas një aksidenti në Prishtinë


[ad_1] Një aksident ka ndodhur të mërkurën rreth orës 15:15 në Prishtinë, me c’rast ka humbur jetën një person. Policia e Kosovës, në raportin e saj, bën të ditur se pas aksidentit personi është dërguar në trajtim mjekësor, por, si pasojë e plagëve të rënda, s’ ka arritur të mbijetojë. “ Lidhur me rastin me […]

Policia shqipton 578 tiketa për qytetarët që shkelën ligjit antiCOVID


[ad_1] Policia e Kosovës ka shqiptuar 578 tiketa për qytetarët të cilët s’ i kanë respektuar masat antiCOVID gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Kështu është bërë e ditur me anë të raportit ditor nga policia e Kosovës, të cilët kanë njoftuar po ashtu se kanë shqiptuar edhe 642 tiketa trafiku. Ndryshe, Policia […]

Gjendet e mitura që ishte zhdukur 10 ditë më parë në Prizren


[ad_1] Është gjetur e mitura e cila ishte zhdukur 10 ditë më parë në Prizren. Nga Policia e Kosovës për rajonin e Prizrenit kanë bërë të ditur se e mitura në mbrëmjen e së dielës kishte kaluar në pikën kufitare “Kullë” ku edhe ka hasur në policinë e Malit të Zi. “Pas një punë të […]

Polici i Kosovës dyshohet se bëri vetëvrasje, jepen detaje


[ad_1] Policia e Kosovës në raportin 24-orëhs ka bërë të ditur se zyrtari policor i cili dyshohet se bëri vetëvrasje mbrëmë në stacionin policor në Ranillug, ka qenë në detyrë. Në raport thuhet po ashtu se motivet e vetëvrasjes akoma s’ dihen, ndërsa trupi i të ndjerit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për […]

Një person në Suharekë plagosë veten me armë gjuetie


[ad_1] Një person nga komuna e Suharekës ka plagosur veten me armë gjuetie, duke u dërguar më pas në për trajtim në Spitalin e Prizrenit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Policia e Kosovës në raportin 24-orësh, ndërsa ngjarja mësohet se ka ndodhur dje. “Në fshatin Doberdolan, Suharekë 30.01.2021 – 15:10. Është raportuar se […]

Për një javë, Policia e Kosovës shqiptoi mbi 4 mijë tiketa për mosrespektim të Ligjit antiCOVID


[ad_1] Në shtatë ditët e fundit, Policia e Kosovës në të gjithë territorin e vendin ka shqiptuar çdo ditë gjoba, qytetarëve të cilët e kanë shkelur ligjin antiCOVID, ku gjithsej për një javë janë shqiptuar plotë 4 mijë e 214 gjoba. Kështu thonë të dhënat e publikuara çdo mëngjes në faqen e Policisë së Kosovës […]

Gjithcka rreth rastit të mbrëmshëm të vrasjes së Albert Krasniqit


[ad_1] Gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një rast vrasjeje në familje, ku babai ka qëlluar me armë djalin e tij, pas një mosmarrëveshjeje që patën mes vete. Viktima A.K. ishte biznesmen i njohur dhe ishte menaxher disa prej këngëtarëve në estradën kosovare. Rastin për këtë vdekje e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, ku, […]

IKSHPK: Muaji janar me numër të madh të rasteve pozitive dhe vdekjeve


[ad_1] IKSHPK përmes një njoftimi publik ka thënë se në muajin janar është raportuar numri më i madh i rasteve pozitive dhe të vdekjeve. “Duke pasur parasysh vlerësimin e situatës aktuale epidemiologjike me COVID -19, këtë muaj është raportuar numër më i madh të rasteve pozitive dhe vdekjeve. Mjekët të stërngakuar në spitale po luftojnë […]

Për 24 orë u gjobitën 592 qytetarë të cilët s’ respektuan masat anti COVID-19


[ad_1] Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marr gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 592 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë […]

IKSHPK: Brengosëse rritja e numrit të infektuarve me COVID-19, respektoni masat mbrojtëse!


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), pas raportimit të 392 rasteve pozitive me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, vlerëson se numri i të infektuarve vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës, si pasojë e drejtpërdrejtë e neglizhimit të masave. IKSHPK thotë se “duke pasur parasysh vlerësimin e situatës aktuale me COVID […]

ISHPK: Brengosëse rritja numrit të infektuarve me COVID-19, respektoni masat mbrojtëse!


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), pas raportimit të 392 rasteve pozitive me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, vlerëson se numri i të infektuarve vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës, si pasojë e drejtpërdrejtë e neglizhimit të masave. IKSHPK thotë se “duke pasur parasysh vlerësimin e situatës aktuale me COVID […]

20 vjeçarja nga Koliqi, thotë se u përdhunua nga 4 persona para 4 muajve/ Pasi mësoi se mbeti shtatëzënë njoftoi policinë…


[ad_1] Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës është raportuar për një rast dhunimi në fshatin Koliq të Prishtinës. Viktima është një 20 vjeçe, e cila ka njoftuar policinë se para katër muajve është dhunuar nga 4 persona, ku dy nga ta ka thënë se edhe i njeh. Burime të IndeksOnlinet bëjnë me dije se […]

Theret një i mitur në afërsi të shkollës “Ismail Qemaili” në Prishtinë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar për një incident me thikë në pranë të shkollës “Ismail Qemali”, në lagjen “Bregu i Diellit”, në Prishtinë. Sipas policisë një i mitur e ka therur me thikë një person tjetër që është dërguar për trajtim të menjëhershëm në QKUK. Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, […]

442 tiketa për mosrespektimin e masave antiCOVID-19


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, kanë shqiptuar 442 tiketa për mosrespektim të ligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Policia gjithashtu ka shqiptuar edhe 683 tiketa trafiku. Ndërkohë, janë raportuar 8 aksidente trafiku me të lënduar dhe 18 aksident trafiku me […]

Policia në kërkim të Leutrim Tafilajt nga Klina – kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e tij


[ad_1] Policia e Kosovës, ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët në mënyrë që të arrestohet personi i kërkuar Leutrim Tafilaj, nga fshati Siqevë i Klinës. Policia njofton se Tafilaj po kërkohet për veprën penale “Vrasje e rëndë në tentativë”. “Leutrim (Murat) Tafilaj i lindur me 17.03.1989 nё Siqevё-Klinё. I pandehuri është i kërkuar për veprёn penale: […]

Reshjet e borës, policia apelon për kujdes të shtuar në komunikacion


[ad_1] Policia e Kosovës ka apeluar për kujdes të shtuar në komunikacion pas reshjeve të borës që kanë filluar të bien. “Bazuar në situatën e tanishme ku përveç vërshimeve që janë prezentë në disa vendbanime dhe në rrugë, nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, parashikohet të ketë mot të ftohët në vendin tonë, andaj nga Policia […]

Shqiptohen 381 dënime për mos respektim të masave antiCOVID


[ad_1] Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 381 tiketa për mos respektim të masave antiCOVID. në këto e sipër për shkelje të rregullave të komunikacionit policia ka shqiptuar 423 tiketa. Brenda 24 orëve janë raportuar edhe 13 aksidente me të lënduar dhe 30 të tjerë me dëme materiale. [ad_2]

Sekuestrohet një armë zjarri me municion në një veturë në Prishtinë


[ad_1] Policia e Kosovës ka sekuestruar një armë dhe municion gjatë një kontrolli që i ka bërë një veture të enjten rreth orës 20:30 në dalje të Prishtinës. Lajmin për Telegrafin e bëri të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. Sipas tij, i dyshuari me inicialet K. D, 29 […]

Gjendet një person i vdekur në Istog


[ad_1] Një person pa shenja jete është gjetur në komunën e Istogut. Vdekja e personit në fjalë po konsiderohet si e dyshimtë nga Policia e Kosovës. Sipas policisë, trupi i pajetë është gjetur dje rreth orës 13:00. “Istog 07.01.2020 – 13:00. Është raportuar se viktima mashkull  kosovar është gjetur i vdekur. Në vendin e dukurisë kanë dalë të […]

Arrestohet në Prishtinë një shtetas i Marokut


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Marokut në Prishtinë, pasi që i njëjti kishte tentuar të hyjë me forcë në një lokal. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti konfirmoi për Telegrafin se rasti ka ndodhur rreth orës 04:30. “Arrestohet një person i dyshuar për veprën  ‘Dëmtim prone’. […]

Policia interviston burrin që e goditi gruan në hyrje të QKUK-së


[ad_1] Një burrë është kapur mbrëmë nga kamerat duke goditur bashkëshorten e tij në dalje të Emergjencës te Qendra Klinike dhe Universitare të Kosovës. Ai shihet duke i dhënë një goditje me dorë prapa kokës, derisa reagimi i gruas s’ dallohet qartë/ E për këtë rast, Policia e Kosovës, tashmë ka nisur hetimet dhe ka […]

Vëllai i gruas së ministrit Armend Zemaj u kap duke marrë ryshfet për teste PCR në IKShPK


[ad_1] Personi që u kap në flagrancë nga Policia e Kosovës duke marr ryshfet në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik është Betim Selimi, vëllai i gruas së ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj. Selimi ishte punësuar nga Ministria e Shëndetësisë me anë të projektit të financuar nga Banka Botërore për shëndetësinë kosovare në shtator 2020. Komisioni […]

Therje me thikë në Prishtinë, arrestohet një shtetas i huaj


[ad_1] Është arrestuar një shtetas i huaj, pasi i njëjti dyshohet se ka therur me thikë një person tjetër, po ashtu shtetas të huaj. Policia e Kosovës njofton se rasti ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës 17:00. Viktima ka marrë trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje. /familjajone […]

Shkon në 42 numri i të lënduarve nga shpërthimi në Ferizaj, në mesin e tyre edhe dy të mitur


[ad_1] Nga shpërthimi i një bombole të gazit që gjë sot pasdite në një lokal në Ferizaj, numri i të lënduarve ka arritur në 42. Kështu ka bërë të ditur për Telegrafin, Major Qazim Reka nga Policia e Kosovës. “Numri i të lënduarve nga shpërthimi i bombolës së gazit ka arritur në 42, në mesin […]

Sindikata e Policisë akoma s’ka marrë përgjigje nga Qeveria për shtesat prej 100 euro


[ad_1] Nënkryetari i Sindikatës së Policisë, Shaban Tasholli, në një intervistë për Ekonomia Online ka kërkuar që çdo punonjës i Policisë të përfshihet në pakon prej 100 euro. Tutje, ai tha se policët që s’ kanë qenë në plan operativ u është kërkuar që mos të përfshihen në këtë pako. Megjithatë, Tasholli shtoi se akoma […]

Pejë: Një person tentoi ta vjedhte kutinë e bamirësisë me para të imta, policia e arrestoi


[ad_1] Një tentim për vjedhje ka ndodhur dje në komunën e Pejës. Një person tentoi ta vidhte një arkë në të cilën ndodheshin para të dedikuara për bamirësi. Personi në fjalë është arrestuar menjëherë nga Policia e Kosovës. “Pejë 04.01.2021-20:20.Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti deri sa ka qenë duke e kryer një […]

Pesë të lënduar në aksidentin në Gjakovë


[ad_1] Pesë persona kanë pësuar lëndime trupore në një aksident trafiku ndërmjet dy veturave në fshatin Mrasor të Gjakovës. Policia ka konfirmuar se aksidenti ka ndodhur kur njëra veturë duke mos iu përshtatur kushteve të udhës ka hyrë në tejkalim në kthesë dhe e godet veturën përballë. “Si pasojë e këtij aksidenti kanë pësuar lëndime […]

Për 24 orë, arrestohen 10 persona për armëmbajtje pa leje nga Policia e Kosovës


[ad_1] Në tetë raste të ndryshme, Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar dhjetë persona për armëmbajtje pa leje dhe posedim të paautorizuar të armëve nëpër vende të ndryshme të Kosovës. Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku po ashtu është bërë e ditur se disa nga të […]

Gjatë 24 orëve 45 aksidente në komunikacion


[ad_1] Dhjetëra aksidente në trafik po vazhdojnë të shkaktohen në Kosovë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar 45 aksidente në trafik. 15 aksidente kanë qenë me të lënduar ndërsa 30 me dëme materiale. Dhjetëra aksidente në trafik janë shkaktuar edhe gjatë ditëve të […]

Gjashtë të arrestuar për dhunë në familje për 24 orë në Kosovë


[ad_1] Gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi të njëjtit raportohet se kanë ushtruar dhunë ndaj anëtarëve të familjes. Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës, me anë të raportit 24 orësh, ku po ashtu bëhet e ditur se një i arrestuar i cili s’ qëndronte mirë me shëndetin mendor është dërguar në psikiatri, […]

Policia shqipton 802 tiketa në bazë të Ligjit anti-COVID për 24 orë


[ad_1] Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 802 tiketa në bazë të Ligjit anti-COVID, për qytetarëve të cilët kanë shkelur këtë ligj. Kështu është bërë e ditur me anë të raportit të policisë, ndërsa është njoftuar po ashtu se Vetëm në tri ditët e para të këtij muaji, për personat që […]

Parandalohet hedhja e një personi nga kulmi i Klinikës së Psikiatrisë në Prishtinë, lëndohen tre policë


[ad_1] Pjesëtarët e Policicisë së Kosovës, zjarrfikësit dhe ekipet e tjera emergjente kanë shpëtuar një person, i cili kishte hipur në kulmin e ndërtesës së Klinikës së Psikiatrisë në QKUK dhe kërcenonte se do të hidhej nga atje. Gjatë operacionit të shpëtimit tre policë kanë marrë lëndime gjatë ballafaqimit me personin që po tentonte të […]

Një të moshuarës në Kaçanik ju vodhën 55 mijë euro


[ad_1] Mbrëmë dhe sot është raportuar në lidhje më një vjedhje që ka ndodhur në Kaçanik, në fshatin Gjurgjedel. Persona të armatosur kanë hyrë në shtëpinë një 70 vjeçareje, ku e kanë sulmuar dhe ia kanë vjedhur 55 mijë euro, dhe mësohet se 70 vjeçarja është Remzije Mani. deri më tani në lidhje me këtë […]

79 aksidente në trafik për në të ardhmen në Kosovë


[ad_1] Dhjetëra aksidente në trafik për çdo ditë po shkaktohen në Kosovë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shkaktuar 79 aksidente në trafik. 27 aksidente kanë qenë me të lënduar ndërsa 52 me dëme material. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka shqiptuar gjoba ndaj atyre që s’ kanë respektuar […]