Gjilan: Vdes një foshnje gjatë procesit së lindjes, arrestohet doktori


Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një doktor në Gjilan, pas rastit së vdekjes së një foshnje gjatë procesit së lindjes. Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 19:00. “Viktima femër kosovare ka informuar se gjatë lindjes në repartin e gjinekologjisë, foshnja e saj ka vdekur. Me vendim të prokurorit, trupi i […]

Arrestohen dy burra në Mitrovicë, dyshohet se dhunuan një vajzë të vogël


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Mitrovicë, të cilët dyshohen se kanë dhunuar seksualisht një vajzë të mitur. Në njoftimin e bërë për media thuhet se një rast i veprës penale “Dhunimi” është raportuar me datë 18.05.2021 në Mitrovicë, ndërsa pas veprimeve hetimore nga ana e Sektorit Rajonal të […]

Raportimet për dhunë seksuale, iniciohet projekti “Mjaft më”


[ad_1] Drejtoria Rajonale e Policisë Mitrovicë Jugu, me qëllim të parandalimit të rasteve të sulmeve seksuale, ngacmimeve seksuale dhe veprave tjera penale kundër integriteti seksual, ka iniciuar projektin të emërtuar “Mjaft më”. Në këtë projekt janë të përfshira institucionet: Policia e Kosovës, Prokuroria Themelore në Mitrovicë dhe Gjykata Themelore në Mitrovicë. Po ashtu në projekt […]

Dyshime se mbi 2 ton kokainë erdhën nga Durrësi në Lipjan, aksion i përbashkët i policisë kosovare, shqiptare e italiane


[ad_1] Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në Lipjan, që ka të bëjë me lëndë narkotike. Telegrafi merr vesh se dyshohet për një sasi mbi 2 tonë të llojit kokainë. Policia e Kosovës akoma s’ kanë konfirmuar një aksion të tillë për Telegrafin. Ndryshe, mediet në Shqipëri raportojnë nga burime të vetat se […]

​Shqiptohen 814 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19


[ad_1] Numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka shënuar rënie javën e fundit, por rënie s’ kanë shënuar edhe gjobat që po shqiptohen ndaj personave që s’ po respektojnë masat antiCOVID-19. Vetëm gjatë të dielës, Policia e Kosovës ka shqiptuar 814 gjoba ndaj qytetarëve që s’ i respektuan masat për mbrojtje nga COVID-19, masa këto […]

Protestë para Ministrisë së Arsimit pas raportimeve për shpërdorim seksual ndaj të miturës në Prishtinë


[ad_1] Një protestë do të mbahet sot para Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, pas raportimeve për shpërdorim seksual ndaj një të miture në Prishtinë. Bëhet e ditur se protesta mbahet nga Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist. Protesta do të mbahet në ora 12:00 para objektit të MASHTI-t. Ndryshe, Policia e Kosovës ka […]

s’ respektuan masat kundër COVID-19, gjobiten 827 qytetarë


[ad_1] Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 827 gjoba për shkelësit e Ligjit për Menaxhimin e pandemisë COVID-19. Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 984 tiketa të trafikut, ndërsa për vepra të ndryshme penale ka […]

error: Content is protected !!