1 Maji – Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve


1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe kushtet e punës e të jetesës. “Do të vijë një kohë kur heshtja jonë do të jetë më e fuqishme, se zëri që ju po mbytni sot”. Ishin këto fjalët e […]

Lajmëroni menjëherë policinë Nëse shihni këta persona


Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, bazuar në ligjin për publikimin e fotografive me shënime të tjera të personave të kërkuar me urdhëresë të Prokurorisë Themelore në Gjakovë, ka lëshuar një  kërkesa për bashkëpunim me qytetarët, me qëllim identifikimin, lokalizimin dhe arrestimin e personave të dyshuar për kryerjen e veprave të ndryshme penale. Kërkesë për […]

912 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19


Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 912 tiketa në bazë të ligjit Covid-19. Policia po ashtu ka shqiptuar edhe 1353 tiketa trafiku. Ndërkohë, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve kanë ndodhur 11 aksidente trafiku me të lënduar dhe 34 aksidente me […]

26-vjeçari në Dibër vret me thikë vëllanë, policia jep hollësitë e para


Një gjë e rëndë ka ndodhur në fshatin Allabegi të Maqellarës së Dibrës. Policia njofton se një 26-vjeçar ka goditur me thikë vëllanë e tij 23-vjeçar dhe për pasojë ky i fundit ka humbur jetë në spital. “Rreth orës 00.30, në fshatin Allabegi, Maqellarë, shtetasi F. T., 26-vjeç, në rrethana akoma të pa qarta dyshohet […]

Polica kërkon ndihëm e qytetarëve për arrestimin e autorit të vrasjes në Novosellë të Pejës


Faton Brahimi, i cili dje ka vrarë djalin e axhës së tij, Bashkim Brahimaj, pas kryerjes së veprës është arratisur, për çfarë Policia po kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e tij. Policia e Kosovës, sot ka shpallur person në kërkim dhe ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin Faton Brahimifaton br, autorit të vrasjes […]

Vrasje në Novosellë të Pejës


Në fshatin Novosellë të Pejës, sot ka ndodhur një vrasje. Rastin e ka bërë të ditur policia. Sipas zëdhënësit të Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, ngjarja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 14:40, të së shtunës. “Pas marrjes së informacionit për rastin në fjalë, policia menjëherë është përgjigjur dhe me të arritur në […]

Të moshuarit kritikojnë Qeverinë për vaksinat: Po ndihemi të rrezikuar


Kontingjenti i parë i vaksinave prej 24 mijë dozave tanimë është shpenzuar. Personeli shëndetësor, të moshuarit mbi moshën 75 vjeçare dhe të sëmurit kronikë patën fatin të vaksinohen, por shumë të moshuar që s’ patën fatin e njëjtë kërkojnë nga Qeveria Kurti që sa më shpejt të sigurojë vaksinat e radhës. Adem Aliu, një i […]

13 vjeçari kosovar që u gjet i vdekur në gjumë, e mbante krejt familjen duke kërkuar lëmoshë


Aktori Jeton Zogjani ka treguar historinë e njohjes me 13-vjeçarin që u gjet i vdekur në dhomën e gjumit nga babai i tij në Fushë Kosovë. përmes një postimi në Facebook, Zogjani ka thënë se ai ishte njëlloj kryefamiljari që mbante familjen duke kërkuar lëmoshë. Ai ka treguar se, edhe pse në moshë të re, […]

Ferizaj, dënohen 344 qytetarë për mos respektimin e masave antiCOVID


Në zbatim të vendimit të ri të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, gjatë këtyre ditëve ka vazhduar zbatimin e masave Covid- 19, gjithnjë në përputhje me Ligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë Covid 19. Në njoftimin e bërë për media nga Policia e Kosovës thuhet se për këtë […]

s’ respektuan masat antiCOVID, dënohen mbi një mijë qytetarë


Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 43 aksidente trafiku, 18 prej tyre me lëndime ndërsa 25 tjerë vetëm me dëme materiale. Policia njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar edhe 1 mijë e 278 tiketa për shoferët që s’ kanë respektuar rregullat e komunikacionit, ndërsa 1 mijë e 9 tiketa […]

Vetëvritet një person në Suharekë


Një person është vetëvrarë ditën e enjte në Suharekë. Policia bën të ditur se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se babai i tij dyshohet se ka bërë vetëvrasje. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se babai i tij dyshohet të ketë bërë vetëvrasje. Viktimën e kanë dërguar me urgjencë në spital pastaj, sipas mjekëve, viktima ka […]

Skandal në Itali: Mjeku u dha pacientëve vaksinën fiziologjike në vend të Pfizerit


Policia në Ancona po heton rastin e një mjeku i cili u dha pacientëve një tretësirë të kripur normale në vend të vaksinës Pfizer. Sipas informacioneve të disponueshme deri më tani, mjeku “imunizoi” në këtë mënyrë rreth 30 pacientë, por s’ përjashtohet që të jenë edhe shumë të tjerë. Hetimi filloi pasi disa pacientë dyshuan […]

Plagoset një person në Fushë Kosovë


Një tentim vrasje ka ndodhur ditën e mërkurë në Fushë Kosovë. Policia njofton se rasti ka ndodhur rreth orës 17:50. “Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar i shoqëruar nga tre persona kanë sulmuar viktimat meshkuj kosovarë ku njëri prej viktimave ka mbetur i plagosur me armë zjarri. Të dyshuarit kanë ikur nga vendi i dukurisë. […]

Vazhdojnë kërkimet për personin që u rrëmbye më 8 prill në Prishtinë


Janë duke vazhduar kërkimet për personin i cili dyshohet së është rrëmbyer më datën 8 prill. B.R raportohet se është zhdukur në rrethana të panjohura, në atë kohë deri tani s’ dihet asgjë për fatin e tij. në të ardhmen pas zhdukjes së tij, Policia ka gjetur veturën e B.R të tipit Grand Shirok, në […]

U raportua i zhdukur, personi gjendet në një fushë pa shenja jete në Doblibare të Gjakovës


Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të vdekjes në Doblibare të Gjakovës. Viktima është gjetur në një fushë, ndërsa ishte shpallur i zhdukur më 15 prill 2021. “Është raportuar se më 20.04.2021 është gjetur në një fushë pa shenja jete viktima mashkull kosovar i cili ishte raportuar si person i zhdukur”, thuhet në […]

Filmi mbi historinë tragjike të familjes së famshme Gucci del në nëntor


Filmi i shumëpritur “House of Gucci“ me protagonistë Lady Gaga dhe Adam Driver, me regji të Ridley Scott, pritet në ekranet tona në nëntor. Filmi, i cili bazohet në gjëra të vërteta, trajton historinë tragjike të familjes së famshme Gucci . Në 1995, Maurizio Gucci, trashëgimtari i shtëpisë së famshme të modës dhe një nga njerëzit më të pasur në Itali, u vra jashtë zyrës […]

Policia për 24 orë gjobiti 595 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë


Qytetarët në vazhdimësi janë duke u gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 595 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka 29 […]

Policia dënoi 703 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


Policia e Kosovës edhe gjatë 24 orëve të fundit ka vazhduar me patrullimet në të gjithë territorin e vendit, për të parë nga pranë se sa po zbatohen masat antiCOVID-19. Gjatë ditës së diele policia ka gjobitur 703 qytetarë të cilët kanë shkelur këto masa. Ndryshe kujtojmë se mbrëmë Qeveria e Kosovës ka marrë vendim […]

Qeveria publikon në detaje vendimin për masat e reja anti-COVID


Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt, të shtatën me radhë, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave të përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID–19, në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës si dhe ka […]

Ahmeti për ditëlindje gjobitet për mosrespektim të masave anti-COVID, dikush e lajmëroi policinë se ka “dasmë”


Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, është gjobitur gjatë ditës së djeshme nga policia dhe inspektorët për mosrespektim të masave kundër COVID-19. Thotë se është çuditurs se si “pa nisur akoma një mbledhi familjare në hapësirë private, dikush paska lajmëruar ‘dasëm’”. Ahmeti, me anë të një postim në rrjetin social Facebook, ka thënë se […]

Po reagoni veç kur po ju dhemb juve gazetarëve!


Disa gazetarë paskan bë thirrje të fillohet edhe procedura diciplinore kundër policëve dhe prokurorit që urdhëruan INTERVISTIMIN e atij të ashtuquajturit gazetar të Insajderit! Ku ishit, pse nuk reaguat njejtë kur u ARRESTUA mjeku në vendin e tij të punës para dy ditëve, i cili me reagimin e tij jo të matun në afekt pasi […]

Hetime e akuza për vaksinat kur Kosovës po i harxhohen dozat


Prokuroria e Shtetit ka nisur hetime pas konferencës të së premtes mbrëma të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, ku mohoi raportimet në media për mosnënshkrim të kontratës për sigurimin e vaksinave dozave “Pfizerit”. Njoftimi i Prokurorisë ka nxitur reagimin e partive opozitare të cilat nisjen e hetimeve “për zbulim të fshehtësisë zyrtare” e kanë vlerësuar […]

ARRESTIMI I MJEKUT NË VENDIN E PUNËS VEPËR KRIMINALE E INJORANCËS POLICORE DHE PROKURORIALE!


ARRESTIMI I MJEKUT NË VENDIN E PUNËS VEPËR KRIMINALE E INJORANCËS POLICORE DHE PROKURORIALE! Në Mjekësinë kosovare, si në çdo lëmi tjetër, ka vend të intervenojë drejtësia, por jo policia dhe gazetaria. Është akt i shëmtuar, për të mos thënë kriminal dhe shtazarak, të arrestohet mjeku në vendin e punës, për një rast banal, me […]

Prokuroria: I dyshuari për vrasjen e 27-vjeçarit në Mitrovicë ishte me një polic jashtë detyrës


Prokuroria Themelore e Mitrovicës ka dhënë detaje lidhur me vrasjen e rëndë në Tregun e Gjelbër në Mitrovicë. Prokuroria ka bërë të ditur se i dyshuari ishte me një zyrtar policor jashtë detyrës, i cili s’ është kryerësi i vrasjes. “Prokuroria Themelore e Mitrovicës njofton opinionin se sot rreth orës 11.30 si pasojë e një […]

Në Spitalin e Mitrovicës tregojnë për gjendjen e të plagosurve në tregun e gjelbër


Një person ka ndërruar jetë dhe dy të tjerë kanë marrë lëndime trupore (njëri në regjionin e veshkës ndërsa tjetri në këmbë), pas të shtënave me armë zjarri nga një person sot rreth orës 11:00 në tregun e gjelbër në Mitrovicë. Të plagosurit po trajtohen në Spitalin e Mitrovicës, ku edhe kanë treguar për gjendjen […]

Aksidenti tragjik në Raçë të Gjakovës – 2 viktima janë kosovarë, 1 nga Shqipëria


Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në fshatin Raçë të Gjakovës. Në këtë aksident kanë humbur jetën tre persona. Komandanti i Trafikut për rajonin e Gjakovës ka konfirmuar se dy prej viktimave janë kosovarë dhe një nga Shqipëria. Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes […]

Gjendet pa shenja jete një 28 vjeçar te stacioni i trenit në Fushë Kosovë, dyshohet se kreu vetëvrasje


Një 28 vjeçar me inicialet A.T, dyshohet se ka vrarë veten në parking të stacionit të trenit në Fushë Kosovë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti. Ahmeti ka thënë se policia është duke e hetuar rastin si “vdekje e dyshimtë”, përkundër që ka elemente që sugjerojnë për një vetëvrasje të […]

Policia për 24 orë gjobiti 844 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


Qytetarët në vazhdimësi janë duke u gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 844 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka 29 […]

Aksidenti në magjistralen Gjilan-Prishtinë, vdes një femër në QKUK


Njëra prej femrave të lënduara mbrëmë në aksidentin e ndodhur në udhën nacionale Gjilan-Prishtinë, në Kishnicë, ka ndërruar jetë në QKUK. Lajmin e ka konfirmuar policia me anë të raportit 24 orësh. “Ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin janë përfshirë dy vetura, dhe lëndime kanë pësuar shtatë persona. I dyshuari derisa ishte duke […]

Dënohen 868 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


Policia e Kosovës është duke vazhduar me kontrollet e zakonshme për respektim të masave antiCOVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka shqiptuar 868 tiketa për të gjithë ata që kanë shkelur këto masa. Kujtojmë se dje në vendin tonë janë konfirmuar 494 raste të reja me coronavirus dhe janë raportuar 12 raste të vdekjes. 

Rojtari i një fabrike në Rahovec gjendet i vdekur, policia jep detaje


Rojtari i Fabrikës “Fatmir Comerc”, është gjendur pa shenja jete. Sot rreth orës 08:00 të mëngjesit, pronari i fabrikës në fjalë ka njoftuar policinë e Kosovës, se viktimen e kishte gjetur në një barakë. “Datë 13.04.2021 rreth orës 08:00, nga pronari I fabrikës ,,Fatmir Commerc’’ që gjendet në fshatin Hoçë e Madhe, KK. Rahovec, është […]

Hyn në bankë me maskë anti Covid, ia merr të gjitha parat arkëtares


Një rast i vjedhjes ka ndodhur në mes të ditës së djeshme në kryeqytet. Një qytetare, punonjëse e një institucioni mikrofinanciar, ka raportuar në polici se një person me maskë anti Covid në fytyrë pa e ekspozuar ndonjë armë  dhe i ka marr para. Tutje viktima i ka treguar policisë se nga frika që kishte […]

“Ngelëm jetimë për nënë e për baba…” – Histori Personale |


Ngelëm jetimë për nënë e për baba Mund t’ju them se familja ime ishte shumë e lumtur, ne jemi tre fëmijë që jetonim në harmoni dhe shumë të lumtur derisa na ra një hall shumë i madh në familje. Mamaja filloi të kishte shenjat e para të një tumori në gjoks. Ajo ishte vetëm pesëdhjetë […]

Dënohen 835 qytetarë për mosrespektim të masave antiCOVID-19


Masat antiCOVID-19 po vazhdojnë të mos gjejnë zbatim në Kosovë. Policia e Kosovës vetëm gjatë së dielës policia ka shqiptuar 835 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19. Kështu njofton Policia e Kosovës në raportin 24 orësh. Ndërkohë që Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar për 12 vdekje dhe 529 raste të […]

“Po ika unë, ju mori lumi”, Rama merr pjesë në videon humoristike, ndalohet nga Policia duke i dhënë makinës në Vlorë


Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin “Binjakët Show”, duke u bërë pjesë e një skeçi mbrëmjen e djeshme. Xhirimet për këtë pjesë humoristike me dy vëllezërit janë zhvilluar në qytetin e Vlorës, ku në fillim Rama shfaqet si pasagjer. Më pas, Kryeministri i kërkon shoferit të tij, që të ndërrojnë vendet dhe të […]

s’ respektuan masat kundër COVID-19, brenda një dite gjobiten 775 qytetarë


Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 775 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Kështu bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar rreth 1 mijë tiketa të trafikut, ndërsa për vepra të ndryshme penale […]

Kavajë, burri djeg bashkëshorten brenda veturës pastaj vetëvaret në pemë


Një tragjedi ka ndodhur në fshatin Manskuri të Kavajës sot, ku një çift ka humbur jetën në rrethana të tmerrshme. Bilbil Shirja, 48 vjeç është gjetur i varur në një pemë pranë shtëpisë, ndërsa disa metra më tutje është gjetur e djegur brenda një makine, bashkëshortja e tij Fëllënxa Shirja, 45 vjeçe, bëjnë të ditur […]

Grabitje e armatosur në Prishtinë, hajnat vjedhin 500 euro në një pompë të derivateve


Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast grabitje të armatosur në një pompë të derivateve në Prishtinë. Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:18 në udhën “Asllan Pireva” në kryeqytet. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se derisa ishte duke punuar në një pikë të derivateve, dy persona të panjohur dhe nën kërcënimin e armës […]

Vdes një femër në Deçan, familjarët thonë se s’ mori trajtimin e duhur në QKMF


Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh ka njoftuar për një rast të vdekjes së një femre në Deçan. Sipas raportit thuhet se viktima femër kosovare është dërguar pa shenja jete në QKMF, vdekjen e të cilës e ka konstatuar ekipi mjekësor. “Sipas familjarëve e njëjta s’ e ka pranuar trajtimin e duhur […]

Policia e Kosovës sqarohet: s’ ka pasur hyrje të xhandarmerisë serbe dje në Kosovë


Pas disa shkrimeve të publikuara dje, ku thuhej se xhandarmëria serbe është futur në territorin e Republikës së Kosovës, saktësisht në Karaqevë, vjen edhe reagimi i Policisë së Kosovës. përmes një njoftimi për media, Policia e Kosovës demanton këto lajme duke thënë se, në bazë të informacioneve zyrtare që ata kanë, s’ bëhet fjalë për […]

Shkelën masat antiCOVID-19, dënohen 575 qytetarë për 24 orë


Policia e Kosovës në 24 orët e fundit ka shqiptuar 575 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19, në ditën kur ka filluar edhe zbatimi i masave të reja kundër përhapjes dhe luftimit të pandemisë. Policia e Kosovës në vazhdimësi po apelon për respektimin e masave antiCOVID, në të kundërtën do të ketë dënime. Zëdhënësi i […]

Personi që goditi për vdekje 7 vjeçarin nga Lipjani, ishte një mërgimtar nga Suedia


Dje është raportuar për vdekjen e një 7-vjeçari në Lipjan, i cili ishte goditur nga një makinë e cila ishte në lëvizje. Lidhur me rastin në fjalë, detaje shtesë kanë dhënë sot nga policia e Kosovës në raportin 24 orësh. “Fsh. Rusinoc, Lipjan 07.04.2021 – 16:33. Është arrestuar i dyshuari mashkull Shqiptar shtetas i Suedisë, pasi […]

Policia e Kosovës apel qytetarëve për respektimin e masave antiCOVID-19, në të kundërtën do të ketë dënime


Policia e Kosovës vazhdimisht është duke bërë apel qytetarëve të Kosovës që t’i respektojnë masat e ndërmarra nga Qeveria e Kosovës për ruajtjen e shëndetit të tyre dhe parandalimin dhe luftimin e coronavirusit.  Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, bëri të ditur se janë shqiptuar një numër i madh i dënimeve për qytetarët të […]

Policia e Kosovës në aksion për zbatimin e masave anti-COVID


Në zbatim të vendimeve të institucioneve të Republikës së Kosovës për masat e reja anti-COVID, policia e Kosovës ka zhvilluar aksione kontrolli nëpër qytete të ndryshme të Kosovës. Policia e Kosovës, me anë të një komunikate bën të ditur se referuar planifikimeve operacionale policore, të gjitha aktivitetet dhe masat e deritanishme po i ndërmerr në […]

Hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID-19


Tashmë kanë hyrë në fuqi masat e reja të Qeverisë së Republikës së Kosovës me qëllim të kontrollit, parandalimit dhe luftimit të pandemisë COVID–19. Masat e reja janë bërë të ditura në të ardhmen më parë, ndërsa Qeveria e Kosovës ka publikuar të plotë vendimin. Më poshtë mund ta lexoni të plotë njoftimin e Qeverisë: […]

Një punëtor bie nga ndërtesa në lagjen “Arbëria” në Prishtinë


Një punëtor i ndërtimtarisë përderisa ishte duke punuar ka rënë nga ndërtesa në lagjen Arbëria në Prishtinë, ku ka qenë duke punuar. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës. “Sot rreth orës 16:30, kemi pranuar informatën se në lagjen Arbëria në Prishtinë, një person derisa ishte duke punuar ka rënë nga një lartësi (ndërtesë) […]

Spitali i Mitrovicës në Bair po ruhet nga Policia, pati kërcënime për sulm


Që nga mëngjesi i sotëm, pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë duke bërë kontrolle të rrepta për automjetet që hyjnë në zonën e Spitalit të Mitrovicës në Bair. Ndërkohë, kontrolla të njëjta po bëhen edhe në spitalin e veriut. Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për Rajonin e Veriut, Besim Hoti, ka thënë se një aksion […]

Kërcënim për sulm në QKUK, klinikat rrethohen nga Policia e Kosovës


Janë shtuar pjesëtarët e Njësisë Speciale të Kosovës, të cilët po qëndrojnë me armë të gjata thuajse në çdo cep të QKUK-së. Ata po e sigurojnë këtë zonë për shkak të një kërcënimi me sulme në siptalet e Kosovës. “Policia e Kosovës është institucion i zbatimit të ligjit dhe trajton ç’do informacion apo rast të […]

Dorëzohet në Polici burri që dyshohet se vrau 15-vjeçarin dhe plagosi babanë e këtij të fundit


Policia e Kosovës ka njoftuar se i dyshuari për vrasjen që gjë mbrëmë në fshatin Gradicë të Drenasit, është dorëzuar në Polici, raporton Express. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. Ahmeti ka thënë se 54-vjeçarit i është sekuestruar një armë zjarri që dyshohet […]

Policia jep detaje për vrasjen në Drenas, ngjarja ka ndodhur në pyll


Pak minuta më parë u raportua për një vrasje në fshatin Gradicë të Drenasit. Në lidhje me këtë rast, Indeksonline ka kontaktuar Zëdhënësen e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo ka treguar se përveç një personi të vrarëm një tjetër ka mbetur i plagosur. Raporti i plotë nga Zëdhënsja e Policisë […]

Një i vrarë dhe një i plagosur në Gradicë të Drenasit


Një ndodhi tragjike ka ndodhur sonte në fshatin Gradicë të Drenasit, ku nga të shtënat me armë zjarri është vrarë një person dhe një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarjen e rëndë e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Njëri nga personat e plagosur s’ ka […]

Dhjetëra gra pozojnë nudo në Dubai, Policia i arreston për “Shthurje Publike”


Policia e Dubait ka arrestuar ditën e sotme një grup grash të cilat akuzohen për sjellje të papranueshme në publik pasi ata kanë dalë nudo duke u fotografuar në ballkon. Në grupin e grave që  janë arrestuar ndodhen ndër të tjera edhe njëmbëdhjetë ukrainase dhe një ruse. Dënimi që mund të marrin për shthurje publike […]

Dy të lënduar nga përplasja e motoçikletës, në Gjakovë


Një aksident trafiku ka ndodhur sot gjatë mëngjesit në hyrje të qytetit të Gjakovës. Nga pamjet që ka siguruar IndeksOnline, shihet se një motoçikletë është përplasur. Për rastin ka folur edhe policia e Kosovës, ku thotë se dy persona që gjendeshin në motoçikletë janë lënduar. “Motoçiklisti e ka goditur automjetin nga prapa, ku nga mos […]

Shqipëri: Në ditën e shtatë të vaksinimit masiv nis imunizimi i policëve


Pas mantelbardhëv të bardha, të moshuarve, mësuesve, pedagogëve e gazetarëve, ditën e sotme do të imunizohen me vaksinën antiCOVID 600 efektivë nga forcat e policisë në Shqipëri.  Procesi nisi sot në orën 8:00 në stadiumin “Air Albania” më kryeqytet dhe në rrethe. Kryeministri Edi Rama, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe kreu i Policisë së […]

Arrestohet mësimdhënësi në Gjilan, dyshohet se sulmoi fizikisht një nxënës


Një mësimdhënës është arrestuar nga Policia e Kosovës në Gjilan, pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht një nxënës. Sipas raportit të PK-së, viktima ka pranuar trajtim mjekësor. Rasti ka ndodhur në udhën “Prishtina”, ndërsa pas i intervistimit nga prokurori mësimdhënësi është dërguar në mbajtje. “Rr. Prishtinës, Gjilan 30.03.2021, 13:10.  Është arrestuar i dyshuari […]

Përfshihet nga zjarri një lokal në Prishtinë


Një lokal është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Rasti ka ndodhur në udhën “Edit Durham” dhe sipas policisë s’ është raportuar për të lënduar. Kështu ka bërë të ditur për Telegrafin, zëdhënësi i policisë, Agron Borovci. “Rreth orës 09:00 është raportuar për një zjarr në një lokal në udhën “ Edit Durham” […]

FSSHK dënon sulmin e mbrëmshëm ndaj infermierit


Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës është shprehur e shqetësuar për dhunën fizike e cila ka ndodhur më datë gjatë mbrëmjes së kaluar rreth orës 17:10 minuta, ku gjatë vizitës shtëpiake të ekipit të Qendrës së Mjekësisë Urgjente ku është sulmuar fizikisht nga familjarët e pacientit infermieri I.S. me anë të një komunikate për […]

Plagoset me armë zjarri një 22-vjeçar në Vushtrri


Një 22-vjeçar është plagosur mbrëmë rreth orës 21:30 në Vushtrri, pasi në drejtim të tij ka shtënë me armë zjarri një person tjetër, i cili është arrestuar nga policia. Rastin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti. “Sonte rreth orës 21:30 në udhën ‘Ukshin Kovaqica’ në Vushtrri, është […]

IKSHPK: Numri i lartë i të infektuarve me COVID-19, pasojë e neglizhimit të masave mbrojtëse


Me 914 raste të reja me COVID-19, Kosova sot ka regjistruar numrin me të madh të personave të infektuar me këtë virus gjatë këtij viti. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës vlerëson se numri i rasteve pozitive dhe vdekjeve nga COVID-19 vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës si pasojë e drejtpërdrejtë e neglizhimit […]

Raporton në Polici vdekjen e babait në QKUK, policia e cilëson rastin trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor


Një person ka raportuar të premten në Polici se të atin e kishte dërguar në QKUK rreth orës shtatë të mëngjesit ndërsa në orën 11:30 ishte njoftuar nga mjeku se i kishte vdekur prindi. Policia e Kosovës në raportin e saj këtë rast e ka quajtur “trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor”. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar […]

Plagosje me armë zjarri në Pejë


Një person është plagosur si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri në Pejë. Policia njofton se rasti ka ndodhur rreth orës 22:15 minuta në afërsi të rrethit tek Stacioni i Trenit. Personi i plagosur është dërguar për trajtim në Spitalin e Përgjithshëm Rajonal të Pejës. Sipas policisë akoma s’ dihen shkaqet dhe rrethanat, mirëpo janë […]

Treni godet një veturë në Klinë, lëndohen tre persona


Tre persona kanë pësuar lëndime në një aksident trafiku që ka ndodhur ditën e martë mes një automjeti dhe treni në Klinë. Policia bën të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 18:05. “Fsh. Videj, Klinë, 23.03.2021-18:05. Është raportuar për një aksident trafiku në mes, një automjeti dhe treni. Përveç dëmeve materiale lëndime trupore kanë […]

Çfarë po ndodh me COVID në Evropë?


Për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19, Gjermania ka forcuar masat në kufirin më Poloninë. Ministri i Shëndetësisë në Varshavë, Adam Niedzielski shprehet se pjesa më e madhe e të infektuarve janë shkaktuar nga varianti britanik i virusit. Në vetëm 24 orët e fundit është raportuar për 21 mijë raste të reja. Polonia zgjati javën e katërt të izolimit dhe […]

Shpëtohen me moto-sajë nga Policia e Kosovës


Policia e Kosovës me anë të një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se disa pjestarë të njësisë policore kanë shpëtuar disa persona me moto-sajë në bjeshkët e Zhurit. Postimi i plotë nga Kosovo Police: Disa persona hasin në vështirësi në Bjeshkët e Zhurit si pasojë e dëborës, shpëtohen me moto-sajë nga Policia Kufitare […]

Për 24 orë policia gjobiti 451 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID


Qytetarët në vazhdimësi janë duke u gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 451 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka 29 […]

12,635 raste aktive dhe 1,776 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 83.012 raste nga 389.791 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.776 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 518 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 68.601 raste, ndërsa numri […]

Policia shqipton 428 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid


Policia e Kosovës ka shqiptuar 428 gjoba për mosrespektim të masave anti-covid, gjatë 24 orëve të fundit. Po ashtu janë shqiptuar 694 tiketa për kundërvajtje në trafik, ndërsa janë arrestuar 7 persona. Gjatë 24 orëve kanë ndodhur 22 aksidente me të lënduar dhe 35 me deme materiale

Shënohet Dita Botërore e Sindromës Down, kërkohet ofrimi i shërbimeve terapeutike


Duke kërkuar nga Qeveria ofrimin e shërbimeve terapeutike , Shoqata Down Syndrome Kosova, ka hapur fushatën  “A po m’sheh” në Ditën Ndërkombëtare të sindromës down, raporton Ekonomia Online. Kjo shoqatë e ka filluar fushatën ne oborrin e qeverisë me një veprim simbolik duke e gjuajtur një top brenda objektit, si shenjë për të kërkuar marrjen […]

VIDEO: Makina e tyre u var në urë pas aksidentit, shpëtojnë mrekullisht dy të moshuarit dhe qentë e tyre në SHBA


Dy të moshuar, burrë e grua në Idaho të SHBA-së kanë shpëtuar mrekullisht nga një aksident, edhe pse makina në të cilin po udhëtonin u var në një urë. Aksidenti gjë ditën e hënë, ku dëshmitarët kanë treguar së shoferi 67-vjeçar humbi kontrollin e makinës pak para aksidentit, duke u përplasur me një kamion. Përplasja […]

11,812 raste aktive me koronavirus në Kosovë, IKSHPK bën thirrje për kujdes të shtuar


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 80,621 raste nga 375,967 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1,744 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 744 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 67,065 raste, ndërsa numri […]

Vdekja e ish-drejtorit të Shëndetësisë në Deçan, Policia jep hollësitë


Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vdekjes së ish drejtorit të shëndetësisë në Komunën e Deçanit. Policia njofton se ish drejtori Mustafë Hasanaj është gjetur i shtrirë në oborrin e tij dhe i njëjti kishte një plagë në gjoks, ku dyshohet se ishte shkaktuar nga arma e zjarrit, ndërsa rasti ka ndodhur të enjten […]

AVUK dhe Policia mbyllin 12 lokale në Prishtinë për mosrespektimin e masave anti-Covid


Agjencia e Veterinës dhe Ushqimit e Kosovës së bashku me Policinë e Kosovës kanë zhvilluar në Prishtinë 127 inspektime për mosrespektimin e masave anti-COVID. Në aksionin e mbrëmshëm janë gjobitur 18 biznese dhe janë mbyllur 12 lokale. Kështu tha Lamir Thaçi, zëdhënës i AVUK-ut. Thaçi tha se për shkak të mosrespektimit të masave janë gjobitur […]

Gjendet i plagosur dhe më pas ndërron jetë në spital, ish-drejtori i Shëndetësisë në Deçan


Mëngjesi i sotëm ka qenë i kobshëm për familjen Hasanaj në Strellc të Deçanit. Mustafë Hasanaj, ish-drejtor i Shëndetësisë në dy mandate në Komunën e Deçanit është gjetur i plagosur në mëngjesin e sotëm. Afërsisht një orë më pas, Hasanaj ka ndërruar jetë në spital. Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës. […]

Gjendet i vdekur personi që vrau gruan 6-javëshe shtatzënë në Fier


Demokrat Medinaj, 29-vjeç, është gjetur i vdekur në deponinë e Fierit. Personi në fjalë është autori i krimit në familje, i cili mbrëmjen e djeshme vrau me thikë bashkëshorten e tij Irvana Hyka, 28-vjeçe, në banesën ku jetonte në lagjen “Sheq i madh” në Fier. Ndërkohë policia njofton se trupi i pajetë i viktimës është […]

Rrëfimi i vajzës së mitur, e cila u trafikua nga “i dashuri”


Flutura [emër i vendosur nga redaksia] në moshën 17-vjeçare ishte keqtrajtuar, rrahur dhe shfrytëzuar seksualisht. Ajo tregon se si ishte detyruar të shkonte në motele të ndryshme në Kosovë, që të kryente marrëdhënie seksuale. E për këtë, e detyronte personi për të cilin fillimisht ajo mendonte se e kishte të dashur dhe besonte se do të […]

Nëna me fëmijën e saj tetë vjeçar dërgohen në strehimore, shkak i kanosjes nga bashkëshorti


Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje në Prishtinë. Sipas raportit të policisë thuhet se viktima femër kosovare për arsye të sigurisë dhe djalit të saj tetë vjeçar dërgohet në qendrën e strehimit të viktimave të dhunës ngase është kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar bashkëshorti i saj. I dyshuari […]

Detaje rreth vrasjes në Emshir: Burri dyshohet se fillimisht vrau ish-gruan, pastaj veten


Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka njoftuar se pas pranimit të informatës nga policia për dy persona të pa jetë në lagjen “Emshir”, në Prishtinë. “Prokurori kujdestar i këtij departamenti menjëherë ka dalë në vendin e dukurisë bashkë me njësitë tjera relevante. Ekipi mjekësor ka konstatuar dy trupa të pajetë, njëri […]

Policia jep detaje për vdekjen e dy personave në Prishtinë, dyshohet për vrasje dhe vetëvrasje


Dy persona, një femër e moshës 44 vjeçare dhe një mashkull  44 vjeçar, të cilët u gjenden pa shenja jete sot rreth orës 09:00 në lagjen “Emshir”, në Prishtinë, dyshohet se bëhet fjalë për rasti të vrasjes dhe dhe vetëvrasjes. Kështu tha në një prononcim për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e […]

Gjenden dy persona të vdekur në lagjen Emshir në Prishtinë


Dy persona dyshohet se janë vrarë në lagjen Emshir në Prishtinë Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe policia e Kosovës. “Rreth orës 09:00 policia ka pranuar informatën për dy persona të pajetë në lagjen Emshiri në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin e shtetit […]

Sulmohet fizikisht një person në Gjakovë


Dy persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi të njëjtit dyshohen se e kanë sulmuar fizikisht një person tjetër. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 01:30 në udhën “Ali Ibra” në Gjakovë. Siç thuhet në raport, viktima ka pranuar trajtim mjekësor. “Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që […]

Nëna rrah fëmijën në Podujevë, viktima dërgohet në QKUK


Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast dhune në familje, ku dyshohet se një grua ka rrahur fëmijën e saj. Rasti ka ndodhur të mërkurën në Podujevë. “Raportohet se e dyshuara femër kosovare ka sulmuar fizikisht fëmijën e saj viktimën kosovar”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. Viktima është dërguar në QKUK për […]

388 gjoba për mosrespektim të masave kundër COVID-19


Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, ka shqiptuar 388 gjoba për mosrespektimin e masave kundër COVID-19. Kështu bën të ditur Policia e Kosovës në raportin 24 orësh. Ndërkohë që numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka shënuar ngritje. Në raportin e fundit të Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) bëhet e […]

26-vjeçari akuzohet se drogoi dhe përdhunoi një të mitur në Tiranë


Një 26 vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi akuzohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një shtetase të mitur dhe e ka detyruar atë që të përdorë lëndë narkotike. Lajmi i arrestimit të tij u njoftua nga policia e Tiranës. “Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1, në bashkëpunim […]

s’ respektuan masat antiCOVID, dënohen 817 qytetarë


Në 24 orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 817 tiketa trafiku për qytetarët që s’ kanë respektuar masat antiCOVID. Po ashtu, të dielën janë shqiptuar edhe 892 tiketa trafiku për shoferët që s’ kanë respektuar rregullat në komunikacion. Policia në statistikat e përgjithshme të publikuara bën të ditur se në 24 orët e […]

9,413 raste aktive me koronavirus në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 73.048 raste nga 329.900 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.649 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 301 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 61.986 raste, ndërsa numri […]

IKShPK: Brengosëse rritja e numrit të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19


Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 592 raste të reja me COVID-19 dhe 6 të tjerë kanë ndërruar jetë si shkak i infektimit me këtë virus. Në mesin e tyre edhe një 46 vjeçar nga Podujeva. Me rritjen e numrit të rasteve të vdekjeve dhe pozitive, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të […]

Për 24 orë policia gjobiti 731 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë


Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 731 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka […]

MSh: Me kusht që ka rritje të numrit të rasteve, masat mund të ashpërsohen dhe të kthehen disa kufizime


Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës epidemiologjike kundër COVID-19, ka kërkuar sot mirëmbajtjen e masave në fuqi kundër COVID-19 dhe respektimin e tyre të plotë. Në takimin e këtij Komiteti të drejtuar nga Ministri në detyrë i Shëndetësisë, u kërkua nga institucionet monitoruese dhe mbikëqyrëse që ta rrisin angazhimin për respektimin rigoroz të masave […]

Katër vdekje të dyshimta gjatë 24 orëve në Kosovë


Policia e Kosovës ka raportuar për katër vdekje të dyshimta që kanë ndodhur në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Tri raste raportohet të kenë ndodhur në rajonin e Prishtinës (2 në Prishtinë dhe 1 në Lipjan) dhe një rast tjetër në  minierën Cërnac, në Mitrovicën e Veriut. Detaje nga raporti i policisë: VDEKJE  E  […]

Policia akoma pa sigurime shëndetësore, për 8 mijë pjesëtarë duhen 4 milionë € në vit


Pjesëtari i Policisë së Kosovës, Shaban Tasholli, thotë se u infektua me Covid-19 gjatë orarit të punës. Shërimi i tij i kushtoi afro 2 mijë euro. Në mungesë të një sigurimi shëndetësor për pjesëtarët e Policisë së Kosovës, Tasholli, u detyrua që të paguajë vetë për shërimin e tij. Tasholli në një intervistë për Ekonomia […]

Katër raste të dhunës në familje në Kosovë brenda 24 orëve


Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka raportuar për katër raste të ndryshe të dhunës në familje. Dy raste janë në Suharekë dhe nga një rast janë në Prishtinë dhe Fushë Kosovë. Sipas raportit të policisë, dy persona janë dërguar në mbajtje. Njoftimi i plotë i Policisë së Kosovës Suharekë, 27.02.2021-13:00 – Është […]

Për 24 orë u dënuan 575 qytetarë për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë


Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 575 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka […]

Punëtori dërgohet në gjendje të rëndë në QKUK pas lëndimit në punë, arrestohet pronari dhe mbikëqyrësi


Një punëtor është lënduar rëndë gjatë kohës sa po punonte në fshatin Bresje të Fushë Kosovës dhe është dërguar në QKUK. Sipas mjekut, gjendja shëndetësore e të lënduarit është e rëndë. Policia e Kosovës ka arrestuar pronarin dhe mbikëqyrësin e firmës. “Fsh. Bresje, Fushë Kosovë 26.02.2021 – 12:40. Viktima mashkull  kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi […]

s’ respektuan masat antiCOVID, dënohen 701 qytetarë


Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku, 15 prej tyre me persona të lënduar kurse 25 tjerë vetëm me dëme materiale. Policia njofton se gjatë të ditës së enjte kanë shqiptuar 1 mijë e 327 tiketa trafiku për shoferët që s’ kanë respektuar rregullat në komunikacion, kurse 701 tiketa për qytetarët […]

Vdes një person nga zjarri në një shtëpi në Prishtinë


Një person, shtetas i huaj është djegur në rrethana të dyshimta në një shtëpi në rrugën “Musine Kokalari” në lagjen Ulpiana, në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. Sipas tij, bazuar në të dhënat fillestare nga këqyrja  e vendit të ndodhisë, dyshohet për […]

Për 24 orë policia gjobiti 814 persona për mosrespektim të masave të Ligjit të Pandemisë


Qytetarët të cilët s’ janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në vazhdimësi janë duke marrë gjoba nga Policia e Kosovës. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 814 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19. Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka […]

Policia jep detaje për sulmin fizik ndaj Visar Duriqit


Gazetari Visar Duriqi ka marrë lëndime trupore pasi është sulmuar mbrëmë në mesnatë rreth orës 00:20  në rrugën “Hamdi Gjarqevci”, në Fushë Kosovë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci në një prononcim për Telegrafin ka thënë se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe në bazë të informacioneve të […]

Oda e Mjekëve të Kosovës distancohet nga veprimet e Dr.Ramadan Sopaj


Sipas raportimit të medieve, Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për vendndodhjen e Ramadan (Feriz) Sopajt nga Komuna e Malishevës. Ai është shpallur në kërkim për dërgim në vuajtje të dënimit për veprat penale: 1. Keqpërdorim seksual i personave nën moshën 16 vjeçare dhe 2.Sulm seksual. Ramadan Sopaj ka punuar si mjek familjar […]

COVID-19 në Evropë: Si Është Situata Në Shtetet Fqinje?


Situata nga COVID-19 e kryesisht nga variantet e reja vijon të shkaktojë shqetësim në shumë shtete evropiane. Në Itali janë zgjeruar të ashtuquajturat “zona të kuqe”, ku rreziku nga COVID-19 rezulton i lartë. Situata duket kritike në rajonin e Lacios, ku kontrollet dhe masat e autoriteteve do të bëhen më të ashpra. Një javë më […]

COVID-19 në Evropë: Si Është Gjendja Në Shtetet Fqinje?


Situata nga COVID-19 e kryesisht nga variantet e reja vijon të shkaktojë shqetësim në shumë shtete evropiane. Në Itali janë zgjeruar të ashtuquajturat “zona të kuqe”, ku rreziku nga COVID-19 rezulton i lartë. Situata duket kritike në rajonin e Lacios, ku kontrollet dhe masat e autoriteteve do të bëhen më të ashpra. Një javë më […]