Konfirmohen 4 viktima nga COVID-19 në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri të ditur sot se në 24 orët e fundit janë kryer 2956 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 50 qytetarë. Rastet pozitive janë identifikuar në këto bashki: 13 raste në Tiranë, 5 raste në Shkodër dhe Devoll, 4 raste në Vlorë dhe Skrapar, 3 raste në Sarandë, […]

Afro 100 mijë pacientë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë


Në Kosovë ka filluar të bie numri i personave të infektuar me COVID-19, ndërsa është rritur numri i personave që janë shëruar nga ky virus. IKSHPK ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 202 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 97.877 raste, transmeton Telegrafi. Po […]

Shqipëri, 3 të vdekur dhe 118 raste të reja me koronavirus


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2079 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 118 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 33 raste në Tiranë, 10 raste në Shkodër, 6 raste në Vlorë, Gjirokastër, 5 raste në Fier, Kukës, […]

Shqipëri: 123 raste të reja dhe tre të vdekur nga koronavirusi


Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë bilancin e sotëm të pandemisë nga coronavirusi në Shqipëri. Sipas autoriteteve, nga 2.258 testime janë regjistruar 123 raste të reja, ndërkohë që tre persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Në 24 orët e fundit janë shëruar 724 qytetarë, duke e çuar numrin e të shtruarve në 107.887 […]

Afro 11 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3 mijë e 252 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilave, 335 kanë rezultuar pozitive Numri total i rasteve pozitive me koronavirus në vend ka shkuar në 103 […]

6 viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 6 viktima nga Covid-19. Ndërkohë, janë shënuar 148 raste të reja nga 3008 testime. Të shëruarit në 24 orët e fundit janë 430. Njoftimi i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë: Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë […]

pranë 14 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë


Që nga 13 marsi i 2020-ës kur edhe janë paraqitur dy rastet e para pozitive me COVID-19, s’ i të infektuarve me këtë virus ka shkuar në 92 mijë e 198 raste. Në të dhënat ditore të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) bëhet e ditur se nga infektimi me virusin korona janë […]

Në Shqipëri rriten sërish infektimet me Covid-19, 8 të vdekur


Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 434 infektime të reja me koronavirus duke shënuar një rritje në krahasim me ndonjë ditë më parë. Ndërkohë po gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin kanë humbur jetë 8 persona. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 116 raste në Tiranë, […]

Shqipëri, 15 të vdekur dhe 488 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit


15 qytetarë kanë humbur betejën me Coronavirusin gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Numri më i lartë i viktimave është shënuar në Fier dhe Durrës, ku kanë ndërruar jetë nga 3 pacientë të infektuar. “Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 15 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19: 3 qytetarë nga Fier, 3 qytetarë […]

Kosova s’ka të dhëna se kush duhet ta marrë vaksinën anti-COVID


Kryetari i Federatës së Sindikalistëve të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla, dyshon se vaksinimi i qytetarëve, kurdo që të arrijë vaksina kundër sëmundjes COVID-19, s’ do mund të realizohet në mënyrë të drejtë, sidomos kur është fjala për personat me sëmundje kronike dhe ata mbi 80 vjeç. Syla thotë se Kosova s’ ka statistika të […]

Humbin jetën 17 persona nga koronavirusi në Shqipëri – konfirmohen edhe 475 raste të reja


17 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit, ndërsa nga 3005 testime të kryera janë konfirmuar 475 raste të reja, njofton Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, sipas së cilës gjatë kësaj periudhe janë shëruar 578 persona. Gjatë ditës së sotme janë kryer 2666 vaksinime antiCovid dhe që nga […]

Dy mjekë në QKUK riinfektohen me koronavirus


Gjatë javës së fundit në Kosovë, dy mjekë janë riinfektuar me koronavirus. Nënkryetari i Odës së Mjekësve, Naser Gjonbalaj ka thënë se nuk dihet se pjesë e cilës klinikë janë këta mjekë, por se në bazë të informacioneve të dy janë riinfektuar me virusin Covid-19. “Po gjatë javës jemi informuar edhe për raste të riinfektimit […]

Shqipëri: 17 të vdekur nga COVID-19, 22-vjeç viktima me moshën më të re


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3035 testime, nga të cilat kanë rezultuar me koronavirus 631 qytetarë, 17 persona të tjerë kanë humbur jetën dhe 714 janë shëruar. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 255 raste në Tiranë, […]

20 të vdekur nga Covid-19 brenda 24 orëve në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjenën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19. Gjatë ditës së sotme janë kryer 1014 vaksinime antiCovid […]

pranë 69 mijë të infektuar që nga rastet e para me Covid-19 në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.454 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 426 raste pozitive. Sipas institutit, brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. “Rastet […]

Shqipëri, 19 të vdekur dhe 1,021 raste të reja


Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 1021 raste të reja me COVID-19 në 3897 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 19 persona kanë ndërruar jetë për shkak të virusit teksa ka vijuar procesi i vaksinimit me 1134 persona të tjerë. “Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në […]

15 viktima dhe mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka bërë të ditur bilancin e 24 orëve të fundit me Covid-19 në Shqipëri. Sipas autoriteteve, në 3998 testime kanë rezultuar 1021 raste të reja dhe 15 humbje jete. Në 24 orët e fundit janë shëruar 1085 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 65,403 që nga fillimi […]

Ramadani: s’ ka shpërthim të infektimeve me COVID-19, synojmë zero raste pozitive


Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), Naser Ramadani, ka thënë se gjatë dy javëve të fundit ka rënie të numrit të rasteve pozitive me COVID-19 si dhe rënie të rasteve të vdekjeve, transmeton Ekonomiaonline. Këto komente Ramadani i bëri gjatë takimit të Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19. […]

1.553 viktima nga COVID-19 në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar në Kosovë 1.553 persona kanë ndërruar jetë që prej shfaqjes së COVID-19. Numri total i rasteve pozitive është 65.065 raste nga 274.160 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Po ashtu sipas raportit të fundit të IKShPK-së, janë shëruar 311 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të […]

Në Shqipëri po rritet numri i viktimave nga COVID 19


Në Shqipëri është duke rritur numri i të vdekurve nga COVID 19. Për 24 orë janë shënuar 18 viktima dhe 1075 të infektuar, ndërkohë që shkon në 1600 numri i jetëve të humbura nga Covid-19, 585 pacientë po kurohen në spitale Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në spitalet rajonale po trajtohen 585 pacientë, […]

5 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë thotë se pesë qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët fundit, ndërkohë janë evidentuar 656 raste të reja me Covid-19. Ky është njoftimi i plotë: Janë kryer 3727 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 656 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 190 raste në Tiranë, 49 raste […]

Shqipëri, 6 të vdekur dhe 697 raste të reja me COVID-19


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri thotë se në 24 orët e fundit  gjashtë pacientë kanë ndërruar jetë, ndërkohë janë konfirmuar edhe 697 raste të reja me Covid-19. Autoritetet teksa bëjnë bilancin konfirmojnë se numri i të shtruarve në katër spitalet Covid ka shkuar në 260, ku 19 prej tyre janë në terapi intensive dhe tre […]

Shqipëri, 7 të vdekur e 725 raste të reja me Covid-19


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën apel qytetarëve të kufizojnë kontaktet. Mbajtja e detyrueshme e maskës, ruajtja e higjienës personale dhe distancës fizike janë mjetet që secili ka në dorë për të mbajtur larg virusin e rrezikshëm. Komiteti Teknik i specialistëve ka marrë vendimin që të vazhdojnë të mbeten në fuqi masat e […]

Shqipëri, 11 viktima dhe 660 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri i bën apel qytetarëve të kufizojnë kontaktet. Mbajtja e detyrueshme e maskës, ruajtja e higjienës personale dhe distancës fizike janë mjetet që secili ka në dorë për të mbajtur larg virusin e rrezikshëm. Duke ju informuar se nga sot kufizimi i levizjes, i aktiviteteve të bareve dhe […]

79 persona pozitiv me COVID-19 në Prishtinë


Në 24 orët e fundit 184 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 dhe 420 të tjerë janë shëruar. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sërish më së shumti raste ka në Prishtinë me gjithsej 79. “Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 79 raste, Podujevë 18 raste, Mitrovicë 17 raste, Fushë-Kosovë 8 […]

88 persona pozitiv me COVID-19 në Prishtinë


Në 24 orët e fundit 234 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 dhe 564 të tjerë janë shëruar. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sërish më së shumti raste ka në Prishtinë me gjithsej 88. “Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 88 raste, Gjakovë 17 raste, Mitrovicë 16 raste, Podujevë 16 […]

Shqipëri, 6 të vdekur dhe 574 raste të reja me koronavirus


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë raportuar 6 të vdekur në përballje me koronavirusin. Njoftohet se numri i të prekurve me CIVID-19 gjatë kësaj periudhe është 574 persona, derisa numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 578. Njoftimi i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë:  […]

Shqipëri: 318 raste të reja dhe 11 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ju bën apel qytetarëve, respektoni rregullat gjatë festave për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosni maska mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; kujdeseni për higjenën vetjake. Është koha të zbatojmë me përpikmëri këto tre rregulla, për mbrojtjen e shëndetit. Situata e […]

Shqipëri, nëntë të vdekur nga koronavirusi


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2184 testime, nga të cilat 514 persona kanë rezultuar pozitivë. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën edhe nëntë persona, shkruan A2 CNN. Ndërkohë, gjatë ditës së djeshme janë shëruar 514 persona. Aktualisht në katër spitalet COVID […]

Shqipëri, tetë të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2198 testime, nga të cilat 510 persona kanë rezultuar pozitivë. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën edhe tetë persona, shkruan A2 CNN. Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë shëruar 477 persona. Aktualisht në katër spitalet […]

Shqipëri, 8 të vdekur dhe 510 raste të reja me koronavirus


Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shënuar 8 humbje jete dhe 510 raste të reja me coronavirus nga 2198 testime, ndërsa të shëruarit janë 477. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 224 raste në Tiranë, 40 në Fier, 35 në Durrës, 22 në Shkodër, 21 në Vlorë, 16 në Mirditë, […]

Koronavirusi në Shqipëri, bie numri i të shtruarve në spitale


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2210 testime, nga të cilat 503 persona kanë rezultuar pozitivë. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën edhe gjashtë persona, shkruan A2 CNN. Ndërkohë, për të tretën ditë radhazi, numri i personave të infektuar është më i […]

72 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit 223 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Sërish, më së shumti raste ka në kryeqytet. “Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 72 raste, Podujevë 26 raste, Mitrovicë 23 raste, Fushë Kosovë 20 raste, Gjilan 13 raste, Obiliq 12 raste, Vushtrri […]

11 humbje jete në 24 orët e fundit në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri informon për situatën COVID19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 2615 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 580 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 185 raste në Tiranë, 28 raste në Vlorë, 25 raste në Lezhë, 23 raste në Shkodër dhe Elbasan, 21 […]

153 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit 385 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Sërish, më së shumti raste ka në kryeqytet. ‘’Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 153 raste, Pejë 37 raste, Podujevë 34 raste, Ferizaj 30 raste, Gjakovë 19 raste, Fushë-Kosovë 15 raste, Gjilan 12 […]

Maqedoni e Veriut: 31 viktima dhe 657 raste të reja me koronavirus, kurohen 920 persona


Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut920 qytetarë u kuruan nga koronavirusi, 31 humbën jetën dhe 657 të tjerë rezultuan pozitivë në testet për COVID-19. Nga 920 të shëruarit, pjesa më e madhe janë nga Shkupi 349, nga Prilepi 70, nga Struga 60, nga Gostivari 45, nga Kumanova 37 dhe po aq nga […]

Shqipëri: 787 raste të reja dhe 15 humbje jete në 24 orët e fundit


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka informuar për situatën COVID19 në 24 orët e fundit. Janë kryer 2745 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 787 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:267 raste në Tiranë, 43 raste në Berat, 41 raste në Durrës, 40 raste në Shkodër, 38 raste në […]

183 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Në 24 orëshin e fundit 453 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur që sërish Prishtina prin me më së shumti raste. ‘Rastet pozitive janë nga komuna; Prishtinë 183 raste, Mitrovicë 37 raste, Fushë-Kosovë 35 raste, Prizren 20 raste, Gjilan 18 raste, Pejë 17 raste, Drenas 16 […]

12 të vdekur dhe 637 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri


Në Shqipëri gjatë së mërkurës janë shënuar 637 raste të reja me COVID-19 si dhe kanë humbur jetën 12 persona, ndërsa 505 pacientë janë shëruar nga koronavirusi. Rastet pozitive të konfirmuara janë nga këto bashki: 249 raste në Tiranë, 56 raste në Lezhë, 45 raste në Shkodër, 35 raste në Fier, 26 raste në Vlorë, […]

139 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Në 24 orëshin e fundit 296 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur që sërish Prishtina prin me më së shumti raste ‘Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 139 raste, Podujevë 25 rast, Fushë-Kosovë 19 raste, Gjakovë 16 raste, Lipjan 16 raste, Drenas 14 raste, Mitrovicë 13 […]

Arrin në 50 mijë numri i personave të infektuar me COVID-19 në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 809 raste të reja dhe 12 humbje jete si pasojë e COVID-19. Vijon të ketë shifra të larta infektimesh, ku nga 2 mijë e 711 testime të kryera në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 809 qytetarë. Numri i përgjithshëm […]

Shqipëri: 13 viktima dhe 661 raste të reja me COVID-19


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se janë regjistruar 661 raste të reja me COVID-19 dhe kanë humbur jetën 13 qytetarë në 24 orët e fundit. Në njoftim thuhet se janë kryer 2 mijë e 108 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 661 qytetarë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 505 qytetarë, duke e çuar […]

149 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Gjatë 24 orëve të fundit 329 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sërish më së shumti raste ka në kryeqytet. ‘’Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 149 raste, Pejë 20 raste, Drenas 19 raste, Podujevë 17 raste, Gjakovë 16 raste, Lipjan 16 raste, Mitrovicë 15 […]

Shqipëri, 14 të vdekur nga COVID-19


Në 24 orët e fundit në Shqipëri situata paraqitet si vijon: Janë kryer 2714 testime, duke përfshirë këtu edhe testet e shpejta që kanë nisur të përdoren në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 873 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 364 raste në Tiranë, 100 raste në Fier, […]

Prishtinë, 223 raste të reja me COVID-19


562 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur që sërish Prishtina prin me më së shumti raste ‘’Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 223 raste, Podujevë 47 raste, Mitrovicë 39 raste, Pejë 33 raste, Gjakovë 28 raste, Fushë-Kosovë 27 […]

Shqipëri, 15 të vdekur dhe 752 raste të reja me COVID-19


Në 24 orët e fundit situata me COVID-19 në Shqipëri paraqitet si vijon: Janë kryer 2620 testime, duke përfshirë këtu edhe testet e shpejta që kanë nisur të përdoren në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 752 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:241 raste në Tiranë, 77 raste në […]

269 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Në 24 orët e fundit 561 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur që sërish numri më i madh i rasteve është në Prishtinë. ‘’Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 269 raste, Podujevë 54 raste, Ferizaj 32 raste, Mitrovicë 30 raste, Fushë-Kosovë 20 raste, Gjilan 20 raste, […]

Shqipëri, 14 të vdekur dhe 753 raste të reja me COVID-19


Në Shqipëri janë kryer 2532 testime, duke përfshirë këtu edhe testet e shpejta që kanë nisur të përdoren në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 753 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 431 raste në Tiranë, 49 në Berat, 48 në Durrës, 46 në Lezhë, nga 23 raste në […]

217 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Në 24 orët e fundit 557 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sërish kryeqyteti prin me më së shumti raste në 24 orë. ‘’Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 217 raste, Mitrovicë 41 raste, Fushë-Kosovë 33 raste, Podujevë 33 raste, Gjakovë 25 raste, Gjilan 23 […]

Shqipëri: 695 raste të reja dhe 17 humbje jete në 24 orët e fundit


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri u bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën për respektimin e rregullave dhe të shmangin daljet e panevojshme, për të ndihmuar në ndërprerjen e zinxhirit të infeksionit dhe për të ulur numrin e të prekurve nga virusi SARS-COV2. Në 24 orët e fundit paraqitet si vijon […]

Prishtinë, 215 raste me koronavirus


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit 519 persona janë infektuar me COVID-19. Sërish kryeqyteti prinë me më së shumti raste. ‘’Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 215 raste, Mitrovicë 49 raste, Ferizaj 33 raste, Podujevë 33 raste, Gjakovë 30 raste, Fushë-Kosovë 25 raste, Pejë 21 raste, […]

16 të vdekur dhe 840 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale publikon të dhënat e 24 orëve të fundit lidhur me pandeminë COVID-19 në Shqipëri. Nga 2,374 testime ka rezultuar pozitiv 840 raste të reja dhe 16 humbje jete në 24 orët e fundit. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 345 raste në Tiranë, 75 raste në […]

Bie ndjeshëm numri i infektimeve me Covid në Sarandë, në 48 orë raportohen vetëm 7 raste


.Ditën e sotme Shqipëria ka shënuar të tjera shifra të larta nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit u shënuan 840 raste të reja me Covid.Ndërkohë në Sarandë raportohet një rënie e ndjeshme e rasteve.Ditën e djeshme s’ u raportua asnjë rast, ndërsa sot janë raportuar vetëm 7 raste të reja.Rastet pozitive të konfirmuara janë […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 06 Dhjetor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2374 testime, 331 të shëruar, 840 raste të reja dhe 16 humbje jete në 24 orët e fundit    Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën për respektimin e rregullave dhe të shmangin daljet e panevojshme, për të ndihmuar në ndërprerjen e zinxhirit […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 05 Dhjetor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2308 testime, 312 të shëruar, 846 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë u bën apel qytetarë të mos e ulin vigjilencën për respektimin e rregullave të distancës, maskës së detyrueshme, higjienës dhe kufizimit të kontakteve, për të ndërprerë zinxhirin e infeksionit dhe […]

Publikohen rezultatet për 1,620 testime për COVID-19 në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se për 24 orë 560 persona janë infektuar me COVID-19 dhe janë shëruar 678 të tjerë. Sipas IKSHPK-së, gjatë kësaj kohe kanë ndërruar jetë 14 pacientë. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 6 raste (75, 74, 68, 66, 61, 48 vjeç), Ferizaj 2 […]

Sot më pak raste të reja me koronavirus në Kosovë, por numri i atyre aktive mbetet i lartë


Sot në Kosovë janë regjistruar 478 raste të reja me koronavirus, derisa numri i të shëruarve ka qenë më i lartë, gjithsej 690 pacientë. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 1530 persona të dyshuar për virusin COVID-19 derisa prej tyre 478 kanë rezultuar pozitivë, shkruan lajmi.net. Në këtë periudhë janë raportuar 11 raste të […]

Shqipëri, 18 viktima dhe 81 raste të reja me koronavirus


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2.264, nga ku kanë rezultuar pozitivë 801 qytetarë. Ndarja gjeorgrafike e rasteve është, 349 raste në Tiranë, 49 raste në Vlorë, 41 raste në Lushnje, 39 raste në Lezhë, 32 raste në Shkodër dhe Korçë, 31 raste në Tepelenë, 23 […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 04 Dhjetor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2264 testime, 490 të shëruar, 801 raste të reja dhe 18 humbje jete në 24 orët e fundit   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme, për të frenuar përhapjen e COVID19. Ju rikujtojmë domosdoshmërinë për […]

205 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


Gjatë 24 orëve të fundit 690 persona janë infektuar me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur që Prishtina sërish prin sa i përket rasteve të reja me koronavirus. ‘’Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 205 raste, Mitrovicë 34 raste, Gjilan 29 raste, Podujevë 28 raste, Gjakovë 25 raste, Fushë-Kosovë 23 raste, […]

Dalin rezultatet nga 1530 testime për COVID-19 në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga  1530 mostra të testuara,  478 raste kanë rezultuar pozitive. Brenda 24 orëve 11 persona kanë humbur jetën si pasojë e infeksionit me SARS-CoV-2 në nivel vendi. “Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë […]

Bilanci: ​13 mijë 784 raste aktive me COVID-19 në Kosovë


Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para me COVID-19 numri i rasteve pozitive ka shkuar ë 41 mijë 229 raste. deri më tani 26 mijë e 453 persona janë shëruar nga SARS CoV2. Mirëpo janë edhe 1 mijë e 62 persona që kanë humbur jetën si pasojë e infektimit SARS […]

Shqipëri, 782 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit


Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Shqipëri informon për situatën e COVID19 në 24 orët e fundit. Janë kryer 2.256 testime në 24 orët e fundit, prej të cilave 131 testime janë kryer për arsye depistimi.Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 782 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 3 Dhjetor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.256 testime, 572 të shëruar, 782 raste të reja dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme, për të frenuar përhapjen e COVID19. Ju rikujtojmë domosdoshmërinë për […]

782 raste të reja me Covid, në Sarandë 46 raste


13 humbje jete dhe 782 raste të reja. Ky është bilanci i Ministrisë së Shëndetësië sa i përket shifrave të COVID në 24 orët e fundit në vendin tonë.13 qytetarët që kanë humbur betejëm në spitalet COVID janë: 2 nga Fieri, 2 nga Vlora, 2 nga Berati, 2 nga Durrësi, 1 nga Tirana, 1 nga Lushnja, […]

286 raste të reja me koronavirus në Prishtinë


627 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar vetëm gjatë 24 orëve të fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 1 mijê e 510 mostra të marra, 627 janë konfirmuar pozitive. “Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 286 raste, Ferizaj 39 raste, Mitrovicë 33 raste, Fushë-Kosovë 29 raste, Pejë 28 raste, Drenas […]

Dalin rezultatet nga 1510 testime për COVID-19


627 raste pozitive me COVID-19 u regjistruan nga 1510 testime që u bënë në 24 orëshin e fundit. Sipas Institutit, numri total i rasteve pozitive është 41.299 raste nga 148.213 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.062 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 543 pacientë derisa numri i përgjithshëm i […]

Kjo është mosha e personave që kanë humbur jetën nga Covid-19


Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid-19, 22 persona, raporton Gazeta Blic. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 9 raste (87, 80, 79, 79, 79, 75, 74, 74, 60 vjeç), Mitrovicë 2 raste (79, 77 vjeç), Prizren 2 raste (82, 77 vjeç), Gjakovë 2 raste (76, 60 vjeç), Istog 2 raste […]

13.722 raste aktive me COVID-19


Të premten e 13 marsit 2020-të në Kosovë u raportua për dy raste të cilat kishin rezultuar pozitiv me COVID-19. Që nga kjo ditë e deri më tani, ka shkuar në 40 mijë e 672 numri i të infektuarve me SARS CoV2 pozitiv. Derisa 25 mijë e 910 persona janë shëruar, janë 1 mijë e […]

Në Shqipëri, 17 të vdekur dhe 705 raste të reja me COVID-19


Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 705 raste të reja me COVID-19 në 2186 teste të kryera. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 17 persona kanë humbur jetën për shkak të virusit. “Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 386 raste në Tiranë, […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 2 Dhetor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.186 testime, 528 të shëruar, 705 raste të reja dhe 17 humbje jete në 24 orët e fundit   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme, për të frenuar përhapjen e COVID19. Ju rikujtojmë domosdoshmërinë për […]

327 raste të reja me koronavirus në Prishtinë


327 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Prishtinë. Sërish Prishtina prin me raste. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 327 raste, Lipjan 32 raste, Fushë-Kosovë 27 raste, Mitrovicë 23 raste, Obiliq 21 raste, Prizren 21 raste, Podujevë 20 raste, Vushtrri 15 raste, Drenas 14 raste, Malishevë 12 raste, Suharekë 12 raste, Gjilan 7 raste, […]

Dalin rezultatet nga 1340 testime për COVID-19


Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 555 persona të infektuar me COVID-19. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.340 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë […]

Konfirmohen 555 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 14 të vdekur


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar sot edhe 555 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1.340 mostrave, raporton GazetaBlic. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.340 mostra të marra nga ShSKUK dhe […]

Shqipëri: 12 viktima dhe 832 raste të reja me COVID-19


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2 mijë e 176 testime të bëra 832 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit 12 pacientë kanë humbur jetën nga ky virus. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto […]

832 raste të reja me COVID, 11 raste në Sarandë dhe 1 në Delvinë


Rriten sërish rastet ditore të infektimeve me COVID në Shqipëri në 24 orët e fundit, ndërsa në Sarandë është regjistruar një ulje e ndjeshme e rasteve.Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se janë kryer 2176 testime, 535 të shëruar, 832 raste të reja dhe 12 humbje jete në 24 orët e fundit.Rastet pozitive të […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 1 Dhjetor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2176 testime, 535 të shëruar, 832 raste të reja dhe 12 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme, për të frenuar përhapjen e COVID19. Ju rikujtojmë domosdoshmërinë për të […]

285 raste të reja me koronavirus në Prishtinë


521 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Sërish Prishtina prin me rasre. “Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 285 raste, Pejë 36 raste, Fushë-Kosovë 25 raste, Gjilan 25 raste, Gjakovë 21 raste, Ferizaj 16 raste, Podujevë 16 raste, Kamenicë 11 raste, Prizren 10 raste, Deçan 8 raste, Istog 8 raste, Drenas 7 raste, Suharekë 7 […]

10 të vdekur e 521 raste të reja me COVID-19 në Kosovë


Dhjetë persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë derisa janë regjistruar 521 raste të reja me COVID-19, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Gjithsej janë testuar 1 mijë e 375 persona. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe […]

13.579 raste aktive me COVID-19


Që nga 13 marsi kur edhe u paraqitën dy rastet e para të të infektuarve me COVID-19, ky virus ka infektuar 39 mijë e 596 persona në Kosovë. Derisa 25 mijë e një u shëndetësuan nga infektimi me COVID-19, janë 1 mijë e 16 persona që kanë humbur jetën si pasojë e këtij virusi. Ndërkohë […]

Shqipëri: 12 viktima dhe 557 raste të reja me COVID-19


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1 mijë e 948 testime për COVID-19 ku 557 persona kanë rezultuar pozitivë. Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit nga ky virus 12 persona kanë humbur jetën. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 30 Nëntor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1948 testime, 368 të shëruar, 557 raste të reja dhe 12 humbje jete në 24 orët e fundit   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme, për të frenuar përhapjen e COVID19. duhet të respektoni rregullat […]

557 raste të reja me COVID, në Sarandë sot raportohen 16 raste


.Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se  në 24 orët e fundit dhe kanë rezultuar pozitivë  557 qytetarë.Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 254 raste në Tiranë, 46 raste në Durrës, 38 raste në Lezhë, 31 raste në Vlorë,27 raste në Elbasan, 25 raste në Shkodër […]

Rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shënuar 539 raste të reja me koronavirus, teksa 574 pacientë janë shëruar, shkruan Gazeta Blic. Në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 11 persona nga infektimi me këtë virus. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 179 raste, Gjilan […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 29 Nëntor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.253 testime, 329 të shëruar, 835 raste të reja dhe 11 humbje jete në 24 orët e fundit   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve që të shmangin kontaktet jashtë rrethit familjar dhe çdo lloj grumbullimi, për të kufizuar përhapjen e COVID19. Respektoni rregullat, duke vendosur maskën […]

Rritet numri i të prekurve me COVID-19 në Shqipëri


Në Shqipëri rastet e reja ditore me COVID 19 kërcyen sot në nivelin e 835 të prekurve, një ndër shifrat më të larta të regjistruara deri më tani. Më 20 nëntor, ishte regjistruar maksimumi me 836 raste, por kur ishin realizuar 2677 testime, një nga shifrat rekord. Ndërkohë që në 24 orët e fundit janë […]

Covid-19 në Shqipëri, 11 viktima dhe mbi 800 raste në 24 orët e fundit


11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë. në të ardhmen më parë, numri i viktimave të raportuara ishte 16. Ndërkohë, 835 janë rastet e reja me koronavirus nga 2.253 testime, prej të cilave 133 janë testime janë kryer për arsye depistimi. Në 24 orët […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 28 Nëntor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.026 testime, 397 të shëruar, 545 raste të reja dhe 16 humbje jete në 24 orët e fundit   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve që të shmangin kontaktet jashtë rrethit familjar dhe çdo lloj grumbullimi, për të kufizuar përhapjen e COVID19. Respektoni rregullat e higjienës, maska […]

14 të vdekur dhe 639 raste të reja me Koronavirs


Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus edhe 639 persona, shkruan Gazeta Blic. Njoftimi i plotë: 1.565 TESTIME, 480 TË SHËRUAR DHE 639 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.565 mostra të marra nga […]

28 viktima dhe 1093 raste pozitive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut


Në Maqedoninë e Veriut ka regjistruar sot 28 viktima dhe 1093 raste pozitive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit nga 3084 testime të realizuara, 1093 persona u konfirmuan pozitivë. Gjithashtu janë shënuar 28 viktima, ndërsa janë shëruar 819 pacientë me COVID-19. Rastet pozitive janë shënuar: Shkup-431, Kumanovë-57, Dibër-14, Shtip-41, Prilep-60, Tetovë-41, Strugë-29, Veles-55, Manastir-37, […]

Shqipëri, 18 të vdekur dhe 645 raste të reja me koronavirus


18 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri, sipas raportimit zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë. Në ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2201 testime nga të cilat 645 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë shëruar 403 persona. Aktualisht në tri Spitalet COVID po trajtohen 363 pacientë, […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 27 Nëntor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.201 testime, 403 të shëruar, 645 raste të reja dhe 18 humbje jete në 24 orët e fundit   Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve që gjatë ditëve të festave të nëntorit të shmangin grumbullimet masive me më shumë se 10 vetë, të shmangin kontaktet jashtë rrethit […]

18 të vdekur dhe 645 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri


Shqipëria është përballur sërish me një rritje të të vdekure nga COVID-19, ku gjatë 24 orëve kanë humbur jetën 18 të prekur. Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2.201 testime, ku kanë rezultuar pozitivë 645 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar: 272 raste në Tiranë, 56 në Durrës, […]

645 raste të reja me COVID, në Sarandë 10 raste të reja, në Delvinë 6


.Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 18 humbje jete dhe 645 raste të reja pozitive. Janë kryer 2.201 testime, prej të cilave 423 janë testime janë kryer për arsye depistimi.Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 645 qytetarë.Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 272 raste […]

Edhe 12 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë


Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 2 raste (76, 66 vjeç), Prishtinë 2 raste (74, 64 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (61 vjeç), Gjakovë 1 rast (85 vjeç), Gjilan 1 rast (79 vjeç), […]

Kjo është mosha e personave të cilët humbën jetën nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit


Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nga Covid-19, 12 persona shkruan Gazeta Blic. IKSHPK në njoftimin për media ka bërë të ditur edhe moshën e viktimave. Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 2 raste (76, 66 vjeç), Prishtinë 2 […]

319 raste të reja me koronavirus në Prishtinë


Gjatë 24 orëve të fundit 764 persona janë infektuar me koronavirus Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar qé vetëm në kryeqytet janë regjistruar 319 raste të reja me COVID-19 “Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 319 raste, Gjilan 60 raste, Fushë-Kosovë 46 raste, Prizren 40 raste, Gjakovë 36 raste, Ferizaj 32 raste, Drenas 30 […]

Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 26 Nëntor 2020 – Instituti i Shëndetit Publik


COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2.174 testime, 321 të shëruar, 656 raste të reja dhe 10 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të shmangni lëvizjet e panevojshme dhe të kufizohen kontaktet, për të parandaluar përhapjen e COVID19. Të gjithë qytetarët duhet të respektojnë rregullat, për ruajtjen […]

Shqipëri, 10 të vdekur dhe 656 raste të reja me koronavirus


Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi se 10 persona kanë ndërruar jetë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. 656 raste të reja janë konfirmuar nga 2174 testime, ndërsa 321 persona raportohet të jenë shëruar. Aktualisht në tri Spitalet COVID po trajtohen 469 pacientë, ku nga ta 15 janë në terapi intensive dhe katër pacientë […]

27 raste të reja në Sarandë, vijojnë rastet në shkollat e Sarandës dhe Ksamilit


.Përgjigjia e tamponëve ka rezultuar pozitive për 27 persona në Sarandë, një pjesë e të cilëve janë në shkollën 9 Tetori, shkollën e Ksamilit, SHISH etjNë 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 656 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 131 raste në Tiranë, 78 në […]