Skandaloze: Gazetari i ndan femrat për shtëpi dhe femrat për seks


Skandalet e gazetarëve nuk kanë të ndalur. Një tjetër skandal ka ndodhur ku një gazetar i ndan femrat në dy grupe: femra që janë për shtëpi dhe femra që janë për seks. Në emisionin e Rudinës në Tv Klan, është trajtuar një temë mjaft interesante “çfarë pëlqejnë gratë tek një burrë apo anasjelltas”. Të gjithë […]

Zgjidh manikyrin e duhur: Ngjyra e thonjve mund të ndikojë në gjendjen tuaj të humorit!


[ad_1] Zbulo cila ngjyrë të duhet ty! Po qe se po kërkoni manikyrin e përsosur të thonjve, mund të jeni duke menduar se cilat ngjyra janë në modë ose cilat shkojnë më mirë me tonin e lëkurës, por a keni menduar të zgjidhni një ngjyrë thonjsh që mund të ndikojë në gjendjen tuaj të humorit? […]

Grimi i thjeshtë veror duket kështu: 11 propozime, sugjeruar nga estetët!


[ad_1] Pas një kohe të gjatë pune nga shtëpia, pizhamesh dhe dukje “shumë natyral”, epoka e grimit po rikthehet! Përditshmëria, pasditet e verës dhe fustanet seksi kërkojnë grim për t’u quajtur e kompletuar! Gjithsesi, edhe këtë verë përpiquni të lyheni në mënyrë sa më të thjeshtë dhe natyrale. Kjo s’ përkthehet në e mërzitshme, andaj […]

Këpucët e Brigitte Macron i vunë vulën trendit të takave këtë pranverë


[ad_1] Këpucët décolletées prej lëkure me shkëlqim pa moshë e kohë: Ato Louboutin na i kujtojnë këpucët me taka të Brigitte Macron të cilat vulosën këtë trend për pranverë-verën 2021. Gjithmonë të vlerësuara, ato evokojnë qëndrimin e një ‘femme fatale’ dhe në rolin e saj institucional përkrah Emmanuel Macron, ‘première dame’, ka shpalosur shpirtin e […]

Lidhja komplekse midis depresionit dhe intimitetit


[ad_1] Dihet mirë se depresioni dhe disa trajtime të caktuara të ilaçeve për depresionin, siç janë frenuesit selektivë të rimarrjes së serotoninës (SSRI) – mund të ulin interesin seksual, dëshirën dhe aktivitetin Sidoqoftë, rezulton se historia sesi lidhen depresioni dhe seksi është më e ndërlikuar se kaq. Depresioni mund të prekë njerëz të ndryshëm dhe […]

Stres, humor i keq, pagjumësi? Mësoni përse i jep trupi këto sinjale, sipas ‘Skinny Runner’


[ad_1] Larg stereotipit të romantizmit femëror, madje edhe për gratë, të bërit dashuri është përrallore dhe ju ringjall kur ju keni ndonjë ditë të keqe ose në një kohë të keqe, shkruan “Skinny Runner”. Jo vetëm kaq, raportet shkaktojnë një seri procesesh kimike që i ndihmojnë njerëzit të jenë më të qetë. Pra, çfarë ndodh […]

Ish-eskorta me dy vagina: Më ka ndihmuar të ndaj punën nga jeta personale


[ad_1] Evelyn Miller zbuloi se vuante nga një gjendje e rrallë, e njohur si uterus didelphys kur ishte vetëm 20 vjeç. Kjo do të thotë se ajo ka dy cikle menstruale në të njëjtën kohë dhe pavarësisht se i thanë se do ta kishte të vështirë të mbetej shtatzënë, ajo është tani 6 muajshe në […]

Infektologu shqiptar: Seksi në pandemi është shërim, ndiheni më mirë


[ad_1] Mjeku i njohur infektolog nga Shqipëria, Pëllumb Pipero ka deklaruar se marrëdhëniet seksuale gjatë pandemisë janë shërim. Kjo u tha ditën e djeshme, teksa Pipero ishte i ftuar në programin “Ndryshe” në Top Albania Radio. Ai u shpreh se marrëdhëniet seksuale ndihmojnë të çlirohet negativitetin që është akumuluar pas një periudhe të vështirë. Sipas […]

Takat e larta të bardha janë trendi kryesor i pranverës


[ad_1] Pas një viti në të cilin këpucët e sheshta dhe atletet spikasnin në veshjet tona, takat pothuajse morën një pauzë. Por, ndryshe nga sa parashikuan shumë, takat po kthehen, duke sjellë një nuancë elegance dhe magjepsëse – kryesisht në të bardhë. Duke u shfaqur në versione të ndryshme, trendi mund të përshtatet me stilin […]

Pse bashkëjetesa e ‘mbytë’ jetën seksuale? Çfarë duhet të bëni për këtë?


[ad_1] Kur Brandy Engler e kishte filluar karrierën e saj si terapiste seksi, ajo kishte planifikuar t’i këshillojë femrat, dëshira seksuale e të cilave ishte zhdukur. Por pastaj, befasisht, kishin filluar të telefonojnë meshkujt Ajo shumë shpejt e kishe kuptuar se meshkujt e kanë këtë botën e brendshme të emocioneve dhe përvojave rreth seksit. Por, […]

Ngjyra e dashurisë: Shkëlqe në këto pjesë rrobash të kuqe


[ad_1] E kuqja është ngjyra e dashurisë, dhe Dita e Shën Valentinit është dita kur festohet dashuria dhe vishet e kuqja s’ ka gjasa ta teprosh, madje edhe Nëse vishesh në këtë ngjyrë nga “koka deri te thembrat”. Ndoshta s’ është aq keq që, për shkak të pandemisë, dhe që ju jeni të “dënuar” me […]

Si e ndryshojnë pandemitë, shoqërinë njerëzore


[ad_1] Murtaja, Gripi Spanjoll, dhe sëmundje të tjera epidemike e kanë transformuar rrënjësisht mënyrën se si jetojnë njerëzit A do ta ndryshojë botën Covid-19? Po, Po qe se ajo është e ngjashme me pandemitë e dikurshme. Epidemitë dhe sëmundjet virale, kanë diktuar rregullisht rrjedhën e civilizimit njerëzor, duke vrarë miliona njerëz, dhe duke shkatërruar ekonominë. […]

Çfarë është Anhedonia dhe si mund t’i dallojmë simptomat e saj


[ad_1] Shumë njerëz e përjetojnë  Anhedoninë, pa e ditur se cka është ajo në të vërtetë. Ky crregullim ka të bëjë në paaftësinë e personit për të ndjerë kënaqësi dhe është simptomë e zakonshme e depresionit. Ajo është e lidhur me me probleme të tjera mendore Disa e shijojnë të ngasin biçikletën, të dëgjojnë tingullin […]

Ushtrime për pjesën e sipërme të trupit në kushte shtëpie


[ad_1] Shumica e njerëzve që drejtohen në stërvitje përqendrohen në zonat që ne i konsiderojmë më të dukshme – prapanicë, stomak dhe këmbë. Por, këtu ka një sekret: Muskujt e fortë të pjesës së sipërme të trupit (dhe muskujt e shpinës, sidomos) s’ janë vetëm çelësi për një pamje të përgjithshme të përcaktuar , por […]

Si të trajtohet sifilizi?


[ad_1] Seksi i pambrojtur mund të shkaktojë disa lloj sëmundjesh. Një prej tyre është edhe sifilizi, që është sëmundje seksualisht e transmetueshme. Sifilzi mund të shfaqet në vende të ndryshme. Tek burrat, kjo sëmundje shfaqet në formë ulcere, pra një pucërr e vogël në maje të penisit. ndërsa tek gratë, sifilizi shfaqet në hyrje të […]

Vjen projekti muzikor “Zemër” nga Shaolin Gang, Grmv dhe Ardi


[ad_1] Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar, Shaolin Gang publikuan projektin e ri dhe këtë herë është bashkëpunim. Së fundmi, Shaolin Gang, Grmv dhe Ardi kanë sjellur një bashkëpunim interesant, me titull “Zemër”. Për instrumentalin e këngës është përkujdesur Shalon Gang dhe Florent Boshnjaku. ndërsa klipi muzikor përbënte vajza mjaft seksi ndërsa edhe artistët dukeshin mjaft […]

Një mama seksi si Lauryn Goodman, modelja mahnit me bikini duke shëtitur me të voglin e saj


[ad_1] Ajo ka udhëtuar për në Dubai me motrën e saj Chloe dhe fëmijët e tyre. Lauryn Goodman dukej se po shijonte diellin ndërsa u drejtua për në pishinë me djalin e saj Junior, gjashtë muajsh te premten. Influencerja, 29-vjeçare, shfaqi fizikun e saj të pabesueshëm pas lindjes në bikini Versace. s’ munguan as komentet […]

Faktorët që ndikojnë në rritjen e flokëve


[ad_1] Mesatarisht, flokët kanë tendencë të rriten nga 0.5 milimetra deri në 1.25 centimetra cdo muaj. Shumë faktor ndikojnë në shpejtësinë e rritjes së flokëve. Tek meshkujt për shembull, flokët rriten shumë më shpejtë se sa tek femrat. Tek shpejtësia e rritjes së flokëve ndikon edhe Gjenetika, mosha, shëndeti dhe shtatzënia. Njerëzit lindin me rreth […]

Reperi i njohur fotografohet me këtë femër në dhomën e gjumit


[ad_1] Reperi është fotografuar me një femër në dhomë të gjumit. Reperi i famshëm, Tyga, është i suksesshëm në muzikë, shkruan lajmi.net. Po aq i komentuar është edhe lidhur me jetën luksoze dhe atë private ku shpesh shihet i rrethuar nga vajza seksi. Pas një imazhi ku shihej i rrethuar nga femra të zhveshura, Tyga […]

Veganët dy herë më shumë bëjnë seks se ‘mishngrënësit’ dhe kanë më shumë imagjinatë


[ad_1] Një sondazh i faqes së njohjeve IllicitEncounters ka treguar se veganët kanë një jetë seksuale më të pasur sesa ‘mishngrënësit” Disa nga veganët e famshëm janë Pamela Anderson, Thandie Newton, Ellie Goulding, Sir Paul McCartney dhe Joaquin Phoenix, transmeton Telegrafi. Uebfaqja për takime IllicitEncounters.com ka bërë një sondazh në të cilin më shumë se […]

Punon mes femrave seksi por sa xheloze është Ami? Rrëfehet Ermal Mamaqi: I dal të keqes përpara


[ad_1] Ermal Mamaqi ka punuar gjithmonë mes femrave si në emisionet e tij televizive ashtu edhe në filmat që ka prodhuar. Në “Xing me Ermalin”, ai kishte pjesë të emisionit velina seksi si Rashel Kolaneci, Kejvina Kthella si edhe Belinda Dragoti. I ftuar në “Roped with Olsi”, Ermal Mamaqi tregon se ka disa femra me […]

Këto 4 pozicione të zakonshme seksi që në fakt mund të jenë të rrezikshme


[ad_1] Seksi është një nga pikat më kryesore të një lidhje, pra sigurisht, për ta bërë sa më interesante jetën tuaj intime, ju duhet të provoni pozicione të ndryshme, shkruan “News24”. Por a mund të jetë kjo e rrezikshme? Po, ka disa pozicione që do të lëndojnë partnerin tuaj më shumë sesa mendoni, transmeton lajmi.net. […]

Juristja seksi zbulon si i priti i dashur xheloz fotot e saj nudo: E qetësova me disa puthje


[ad_1] Redona Koçi, e cila njihet edhe si juristja seksi, ka publikuar para pak kohësh disa fotografi ku shfaqej e gjitha nudo. Madje në disa poza s’ u shfaq vetëm, bashkë me të ishte edhe mikesha e saj. Në setin fotografik, Redona ishte e gjitha e zhveshur në një vaskë të mbushur me petale trëndafili, […]

Çka është Hepatiti C?


[ad_1] Hepatiti C është një sëmundje ngjitëse e mëlçisë virale. Kjo është sëmundja më e zakonshme në SHBA dhe shumica e njerëzve me hepatit C s’ e kuptojnë se e kanë atë. Sëmundja përhapet përmes kontaktit të gjakut me gjak ose përmes përdorimit të ilaçeve injektuese. Ka imunizime kundër hepatitit A dhe B, por jo […]

Thuajse gjysma e çifteve të martuara qëndrojnë bashkë për shkak të fëmijëve – Gazeta Tribuna


[ad_1] Studimi thotë se gjithashtu një e gjashta e çifteve qëndrojnë bashkë meqenëse s’ mund ta përballojnë financiarisht divorcin dhe të jetojnë vetëm. Sipas një studimi që përfshiu rreth 2 mijë çifte, është ardhur në përfundimin se rreth gjysma e tyre qëndrojnë bashkë si shkak i fëmijëve dhe jo pse duhen mes vete, raportin “DailyStar”. […]

Këto janë disa nga arsyet pse femrat e bukura janë gjithmonë beqare


[ad_1] Femrat e bukura në shumicën e rasteve janë beqare dhe shpesh s’ mungon pyetja nga të tjerët: “si ka mundësi që ti të jesh vetëm”. Mirëpo kjo e ka një përgjigje, madje disa arsye të forta. Ajo e di shumë mirë se çfarë dëshiron Ajo ka mësuar shumë nga e kaluara dhe e di […]

Këto gjëra s’ duhet t’ia thoni kurrë partneres ose partnerit tuaj


[ad_1] Sa më shumë kohë të kaloni me partnerin/en tuaj, aq më mirë do ndiheni dhe më e konsoliduar do jetë marrëdhënia juaj. Ju do filloni të mos përdorni grimin apo do të shkoni në tualet pa e mbyllur derën. Do të tradhtoni xhinset pas trupit për pizhamet dhe bërja e pedikyrit do të zhvendoset […]

s’ është miqësi, por as dashuri: Situationship, lloji më i ri i lidhjeve


[ad_1] s’ është miqësi, por as lidhje dashurie. Çfarë është “situationship” fenomeni për të cilin s’ ka fjalë në asnjë gjuhë tjetër të botës. “Situationship” është një zonë gri e krijuar nga çmenduria e botës moderne, nga aplikacionet e takimeve dhe seksi pa martesë. “Situationship” është ajo marrëdhënie ku ka seks, por asgjë tjetër. As […]

A mund të masturboheni kur jeni në një lidhje, ja ç’thonë specialistët – Gazeta Tribuna


[ad_1] Masturbimi është një praktikë shumë pozitive dhe e volitshme që sjell shumë dobi, ndaj edhe nevojitet praktikuar edhe pse jeni në çift. Ajo çka nevojitet të dini është që përparësitë e organizmit, autoerotizmit apo masturbimit s’ pushojnë së ekzistuari ngase jemi në një marrëdhënie. Mund të praktikojmë masturbimim dhe të kemi marrëdhënie në të […]

3 gjërat që gratë urrejnë në shtrat, meshkujt nevojitet t’i ndryshojnë këto zakone menjëherë – Gazeta Tribuna


[ad_1] s’ ka dyshime që edhe gratë, ashtu si burrat kanë dëshira të ndryshme në shtrat në të cilat ndikojnë në shumë faktorë. Ajo që gratë duan vërtetë në krevat është të ndjehen të lira, të pranojnë kënaqësi, por edhe që personi me të cilin bëjnë dashuri të jetë i vetëdijshëm për atë që po […]

100 këshilla nga mjekësia angleze


[ad_1] Ai i cili vendoset i pari në listë është gjithmonë shëndeti. Shpeshherë kur përballemi me probleme të vogla a të mëdha në jetën e përditshme, kërkojmë se pari të jemi të shëndetshëm. Se shëndeti fizik e mendor është ai që e bën të plotë trupin e njeriut e vetë jetën. Sigurisht, sëmundjet mund të […]

Lidhja midis seksit dhe gjumit


[ad_1] Një nga krizat e shëndetit publik që preken aktualisht miliona të rritur është privimi i gjumit, të cilin ne të gjithë dukej se kemi pranuar si pjesë të jetës tonë. Midis normave gjithnjë e në rritje të ankthit, karrierës dhe kërkesave të familjes dhe varësisë sonë të re nga pajisjet dhe video streaming, shumica […]

Vitamina E dhe roli saj


Vitamina E  është një vitaminë komplekse, e përbërë nga katër komponente: alfa, beta, gama dhe delta-tokoferol, nga të cilat e para është biologjikisht më aktive. Në lidhje me rolin e saj antioksidativ, për këtë vitaminë mendohet që është shumë e rëndësishme në proceset e oksidoreduktimit në organizëm. Në eksperimentet biologjike është demonstruar domosdoshmëria e saj […]

error: Content is protected !!