Suharekë: rikthehet shërbimi pediatrik në QKMF


  Sot pas një kohe të gjatë rikthehet shërbimi pediatrik në QKMF – Suharekë. Kontrolla nga Pediatri do të bëhet çdo ditë pune nga ora 8.00-16.00! Dr. Safete Shurdhaj Specialiste e Pediatrisë i urojmë punë të mbarë në qendrën tonë. Burimi: QKMF – Suharekë  

Fillojnë shërbimet e gjinekologjisë në QKMF në Suharekë


Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare, në Suharekë, ka filluar me shërbimet e gjinekologjisë. Kjo me prezencën e mjekes vullnetare nga Prizreni, për t’i ardhur në ndihmë grave shtatzëna. Njoftimin për këtë e ka bërë edhe drejtoresha e Shëndetësisë në Komunën e Suharekës, Besa Kuqi: “Duke pasur parasysh nevojat për shërbime gjinekologjike në QKMF-Suharekë, sot arritëm […]

Një person në Suharekë plagosë veten me armë gjuetie


[ad_1] Një person nga komuna e Suharekës ka plagosur veten me armë gjuetie, duke u dërguar më pas në për trajtim në Spitalin e Prizrenit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Policia e Kosovës në raportin 24-orësh, ndërsa ngjarja mësohet se ka ndodhur dje. “Në fshatin Doberdolan, Suharekë 30.01.2021 – 15:10. Është raportuar se […]

Virusi Covid-19 ua merr jetën dy vëllezërve biznesmenë nga Suhareka


[ad_1] Familja Bytyqi nga Suhareka është tronditur në ditët e fundit, pasi dy anëtarët e familjes, vëllëzërit, Nurish dhe Hysen Bytyqi kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Hysen Bytyqi ndërroi jetë të premtën, ndërsa Nurish Bytyqi ka humbur jetën sot. Te dytë ishin të infektuar me koronavirus, transmeton Indeksonline. Dy vëllëzërit ishin të njohur […]

Suharekë, arrestohet drejtori i kompanisë për falsifikim dokumenti për tenderin milionësh


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim, falsifikim, dhe keqpërdorim në prokurim publik. Sipas njoftimit të policisë, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK)-Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, ka zhvilluar hetime lidhur me dyshimet se drejtori i një kompanie nga Suhareka ka falsifikuar dokumentin […]

Suharekë, arrestohet drejtori i kompanisë për falsifikim dokumenti për tenderin 200 mijë eurosh


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim, falsifikim, dhe keqpërdorim në prokurim publik. Sipas njoftimit të policisë, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK)-Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike, ka zhvilluar hetime lidhur me dyshimet se drejtori i një kompanie nga Suhareka ka falsifikuar dokumentin […]

E turpshme: Hajnat i vjedhin qantën në QKUK, të mbijetuarës së masakrës së Suharekës


[ad_1] I mbijetuari i masakrës së Suharekës, Gramoz Berisha, ka njoftuar se hajnat në QKUK i kanë vjedhur qantën nënës së tij, shkruan Gazeta Blic. Berisha ka bërë të ditur se në qantë përveç të hollave ka patur edhe dokumenta. Ai ka bërë thirrje që kushdo që e gjen diku të mund ta kontaktojë. Postimi […]

Caralevë – Vetura përfundon në lumë


[ad_1] Një person pësoi lëndime dje në fshatin Caralevë të Suharekës pasi me veturë ka rënë në lumë. “I dyshuari mashkull kosovar derisa po drejtonte veturën e tij, në një moment ka humbur kontrollin del nga udha dhe bie poshtë në lum. Si pasoj e këtij vetë aksidentit, lëndime ka pësuar vetë vozitësi, i cili […]

Suharekë, punëtori rrëzohet nga një lartësi prej 4 metrash


[ad_1] Një person ka pësuar lëndime trupore pasi ka rënë nga një lartësi prej 4 metrash. Rasti ka ndodhur në fshatin Grejkoc të  Suharekës dje rreth orës 12:30. Policia thotë se personi është rrëzuar deri sa ishte duke punuar në objektin e një kompanie. Viktima është dërguar në spitalin rajonal për trajtim mjekësor. Në vendin […]

Suharekë, 3 persona sulmohen fizikisht nga 7 të tjerë


[ad_1] Një rast i rëndë ka ndodhur në fshatin Budakovë të Suharekës të premten rreth orës 23:00. Sipas Policisë, tre persona kanë pësuar lëndime pasi që dyshohet se janë sulmuar fizikisht nga shtatë të tjerë. Po ashtu dyshohet se dikush nga të dyshuarit kishte shtënë me armë zjarri në ajër. Viktimat pas trajtimit mjekësor në […]

Mbi 200 milionë euro mbështetje dhe risi fiskale për bizneset në vitin 2021


[ad_1] Në vitin që vjen, pritet të ketë mbështetje milionëshe për biznese në Kosovë ndërsa ekzekutivi pritet të hartojë brenda këtij viti bazën ligjore. Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, tha se bizneset pritet të mbështeten me mbi 200 milionë euro në vitin 2021 ndërsa foli edhe për risitë fiskale “Pakoja për mbështetje për sektorin privat […]

Pas raportimit në ‘Jeta në Komunë’ rregullohet ura në fshatin Gelancë të Suharekës


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Arrestohen dy të mitur në Suharekë pasi shantazhuan bashkëmoshatarin e tyre


[ad_1] Një rast i shantazhit është raportuar se ka ndodhur në fshatin Grejkoc të Suharekës. Në lidhje me këtë rast, policia ka bërë të ditur se pas një pune hetimore, ka arrestuar dy të dyshuar të mitur pasi që të njëjtit me anë të një profili të falsifikuar të një rrjeti social i kanë kërkuar […]

Mbi 200 raste të reja me COVID-19 në Prishtinë


[ad_1] 645 persona kanë rezultuar pozitië me koronavirus vetëm gjatë 24 orëve të fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar që sërish Prishtina prin sa i përket numrit të rasteve me COVID-19. ‘Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 248 raste, Prizren 53 raste, Mitrovicë 42 raste, Gjakovë 33 raste, Podujevë 33 raste, Gjilan 28 […]

353 të shëruar nga COVID-19 në Kosovë


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit 24 orëve janë shëruar 353 pacientë. Po ashtu IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.542  mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi […]

Rastet e reja me koronavirus, janë nga këto komuna dhe fshatra


[ad_1] Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shënuar 645 raste pozitive, ndërsa 353 pacientë janë shëruar, njofton Gazeta Blic. Poashtu në 24 orët e fundit, nga ky virus kanë humbur jetën, 12 persona. Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 248 raste, Prizren 53 raste, Mitrovicë […]

Shuma që komuna e Ramiz Lladrovcit planifikon të shpenzojë për dekorimin e qytetit


[ad_1] Me rastin e festave të fundvitit, Komunat e Kosovës filluar kanë filluar ecuritë e tenderimit për të stolisur sheshet e qyteteve. Një ndër komunat që do të shpenzojë një shumë “simbolike” është komuna e udhëhequr nga Ramiz Lladrovci. Në një përgjigje për KALLXO.com, zyra për Informim ka bërë të ditur se planifikojnë që të […]

I akuzuari mungon, shtyhet seanca ndaj zyrtarit të komunës së Skenderajt


[ad_1] Në Gjykatën e Mitrovicës të premten ishte paraparë të mbahej seanca e gjyqësore ndaj të pandehurit Kujtim Bekaj Bekaj akuzohet  se si zyrtar në gjendjen civile në Skenderaj, i kishte ndërruar vendbanimin të dëmtuarit J.S pa dijeninë e tij. Seanca e sotme ka dështuar të mbahet posaqë i pandehuri s’ ka qenë prezent në […]

Japonia dhuron 15 kamionë për mbeturina për katër komuna të Kosovës


[ad_1] Ambasada Japoneze në Kosovë ka njoftuar se kanë dhuruar 15 kamionë për mbledhjen e mbeturinave për katër komuna në Kosovë. Malisheva, Rahoveci, Suhareka dhe Dragashi kanë qenë përfituese të donacionit japonez prej  15 kamionëve për mbledhjen e mbeturinave. Sipas ambasadës, 4 kamionë i janë dhënë donacion Komunës së Malishevës, 4 Komunës së Rahovecit, 4 […]

Shpend Ahmeti pyet qytetarët me anë të Facebook-ut a duhet të stoliset kryeqyteti për festat e fundvitit


[ad_1] Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, me anë të një ankete të publikuar në grupin i cili u krijua gjatë karantinës #rriNshpi me neve, me rreth 50 mijë anëtarë, ka pyetur qytetarët se a duhet të stoliset kryeqyteti për festat e fundvitit. Sipas votimeve deri më tani 2 mijë e 225 anëtarë kanë votuar pro, […]

Në kohë pandemie Komuna e Prizrenit ndan 30 mijë euro për stolisjen e qytetit për fundvit


[ad_1] Komuna e Prizrenit ka planifikuar të shpenzojë 30 mijë euro për të stolisur qytetin për festat e fundvitit. Sipas njoftimit për kontratë do të jetë procedurë e hapur për operatorët ekonomikë. me anë të kësaj kontrate, Komuna e Prizrenit pritet të blejë një bredh i cili duhet të jetë i dedikuar për vende publike […]

Vushtrria ndanë rreth 11 mijë euro për ta dekoruar qytetin në kohë pandemie


[ad_1] Komuna e Vushtrrisë ka ndarë rreth 11 mijë euro për t’i shpenzuar për dekorimin e qytetit për festat e fundi vitit. Mirëpo, situata me pandeminë COVID-19 në Kosovë po vazhdon të keqësohet çdo ditë e më shumë dhe specialistët shëndetësorë, por edhe institucionet shtetërore po vazhdojnë të kërkojnë nga qytetarët të shmangin grumbullimet. Krejt […]

Vdes doktori nga Suhareka, Sedat Hoti


[ad_1] ka humbur jetën doktori nga Theranda, Sedat Hoti. Lajmin e ka bërë të ditur drejtoresha e Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Komunën e Suharekës, Besa Kuqi. Postimi i plotë: “Me pikëllim të thellë sot morëm lajmin se është ndarë nga jeta doktori nga Theranda, Sedat Hoti. Dr.Sedati me përkushtimin më të lart, […]

Aksident në Dragash, vetura godet këmbësorin


[ad_1] Një person është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për pengim të policëve në kryerje të detyrës. Sipas Policisë, i dyshuari gjatë ditës së djeshme ka tentuar t’i ikte policisë me veturë në një pikë kontrolli në Delloc të Suharekës. Zyrtarët policorë kanë arritur që të ndalojnë veturën ndërsa gjatë kontaktit me të dyshuarin, […]

Tenton t’i ikë Policisë me veturë, pasi ndalet rezulton i dehur


[ad_1] Një person është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për pengim të policëve në kryerje të detyrës. Sipas Policisë, i dyshuari gjatë ditës së djeshme ka tentuar t’i ikte policisë me veturë në një pikë kontrolli në Delloc të Suharekës. Zyrtarët policorë kanë arritur që të ndalojnë veturën ndërsa gjatë kontaktit me të dyshuarin, […]

Aksident trafiku mes tri veturave në Duhël të Suharekës


[ad_1] Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Duhël të Suharekës. Sipas disa fotografive që janë shpërndarë në rrjete shoqërore, në aksident shihen se janë përfshirë tri vetura. Përveç dëmeve materiale akoma s’ dihet për numrin e personave të lënduar nga ky aksident, transmeton Telegrafi. Ndryshe, në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 34 […]

Vazhdon më tutje të rëndohet bilanci me COVID-19, 5000 raste aktive në Kosovë


[ad_1] Në Kosovë po vazhdon trendi negativ i bilancit me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 546 raste të reja me koronavirus – nga gjithsej 1626 testime të kryera, shkruan lajmi.net. Numri total i rasteve pozitive është 21.545 raste nga 100.395 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Gjatë kësaj kohe, […]

Komunat nisin ecuritë për të stolisur sheshet në kohë pandemie


[ad_1] Situata me pandeminë COVID-19 në Kosovë po vazhdon të keqësohet çdo ditë e më shumë. specialistët shëndetësorë por edhe institucionet shtetërore kanë ndërmarrë masadhe s’ po lejojnë grumbullime të njerëzve, duke mbyllur qendrat tregtare e lokalet në orare të caktuara. Krejt kjo për të parandaluar mundësinë e përhapjes së virusit COVID-19. Por të gjithë […]

MTI njofton se janë lajmëruar tre investitorë strategjik për ‘Hotel Grand’-in


[ad_1] Gjatë ditës së sotme është mbajtur mbledhja e Komisionit Ndërministror për Investime Strategjike. Në këtë mbledhje u shqyrtuan aplikimet e disa kompanive për marrjen e statusit të investitorit strategjik. “Në takimin e kryesuar nga ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, morën pjesë edhe përfaqësues të ministrive dhe të komunave, të cilët dhanë mendimet […]

Kosovë: Për dy vjet u trefishua numri i qytetarëve të kësaj komune që emigruan


[ad_1] Referuar statistikave, për dy vjet u trefishua numri i qytetarëve të Suharekës që e braktisën Kosovën E Enjte, 29 Tetor 2020 – 11:40 albinfo.ch Foto Bujar Gashi Tashmë dihet se kushtet jo të mira ekonomike në Ksoovë kanë bërë që shumë qytetarë të Republikës së Kosovës ta braktisin vendin, duke shkuar nëpër vende të […]

Dumoshi përkujton Ukë Bytyçin: Vrasja e tij ishte mënyra e vetme për ta mposhtur në fitoret e vazhdueshme


[ad_1] Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi ka shkruar se në 18 vjetorin e vrasjes së kryetarit të parë të Suharekës, Ukë Bytyqi po e përkujtojnë dhe e nderojnë veprën e tij. Dumoshi thotë se vrasja e tij ishte mënyra e vetme për ta mposhtur në fitoret e vazhdueshme, përcjellë Gazeta Blic. Ky është postimi i […]

Të dielën ndryshohet ora


[ad_1] Një aksident ka ndodhur në fshatin Studenqan të Suharekës, ku një fëmijë ka mbetur i lënduar. Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 15:05. PK-ja njofton se në aksident trafiku ka qenë e përfshirë një veturë dhe një biçikletë. Drejtuesi i biçikletës i cili ka qenë fëmijë, është përplasur me […]

Aksident në Suharekë, fëmija në biçikletë përplaset me veturën


[ad_1] Një aksident ka ndodhur në fshatin Studenqan të Suharekës, ku një fëmijë ka mbetur i lënduar. Sipas Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 15:05. PK-ja njofton se në aksident trafiku ka qenë e përfshirë një veturë dhe një biçikletë. Drejtuesi i biçikletës i cili ka qenë fëmijë, është përplasur me […]

Pas raportimit në ‘Jeta në Komunë’ Bali Muharremaj e rregullon gjendjen në QKMF


[ad_1] Në debatin për komunën e Suharekës në ‘Jeta në Komunë’ që u transmetua të martën me datë 20.10.2020 , ishte i ftuar kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj. Ai u ballafaqua me gjetjet e KALLXO.com për nivelin e papastërtisë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare. Në kohën e pandemisë kjo QKMF s’ kishte […]

Asambleja e Prizrenit s’ e miraton buxhetin për vitin 2021, Komuna humb mbi 5 milionë euro


[ad_1] Më 30 shtator Asambleja Komunale e Prizrenit s’ e kishte votuar buxhetin e propozuar nga udhëheqja komunale, e drejtuar nga kryetari Mytaher Haskuka. “Buxhet i asfaltit e kubëzave”, “buxhet i fushatës e i partisë”, “buxhet i tenderëve”. Nën këto akuza dhe arsyetime opozita e Prizrenit s’ e ka votuar buxhetin në mbledhjen e sotme […]

Paraburgim për të dyshuarin për tentimvrasje në Suharekë


[ad_1] Gjykata e Prizrenit sot ka vendosur që ta ta dërgojë në paraburgim për 1 muaj të dyshzuarin se ka shtënë me armë zjarri në drejtim të pronarit të një pishine në Mushtisht të Suharekës Paraburgimi i është caktuar për shkak të veprave penale të tentimvrasjes dhe armëmbajtjes pa leje. Sipas prokurorisë i pandehuri SH.A. […]

Suharekë, burri rrah bashkëshorten


[ad_1] Një burrë është arrestuar të shtunën në mëngjes nga Policia e Kosovës me dyshimin se ka sulmuar bashkëshorten e tij. Rasti ka ndodhur në qytetin e Suharekës. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, viktima ka pësuar lëndime dhe ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. [ad_2]

Suharekë, bastisje për organizim të lojërave të fatit


[ad_1] Policia e Kosovës ka bastisur dy lokale në fshatin Samadraxhë të Suharekës ku dyshohet se ka pasur organizim të lojërave të fatit. Bastisja ka ndodhur të shtunën, pasdite, në dy lokacione të fshatit në të njëjtën kohë. Policia ka njoftuar se ka konfiskuar kompjuterë, laptop, pajisje të bixhozit, telefona si dhe një numër të […]

Policia gjen arsenal armësh në Suharekë


[ad_1] Me urdhëresë të gjykatës, gjatë ditës së djeshme në udhën “Garibaldi”, në Suharekë policia ka bastisur një shtëpi. Në kuadër të kësaj bastisjes, policia ka njoftuar se ka arrestuar pronarin e shtëpisë pasi që gjatë bastisjes janë gjetur dhe sekuestruar një kallashnikovë me dy karikator, dy pushkë të gjuetisë, një pistoletë ajrore me 300 […]

Gjuajtje me armë nga vetura në lëvizje në Suharekë


[ad_1] Një rast i gjuajtjes me armë nga një veturë në lëvizje në drejtim të tre personave ka ndodhur pasditen e djeshme në Shirokë të Suharekës. Policia ka bërë të ditur se në lidhje me këtë rast, tre persona kanë raportuar në polici se derisa kishin qenë duke lëvizur me veturë, disa persona të panjohur […]

Suharekë, arrestohet për mos respektim të masave kundër COVID-19


[ad_1] Listës së aseteve nën mbrojtje të përkohshme të Minstrisë së Kulturës i janë shtuar edhe tetë asete të reja të trashëgimisë kulturore shpirtërore. Tetë asetet nën mbrojtje janë: Pleqnia në odat e Dukagjinit, Këngë vajtimi ‘Gjama e Burrave’, Këngë për krye krahi – Malësorçe, Këngë me Lahutë, Këngë e Tepsisë të propozuara nga QRTK […]

Në Suharekë ndodhë vjedhje e rrallë vidhen dy pistoleta


[ad_1] Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Mohlan të Suharekës, ku persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e viktimës duke vjedhur dy revole, 3 karikatorë dhe një shumë të parave. “Ankuesi mashkull  kosovar ka njoftuar se të dyshuar të panjohur duke shfrytëzuar mos prezencën e familjareve  në shtëpi, kanë hapur me force […]

Zgjerimi i aksionit të Karaçevës rezulton me 61 të ndaluar


[ad_1] Zgjerimi i aksionit të Karaçevës rezultoi me arrestimin dhe ndalimin e dy personave të tjerë. KALLXO.com ka raportuar se Prokuroria e Gjilanit më 1 shtator kishte zhvilluar aksione në 7 rajone të Kosovës duke përfshirë kështu Gjilanin, Ferizajin, Prizrenin, Podujevën, Pejën, Suharekën dhe Vitinë, i cili ka qenë vazhdimësi e aksionit të Karaçevës. Prokuroria […]

1,641 raste aktive me COVID-19, kryeqyteti prin me raste pozitive


[ad_1] Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 46 raste pozitive me COVID-19 në nivel vendi. Edhe sot, kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, vazhdon të jetë komuna me më së shumti raste pozitive. IKShPK njoftoi se në kryeqytet janë shënuar 21 raste pozitive me COVID-19. Në Komunën e Drenasit, Ferizajt, Fushë Kosovës, Suharekës e Vushtrrisë […]

QKMF-ve të Lipjanit dhe Suharekës u mungojnë insulinat për diabetikët


[ad_1] Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan është duke u ballafaquar me mungesë të insulinës ‘Levemir’. Me të njëjtin problem po përballet edhe QKMF në Suharekë. Merita Bytyqi, drejtoresha komunale e Shëndetësisë në Lipjan, tha për KALLXO.com se shumë shpejt pritet të furnizohen me këtë lloj të insulinës. “Po, është e vërtetë, prej këtij […]

Një mësimdhënës në Suharekë rezulton pozitiv me COVID-19


[ad_1] Një mësimdhënës në një shkollë të komunës së Suharekës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Rastin për KALLXO.com e ka bërë të ditur Drejtoresha Komunale e Shëndetësisë, Besa Kuqi. “Kemi një rast në fshatin Bllacë, është mësimdhënës dhe ka rezultuar pozitiv, gjendja e tij është stabile kemi gjurmuar edhe kontaktet tjera”, tha Kuqi. Faza e […]

Babai i viktimës i përlotur pas dënimit të ish-rreshterit policor


[ad_1] Halil Aliaj e ka pritur i përlotur shpalljen e aktgjykimit në rastin e vrsjes së djalit të tij, Jetmirit në gjykatën e Prizrenit. Aliaj bashkë me disa familjarë të tij kishte ardhur në sallë të gjykatës për ta ndjekur shpalljen e aktgjykimit në të cilin Spahiu u dënua me burg të përjetshëm. Vet Shefki […]

Avokati komenton dënimin me burg të përjetshëm të ish-rreshterit policor


[ad_1] Avokati Emrush Kastrati, mbrojtës i të akuzuarit Shefki Spahiu, dënimin me burgim të përjetshëm të klientit të tij nga Gjykata në Prizren e konsideroi shumë të ashpër. Ai paralajmëroi ankesë në Gjykatën e Apelit. “Patjetër që do paraqesim ankesë”, tha ai. Kastrati për KALLXO.com tha se “ky dënim kapital është shumë i ashpër për […]

Ish-rreshteri policor dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen në Suharekë


[ad_1] Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, Shefki Spahiu, është shpallur fajtor nga Gjykata në Prizren për vrasjen e të riut Jetmir Aliaj në Suharekë. Ai u dënua me burgim të përjetshëm nga trupi gjykues Shefki Spahiu, që deri ditën kritike mbante gradën e rreshterit në Policinë e Kosovës, u gjykua për veprën penale vrasje e […]

Gjendja e pacientëve me COVID-19 në Suharekë


[ad_1] Komuna e Suharekës aktualisht ka 25 raste pozitive me COVID-19, dhe gjendja e tyre është mirë. Këtë për KALLXO.com e ka konfirmuar Drejtoresha e Shëndetësisë, Besa Kuqi. “Në Suharekë e kemi ndarë vendin për pacientët me COVID, kush ka nevojë për terapi, në momentin që paraqiten rastet ata s’ hynë në dhomën e infuzioneve […]

error: Content is protected !!