Detaje të reja nga vrasja që tronditi Pejën, gjithçka filloi pas një ngacmimi seksual


[ad_1] Gjithçka filloi para dy vitesh kur ditën e martë përfundoi me vrasje. RTV Dukagjini mëson se para dy vitesh i dyshuari për vrasje kishte ngacmuar seksualisht nxënësen e tij që në atë kohë ishte vetëm 13-vjeçare. Nxënësja në fjalë është e bija e të vrarit Gëzim Kastrati, i cili disa herë ishte kërcënuar nga […]

Terapistët shpjegojnë se çfarë është dhe s’ është trauma


[ad_1] Ju ndoshta dëgjoni fjalën “traumë” të thuhet shumë më tepër sesa dikur – njerëzit në TikTok duke pretenduar se janë të traumatizuar nga prerja e re e flokëve të një të famshmi, për shembull. Koncepti s’ është me të vërtetë ndonjë gjë për të bërë shaka, dhe njerëzit gjithashtu e përdorin atë në kontekste […]

Paraburgim ndaj një të dyshuari në Prizren për sulm seksual


[ad_1] Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës së paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë, ndaj të pandehurit Sh.B, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale sulm seksual. Gjykata me rastin e caktimit të paraburgimit ndaj të pandehurit […]

Oda e Mjekëve të Kosovës distancohet nga veprimet e Dr.Ramadan Sopaj


[ad_1] Sipas raportimit të medieve, Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për vendndodhjen e Ramadan (Feriz) Sopajt nga Komuna e Malishevës. Ai është shpallur në kërkim për dërgim në vuajtje të dënimit për veprat penale: 1. Keqpërdorim seksual i personave nën moshën 16 vjeçare dhe 2.Sulm seksual. Ramadan Sopaj ka punuar si mjek […]

8 vjet e gjysmë burg kosovares për tentimvrasje të burrit, skena të rënda në gjykatë


[ad_1] Gjykata e shpalli fajtore gruan për tentimvrasje me dashje dhe mashtrim të shërbimit të ndihmave sociale dhe e dënoi atë me tetë vjet e gjysmë burg. Ajo gjithashtu duhet të largohet nga Zvicra për shtatë vjet E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 – 20:09 albinfo.ch Skena dramatike janë parë sot, pas dënimit të shqiptuar nga […]

Paraburgim për prizrenasin e dyshuar për sulm seksual ndaj një gruaje dhe sulm me thikë ndaj djalit të saj


[ad_1] Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit A.B., i cili po dyshohet për sulm seksual. Sipas njoftimit, të pandehurit i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji. “Gjykata ka vlerësuar se janë përmbushur kushtet për caktimin e paraburgimit të përcaktuar me dispozitat e […]

Prizren, burri sulmon seksualisht një grua


[ad_1] Një burrë në Prizren është arrestuar pasi në ndikim të alkoolit ka sulmuar seksualisht një grua. Policia s’ raporton për lëndime trupore. I dyshuari, sipas raportit policor, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Incidenti ka ndodhur dje rreth orës 18:30. [ad_2]

Konfirmohet aktakuza për sulm seksual ndaj ish-ministrit Baliq


[ad_1] Gjykata e Pejës e ka konfirmuar aktakuzën për sulm seksual ndaj ish-ministrit Numan Baliq. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar zëdhënësja e gjykatës, Tringa Zhuti. Baliq po akuzohet se duke u ushtruar detyrën e mjekut në Spitalin e Pejës ka keqpërdorur gjendjen e të dëmtuarës për qëllime seksuale. Sipas Prokurorisë, i akuzuari e kishte […]

Ferizaj, paraburgim për të dyshuarin për sulm seksual ndaj të miturit


[ad_1] Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit A.M., i dyshuar për sulm seksual ndaj një të mituri.  “Gjyqtarja e procedurës paraprake kërkesën e prokurorit të shtetit për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit, e ka aprovuar si të bazuar konform dispozitave ligjore”, […]

Po akuzohet për ngacmim seksual, Numan Baliq thotë se rasti i tij është montuar nga politika


[ad_1] Në seancën e shqyrtimit të dytë, i akuzuari Numan Balic deklaroi se është plotësisht i pafajshëm për veprën penale që akuzohet dhe theksoi se kjo çështje është një shpifje ordinere dhe një skenarë i përgatitur nga vetë e dëmtuara. Prokuroria Themelore në Pejë, po e akuzon Numan Baliq se më 12 gusht të këtij […]

Publikohet një video e rrallë duke kënduar Shkëlzen Haradinaj me luftëtarët e tjerë


[ad_1] Të shpeshta janë rastet kur raportohet për vepra penale të cilat lidhen ne sulme seksuale. Madje shpesh herë, disa nga viktimat e dhunuara përfundojnë pa shenja jete, apo më lëndime të rënda trupore. Vetëm gjatë periudhës janar-gusht të vitit 2020, në Policinë e Kosovës janë raportuar 39 raste të dhunimit. Përpos kësaj, edhe dy […]

Sulm seksual në Pejë, arrestohet një person


[ad_1] Kallxo.com Platforma online www.kallxo.com është projekt i përbashkët i organizatave Internews Kosova, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese dhe Agjensionit Kundër Korrupsion, i mbështetur financiarisht nga Programi i Kombeve të Bashkuarapër Zhvillim UNDP. Platforma ofron mundësinë përtë gjithë qytetarët e Kosovës që të raportojnë rastet e korrupsionit, krimit të organizuar, mashtrimit, konfliktit të interesit si […]

Asgjë s’ ka ndodhur ashtu me forcë


[ad_1] Ish ministri i Shëndetësisë, Numan Baliq, doli sot para gjykatës së Pejës për t’u ballafaquar me akuzën për sulm seksual. Baliq u deklarua i pafajshëm për veprën penale që i vihet në barrë. “s’ e pranoj fajësinë dhe s’ ndihem fajtor aspak”, tha ai. “Po du me theksu një vërtetë të madhe, asgjë s’ […]

Paraburgim të dyshuarit për sulm seksual ndaj 7 vjeçares


[ad_1] Gjykata e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit të dyshuarit T.TH., nën dyshimet për veprën penale sulm seksual. Sipas njoftimit të Gjykatës rasti ka ndodhur me datë 24 shtator, kur i dyshuari T.TH., ka shfrytëzuar momentin e fillimisht e ka joshur të dëmtuarën fëmijë e moshës 7 vjeçare, duke i thënë të shkojnë […]

Ferizaj – Arrestohet i dyshuari për sulm seksual ndaj një të miture


[ad_1] Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt pasi që dyshohet se kishte sulmuar seksualisht viktimën e mitur-vajzë, kosovare. “Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar për shkak të dyshimit se e kishte sulmuar seksualisht viktimën e mitur femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për […]

error: Content is protected !!