Kontrabandim me barna dhe mito, arrestohet një oficer doganor dhe një person i dyshuar


[ad_1] Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se është arrestuar një oficer doganor dhe një person tjetër me dyshimin për dhënie të mitos dhe kontrabandim të barnave. Në njoftim thuhet se njësit e Doganës kanë gjetur sasi të barnave në një veturë në afërsi të pikë kalimi kufitar dhe në bazë të dyshimit të […]

Ministrit i ka hump arsyeja


[ad_1] Sekretari i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Burim Rreci për KALLXO.com në një përgjigje të shkurtër s’ ka pohuar apo mohuar Nëse ka kërcënuar ministrin Vesel Krasniqi. “Ministrit tash i ka humb arsyeja”, është një përgjigje e shkurtë e Rrecit për KALLXO.com. Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi është kërcënuar siç thotë ai […]

Shënohet ‘Dita e Forcës’ në Kosovë


[ad_1] Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi është kërcënuar me jetë. Krasniqi ka deklaruar se është kërcënuar nga sekretari i kësaj ministrie, Burim Rreci. Në një bisedë në telefon, ministri Krasniqi thotë se ka marrë kërcënim me jetë. “Jam me këta hetues tani. Jam kërcënuar prej Burim Rrecit. Jam kërcënuar me jetë, jam kërcënuar”, […]

U kërcënova me jete nga Burim Rreci


[ad_1] Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi është kërcënuar me jetë. Krasniqi ka deklaruar se është kërcënuar nga sekretari i kësaj ministrie, Burim Rreci. Në një bisedë në telefon, ministri Krasniqi thotë se ka marrë kërcënim me jetë. “Jam me këta hetues tani. Jam kërcënuar prej Burim Rrecit. Jam kërcënuar me jetë, jam kërcënuar”, […]

Sekretari i MTI-së suspendohet 24 orë pas rikthimit në punë


[ad_1] Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Burim Rreci, është suspenduar pas një dite që u rikthye në këtë pozitë me vendim të ministrit, Vesel Krasniqi. Risuspendimin e tij e ka konfirmuar vetë Rreci për KALLXO.com Ai ka deklaruar se suspendimi i tij u bë jashtëligjshëm dhe ka lajmëruar kallëzim në […]

Edhe dy policë të suspenduar nga IPK për rastin e të shtënave me armë ndaj motoçiklistit në Gjakovë


[ad_1] Inspektorati Policor i Kosovës ka njoftuar se sot kanë rekomanduar suspendimin e dy zyrtarëve të Policisë së Kosovës në Gjakovë. Suspendimi sipas IPK-së lidhet me rastin e 13 shtatorit ku dyshohet se një zyrtar policor kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të një motoçiklisti i cili ishte në lëvizje ku edhe kishte shkaktuar […]

Arratisja e dy të miturve nga Lipjani, suspendohen dy  gardianë


[ad_1] Dy të mitur të cilët ishin duke vuajtur dënimin për grabitje dhe lëndim të rëndë trupor, janë arratisur nga Burgu i Lipjanit dje. Në lidhje me këtë rast, Shërbimi Korrektues i Kosovës ka suspenduar dy  gardianë. “Shërbimi Korrektues i Kosovës njofton opinionin publik se për shkak të arratisjes së mbrëmshme të dy të miturve […]

Kërkohet suspendimi i policit që ruante kasafortën e AUV-it


[ad_1] Inspektorati Policor i Kosovës ka kërkuar nga policia që të suspendohet nga puna, polici i cili ka qenë në detyrë duke mbrojtur kasafortën e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë e cila u vodh gjatë ditës së djeshme. Sipas inspektoratit thuhet se polici ka kryer veprën penale “keqpërdorim të besimit”, përcjell Gazeta Insajderi. “Inspektorati Policor […]

Suspendohet nga puna gardiani i arrestuar dje


[ad_1] Shërbimi Korrektues i Kosovës,  ka suspenduar nga puna gardianin i cili ishte përfshirë në një rrahje me një zyrtar policor dhe një qytetar. KALLXO.com mëson se gardiani me inicialet F. H. ishte përfshirë në një rrahje tri ditë më parë në Prishtinë. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i SHKK Florent Gashi. […]

Vetëdorëzohet në Polici edhe një i dyshuar për kontrabandë në Karaçevë


[ad_1] I dyshuari L. S. për kontrabandim të mallrave në Karaçevë të Kamenicës  është vetëdorëzuar në Policinë e Kosovës. Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia kanë njoftuar se si rrjedhojë e aksionit të përbashkët në fshatin Karaçevë, sot në Polici në Sektorin për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit është vetëdorëzuar […]

Mitrovica e Jugut e nënta në raportin e performancës për 2019


[ad_1] Komuna e Mitrovicës së Jugut, e udhehequr nga Agim Bahtiri është radhitur e nënta sa i përket performancës sipas treguesve për vitin 2019, bazuar në raportin e vlerësimit të komunave nga MAPL. Para komunës së Mitrovicës prijnë tetë komuna të tjera për performancë me të mirë se komuna e Mitrovicës së Jugut, duke përfshirë […]

error: Content is protected !!