Çfarë është Sëmundja X


[ad_1] Një grua kohët e fundit ka shfaqur simptoma të etheve hemorragjike. Ajo u testua për Ebola dhe madje edhe për koronavirus, por të gjitha raportet e saj të provave dolën të ishin negative. Tani, shkencëtarët kanë frikë se ajo vuan nga “Sëmundja X”. Por çfarë është Sëmundja X? A është ndonjë sëmundje e re […]

Këto janë shenjat e horoskopit që janë “armiq” dhe “kundërshtarë” të betuar me njëri-tjetrin


[ad_1] Sipas leximit të yjeve, shumë shenja të horoskopit janë kundërshtare të betura ndaj njëra-tjetrës. Më poshtë po ju listojmë shenjat që janë “armiq” dhe ia bëjnë jetën ferr njëri-tjetrës. 1. Binjakët me Binjakët Binjakët është një shenjë që s’ ëndron kurrë vetë. Dy personalitete të mbështjella në një shenjë mund të ecin në një […]

Dhëndri dinamik i presidentit Erdogan bie nga froni


[ad_1] Mes një krize të thelluar ekonomike, dështimit të politikave fiskale dhe përpjekjeve ambicioze për të zgjeruar ndikimin e tij, dhëndri i Presidentit Rexhep Tajip Erdogan Berat Albayrak është detyruar të japë dorëheqjen si ministër i financave të Turqisë. Të hënën vonë, pas ndonjë ditë heshtjeje duke i lënë në mëdyshje mediat lidhur me atë […]

FOTO: “Ajo prostituta…”, zbulohen mesazhet e Melania Trump pas publikimit të tradhëtisë së Presidentit


[ad_1] Zbulohen të tjera biseda sekrete të “Zonjës së Parë” të SHBA, Melania Trump, të regjistruara nga ish-zyrtarja e Shtëpisë së Bardhë, Stephanie Winston Wolkoff. Në bisedat e fundit të publikuara nga mediet e huaja shfaqet tërbimi i Melania Trump me aktoren e filmave për të rritur, Stormy Daniels, teksa kjo e fundit kishte një […]

Ky është NJERIU!


[ad_1] Një qenie, që nga natyra e tij, është i ngutshëm! Një qenie, që nga pakujdesia e tij doli nga parajsa, nga një vend “i lartë” në një vend të ulët, “në botë”. prandaj, është e vetëkuptueshme që njeriu piret të kërkojë problemet dhe pastaj, për pasojë, të lutet për rrugëdalje. Ai në tersin e […]

Sëmundja tmerruese e shpikur nga mjekët, që shpëtoi dhjetëra hebrenj


Rreth 40 hebrenj romakë shpëtuan nga përndjekja e nazistëve, falë “sëmundjes K”. Një shpikje e mjekëve të Spitalit Fatebenefratelli, që i mbajti larg SS-ët, nga frika se mund t’u ngjitej, njofton Vatikani News. Ishte fryt i fantazisë “krijuese”, që u dha mundësi mjekëve të shpëtonin shumë jetë njerëzore nga tërbimi i nazi-fashistëve. Në Spitalin e […]

Mjeku shqiptar që prodhoi vaksinën kundër tërbimit


Prof. Dr. Flamur Tartari Nga Prof. Dr. Flamur Tartari Bajram  Emiri është mjeku që themeloi në baza shkencore Bakteriologjinë Shqiptare. Ai i dha shumë mjekësisë shqiptare dhe është ndër të parët që bëri eksperimentet në kafshë: (lepuj, minj etj) në dobi të shkencës me kërkesave të kohës të përcaktuara nga Instituti Paster i Parisit, duke […]