Skandaloze: Gazetari kapet duke bërë seks në zyrë! Detajet(FOTO)


Një gazetar i një radioje është kapur në momente intime, duke kryer marrëdhënie seksuale në studion e radios ku punonte. Ai është filmuar nga kamerat e sigurisë teksa hipën të dashurën e tij mbi tavolinën e punës, e zhvesh atë dhe vijon më tej me aktin seksual. Ngjarja ka ndodhur në Kiev të Ukrainës, në […]

Reali mundet nga Shakhtar, shumë pranë eliminimit nga Championsi


[ad_1] Real Madrid konfirmon momentin e vështirë që po kalon nën drejtimin e Zidane. Los Blancos kanë pësuar një humbje shokuese 0-2 në Ukrainë, kundër Shakhtar Donesk, duke komplikuar së tepërmi kualifikimin për në turin tjetër. Pjesa e parë s’ do të sillte asnjë gol, teksa rastet s’ do të mungonin. Reali e nisi shumë […]

Tri shtete të Ballkanit i bashkohen sanksioneve të BE-së ndaj Bjellorusisë


[ad_1] Shtatë vende evropiane që s’ janë anëtare të BE-së, janë rreshtuar me BE-në, në sanksionet e vendosura ndaj Bjellorusisë, si përgjigje ndaj goditjes brutale të protestave pro-demokracisë, të shkaktuara nga zgjedhjet e diskutueshme presidenciale në gusht. Shefi i politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, në një deklaratë më 20 nëntor, tha se shtatë […]

Gjermania fiton ndaj Ukrainës (VIDEO)


[ad_1] Gjermania ka shënuar fitore me rezultat 3-1, ndaj Ukrainës, ndeshje e vlefshme për Grupin 4 të Ligës A, në Ligën e Kombeve. Roman Yaremchuk i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 12’. Leroy Sane i barazoi shifrat në minutën e 23’, pas asistimit të Leon Goretzkës. Për 2-1, shënoi Timo Werner në minutën […]

Gjermani – Ukrainë, mbyllet pjesa e parë me tre gola të shënuar (VIDEO)


[ad_1] Gjermania e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 2-1, ndaj Ukrainës, ndeshje e vleshme për Ligën A, të Grupit 4, në Ligën e Kombeve. Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me Yaremchukin në minutën e 12’. Gjermanët e barazuan rezultatin me golin e Sanes, pas asistimit të Leon Goretzkës. Goretzka asistoi […]

Gjermania në izolim deri në dhjetor


[ad_1] Ministria e Shëndetësisë pret që masat për mbrojtje nga koronavirusi do të vazhdojnë gjatë tërë dimrit, ndërsa jeta s’ do t’i kthehet normalitetit në dhjetor ose në janar. Gjermania vetëm të enjten ka konfirmuar 21 mijë raste të reja, ndërsa numri total ka arritur në 727 mijë. Më shumë se 11 mijë persona kanë […]

Joe Biden dhe marrëdhëniet SHBA-Rusi


[ad_1] Presidentët amerikanë George W. Bush dhe Barack Obama, kur u zgjodhën për herë të parë, të dy menduan se mund të krijonin marrëdhënie pune me udhëheqësin rus Vladimir Putin dhe të përmirësonin në mënyrë dramatike marrëdhëniet SHBA-Rusi. Por vlerësimi i tyre për Presidentin Putin ndryshoi shpejt. Kur u pyet mbi përshtypjen e tij për […]

Si do t’i duket botës, SHBA-ja e presidentit Joe Biden?


[ad_1] Nga Timothy Garton Ash Çfarë është më e mira, që mund të shpresojë bota nga Shtetet e Bashkuara, nën presidentin e ri Xho Bajden? Përgjigja ime:që SHBA do të jetë një nga vendet udhëheqëse në një rrjet post-hegjemonik të demokracive. Por jo udhëheqësja kryesore, dhe në kontrast të plotë me fillimin e këtij shekulli, […]

Emrat që mund të drejtojnë politikën e jashtme të Bidenit


[ad_1] Po kërkoni ndonjë shenjë se çfarë drejtimi mund të marrë politika e jashtme e presidentit të zgjedhur amerikan, Joe Biden? Provoni ta kujtoni kohën e katër vjetëve më parë, kur Biden ka punuar në Shtëpinë e Bardhë si nënpresident. Janë rreth 4,000 emërime politike që çdo administratë e re duhet t’i bëjë, në politikën […]

Si mund të duket presidenca e Bidenit?


[ad_1] Si kandidat për president, Joe Biden ka thënë se do të ndryshonte shumë nisma në politikën e jashtme të administratës Trump, të tilla si tërheqja e Shteteve të Bashkuara nga marrëveshje ndërkombëtare dhe ka thënë se do të punonte në riparimin e marrëdhënieve transatlantike, që sipas Biden, kanë qenë çelësi i stabilitetit në Evropë […]

Zgjedhjet presidenciale në Amerikë ndajnë Europën Qendrore


[ad_1] Donald Trump i ka kaluar katër vitet e fundit duke mbjellë përçarje në të gjithë globin. Njeriu që shpreson ta zëvendësojë atë si president i SHBA-së mund të sjellë pak a shumë të njëjtën gjë në Europën Qendrore. Një botë e shkatërruar nga virusi s’ mund ta largojë vëmendjen ndërsa SHBA-ja po i drejtohet […]

Afro 15 mijë të infektuar në Gjermani brenda 24 orëve – në Çeki numër rekord i rasteve të reja


[ad_1] Dita e sotme në Evropë po cilësohet si më e keqja, që nga fillimi i pandemisë së coronavirusit. Në Gjermani gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 14.964 raste të reja me coronavirus, që është numri më i madh në baza ditore që nga fillimi i epidemisë, ka njoftuar Instituti Robert Kuh.Rekordi i mëparshëm […]

​Luftimet në Nagorno-Karabak, Azerbajxhani paralajmëron përfshirjen e Rusisë


[ad_1] Luftime të reja shpërthyen midis Azerbajxhanit dhe forcave etnike armene sot në rajonin kontestues Nagorno-Karabaku, ndërsa të dy palët fajësuan njëra-tjetrën për bllokimin e një zgjidhje paqësore të konfliktit. Përplasjet e fundjavës rreth Nagorno-Karabakut, një pjesë e Azerbajxhanit e populluar dhe e kontrolluar nga armenët etnikë, erdhën pasi sekretari i Shtetit Mike Pompeo priti […]

Trump dhe Biden përplasen për COVID-19, racën, taksat…


[ad_1] Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe ish-zëvendëspresidenti Joe Biden mbajtën debatin e fundit, në më pak se dy javë përpara zgjedhjeve të 3 nëntorit. Trump, i cili qëndron prapa në shumicën e sondazheve të opinionit, e mbrojti trajtimin e tij të pandemisë së koronavirusit, e cila ishte tema kryesore e debatit. Trump […]

Eksportet e Perimeve u Rritën në 2 950 Tonë në Shtator të Këtij Viti


[ad_1] Tregjet dhe qendrat frigoriferike të grumbullimit të produkteve bujqësore që janë ngritur me mbështetjen financiare të programit IPARD dhe qeverisë kanë rritur eksportet dhe të ardhurat e familjeve fermerëve. Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural bën të ditur se, janë rritur eksportet e prodhimeve bujqësore drejt vendeve të BE-së dhe ato të rajonit në […]

Debati i dytë presidencial, beteja për votuesit e pavendosur


[ad_1] Presidenti republikan Donald Trump dhe rivali i tij demokrat Joe Biden përballen në debatin e dytë të enjten, 12 ditë para zgjedhjeve të 3 nëntorit. Dy kandidatët, të dy në të 70-tat, ndërprenë disa herë njeri-tjetrin gjatë debatit të parë në fund të shtatorit që u cilësua si debati më i keq në historinë […]

Trump sulmon ashpër familjen Biden: Është një sipërmarrje kriminale, duhet të arrestohen


[ad_1] “Familja Biden është një sipërmarrje kriminale, një nga më të korruptuarat në historinë e Amerikës”. Kështu u shpreh presidenti Donald Trump gjatë një takimi elektoral në Georgia, ku kërkoi sërish që Joe Biden dhe djali i tij Hunter të mbajnë përgjegjësi për veprimet e tyre. Duke iu referuar e-mail-eve të publikuara nga New York […]

Biden kundërshton raportin e paverifikuar mbi takimin me biznesmenin ukrainas


[ad_1] New York Post, duke cituar një email të paverifikuar, thotë se djali i ish-nënpresidentit, Joe Biden e aranzhoi një takim mes babait të tij dhe një zyrtari të lartë të një kompanie të energjisë në Ukrainë. Një zëdhënës i fushatës zgjedhore presidenciale të Bidenit menjëherë kundërshtoi raportin e 14 tetorit në të cilin gazeta […]

Gjermania e mposht Ukrainën në shtëpi (VIDEO)


[ad_1] Gjermania ka shënuar fitore me rezultat 1-2, ndaj Ukrainës, ndeshje e vlefshme për Grupin 4, në Ligën A, në kuadër të Ligës së Kombeve. Matthias Ginter i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 20’. Gjermanët e dyfishuan epërsinë me mesfushorin Leon Goretzka në minutën e 49’. Vendasit e ngushtuan epërsinë me sulmuesin Malinovsky […]

Franca e ‘shkel’ Ukrainën (VIDEO)


[ad_1] Franca e ka mposhtur Ukrainën me rezultat 7-1, ndeshje miqësore e cila është luajtur në stadiumin “Stade de France” në Paris. Mesfushori Eduardo Camavinga shënoi për 1-0, në debutimin e tij me Francën si 17 vjeçar. Për 2-0, shënoi qendërsulmuesi Olivier Giroud në minutën e 24’. Sulmuesi i Chelseas e trefishoi epërsinë në minutën […]

Poroshenko hospitalizohet për shkak të pneumonisë dhe coronavirusit


[ad_1] Ish-presidenti ukrainas Petro Poroshenko është shtruar në spital për shkak të pneumonisë pasi ai doli pozitiv me COVID-19, tha gruaja e tij. Poroshenko është në një spital në Kiev, tha gruaja e tij, Maryna Poroshenko në një video të publikuar në Facebook. “Pavarësisht nga fakti që burri im ka pneumoni bilaterale, ai është me […]

Debati i parë Trump-Biden, dominuan ofendimet dhe akuzat


[ad_1] Presidenti Donald Trump ktheu debatin e parë me rivalin demokrat Joe Biden në një katastrofë kaotike. Të dy kandidatët për president të SHBA-së disktuan për 90 minuta lidhur me tema të ndryshme nga ekonomia, shëndetësia e deri te grupet supremaciste. Presidenti Trump s’ priti shumë dhe sa filloi debati i kërkoi Bidenit të ‘mbyllte […]

Retorikë e zjarrtë dhe sulme personale


[ad_1] Kandidati presidencial demokrat në Shtetet e Bashkuara, Joe Biden dhe presidenti, Donald Trump, i kaluan 90 minuta kaotike në debatin e tyre të parë presidencial, me ndërprerje të fjalës dhe përplasje verbale, duke nxjerrë në pah stilet shumë të ndryshme të dy kandidatëve për president. Ata debatuan për pandeminë e koronavirusit, nominimin e një […]

Presidenti ukrainas shpall ditë zie pas rrëzimit të aeroplanit ushtarak


[ad_1] Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe dy trupa të pajetë, duke çuar në 26 numrin e viktimave nga rrëzimi i avionit, në atë kohë një person ka shpëtuar. Aeroplani, i tipit Antonov-26, që i përkiste Forcave […]

Rrëzohet aeroplani ushtarak, 22 të vdekur


[ad_1]   Të paktën 22 persona kanë humbur jetën, duke përfshirë edhe kadetë, si pasojë e rrëzimit të një aeroplani ushtarak në Ukrainë. “kanë humbur jetën 22 persona. Kërkimi për dy persona të tjerë po vazhdon”, tha zëvendësministri i Brendshëm, Anton Guerashchenko Aeroplani i tipit Antonov-26, është rrëzuar derisa po ateronte në qytetin Kharkiv, raporton […]

UNICEF-i dhe Microsoft lansojnë platformën e të mësuarit për të ndihmuar në adresimin e krizës së arsimit për shkak të COVID-19 në Kosovë


Derisa mbyllja e shkollave në më shumë se 188 vende i ka larguar më shumë se 1.57 miliard nxënës nga klasat e tyre, Pasaporta e të Mësuarit synon t’i mbajë fëmijët të angazhuar në mësime. Kosovë, 20 prill 2020 –UNICEF-i dhe Korporata Microsoft sot kanë lansuar zgjerimin e një platforme globale të të mësuarit për […]

error: Content is protected !!