Skandaloze: Gazetari kapet duke bërë seks në zyrë! Detajet(FOTO)


Një gazetar i një radioje është kapur në momente intime, duke kryer marrëdhënie seksuale në studion e radios ku punonte. Ai është filmuar nga kamerat e sigurisë teksa hipën të dashurën e tij mbi tavolinën e punës, e zhvesh atë dhe vijon më tej me aktin seksual. Ngjarja ka ndodhur në Kiev të Ukrainës, në […]

Kjo vajzë vishet me rroba të shekullit XIX – të (FOTO)


[ad_1] Mila Povoroznyk është një vajzë nga Ukraina, që ka një stilt ë vecantë të veshjes. Ajo cdo ditë vishet me stilin e shekullit XIX-të! ‘Ishte tetë vite më parë momenti kur unë bleva një palltë të shekullit XIX dhe rash menjëherë në dashuri me të. Dalëngadalë garderoba ime u mbush me gjëra të kësaj […]

Teknologjia, taktikat dhe këshillat turke rezultuan me fitore të Azerbajxhanit në Nagorno Karabak


[ad_1] Azerbajxhanit i janë dashur vetëm 43 ditë për të fituar sërish territorin e vet pranë rajonit të Nagorno Karabakut – shtatë rajonet malore dhe kodrinat që janë okupuar nga separatistët armenë prej kohës së dështimeve të Bakus në fushëbetejë në fillim të viteve 1990. Analistët thonë se tre faktorë sqarojnë pse Azerbajxhani ka qenë […]

Gjermania fiton ndaj Ukrainës (VIDEO)


[ad_1] Gjermania ka shënuar fitore me rezultat 3-1, ndaj Ukrainës, ndeshje e vlefshme për Grupin 4 të Ligës A, në Ligën e Kombeve. Roman Yaremchuk i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 12’. Leroy Sane i barazoi shifrat në minutën e 23’, pas asistimit të Leon Goretzkës. Për 2-1, shënoi Timo Werner në minutën […]

Si mund të duket presidenca e Bidenit?


[ad_1] Si kandidat për president, Joe Biden ka thënë se do të ndryshonte shumë nisma në politikën e jashtme të administratës Trump, të tilla si tërheqja e Shteteve të Bashkuara nga marrëveshje ndërkombëtare dhe ka thënë se do të punonte në riparimin e marrëdhënieve transatlantike, që sipas Biden, kanë qenë çelësi i stabilitetit në Evropë […]

Mënyra të Reja për Zbutjen e Pasojave të Pandemisë tek Trashëgimia Kulturore


[ad_1] Pandemia e koronavirusit ka bllokuar vizitat në shumë objekte të trashëgimisë kulturore në Shqipëri dhe ka pezulluar gërmimet arkeologjike. Ekspertë të trashëgimisë kulturore nga disa vende po diskutojnë në Gjirokastër mundësitë e vizitave virtuale në vendet muzeale dhe zbutjen e pasojave për komunitetet e banorëve që jetojnë me të ardhurat nga turzimi. Askush më […]

Zgjedhje lokale historike në Ukrainë


[ad_1] në të tërë Ukrainën po zhvillohen sot (e dielë) zgjedhjet lokale të cilat mbahen pas miratimit të një kodi të ri zgjedhor që garanton për organet e qeverisjes vendore decentralizimin e pushtetin nga Kievi. Këto zgjedhje shihen si më të rëndësishmet në historinë moderne të vendit, ku pritet ndryshimi i gjithë zyrtarëve lokalë si […]

Biden kundërshton raportin e paverifikuar mbi takimin me biznesmenin ukrainas


[ad_1] New York Post, duke cituar një email të paverifikuar, thotë se djali i ish-nënpresidentit, Joe Biden e aranzhoi një takim mes babait të tij dhe një zyrtari të lartë të një kompanie të energjisë në Ukrainë. Një zëdhënës i fushatës zgjedhore presidenciale të Bidenit menjëherë kundërshtoi raportin e 14 tetorit në të cilin gazeta […]

Ukraina fiton ndaj Spanjës (VIDEO)


[ad_1] Ukraina e ka mposhtur Spanjën me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për Grupin 4, të Ligës A, në Ligën e Kombeve. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi mesfushori Viktor Tsygankov në minutën e 76’, pas asistimit të Yarmolenko. Pas kësaj fitoreje Ukaraina pozicionohet në vendin e tretë me gjashtë pikë. ndërsa, Spanja […]

Gjermania e mposht Ukrainën në shtëpi (VIDEO)


[ad_1] Gjermania ka shënuar fitore me rezultat 1-2, ndaj Ukrainës, ndeshje e vlefshme për Grupin 4, në Ligën A, në kuadër të Ligës së Kombeve. Matthias Ginter i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 20’. Gjermanët e dyfishuan epërsinë me mesfushorin Leon Goretzka në minutën e 49’. Vendasit e ngushtuan epërsinë me sulmuesin Malinovsky […]

Disa shtete të Evropës regjistrojnë numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus


[ad_1]   Republika Çeke ka regjistruar numër të lartë të rasteve të reja me koronavirus më 9 tetor, përkatësisht 8,618 raste të reja – dita e katërt me radhë që ky vend shënon numër rekord të infektimeve – teksa, në anën tjetër, kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar se shteti i saj mund të humb […]

Poroshenko hospitalizohet për shkak të pneumonisë dhe coronavirusit


[ad_1] Ish-presidenti ukrainas Petro Poroshenko është shtruar në spital për shkak të pneumonisë pasi ai doli pozitiv me COVID-19, tha gruaja e tij. Poroshenko është në një spital në Kiev, tha gruaja e tij, Maryna Poroshenko në një video të publikuar në Facebook. “Pavarësisht nga fakti që burri im ka pneumoni bilaterale, ai është me […]

error: Content is protected !!