Aksident në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, lëndohen katër persona


Katër persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e në aksidenti në trafik, i cili ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në udhën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Nadakovc. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Sipas tij, në aksident ishin të përfshira dy vetura. […]

Pas dhunimit i luta të më vrisnin – L.B. 16 vjeçare nga komuna e Shtimjes.


Njerëz nga Kosova – L.B s’ dëshiroj të flas me emër për ngjarjen më të hidhur të jetës sime. Ndonjëherë s’ kam dëshirë të jem në mesin e të gjallëve. Vetëm diçka më mban në jetë. aspak pak njerëz dinë se mua më kanë dhunuar. Edhe ata që kanë njohuri se atë ditë më datën […]

Aksident në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, lëndohen dy persona


Dy persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur sot rreth orës 12:30 në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, konkretisht në fshatin Prelez. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli. Sipas tij, në aksident kanë qenë të përfshira dy automjete, ndërsa siç […]

Vetura e Policisë përfshihet në aksident, lëndohet polici


Një veturë zyrtare e Policisë së Kosovës është përfshirë në një aksident komunikacioni sot në Prishtinë, ku për pasojë një polic ka mbetur i lënduar. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ahmeti ka thënë për Telegrafin se me rastin janë duke u marrë njësiti i trafikut, […]

Aksidenti në magjistralen Gjilan-Prishtinë, vdes një femër në QKUK


Njëra prej femrave të lënduara mbrëmë në aksidentin e ndodhur në udhën nacionale Gjilan-Prishtinë, në Kishnicë, ka ndërruar jetë në QKUK. Lajmin e ka konfirmuar policia me anë të raportit 24 orësh. “Ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin janë përfshirë dy vetura, dhe lëndime kanë pësuar shtatë persona. I dyshuari derisa ishte duke […]

Aksident në udhën Prishtinë – Gjilan, shtatë të lënduar


Shtatë të lënduar kanë mbetur në një aksident që ka ndodhur në magjistralen Prishtinë – Gjilan, saktësisht në fshatin Kishnicë. Rasti ka ndodhur rreth orës 19:00, ku ishin të përfshira dy vetura. Kështu ka thënë Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës. “Sot rreth orës 19:00 në udhën Prishtinë Gjilan, saktësisht në fshatin […]

Paraburgim ndaj një të dyshuari në Prizren për sulm seksual


Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës së paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë, ndaj të pandehurit Sh.B, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale sulm seksual. Gjykata me rastin e caktimit të paraburgimit ndaj të pandehurit Sh.B., […]

VIDEO: Pamje të rralla, momenti kur Adem Jashari niset për në luftë


Sot në Prekaz shënohet 23-vjetori i rënies së familjes së heroit Adem Jashari. Pamje që pak kush i ka parë deri më tani janë shfaqur këto ditë. Në to shihet komandanti Legjendar Adem Jashari. Kjo video e realizuar në kullën e Jasharjave në Prekaz, dhe e përpunuar nga Milaim Zeka, është bërë në një natë […]

Sipas studimit: Në Kosovë mbi 40 % e popullatës janë me çrregullime mendore


Një studim i madh epidemiologjik i kryer në Ballkan gjeti një përfshirje në çrregullimet të ndjenjave dhe ankthit përkatësisht prej 47.6% dhe 41.8%, në 648 të rritur Kosovarë (Priebe et al., 2010) Shkruan: Kushtrim Islami A mund të kenë shkaktuar traumat e konfliktit të para 20 viteve efekte serioze në Kosovë, sa i kushtojnë shoqërisë? […]

Vetura godet këmbësoren në Fushë Kosovë


Një këmbësore ka marr lëndime trupore, pas e njëjta është goditur nga një automjet mesditën e sotme në Fushë Kosovë. Rastin e  ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. “Rreth orës 11:30, në udhën ‘Nëna Terezë’ në Fushë Kosovë, ka ndodhur një aksident trafiku ku është përfshirë një automjet […]

Vdes një infermier nga Shqipëria gjatë një aksidenti në Fier


Një aksident me fatalitet ka ndodhur në Fier të Shqipërisë, ku mësohet se Klement Basha, 30-vjecar, me profesion infermier, ka humbur jetën si pasojë e këtij rasti Sipas asaj që bën të ditur Fax News, Basha ishte punëtor në Spitalin e Fierit dhe ishte duke shkuar në punë me automjetin e tipit Mercedes Benz. Vetura […]

Policia sekuestron armë në Prishtinë, arrestohet një 33 vjeçar


Drejtoria Rajonale e Policisë – Prishtinë, po ndërmerr të gjitha masat e nevojshme policore për kapjen e personave që po qarkullojnë me armë pa autorizim dhe krejt kjo në funksion të parandalimit të akteve kriminale. “Në kuadër të veprimeve operative që po kryen policia, sot rreth orës 09:30, në rrugë “B” në Prishtinë, është ndaluar […]

Vetura godet për vdekje këmbësoren në udhën Prishtinë-Mitrovicë


Një 29-vjeçare ka humbur jetë si pasojë e plagëve të marra nga goditja e një veture në udhën nacionale Prishtinë – Mitrovicë, përkatësisht në Mazgit. Rastin tragjik e ka konfirmuar për Telegarfin zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti, sipas së cilës aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 17:00. “Si pasojë e aksidentit […]

Sekuestrohet një armë zjarri me municion në një veturë në Prishtinë


Policia e Kosovës ka sekuestruar një armë dhe municion gjatë një kontrolli që i ka bërë një veture të enjten rreth orës 20:30 në dalje të Prishtinës. Lajmin për Telegrafin e bëri të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. Sipas tij, i dyshuari me inicialet K. D, 29 vjeç […]

Vetaksident në orët e para të së premtes, rrotullohet vetura


Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndodhur një vetaksident në aksin rrugor Prizren-Suharekë. Sipas informacioneve të deritanishme, një person ka pësuar dëmtime të lehta trupore. Policia ka bërë apel për kujdes të shtuar në rrugë, vecanërisht këtyre ditëvve kur moti është i ligë.

Tre persona në një veturë qarkullojnë udhët e Kosovës me flamur të Serbisë


Sot në orët e mëngjesit janë parë disa persona në një veturë e që mbanin flamurin e Serbisë. Vetura me flamurin e Serbisë është parë të qarkullojë në udhët e Llapnasellës në ora 08:22 të së mërkurës. Në veturë janë tre persona.

Aksident me të lënduar në udhën Klinë-Pejë, përfshihen nga flakët vetura dhe kombi


Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur pak më parë në udhën Klinë-Pejë, konkretisht në fshatin Dollc. Nga ky aksident është djegur vetura dhe gjysma e kombit, njofton Klan Kosova Rastin për KlanKosova.tv e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi. “Sot rreth orës 12:19, Policia është njoftuar për një […]

Aksident trafiku në Pejë, përplasen dy vetura


Një aksident trafiku ka ndodhur në komunën e Pejës mëngjesin e sotëm. Dy vetura janë përplasur me njëra-tjetrën në mes të udhës. Përvec dëmëve materiale, akoma s’ dihet Po qe se ka të lënduar nga ky aksident. /familjajone

Katër të lënduar, si pasojë e aksidentit në autostradën “Ibrahim Rugova”


Policia e Kosovës ka konfirmuar se janë lënduar katër persona gjatë aksidentit që ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, mesditën e së martës. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka konfirmuar për Telegrafin se fjala është për një vetaksident që ka ndodhur në drejtim të Vërmicës. Vetura dyshohet se ka humbur drejtimin dhe ka […]

Aksident mes 15 veturave në udhën Prishtinë – Mitrovicë, lëndohen 15 persona


Një aksident zinxhiror ka ndodhur mëngjesin e sotëm në udhën Prishtinë-Mitrovicë, ku 15 persona kanë mbetur të lënduar. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti konfirmoi për Telegrafin së në aksident kanë qenë të përfshira 15 vetura. “Me datën 28.12.2020 rreth orës 07:30 në udhën Prishtinë – Mitrovicë saktësisht në fshatin […]

Përmbytje në Norwich të Anglisë, shpëtohen cifti që u bllokuan me veturë në rrugë


Përmbytje të mëdha kanë ndodhur në Norwich të Anglisë, ku një veturë, në të cilën ishin një burrë dhe një grua, u zhyt nën ujë. Rasti është raportuar të enjten ku vetura kishte mbetur nën ujë, ndërsa në të brenda ishte çifti i moshuar. Në vend të dukurisë kanë dalë trupat e kërkim shpëtimit që […]

Aksident trafiku mes shtatë veturave në autostradën Prishtinë – Prizren, lëndohen pesë persona


Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Prishtinë – Prizren. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi tha për Telegrafin se në aksident janë përfshirë shtatë vetura. “Më, 24.12.2020 rreth orës 17:00, në autostradë (dalja për Suharekë) ka […]

Vetura goditet nga treni në Prishtinë – lëndohen katër persona


Katër persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksident trafiku që ka ndodhur mes trenit dhe një veture te  “Përroi i njelmët”, në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 16:00 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në lagjen […]

Vdes 77-vjeçari që u godit dje nga vetura në udhën Prishtinë-Ferizaj


Mesditën e  djeshme, në magjistralën Prishtinë-Ferizaj, ka ndodhur një aksident në mes të një këmbësori dhe një automjeti. Si pasojë e lëndimeve të marra, këmbësori, një person 77-vjecar,është dërguar menjëherë në spital për trajtim mjekësor. Mbrëmë rreth orës 21:30 është raportuar se I njëjti ka ndërruar jetë, pasi s’ ka arritur t’i përballojë plagët e […]

Pezullohen linjat ajrore me Britaninë e Madhe


Janë pezulluar linjat ajrore Kosovë – Britani e Madhe dhe anasjelltas, për shkak të gjendjes së krijuar me variantin e koronavirusit të ri në Britaninë e Madhe. Këtë e bëri të ditur vetë Ministria e Shëndetësisë, duke e konsideruar këtë vendim si masë për parandalimin e përhapjes së mëtejme të COVID-19. atëherë personat që futen […]

Vetura godet një këmbësor në Skivjan të Gjakovës


Mëngjesin e sotëm një veturë ka goditur një këmbësor në fshatin Skivjan të Gjakovës. Këtë e ka konfirmuar për IndeksOnlinen Nysret Gjurkaj, zëdhënës i Policisë në rajonin e Gjakovës. “Sot rreth orës 09:00 në fshatin Skivjan, ka ndodhur një aksident trafiku midis një veture dhe këmbësori. Aksidenti ka ndodhur kur këmbësori ka tentuar ta kalonte […]

Diaspora po vjen, 56 fluturime drejt Kosovës vetëm sot


Diaspora e Kosovës kanë filluar të vijnë në vendlindjen e tyre Përveç me vetura, shumë mërgimtarë ja kanë mësyrë edhe me aeroplanë Kosovës. Vetëm gjatë ditës së sotme janë regjistruar 56 fluturime drejt Kosovës. Kjo ardhje masive e bashkatdhetarëve pritet të ketë ndikim pozitiv në ekonominë e Kosovës. /familjajone

Arrestohen tre persona, kapen duke shkëmbyer 50 kg drogë në Prishtinë (FOTO)


licia e Kosovës gjatë një operacioni të zhvilluar nën masa të veçanta të hetimit në Prishtinë, ka kapur në vepër tre persona duke shkëmbyer substancë narkotike. Të njëjtit janë arrestuar dhe janë konfiskuar mbi 50 kg drogë. Policia, me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se, më 12 dhjetor (e shtunë) rreth orës […]

Aksident në Decan, vetura përfundon brenda një dyqani


Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrethrrotullimin në  Carrabreg të Decanit, ku janë përfshirë dy vetura. Sipas fotogtrafive, shihet se njëra nga veturat e përfshira në aksident ka përfunduar brenda një dyqani. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 06:10 të mëngjesit dhe s’ ka të lënduar, vetëm dëme materiale. /familjajone

Sekuestrohet një revole me municion, i dyshuari shoqërohet në Polici


Policia e Kosovës ka sekuestruar një revole me municion në fshatin Milloshevë të Obiliqit, të mërkurën rreth orës 22:30. Teksa po kalonte me veturë të tipit BMW, i dyshuari është ndaluar dhe iu është kontrolluar vetura detajisht, me c’rast janë gjetur një revole e tipit ZASTAVA dhe tetë fishekë, një karikator dhe një shkop druri. […]

Policia gjen një veturë të vjedhur në Vushtrri


Policia e Kosovës ka gjetur sot një veturë që ishte raportuar e vjedhur në qytetin e Vushtrrisë. Këtë e ka bërë të ditur për KALLXO.com Avni Zahiti, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës. “Që nga raportimi i rastit, në kërkim të veturës ishin vënë njësitet e ndryshme policore,  ndërsa sot në orët […]

Goditet nga vetura një person në Hajvali, i njëjti dërgohet në spital


Një person është goditur nga një veturë në fshatin Hajvali të Prishtinës. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënsja e Policisë, Flora Ahmeti, në një prononcim për Telegrafin. Ajo bëri të ditur se viktima e këtij aksidenti është dërguar në trajtim mjekësor, pasi ka marrë lëndime trupore. “Sot rreth orës 07:30 në udhën Prishtinë-Gjilan, saktësisht […]

Prishtinë, zjarri në kontejner të mbeturinave përfshinë veturën e një qytetareje


Një qytetare ka raportuar në Policinë e Kosovës se vetura e saj është dëmtuar si pasojë e një zjarri që ka ndodhur në kontejnerët e mbeturinave. Sipas policisë, rasti ka ndodhur në Prishtinë mbrëmë rreth orës 22:20. Në vendin e dukurisë kanë dalë njësiti policor dhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarri, në këtë kohë […]

Aksident në Hajvali, këmbësori goditet nga vetura


Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në në udhën Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Hajvali-Prishtinë. Si pasojë, një këmbësor ka mbetur i lënduar. Rastin e ka konfirmuar për KALLXO.com, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. “Sot rreth orës 07:30 në udhën Prishtinë-Gjilan, saktësisht në fshatin Hajvali-Prishtinë ka ndodhur aksident […]

Aksident në Viti, një person i vdekur dhe tre të lënduar


Mëngjesin e sotëm në udhën Viti-Kllokot ka ndodhur një aksident fatal, si pasojë e të cilit një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar. Lajmin e kanë bërë të ditur Zjarrëfikësit e Vitisë, teksa shkaqet e aksdentit s’ dihen akoma. “Me daten 03.12.2020, në NJPZSh në rrugen Viti Kllokot Një aksident i […]

Aksident në Dollc të Klinës, përfshihet vetura e Doganës të Kosovës


Një aksident ka ndodhur në fshatin Dollc të Klinës. Nga fotografitë shihet se në aksident janë të përfshira së paku tre vetura. Një nga veturat e aksidentuara shihet të jetë nga Dogana së Kosovës, përcjellë Gazeta Blic. Vetura e Doganës shihet se është e rrotulluar përmbys. Gjeni këtu fotografitë e aksidentit:

Aksident në Dollc, rrokulliset vetura


Një aksident trafiku ka ndodhë në këtë mëngjes në Dollc të Klinës. Siç shihet nga pamjet e dërguara në KALLXO.com, vetura është rregulluar ndërsa në vendngjarje kanë dal edhe Policia e Kosovës. KALLXO.com do të ju mbaj të informuar në lidhje me hollësitë tjera.

“s’ e dimë se çfarë na pret deri në mëngjes”


Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, në afërsi të Sllatinës. Sipas fotografive të dërguara në KALLXO.com shihet se aksidenti ka shkaktuar kolona të gjata në këtë linjë. Në fotografi shihet në aksident janë përfshirë dy vetura, dhe përveç qytetarëve s’ duket se në vend të dukurisë kanë arritur Policia […]

Aksident në afërsi të Sllatinës


Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutash në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, në afërsi të Sllatinës. Sipas fotografive të dërguara në KALLXO.com shihet se aksidenti ka shkaktuar kolona të gjata në këtë linjë. Në fotografi shihet në aksident janë përfshirë dy vetura, dhe përveç qytetarëve s’ duket se në vend të ngjarjes kanë arritur Policia […]

Gjenden tri vetura të vjedhura në Mitrovicë


Në tri ditët e fundit, në komunën eMitrovicës, janë gjetur tri vetura që më parë ishin raportuar sit ë vjedhura në qytetet tjera. Një bashkëpunim i mirë në mes policisë në Mitrovicë dhe statcioneve policore në Pejë, Podujevë dhe Rahovec ka rezultuar me gjetjen e veturave në fjalë,në zona të ndryshme të Mitrovicës. Veturat janë […]

Policia në Mitrovicë gjen tri vetura të vjedhura


Gjatë tre ditëve të fundit, Policia në Mitrovicën e Jugut ka gjetur tre vetura të vjedhura në qytete të ndryshme të Kosovës. Sipas Policisë, kjo është bërë në bashkëpunim me stacionet policore në Podujevë, Pejë dhe Rahovec. Të gjitha hetimet e ndërmarra përfshirë ekzaminimin e veturave dhe lokacioneve ku janë gjetur, janë bërë në bashkëveprim […]

​Policia gjen veturën e vjedhur në Pejë, do t’i kthehet pronarit


Një veturë e tipit Audi A4, e raportuar si e vjedhur më 31.08.2020 nё Vitomiricё të Pejёs, ёshtё gjetur sot nga Policia e Kosovës. Vetura me targa të huaja ishte vjedhur nga oborri i shtёpisё së personit ankues dhe pas njё pune operative pjesëtarët e policisë së Kosovës kanё arritur ta gjejnё atë. Policia njofton […]

Zyrtarja e Ministrisë së Infrastrukturës bart fëmijët me veturë zyrtare


Sot, pas orarit të punës, një zyrtare e Ministrisë së Infrastrukturës është parë derisa merrte fëmijën nga çerdhja. KALLXO.com mëson se vetura me tabelën 3Z-238-08 është parë sot te Parku i Qytetit në Prishtinë derisa një zyrtare e MI-së merrte fëmijën. Burime të KALLXO.com tregojnë se edhe zyrtarë të tjerë në këtë Ministri marrin veturat […]

Kolona të gjatë nëpër udhët e Prishtinës


s’ është diçka e re për qytetarët e Prishtinës të shohin kolonat e gjata e për orë të tëra. Pamje të njëjtë ka marrë edhe pasdita e së martës. Në fotografitë e KALLXO.com në afërsi të sallës ‘1 Tetori’ në Prishtinë shihet kolona e gjatë e udha e stërngarkuar me vetura e kamionë. Kolona është […]

Afirmimi me vlera – Albinfo


Ky numër i albinfo.ch është munduar të vejë theksin te vlerat e mirëfillta, pa i anashkaluar të tjerat, duke rivënë në qendër shembuj të figurave shqiptaro zvicerane të artit muzikor, shkrimtareve, politikaneve etj. E Martë, 1 Dhjetor 2020 – 15:20 Dr. Bashkim Iseni Në rrjetet shoqërore, bashkëkombësit tanë shpeshherë krenohen duke publikuar me të madhe […]

Caralevë – Vetura përfundon në lumë


Një person pësoi lëndime dje në fshatin Caralevë të Suharekës pasi me veturë ka rënë në lumë. “I dyshuari mashkull kosovar derisa po drejtonte veturën e tij, në një moment ka humbur kontrollin del nga udha dhe bie poshtë në lum. Si pasoj e këtij vetë aksidentit, lëndime ka pësuar vetë vozitësi, i cili është […]

udha ‘Turgut Ozal’ në Prizren mbetet e pa rregulluar, institucionet fajësojnë njëra-tjetrën


udha ‘Turgut Ozal’ në lagjen Bajram Curri të Prizrenit është dëmtuar në masë të madhe. Sipas banorëve kjo rrugë është duke ju shkaktuar shumë probleme kalimtarëve me vetura. Gjithashtu, banorët kanë deklaruar se kanë bërë kërkesë disa herë në Komunë të Prizrenit, por kurrë deri më tani s’ kanë marrë përgjigje. KALLXO.com ka kontaktuar Drejtorinë […]

Shtyhet seanca ndaj dy hetuesve policor, të akuzuar për ryshfet


Seanca ndaj dy hetuesve të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, Lavdim Osmani dhe Lutfi Menxhiqi, të akuzuar nga Prokuroria për marrje të ryshfetit është shtyrë. Hetuesi Menxhiqi, poashtu akuzohet edhe për armëmbajtje pa leje. Kjo seancë është shtyrë pasi, i akuzuari Lavdim Osmani gjendet në izolim, që e ka babanë e sëmurë me Covid-19. […]

Aksidenti në afërsi të liqenit të Badovcit shkakton kolona të gjata


Një aksident trafiku ka ndodhur para pak minutave ne udhën Prishtinë- Gjilan, saktësisht në afërsi të liqenit të Badovcit. Siç shihet në fotografitë e dërguara në KALLXO.com, në aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa si pasojë janë krijuar kolona të gjata në këtë aks rrugor. Në bazë të fotografive, shihet se njëra nga vetura e […]

Këmbësorja goditet nga vetura në Kovragë të Istogut


Një aksident trafiku ka ndodhur dje rreth orës 13:10, në fshatin Kovragë të Istogut. Sipas njoftimit, një person derisa ishte duke drejtuar veturën e tij, nga pakujdesia ka goditur këmbësoren. Si pasojë, viktima e këtij rasti është dërguar në Spitalin e Pejës dhe sipas mjekut është jashtë rrezikut për jetë. Rasti po vazhdon të hetohet […]

Përplasje mes LDK-së e VV-së në zyrat e KQZ-së


Anëtarët e KQZ-së nga radhët e LDK-së dhe Vetëvendosjes janë përplasur verbalisht në konferencën për media në lidhje me zgjedhjet e parakohshme për kryetar të Komunës së Podujevës. Shkas për këtë ishte procesi i votimit në zgjedhjet e sotme për të parin e kësaj komune në të cilën garë e ngushtë pritet të zhvillohet ndërmjet […]

Fushë-Kosovë, arrestohet pasi kanosi policët


Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu i ka quajtur gënjeshtra dhe dezinformata pretendimet e Lëvizjes Vetëvendosje se vetura të MPB-së, po keqpërdoren për procesin e zgjedhjeve në këtë komunë. Veliu në një prononcim për KALLXO.com tha se veturat janë në shfrytëzim të KQZ-së. “Komenti im është që Vetëvendosja nga frika sigurisht […]

Ministri Agim Veliu deklarohet për veturat e MPB-së në Podujevë


Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu i ka quajtur gënjeshtra dhe dezinformata pretendimet e Lëvizjes Vetëvendosje se vetura të MPB-së, po keqpërdoren për procesin e zgjedhjeve në këtë komunë. Veliu në një prononcim për KALLXO.com tha se veturat janë në shfrytëzim të KQZ-së. “Komenti im është që Vetëvendosja nga frika sigurisht […]

Vetëvendosje dhe LDK po iu bëjnë presion votuesve


Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dega në Podujevë ka mbajtur një konferecë për media, në të cilën ka akuzuar Vetëvendosjen dhe LDK-në se po i bëjnë presion votuesve nëpër Qendrat e Votimit. Rafet Llapashtica, asamblist i PDK-së ka thënë se vetura zyrtare po përdoren për të bartur votues. “Vëzhgues me llogo të subjektit të Lidhjes […]

Demantohet Vetëvendosje: Veturat zyrtare janë në përdorim të KQZ-së


Akuza e bërë nga Lëvizja Vetëvendosje, se ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, po i përdor veturat zyrtare për të bërë fushatë, është hedhur poshtë. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka konfirmuar se veturat zyrtare janë duke u përdorur nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Ajo thotë se për shkak që KQZ s’ ka vetura të […]

VV pretendon se vetura të MPB-së po keqpërdoren për procesin e zgjedhjeve në Podujevë


Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë pretendon se vetura të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), që udhëhiqet nga Agim Veliu, ish kryetar i Podujevës, po keqpërdoren për procesin e zgjedhjeve në këtë komunë. Sipas Vetëvendosjes, në shkolla të ndryshme të Podujevës deri më tani janë parë 16 vetura të MPB-së, të cilat sipas Vetëvendosjes, por […]

E rëndë: Vdes 13-vjeçarja nga Podujeva që u godit nga vetura para 2 javësh


Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka humbur jetën një 13-vjeçare e cila ishte duke u trajtuar pas një aksidenti trafiku që ka ndodhur para 20 ditësh, raporton Express Aksidenti ka ndodhur më 9 nëntor, në udhën nacionale në fshatin Lluzhan të Podujevës, në atë kohë viktima po trajtohej në QKUK për shkak të lëndimeve […]

Vdes në QKUK vajza që u godit nga vetura para dy javësh


Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë një 13-vjeçare e cila ishte duke u trajtuar pas një aksidenti trafiku që ka ndodhur para 20 ditësh. Aksidenti ka ndodhur më 9 nëntor, në udhën nacionale në fshatin Lluzhan të Podujevës, në këtë kohë viktima po trajtohej në QKUK për shkak të lëndimeve që kishte […]

VV akuzon Agim Veliun se po shfrytëzon veturat e ministrisë së tij që të manipulojë zgjedhjet në Podujevë


Lëvizja Vetëvendosje e Podujevës thotë se ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veli po angazhon veturat e ministrisë për të manipuluar zgjedhjet atje. VV thotë se në shkollat e Podujevës janë parë deri tani 16 vetura të MPB të cila po përdoren nga LDK, raporton Gazeta Blic. Ata ftojnë prokurorinë që të mirret me këtë […]

Premtimet e mëdha të Shpend Ahmetit akoma veç në letër


Zgjedhjet lokale të 2017 në kryeqytet ishin me rezultatin më të ngushtë ndonjëherë. Shpend Ahmeti, në atë kohë kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje e fitoi mandatin e dytë për më pak se 300 vota përballë Arban Abrashit të LVV-së. Besimin e qytetarëve të Prishtinës për një mandat të dytë, Shpend Ahmeti e fitoi duke u zotuar […]

Përtej matjeve në kryeqytet, ndotja e ajrit problem edhe në vendet pranë bjeshkëve


Ndotja e ajrit shkakton qindra vdekje të parakohshme në Kosovë dhe vështirëson jetesën e atyre me sëmundje respiratore, ndërkohë edhe qytetet rrëzë bjeshkëve janë ballafaquar me ndotje të ajrit nga një sërë faktorësh. S. Latifi nga Prishtina vuan nga kanceri. Ajri i ndotur në kryeqytet, ndikon edhe më shumë në gjendjen e saj shëndetësore. 67 […]

Ahmeti për “Prishtina Parking”: Mospagesa rezulton në bllokim të veturës dhe dënim 25 euro


Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë detaje të reja rreth “Prishtina Paking”, për të cilën tha se këtë javë përfundojnë trajnimet e 20 kontrollorëve të parë. Ahmeti ka njoftuar edhe për dy rrugë që do të zgjerohen. “Javën tjetër fillojmë me dy rrugë për tu zgjeruar pastaj në krejt qytetin. udhët e […]

Kamioni dhe vetura përfshihen në aksident trafiku në Fushë Kosovë


Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në udhën Prishtinë- Fushë Kosovë, saktësisht në afërsi të shkollës fillore Mihal Grameno. KALLXO.com ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes ku shihet se në aksident janë përfshirë një veturë dhe një kamion. Në bazë të fotografive, vetura ka pësuar dëme materiale, por s’ dihet Po qe […]

I hiqet dënimi personit që si i vetëm brenda veturës s’ bartte maskë


Një komision brenda Policisë së Kosovës ia ka hequr dënimin një qytetari që nga Policia e Kosovës ishte ndëshkuar për mosmbajtje të maskës edhe pse ishte i vetëm në veturë. Besim Kodra, anëtar i Bordit për luftimin e koronavirusit në Kosovë, ishte dënuar në fund të tetorit. Atë kohë ai e kishte cilësuar dënimin arbitraritet […]

Dështon seanca ndaj ish-policit të akuzuar për vrasje të rëndë


Vllaznim Hamdia, i akuzuar për vrasje të rëndë ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me akuzën e Prokurorisë e cila atë e ngarkon me tri vepra penale, vrasje të rëndë, armë mbajtje pa leje dhe përdorim të armës, por që seanca ndaj tij dështoj të mbahet. Shkak për mos mbajtjen e kësaj […]

Nesër Kakavija pjesërisht e mbyllur, pala greke në grevë! Kategoritë që do lejohen të kalojnë


Nesër, për një afat 24 orë, pika e kalimit kufitar të Kakavijës do të qëndrojë e mbyllur, kjo posaqë punonjësit e palës greke do të zhvillojnë një grevë. Një vendim i tillë ka ardhur pasi punonjësit kërkojnë rritje të pagës, pagesën e orëve shtesë si edhe plotësim të kushteve të punës. Kakavija do të jetë […]

Aplikimi për Kartonin e Gjelbër, vetëm pas shtatorit 2021


Numri i madh i veturave të paregjistruara është vetëm një nga problemet që Kosova duhet të zgjidhë para se të bëhet aplikimi për anëtarësim në Këshillin e Byrosë Evropiane që siguron Kartonin e Gjelbër, thotë Sami Mazreku ushtrues i detyrës së drejtorit ekzekutiv të Byrosë Kosovare të Sigurimit. Për të pakësuar numrin e veturave të […]

Aksidentohen dy vetura, katër të lënduar


Dje rreth orës 14:10 në Vushtrri është raportuar për një aksident trafiku mes dy veturave. Në raportin e policisë thuhet se përpos dëmeve materiale, të lënduar kanë mbetur dy ngasësit dhe dy pasagjerë. Tutje në raport thuhet se të lënduarit kanë marr trajtim mjekësor dhe më pas janë liruar në shtëpi.

​Prokuroria e Pejës për dhjetë muaj ka parashtruar 107 kërkesa për sekuestrim


Prokuroria Themelore në Pejë ka njoftuar se në periudhën kohore janar-tetor të këtij vitit ka bërë gjithsej 107 kërkesa për sekuestrimin e mjeteve, të cilat dyshohen të jenë përdorur apo përfituar me anë të veprave të ndryshme penale. Sipas prokurorisë, nga muaji janar i këtij vitit gjer në muajin tetor, kjo prokurori ka parashtruar në […]

Prishtinë, i digjet vetura në oborr


Një qytetar ka njoftuar se i është djegur vetura në oborrin e shtëpisë. Rasti ka ndodhur në Prishtinë dje rreth orës 17:15. Qytetari ka raportuar se pasi kishte parkuar veturën e tij në oborr kishte dëgjuar një krismë dhe pastaj ka vërejtur se vetura e tij ishte duke u djegur. Në vendin e ngjarjes kanë […]

Aksident mes një autobusi dhe dy veturave në Prishtinë, 2 të lënduar


Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 10:30 në rrethrrotullimin në dalje të Prishtinës, raporton GazetaBlic. Në këtë përplasje janë përfshirë tri automjete (2 vetura dhe një autobus), ku për pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona. Lajmin për GazetaBlic e ka konfirmuar edhe zëdhënëja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti. “Sot rreth orës […]

Kërcenoi asamblisten e LVV-së, kërkohet shkarkimi i drejtorit të Bekim Jasharit


Aktivistja dhe asamblistja komunale në Skenderaj nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Vjollca Ramadani, është ofenduar rëndë në mbrëmjen e së mërkurës nga drejtori për Gjeodozi, Kadastër dhe Pronësi në këtë komunë, Ramiz Shala. E gjitha filloi pasi asamblistët e këtij subjekti, Vjollca Ramadani dhe Hysni Mehani iu drejtuan stacionit policor në Skenderaj nën pretendimin se […]

Rreth dy milionë vizita më pak nga diaspora, ndikimi në ekonomi rreth 300 milionë euro


E Mërkurë, 18 Nëntor 2020 – 20:50 albinfo.ch Foto: MDIS Masat anti-COVID kufizuan ndjeshëm lëvizjen mes qytetarëve ndërmjet shteteve të ndryshme. Kjo është reflektuar edhe në vizitat e diasporës në Kosovë ku vihet re një rënie e ndjeshme. Instituti GAP solli një analizë të sajën duke u bazuar në të dhënat e Aeroportit Ndërkombëtar të […]

Në fshatin Qikatovë e re të Drenasit vetura godet një fëmijë 11 vjeç


Një i mitur është goditur nga një veturë në fshatin Qikatovë e re të komunës së Drenasit, raporton GazetaBlic. Këtë e ka konfirmuar për GazetaBlic edhe zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti. “Rreth orës 16:00, në fshatin Qikatovë e re të Drenasit, ka ndodhur një aksident i komunikacionit rrugor në mes një automjeti në […]

Bie numri i veturave të importuara nga diaspora


E Martë, 17 Nëntor 2020 – 11:45 albinfo.ch Në një kohë kur ekonomia e Kosovës po pëson rënie si pasojë e pandemisë së shkaktuar nga COVID-19, roli i diasporës në ekonominë e Kosovës vazhdon të jetë tejet i madh. Instituti GAP ka bërë një hulumtim me titull “Ndikimi i diasporës në ekonominë e Kosovës gjatë […]

Dështon fillimi i gjykimit të ish-ministrit Endrit Shala për sulm ndaj gazetarit


Ka dështuar të nisë gjykimi ndaj deputetit Endrit Shala, i akuzuar për sulm ndaj gazetarit të  “Indeksonline”, Ensar Ramadani. Sipas prokurorisë Shala, akuzohet për veprën penale sulm dhe lëndim i lehtë trupor. Arsyeja e dështimit të seancës fillestare ishte mungesa  e Shalës dhe Ramadanit. Për këtë arsye seancën e radhës u caktua për 23 dhjetor. […]

Në këto dy rrugë, në Vjenë, mund të bëhet testi i koronavirusit falas


Testin e koronavirusit mund ta bëni në dy mënyra. Një aks rrugor është i posaçëm për ata që shkojnë me vetura, dhe një tjetër për këmbësorët të cilët duhet të presin në radhë E Martë, 17 Nëntor 2020 – 10:40 albinfo.at Keystone (AP Photo/Ariel Schalit) Edhe me parë kemi njoftuar se në Vjenë ekziston mundësia […]

Prishtinë, arrestohet shtetasi i huaj, dëmtoi 6 vetura dhe vodhi sende nga to


Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shtetas të huaj nën dyshimin se në parkingun e banesave kishte dëmtuar 6 vetura nga të cilat përveç dëmeve materiale, kishte vjedhur edhe gjësende personale të katër pronarëve. Rasti sipas Policisë ka ndodhur në udhën “Simon Shiroka” dje rreth orës 9:15. Me vendim të prokurorit, i […]

Masat e reja në Austri ndaj Covid -19 – çfarë lejohet e çfarë jo?


Për shkak të rritjes së shpejt dhe të jashtëzakonshme të numrit të infeksioneve në javët e fundit, qeveria beson se tani s’ ka rrugëdalje tjetër: Kështu që, Austria nga dita e marte (17 nëntor) hynë në një “bllokim” të dytë. E Diel, 15 Nëntor 2020 – 11:40 albinfo.ch Dan Visan @dsvi Qëllimi i këtyre masave […]

Prishtinë, pamje nga aksidenti ku u rokullis vetura


Një veturë u rrotullua sot  pas një aksidenti në udhën “Luan Haradinaj” në Prishtinë rreth orës 19:15. Sipas të dhënave të policisë, në këtë aksident ka qenë e përfshirë vetëm një veturë, ndërsa janë lënduar tre persona. Të lënduarit janë dërguar në trajtim të mëtejshëm mjekësor. Njësitet e policisë janë duke u marrë me shkaqet […]

Ministria e Punëve të Jashtme pritet t’i shpenzojë edhe 300 mijë euro në vetura në vitin që vjen


Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në kuadër të projekteve kapitale edhe për vitin ardhshëm, s’ pritet të ketë investime të reja mirëpo vazhdimësi të investimeve nga viti paraprak. Në draft-buxhetin për vitin 2021 thuhet se MPJD shpenzimet deri në fund të 2020-ës, për vetura për administratë do ta kenë vlerën e 170,360 euro […]

Arrestohet hajduti që ua vodhi çantat grave që po vizitonin varrezat


Policia e Kosovës, Stacioni Policor nё Deçan, ka pranuar informatё nga viktima femer se nё fshatin Strellc i epёrm-Deçan, me datёn 13.11.2020, rreth orёs 15:30, iu ёshtё thyer xhami i pasёm i veturës dhe nga vetura janё vjedhur: nje qant, dokumenta personale, kartelat bankare, njё telefon, dhe shumё e konsiderueshme e parave. Sipas viktimёs deri […]

Deçan, i thehet vetura dhe i vidhen paratë


Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Strellc i Epёrm në Deçan, me që rast është arrestuar një person. Policia e Kosovës, Stacioni Policor nё Deçan, ka njoftuar se ka pranuar raportim nga një viktimë nё këtë fshat, se dje pasdite iu ёshtё thyer xhami i pasёm i veturës dhe nga vetura janё vjedhur […]

Transportonin persona nga Siria, ndalohen nga Policia e Kosovës


Policia e Kosovës ka hasur në kontrabandim me migrantë, në magjistralen Pejë-Prishtinë, të enjten rreth orës 00:33. Sipas PK-së, është raportuar se dy të dyshuar, me dy vetura janë ndaluar dhe në vetura kanë pasur duke transportuar persona nga Siria. Policia njofton se të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor dhe me urdhër të prokurorit […]

​Transportonin persona nga Siria, dy persona shoqërohen në stacionin policor


Dy të dyshuar me dy vetura janë ndaluar në magjistralen Pejë-Prishtinë, dhe në vetura kanë pasur duke transportuar persona nga Siria. Të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor dhe me urdhër të prokurorit u janë konfiskuar veturat dhe disa para të cilat u janë gjetur gjatë kontrollit. “00:33. Është raportuar se dy të dyshuar m/k […]

Paraburgim për të dyshuarit që trafikuan sirianë në Kosovë


Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren për caktimin e masës së paraburgimit ndaj H. F., dhe A. F., nën dyshimet se të njëjtit kanë bërë kontrabandim me migrantë. Sipas njoftimit, për të pandehurit H. F., nga Komuna e Skenderajt, dhe A. F., nga Komuna Mitrovicës, është caktuar masa e […]

Trafiku Urban vazhdon qarkullimin me masat në fuqi, përkundër ftohjes së motit


Autobusët e Trafikut Urban tash e disa muaj janë duke qarkulluar me numër të limituar të udhëtarëve si masë mbrojtëse për përhapjen e pandemisë COVID-19. Por me ftohjen e temperaturave edhe kërkesa për përdorim të trafikut urban është më e madhe. PDK para disa ditësh propozoi që Trafiku Urban për katër muaj të jetë falas […]

Demokracia Studentore: Në kohë të pandemisë studentët s’kanë para për semestër, ndërsa Qeveria blen vetura


Demokracia Studentore ka reaguar pas blerjeve së veturave të reja nga Qeveria e Kosovës. Në reagimin e Demokracisë Studentore thuhet se në këtë kohë pandemie studentët s’ kanë para për semestra, ndërsa Qeveria në kohe krize blenë vetura me vlerë 130 mijë euro. “Si organizatë studentore jemi të shqetësuar për gjendjen aktuale të studentëve të […]

Këmbësorja goditet nga vetura në një fshat të Podujevës


Një aksident trafiku me lëndime raportohet se ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në fshatin Llugë të Podujevës. Sipas njoftimit të policisë, aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 10:00. Policia ka bërë të ditur se vozitësi i veturës derisa ishte duke drejtuar veturën nga pakujdesia ka goditur këmbësoren, e cila si pasojë e lëndimeve të […]

Balona e promovuar nga Komuna e Pejës në pronësi të kompanisë së familjes së drejtoreshës komunale


Më 10 tetor, në qendër të qytetit të Pejës, nën organizimin e Komunës, u promovua një balonë me ajër të nxehtë si një atraksion i ri turistik. Së bashku me të parin e Pejës, Gazmend Muhaxheri, u pa edhe drejtoresha e Zhvillimit Ekonomik, Lendita Muhaxheri. Shefi i ekzekutivit të Pejës u kujdes që ta reklamojë […]

Mungesa e gjyqtares shtyn seancën për rrjetin e dyshuar për trafikim të drogës


Është shtyrë seanca në gjykimin kundër 10 të akuzuarve për krim të organizuar lidhur me trafikun e narkotikëve dhe shmangies nga tatimi. Kjo seancë është shtyrë në mungesë të anëtares së trupit gjykues, Valbona Selimaj e cila mungoi për shkaqe shëndetësore. Në këtë rast, Adem Nezaj, Xhevahir Suma, Burim Sejdiu, Gëzim Krasniqi, Jasir Bardi, Fuat […]

Vetura të shumta në hyrje të Parkut të Gërmisë (FOTO)


Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që nga e premtja nga ora 20:00 deri të hënën në orën 5:00 të mëngjesit të mbyllen lokalet e gastronomisë, qendrat tregtare, të mos zhvillohen aktivitetet sportive e kulturore, madje edhe të mos ketë mbledhi të njerëzve në parqe të ndryshme. Por ky vendim s’ i ka ndaluar qytetarët […]

Vetura e vjedhur në Klinë gjendet e braktisur në autostradë


Një veturë e cila ishte vjedhur në fshatin Zajm të Klinës është gjetur e braktisur në hyrje të autostradaës “Arbër Xhaferi”. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:20. Sipas Policisë, vetura “Golf” e gjetur në hyrje të autostradës, pas verifikimit është konstatuar se  është e njëjta veturë për të cilën më herët ishte raportuar e […]

Aksident në Dragash, vetura godet këmbësorin


Një person është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje për pengim të policëve në kryerje të detyrës. Sipas Policisë, i dyshuari gjatë ditës së djeshme ka tentuar t’i ikte policisë me veturë në një pikë kontrolli në Delloc të Suharekës. Zyrtarët policorë kanë arritur që të ndalojnë veturën ndërsa gjatë kontaktit me të dyshuarin, ky […]

Aksident në Dragash, policia jep detaje


Një person nga Dragashi ka mbetur i lënduar si pasojë e goditjes nga një veturë. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në fshatin Bellobrad të Dragashit, njofton policia në raportin 24 orësh. Viktima është goditur nga vetura derisa ka qenë duke ecur në rrugë. “I dyshuari mashkull Kos. derisa po drejtonte veturën e tij […]

Aksident trafiku mes tri veturave në Duhël të Suharekës


Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Duhël të Suharekës. Sipas disa fotografive që janë shpërndarë në rrjete shoqërore, në aksident shihen se janë përfshirë tri vetura. Përveç dëmeve materiale akoma s’ dihet për numrin e personave të lënduar nga ky aksident, transmeton Telegrafi. Ndryshe, në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 34 aksidente […]

në të ardhmen para dorëheqjes, ish-presidenti ua fali disa vite burgim të dënuarve


Vetëm në të ardhmen parase të jepte dorëheqje nga pozita, ish-presidenti Hashim Thaçi, ka nxjerrë dekretin për falje për 5 të burgosur. Një nga të falurit është edhe Veton Gjoshi, i cili ishte dënuar për vrasje në bashkëkryerje dhe mbajtje të paautorizuar të armëve, bashkë me Qëndrim Shalën. Sipas dekretit të presidentit, Veton Gjoshit i […]

Vrasja në Marmull të Gjakovës, gjykimi drejt përfundimit


Për vrasjen e Tunë Bezhit në fshatin Marmull të komunës së Gjakovës, ku të akuzuar janë babë e bir, Prek Gjugja dhe Alfred Gjugja, sot u kërkua të bëhej ekzaminimi psikiatrik i të akuzuarit Alfred Gjugja. Kjo vrasje dyshohet të ketë ndodhur si shkak i një konflikti rreth një prone. Alfred Gjugja i akuzuar për […]

Vazhdon bastisja, dy vetura të EULEX-it stacionohen tek banesa e Rexhep Selimit


Dy vetura të EULEX-it kanë zbarkuar para në banesës së shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi. Para banesës së tij, janë parë edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Zbarkimi i pjesëtarëve të EULEX-it vjen në të ardhmen pasi Selimi u dërgua në Hagë, pas konfirmimit të aktakuzës për krime të luftës. Eulex […]

Aksident trafiku në udhën regjionale Prishtinë -Pejë, policia jep detaje


Dy persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku që ka ndodhur në udhën regjionale Prishtinë – Pejë, më saktësisht në Komoran, shkruan GazetaBlic. Rastin për GazetaBlic e ka konfirmuar, Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi. “Në ora 18:15 policia është njoftuar për një aksident trafiku në udhën regjionale […]