Detaje të reja nga vrasja që tronditi Pejën, gjithçka filloi pas një ngacmimi seksual


[ad_1] Gjithçka filloi para dy vitesh kur ditën e martë përfundoi me vrasje. RTV Dukagjini mëson se para dy vitesh i dyshuari për vrasje kishte ngacmuar seksualisht nxënësen e tij që në atë kohë ishte vetëm 13-vjeçare. Nxënësja në fjalë është e bija e të vrarit Gëzim Kastrati, i cili disa herë ishte kërcënuar nga […]

Si ndikon konsumimi i dy filxhanëve me kafe çdo ditë në mëlçinë tuaj?


[ad_1] në të gjithë botën, kafeja është një nga pijet më të preferuara mes shumë njerëzve, qoftë e nxehtë apo e ftohtë. Para se shkencëtarët të bënin teste mbi të, kafeja mendohej se ishte e dëmshme për shëndetin. Shumë probleme shëndetësore ishin të lidhura me kafenë pa ndonjë hulumtim. Një hulumtim vërtetoi se në vend […]

Kurat dhe Ushqimet e Duhura për Pankreas të Shëndetshëm


[ad_1] Pankreasi është një organ i vogël që rrallë herë të vjen ndër mend. Pankreasi ka dy funksione bazë. Ky organ prodhon insulinën për të kontrolluar nivelet e sheqerit në gjak dhe enzimat për tretjen e yndyrnave dhe proteinës. Lëngu që prodhon pankreasi neutralizon acidet që lëshon stomaku, duke krijuar ambientin perfekt për enzimat tretëse. […]

Detaje rreth vrasjes në Emshir: Burri dyshohet se fillimisht vrau ish-gruan, pastaj veten


[ad_1] Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka njoftuar se pas pranimit të informatës nga policia për dy persona të pa jetë në lagjen “Emshir”, në Prishtinë. “Prokurori kujdestar i këtij departamenti menjëherë ka dalë në vendin e dukurisë bashkë me njësitë tjera relevante. Ekipi mjekësor ka konstatuar dy trupa të pajetë, […]

Policia jep detaje për vdekjen e dy personave në Prishtinë, dyshohet për vrasje dhe vetëvrasje


[ad_1] Dy persona, një femër e moshës 44 vjeçare dhe një mashkull  44 vjeçar, të cilët u gjenden pa shenja jete sot rreth orës 09:00 në lagjen “Emshir”, në Prishtinë, dyshohet se bëhet fjalë për rasti të vrasjes dhe dhe vetëvrasjes. Kështu tha në një prononcim për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin […]

“Shkoja te ajo për të parë RAI-n”. Rama në Pulja rrëfen historinë me gjyshen


[ad_1] Kryeminsitri Edi Rama ndodhet në Itali për të kujtuar eksodin e emigrimit të shqiptarëve. Kreu i qeverisë ka mbajtur fjalën e tij në ceremoninë kujtimore në Pulja me prezencë të ministrit të jashtëm italianë Luigi di Maio. Rama u shpreh se Itali ishte dikur ëndërr për shqiptarët, ndërsa ndau edhe historinë e tij me […]

Si të mësoni më shpejt?


[ad_1] “Stanford Medicine” e ka quajtur privimin e gjumit tek adoleshentët “epidemi”, duke e ndërlidhur atë me shumë pasoja shëndetësore – siç është paaftësia për t’u përqendruar, notat e dobëta në shkollë, aksidentet e vogla të komunikacionit si pasojë e shpërqendrimit, shqetësimi, depresioni dhe mendimet për vetëvrasje. Por, një studim i ri i ka konfirmuar […]

Katër mite të shëndetit mendor që janë seriozisht të rrezikshme


[ad_1] Vetëm po të filloni të kërkoni për termat e shëndetit mendor në Google, do të kuptoni se ka shumë informacion konfuzes. Vetëm po të të gjithë mendojnë se jam i lumtur, a s’ jam në depresion? A vdesin adoleshentët vetëm nga vetëvrasja për shkak të ngacmimit? Vetëm po të keni disa pyetje që ndiheni […]

Vetëvritet një grua në Skenderaj, kërceu nga kati i tretë


[ad_1] Policia e Kosovës ka njoftuar se në komunën e Skenderajt ka ndodhur një vetëvrasje, ku një grua ka kërcyer nga kati i tretë dhe, si pasojë e lëndimeve, ka humbur jetë. ngjarja ka ndodhur në fshatin Baks të Skenderajt, ditën e mërkurë rreth orës 12:30. “Raportohet se viktima femër kosovar e për shkaqe të […]

Video e komikut Mamaqi revolton mjeken e njohur, në shtrat nga Covid


[ad_1] Mjekja e njohur Lida Shosha e cila ka qënë në vijën e parë duke ndihmuar pacientët, tashmë së bashku me familjen janë të gjithë të infektuar me Covid. me anë të një statusi të gjatë në ‘Facebook’ ajo bën të ditur se ndodhet me vigone në duar e me oksigjen në hundë, me sy […]

Polici i Kosovës dyshohet se bëri vetëvrasje, jepen detaje


[ad_1] Policia e Kosovës në raportin 24-orëhs ka bërë të ditur se zyrtari policor i cili dyshohet se bëri vetëvrasje mbrëmë në stacionin policor në Ranillug, ka qenë në detyrë. Në raport thuhet po ashtu se motivet e vetëvrasjes akoma s’ dihen, ndërsa trupi i të ndjerit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për […]

Pjetër Ndrecaj përsëri kërkon nga Apeli uljen e dënimit apo rigjykim, prokuroria kërkon burgim të përjetshëm


[ad_1] I dënuari me 24 vite e gjysmë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës së tij, Pjetër Ndrecaj, për herë të dytë po kërkon nga Gjykata e Apelit anulimin e vendimit të shkallës së parë, apo kthimin e rastit në rigjykim. Në anën tjetër, Prokuroria Themelore në Prishtinë përsëri ka kërkuar që i akuzuari Ndrecaj […]

specialistët thonë se periudha e pandemisë është ndër shkaktarët e vrasjeve në familje


[ad_1] Kohët e fundit janë shtuar rastet e dhunës por edhe vrasjet në familje. Sipas specialistëve periudha e pandemisë dhe izolimi janë ndër faktorët por s’ përjashtohen edhe rrethana tjera. akoma s’ është bërë një vit prej se kur është shpallur pandemia në Kosovës por pasojat tashmë sipas specialistëve janë duke u parë. Pasojat më […]

Gjithcka rreth rastit të mbrëmshëm të vrasjes së Albert Krasniqit


[ad_1] Gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një rast vrasjeje në familje, ku babai ka qëlluar me armë djalin e tij, pas një mosmarrëveshjeje që patën mes vete. Viktima A.K. ishte biznesmen i njohur dhe ishte menaxher disa prej këngëtarëve në estradën kosovare. Rastin për këtë vdekje e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, ku, […]

Policia konfirmon vrasjen e një personi në Prishtinë


[ad_1] Një vrasje ka ndodhur në udhën ”Ndue Perlleshi” ne Prishtinë , ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online Reporteri.net ka mësuar se i qëlluari është një biznesmen i njohur nga Prishtina (emër i njohur për redaksinë). Siç mësohet nga burime brenda Policisë, vrasja ka ndodhur rreth orës 17:00 dhe Policia ka […]

Vrasja e 15-vjecarit në Prizren, arrestohet dy persona si të dyshuar


[ad_1] Janë arrestuar dy persona që dyshohen se kanë qenë të përfshirë në vrasjen e 15-vjecarit në Prizren. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj, ka njoftuar se të arrestuarit dyshohet se e kanë asistuar dorasin në fshehjen e dëshmive të dukurisë së të hënës që lamë pas. “Të premten janë arrestuar dy […]

A ka ndikuar COVID-19 në shtimin e vetëvrasjeve? Përgjigjet psikologu Visar Sadiku


[ad_1] Në emisionin “Takim virtual me Shëndritin” ishte i ftuar psikologu klinik, Visar Sadiku, me të cilin u diskutua për pasojat psikologjike që COVID-19 ka mundur të lërë te ne. Gjatë intervistes, Sadiku u pyet edhe për ndikimin psikologjik të koronavirusit në shtimin e vetëvrasjeve, saktësisht a e ka shtuar koronavirusi numrin e vetëvrasjeve. Sipas […]

Arrestohet një person në Novebërdë, dyshohet se vrau gjyshin e tij


[ad_1] Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur në komunën e Novebërdës mbrëmjen e së premtës. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, nipi ka raportuar se gjyshi i tij ka bërë vetëvrasje, ndërsa prokurori vdekjen e ka cilësuar si “vrasje e rëndë”. Me vendimin e prokurorit, i dyshuari është arrestuar pasi konsiderohet si i dyshuari kryesor […]

Policia në kërkim të Leutrim Tafilajt nga Klina – kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e tij


[ad_1] Policia e Kosovës, ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët në mënyrë që të arrestohet personi i kërkuar Leutrim Tafilaj, nga fshati Siqevë i Klinës. Policia njofton se Tafilaj po kërkohet për veprën penale “Vrasje e rëndë në tentativë”. “Leutrim (Murat) Tafilaj i lindur me 17.03.1989 nё Siqevё-Klinё. I pandehuri është i kërkuar për veprёn penale: […]

Vdes një person në Tiranë, u ther me thikë nga kunati


[ad_1] Një vrasje ka ndodhur në Tiranë, pak orë pas ndërrimit të moteve. Sipas policisë, K.Sh, 34 vjec, ka therur me thikë në qafë kunatin e tij i cili s’ ka arritur t’u përballojë plagëve të marra si pasojë e goditjes së rëndë. Autori këtë veprim e kishte bërë në gjendje të dehur dhe pak […]

22-vjeçari arrestohet në Pejë për “vrasje në tentativë”


[ad_1] Policia e Kosovës – Njësia për Reagim pranë Stacionit Policor në Pejë, sot ka arrestuar personin e kërkuar me urdhëresë nga Gjykata Themelore në Prishtinë për veprën penale “Vrasje në tentativë” Njësiti për Reagim pran Stacionit Policor në Pejë, pas një pune operative ka arrit që ta arrestoi të dyshuarin L. L. Lindur me […]

Nxirret trupi i pajetë i të vdekurit në Prishtinë


[ad_1] Është nxjerrë trupi I pajetë i Ilaz Beqirit, biznesmenit që dyshohet se bëri vetëvrasje mëngjesin e sotëm rreth orës 09:30. Kufoma do të niset në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, ndërsa rasti është duke u hetuar nga organet kompetente. [ad_2]

Vetëvrasje në Prishtinë, policia rrethon me shirit vendin e ngjarjes


[ad_1] Një person dyshohet se ka kryer aktin e vetëvrasjes, në Prishtinë. ngjarja ka ndodhur në udhën “Garibaldi”, shkruan IndeksOnline. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është duke u marrë me rastin [ad_2]

Vetëvritet një person në Prishtinë


[ad_1] Një person është vetëvrarë ditën e diel në Prishtinë. Policia e Kosovës bën të ditur se rasti ka ndodhur rreth orës 15:55. “Rreth orës 15:55 njësiti policorë në parkun e Arbërisë ka hasur viktimën mashkull kosovar i cili dyshohet se kishte kryer vetëvrasje. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Në vendin e […]

Paraburgim për të dyshuarin që vrau nga pakujdesia 58 vjeçaren në Podujevë


[ad_1] Gjykata Themelore në Prishtinë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit M.ZH për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Vrasje nga pakujdesia”. Të pandehurit M.ZH. gjykata i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji. Gjykata ka vlerësuar […]

47 statistika alarmuese nga bullzimi kibernetik te vitit 2020


[ad_1] Teknologjia ka ndryshuar thellë mënyrën tonë të jetesës dhe vlerat. Telefonat, interneti dhe mediat sociale janë bërë pjesë e pandashme e jetës sonë dhe veseve tona të përditshme. Një problem që vije nga ky përparim i madh i teknologjisë është bullzimi kibernetik. Disa statistika të nxjerra gjatë këtij viti lidhur me bullzimin kibernetik janë […]

Theren me thikë dy persona në Fushë Kosovë


[ad_1] Një vrasje në tentativë ka ndodhur të enjten në komunën e Fushë Kosovës. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, dy persona janë duke u trajtuar në QKUK, pasi të njëjtit janë therur me thikë nga persona të paidentifikuar. “Rr. 28 Nëntori, F. Kosovë. Është raportuar se dy viktima meshkuj kosovar janë duke u trajtuar […]

Arrestohet polici në Shqipëri, pasi vrau Klodian Rasha


[ad_1] Klodian Rasha, u qëllua për vdekje nga një efektiv i forcave “Shqiponja” pak pas mesnate, në zonën e Laprakës në Tiranë. Ishte ora 01:45 minuta, kur një patrullë e policisë me dy efektivë, i kërkoi të ndalonte, pasi, siç thotë policia, kishte parë disa veprime të dyshimta të tij në një orar ku lëvizja […]

Prishtinë, gjendet i vdekur një 23 vjeçar, dyshohet për vetëvrasje


[ad_1] Një 23-vjeçar është gjetur i varur. ngjarja tragjike ka ndodhur në Prishtinë, në udhën “Josip Rela”. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci. “Rreth orës 18:00 është marrë informata dhe policia menjëherë ka dalë në vendin e dukurisë. “Mbështetur në këqyrjen e vendit të dukurisë si dhe informacionet e […]

Një 23 vjeçar vetvaret në shtëpinë e tij në Prishtinë


[ad_1] Një 23 vjeçar ka kryer vetëvrasje sonte rreth orës 18:00 në Prishtinë. Policia ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e viktimës në udhën “Josip Rela” në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë, Agron Borovci. Rrethanat e dukurisë po trajtohen që të kuptohet ngjarja në plotëni. “Rreth orës 18:00 është marrë […]

Vritet një person në lagjen Dardania të Prishtinës


[ad_1] Një person është vrarë në lagjen Dardania të Prishtinës. Policia e Kosovës me anë të një njoftimi për media ka konfirmuar vrasjen e një personi në lagjen Dardania të Prishtinës. Sipas policisë, i dyshuari dhe viktima kanë qenë brenda të njëjtës veturë dhe i dyshuari nga mbrapa  ka shtënë me armë zjarri në viktimën, […]

“Vetëm po të merresh me drogë e vrasje, thonë hallall ju bëftë”, Ermali reagon sërish lidhur me kritikat që mori


[ad_1] Ermal Mamaqi ka diçka për të thënë publikisht lidhur me kritikat për “Paketën e Suksesit”. Ermal Mamaqi së fundi ka qenë pre e kritikave të shumta në rrjete shoqërore lidhur me çmimin e “Paketës së Suksesit”, shkruan lajmi.net. Ai është kritikuar se vendosi çmim të lartë për këtë paketë, ndërsa lidhur me këto kritika […]

9 vite burg të akuzuarit për vrasjen në tentativë të policit


[ad_1] Gjykata Themelore në Gjilan ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit B. M. Ai akuzohej se ka kryer dy vepra penale. Vrasje e rëndë në tentativë dhe armë mbajtje pa leje.  B.M., akuzohej se më 28.03.2020, rreth orës 13:00 minuta, në fshatin Vërbovc, Komuna e Kllokotit, pas një mosmarrëveshje të mëhershme lidhur me detyrën […]

Një muaj paraburgim për të dyshuarin i cili tentoi ta vrasë një person në Prizren


[ad_1] Një muaj paraburgim është caktuar për të pandehuri D. M., në Prizren nën dyshimet për vrasje në tentativë, dhe armëmbajtje pa leje. Gjykata në Prizren ka njoftuar se masa e paraburgimit është caktuar bazuar në mënyrat dhe rrethanat në të cilat është kryer vepra penale, dhe provat e mbledhura deri më tani. I panderuari.D. […]

dukuri e rëndë në Malishevë, fëmijët ndalojnë babain deri sa tentoi ta ther nënën e tyre


[ad_1] Disa fëmijë kanë ndaluar babain e tyre deri sa ky i fundit tentoi që me thikë ta theri me thikë nënën e tyre. Kjo ka ndodhur në Komunën e Malishevës mbrëmë ndërsa rasti është lajmëruar mëngjesin e sotëm. Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com, Zëdhënësi i Policisë në Gjakovë, Nysret Xhurkaj. I njëjti ka […]

Vrasja e të dyshuarit për vjedhje në Shtime, dënohet mërgimtari bashkë me të vëllanë


[ad_1] Gjykata Themelore në Ferizaj ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve A. N. dhe N. N. Ata sipas Prokurorisë së Ferizajt, akuzoheshin se në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale vrasje në tejkalim të mbrojtjes së nevojshme. Të akuzuarit A. N., iu shqitua dënim burgimi në kohëzgjatje prej një viti, ndërsa të akuzuarit tjetër N. […]

Policia e arreston të dyshuarin në Prizren me akuzën për tentim vrasje


[ad_1] Policia e Kosovës ka arrestuar një 27-vjecar nga komuna e Prizrenit, pasi i njëjti dyshohet se ka veprat penale “Tentim vrasje” dhe “Kanosje”. “Me datën 03 dhjetor 2020, pas një punë intensive operative nga njësiti i hetimeve rajonale dhe njësia speciale operative është ndaluar dhe arrestuar personi i dyshimte me rrezikshmëri të lartë D. […]

Pas protestës së krushjanëve reagon Gjykata e Apelit


[ad_1]   Banorë të Krushës së Madhe dhe të Vogël dhe familjarë të viktimave të luftës në këtë zonë protestuan sot para Gjykatës së Apelit pas uljes së dënimit prej 22 në 11 vite për të dënuarin Darko Tasiq. Këta qytetarë vendimin për përgjysmimin e dënimit e konsideruan të padrejtë. Pas kësaj proteste me anë […]

​Gjykata e Apelit deklarohet lidhur më rastin e kriminelit serb Darko Tasiq


[ad_1] Gjykata e Apelit ka reaguar pas protestës që është bërë para objektit të kësaj gjykate, lidhur me zbutjen e dënimit për të akuzuarin për krime lufte, Darko Tasiq. Prishtinë, 03.12.2020 – Gjykata e Apelit ka përcjellë më vëmendje reagimet dhe shqetësimet që kanë ardhur pas publikimit të vendimit të kësaj gjykate, lidhur më rastin […]

Graçanicë, kanosje me vrasje të familjes për shkak të borxhit


[ad_1] Një person në Graqanicë ka raportuar në polici se është kanosur nga një person i dyshuar. Viktima ka raportuar se për shkak të një mosmarrëveshje rreth një borxhi, me anë të telefonit është kanosur me vrasje të familjes nga i dyshuari. Policia ka bërë të ditur se i dyshuari ndodhet në arrati, ndërsa po […]

Deklarata e fortë e zyrtarit amerikan: Izraeli qëndron pas vrasjes së shkencëtarit iranian!


[ad_1] Një zyrtar amerikan ka thënë se Izraeli qëndron pas vrasjes së shkencëtarit të lartë bërthamor të Iranit. Mohsen Fakhrizadeh u vra të premten në periferi të Teheranit. Një zyrtar anonim nga administrata e presidentit Donald Trump ka deklaruar për CNN se autoritetet e Tel Avivit e kanë ndjekur prej kohësh shkencëtarin, por s’ ka […]

Burri pranon vrasjen e të paktën 25 grave në Rusi


[ad_1] 38 vjeçari Radik Tagirov, raportohet se ka pranuar vrasjet, pas identifikimit nga provat e ADN dhe shenjat e këpucëve. Hetuesit në Rusi thonë se kanë kapur njeriun përgjegjës të të paktën 25 vrasjeve, të njohur ndryshe si “maniaku i Vollgës”. Autoritetet thonë se Radik Tagirov, ka pranuar serinë e vrasjeve të 26 grave të […]

Pandemia shkakton rritje të depresionit mes të rinjve, rritje e mprehtë në spitalet psikiatrike


[ad_1] Pandemia e koronavirusit ka rezultuar në bllokime në të gjithë botën, që kanë sjellë një kosto të konsiderueshme për shëndetin mendor. Në Francë, sondazhet tregojnë një rritje të rasteve me depresion në të gjithë vendin, kryeisht mes të papunëve, atyre në vështirësi financiare dhe të rinjve. Profesionistët e shëndetit mendor thonë se bllokimet dhe […]

Është i tmerrshëm përgjysmimi i dënimit ndaj Darko Tasiqit


[ad_1] Dëshmitari i krimeve të luftës  në Krushë të Vogël, Agron Limani e ka cilësuar të papranueshëm dhe të tmerrshëm përgjysmimin e dënimit ndaj të dënuarit për krime të luftës në Kosovë, Darko Tasiqit. “Është e tmerrshme. Për një vrasje në Kosovë me çdo të drejtë gjykatat e Kosovës i kanë dënuar dy persona me […]

Vdes në Spitalin e Pejës një i burgosur – i njëjti ishte dënuar për vrasje


[ad_1] Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se mbrëmë rreth orës 23:30 në Spitalin Rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë i burgosuri me inicialet H.B, i lindur në vitin 1942. “I burgosuri, rreth orës 16:50 me rekomandim të mjekut të Q.K Dubravë është dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës, ku përkundër ofrimit të […]

Shkencëtari iranian i armëve bërthamore u qëllua me armë të komanduar


[ad_1] Shkencëtari bërthamor iranian, i vrarë në lindje të Teheranit, u qëllua nga një mitralozë me telekomandë që lëvizte nga një makinë tjetër, tha të dielën agjencia gjysmë zyrtare e lajmeve ‘Fars News’. Derisa zyrtarët e lartë iranian po fajësojnë Izraelin, lideri suprem Ayatollah Seyyed Ali Khamenei dhe të tjerët kanë premtuar hakmarrje për vrasjen […]

Një i arrestuar për tentim vrasjen në Hajvali


[ad_1] Një person është arrestuar si i dyshuar për rastin e tentim vrasjes që ka ndodhur në udhën “Pavarësia” në Hajvali të premten rreth orës 11:00. I dyshuari është arrestuar gjatë ditës së djeshme. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti po trajtohet si tentim vrasje.   [ad_2]

Vrasje në tentativë në Obiliq, dy të dyshuar dorëzohen në Polici


[ad_1] Dy persona të cilët dyshohen se janë të përfshirë në një rast të tentim vrasjes që ka ndodhur të premten rreth orës në 20:50 në Obiliq janë dorëzuar në Polici. Sipas Policisë, të dyshuarit e kanë pranuar se kanë kryer veprën e lartcekur si dhe kanë dorëzuar armën e tipit “Zastava” me dy fishekë […]

Gjykata e Apelit refuzon kërkesën e prokurorisë ndaj të pandehurit për veprën penale


[ad_1] Gjykata e Apelit, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka refuzuar kërkesën e prokurorisë për dënim ndaj të pandehurit që dyshohej për kryerjen e veprës penale “vrasje e rëndë”. Sipas një njoftimi për media, transmeton Telegrafi, aktgjykimi i lirues, nga Gjykata Themelore në Gjakovë tashmë është i vërtetuar. “Pjesa e aktgjykimit të gjykatës së shkallës […]

Apeli u vërteton pafajësinë vëllezërve Maloku të akuzuar për vrasjen e kushërinjve të tyre


[ad_1] Vëllezërit Besim dhe Blerim Maloku, të akuzuar nga Prokuroria në rastin e vrasjes së dy kushërinjve Bahri dhe Shani Maloku, në nëntor të vitit të kaluar ishin liruar nga akuzat për vrasje nga Gjykata e Gjakovës. ndërsa me anë të një komunikate për media, Gjykata e Apelit ka njoftuar se e ka refuzuar ankesën […]

Shqiptarët rrihen me shkopinj në burgun grek, njëri prej tyre mbetet i plagosur


[ad_1] .5 shqiptarë, të cilët po vuajnë dënimin e tyre në burgun grek Domokou janë përleshur mes tyre me shkopinj druri, duke rezultuar me plagosjen e njërit prej tyre.4 shqiptarë sulmuan një tjetër me sende metalike dhe shkop druri duke e plagosur rëndë.I plagosuri. 30 vjeç, ndodhej në paraburgim i dënuar për vrasje të mbetur […]

Nis nga fillimi gjykimi në rastin “Syri i Popullit”, të akuzuarit deklarohen për fajësinë


[ad_1] Të akuzuarit në aktakuzën e gjerë në rastin e njohur si “Syri i Popullit” dolën sot prapë para gjykatës pasi rasti u kthye në rigjykim. Në seancën e sotme, të akuzuarit u deklaruan rreth fajësisë së tyre. I akuzuari Avni Llumnica deklaroi se është i pafajshëm. “Aspak s’ kam faj, po të kem faj […]

ngjarja që tronditi Zvicrën -Shqiptari i pret kokën gjyshes dhe e fut në çantë, kërkohet dëbimi i tij


[ad_1] Një ndodhi e rëndë trondit, Zvicrën në vitin 2018 ku një shqiptar nga Maqedonia e Veriut vrau gjyshen e tij dhe më pas i preu kokën me thikë. Sipas mediave zviceriane, Fatmir T., është arrestuar në aeroportin e “Zurich”, pasi autoritetet i kanë gjetur në një çantë kokën e një gruaje të mbështjellë me […]

Shqipëri, një vit pas tërmetit, mbi 50 të arrestuarit janë të lirë


[ad_1] Në Shqipëri, një vit pas tërmetit të fortë që goditi vendin, hetimet e nisura për shkatërrimet e shumta që ndodhën, me pasojë dhe vdekjen e dhjetra qytetarëve, s’ janë mbyllur akoma, me përjashtim të Durrësit. Nga mbi 50 të arrestuarit thuajse të gjithë kanë lënë qelitë, ndërsa ka patur dhe raste, si ai i […]

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi


[ad_1] në të tërë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak të pandemisë, kishin rritur nivelin e dhunës, duke i lënë ato të ekspozuara ndaj një rreziku më të madh. Kombet e Bashkuara thanë se, që nga shpërthimi i pandemisë […]

8 vjet e gjysmë burg kosovares për tentimvrasje të burrit, skena të rënda në gjykatë


[ad_1] Gjykata e shpalli fajtore gruan për tentimvrasje me dashje dhe mashtrim të shërbimit të ndihmave sociale dhe e dënoi atë me tetë vjet e gjysmë burg. Ajo gjithashtu duhet të largohet nga Zvicra për shtatë vjet E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 – 20:09 albinfo.ch Skena dramatike janë parë sot, pas dënimit të shqiptuar nga […]

Vrasësi i gjyshes shpallet i papërgjegjshëm penalisht dhe dëbohet 15 vjet nga Zvicra


[ad_1] Gjykata po ashtu ka urdhëruar një masë spitalore për trajtimin e çrregullimeve mendore brenda kuptimit të Nenit 59 Paragrafi 3 StGB E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 – 15:27 albinfo.ch Gjykata e Qarkut në Frauenfeld ka shqiptuar vendimin e saj në rastin e të riut që ka vrarë gjyshen e tij. Ajo e ka shpallur […]

Ka mbytur gjyshen dhe i ka prerë kokën: Fillon gjykimi i shqiptarit nga Maqedonia


[ad_1] I riu, sot 21 vjeçar, i lindur në Maqedoninë e Veriut, sipas raporti të specialistit përkatës, ka qenë mentalisht i sëmurë kur dyshohet se ka vrarë gjyshen e tij në banesën e familjes E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 – 15:00 albinfo.ch Ka filluar sot në Frauenfeld procesi gjyqësor kundër një 21-vjeçari  i cili akuzohet […]

Dita për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave, e gjeti Kosovën me gjashtë gra të vrara vetëm në 2020-ën


[ad_1] Dënimet e gjykatave të Kosovës ndaj të akuzuarve për vrasje të grave, thirrjet për të drejtat e njeriut, protestat e marshimet, s’ po mjaftojnë që njerëzit të vetëdijesohen për të drejtat themelore njerëzore. ‘Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave’ e gjen Kosovën me shumë gra e vajza viktima të dhunës e të […]

Dështon seanca ndaj ish-policit të akuzuar për vrasje të rëndë


[ad_1] Vllaznim Hamdia, i akuzuar për vrasje të rëndë ka dalur para gjykatësit në Gjilan për t`u përballur me akuzën e Prokurorisë e cila atë e ngarkon me tri vepra penale, vrasje të rëndë, armë mbajtje pa leje dhe përdorim të armës, por që seanca ndaj tij dështoj të mbahet. Shkak për mos mbajtjen e […]

Në Turqi rinis gjyqi në mungesë për vrasjen e gazetarit Khashoggit


[ad_1] Në Turqi ka rinisur gjykimi i burrave që akuzohen për vrasje të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi në Stamboll më 2018. Në këtë proces, 20 zyrtarë sauditë po gjykohen në mungesë. Khashoggi, kritiku i njohur i princit saudit, Mohammed bin Salman, është vrarë nga një ekip i agjentëve sauditë brenda konsullatës së Mbretërisë Saudite në […]

Specialja refuzon kërkesën e Salih Mustafës për ndërprerjen e paraburgimit, përmend lidhjet e tij me aparatin e inteligjencës


[ad_1] Në vendimin për shqyrtimin e kërkesës për ndërprerjen e paraburgimit për Salih Mustafën, gjyqtari i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka vendosur ta refuzojë kërkesën e Mustafës për ndërprerjen e paraburgimit, duke e përmendur rrezikun e ikjes dhe ndikimin në dëshmitarë si rezultat i lidhjes së tij me aparatin e inteligjencës në Kosovë. Në arsyetimin […]

Plagoset një person në Prizren, i dyshuari ik nga vendi i ngjarjes


[ad_1] Një vrasje në tentativë është raportuar se ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në udhën “Latif Berisha” në Prizren. Sipas njoftimit, viktima ka raportuar në polici se i dyshuari pasi e ka sulmuar fizikisht ka shtënë me armë zjarri dhe e ka plagosur atë e më pas ka ikur nga vendi i ngjarjes. Viktimës […]

Tentim vrasje në Prizren, mbetet i plagosur një person


[ad_1] Një plagosje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në qytetin e Prizrenit. Lajmi është konfirmuar për Gazeta Blic, nga zëdhënësi i Policisë për këtë rajon, Shaban Osmanollaj. Ai ka thënë se i dyshuari gjendet në arrati, teksa i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën. Rastet e tentim vrasjeve janë shtuar kohëve të […]

​Mjeku gjerman vret pacientët me koronavirus


[ad_1] Dy pacientë me koronavirus në një spital gjerman vdiqën pasi një mjek dyshohet se administroi ilaçe që çoi ata në vdekje të menjëhershme, tha policia e Essen. Emisioni i INDOKS: Autoritetet po hetojnë rrethanat e vdekjes së pacientëve, të moshës 47 dhe 50 vjeç, të cilët ishin duke u trajtuar për sëmundjen e shkaktuar […]

Tentim vrasje në Isniq të Deçanit


[ad_1] Një person është arrestuar në Isniq të Deçanit, pasi i njëjti gjatë një konflikti të çastit me viktimën mashkull, ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tij dhe e ka plagosur në këmbë. Sipas Policisë, rasti ka ndodhur të shtunën, ku viktima është dërguar në spitalin rajonal dhe është duke u trajtuar, sipas […]

Tentim vrasje në Deçan


[ad_1] Një shtetas i huaj është gjetur pa shenja jete në banesën ku po jetonte. Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestar. Për rastin policia e Kosovës është njoftuar dje rreth orës 13:00, nga tre dëshmitarë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion. VDEKJE E DYSHIMTË Prishtinë, 21.11.2020-13:00. Tre dëshmitarë […]

Vrasje në tentativë në Deçan


[ad_1] Një person është arrestuar në fshatin Isniq të Deçanit pasi i njëjti gjatë një konflikti të çastit me viktimën ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tij dhe e ka plagosur në këmbë. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 15:10. Viktima është dërguar në spitalin rajonal dhe është duke u trajtuar. Sipas mjekut […]

Tronditet SHBA-ja: Nëna vret tre fëmijët, më pas bën vetëvrasje


[ad_1] Një ndodhi e rëndë ka ndodhur në qytetin Marion në Virxhinia mëngjesin e së premtes. Një grua po dyshohet se ka vrarë tre fëmijët e saj, e më pas ka bërë vetëvrasje. Policia në Virxhinia ka gjetur trupat e pajetë të dy fëmijëve dhe gruas 27-vjeçare. “Zyra e Sherifit të Qarkut Smyth tha se […]

Salih Mustafa vazhdon të mbetet në paraburgim


[ad_1] Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, do të vazhdojë të mbetet në paraburgim. Vendimi është marrë sot nga Gjykata Speciale. Sipas Speciales rrethanat për të cilat akuzohet Mustafa s’ kanë ndryshuar akoma, andaj ndalimi i vazhdueshëm mbetet i nevojshme. “Në konfirmimin e aktakuzës kundër të Akuzuarit, Gjyqtari i procedurës paraprake gjeti se […]

Edhe dy persona të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit


[ad_1] Zyra e Prokurorit Special në Prishtinë ka ngritur aktakuzën e tretë kundër të dyshuarve për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, politikanit serb në Kosovë ka thënë avokatja Jovana Filipoviq. Aktakuza e re akuzon për këtë vrasje Nedeljko Spasojeviq, Marko Rosiq, Silvana Arsoviq dhe Rade Basara. Avoktaja e Arsoviq, Jovana Filipoviq i tha portalit Kossev se […]

Florim Ejupi akuzon Shkumbin Mehmetin: Ai ka vra kolegë të vetë


[ad_1] Florim Ejupi, i akuzuar për disa vrasje në Kosovë, ka rrëfyer momentin e rrallë ku para disa vitesh ai kishte arritur që të arratiset nga “Bonsteel-i”, shkruan Gazeta Blic. Ai thotë se s’ janë të vërteta fjalët që ai ka ikur me anë të koshit të teshave, duke thënë se ai ka arritur që […]

Policia jep detaje se si u ther me thikë i mituri në autobus në Prishtinë


[ad_1] Një vrasje në tentativë është raportuar se ka ndodhur dje rreth orës 17:10, në një autobus i cili ndodhej në udhën “Agim Ramadani”, në Prishtinë. Policia ka bërë të ditur se në autobus një i mitur ka therur me thikë një të mitur tjetër. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor, dhe është jashtë rrezikut […]

Hetuesit policorë dëshmojnë në gjykimin për vrasjen e punëtorit në Deçan


[ad_1] Në Gjykatën e Pejës ka vazhduar gjykimi për vrasjen e Agonis Tetajt, i cili ishte vrarë në vendin e tij të punës, në kompaninë “Gogaj AG” në Deçan. Për këtë vrasje po akuzohet djali i pronarit të kompanisë “Gogaj AG”, Shaban Gogaj. Lidhur me këtë rast edhe kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, […]

akoma s’ e dimë ku është trupi i babait


[ad_1] Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar seanca e gjykimit ndaj të pandehurve Razvigor dhe Radenko Miniq, të akuzuar për vrasjen e M.S. Rasti kishte ndodhur në mars të vitit 2014 në fshatin Serbovac të komunës së Zveçanit. Në seancën e sotme është dhënë fjala hyrëse nga palët. Prokuror i rastit, Ismet Ujkani, ka deklaruar se […]

Këto ndodhi pritet të ndodhin sot në Kosovë


[ad_1] Këto janë ngjarjet që pritet të ndodhin sot në Kosovë. 09:00: Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, dhe rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Naser Sahiti, do të nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi, për mbrojtjen e mjedisit dhe faunës, mbrojtjen e natyrës, ekspertizë dhe kërkim shkencor për projekte mjedisore. (Objekti i MEA-së, kati nr.4, […]

Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Fier


[ad_1] Forcat policore kanë arritur ta kapin autorin e dyshuar të ngjarjes që ka ndodhur më 26 tetor në lagjen “Sheq i madh” të Fierit, ku mbeti i vrarë me armë zjarri shtetasi A.T., 50-vjeçar. Pas një pune të mirëorganizuar dhe hetimeve të pandërprera është arritur të kapet i dyshuari F.H., 52-vjeç, banues në Fier. […]

Varu një 50 vjeçar me plumb në kokë, arrestohet autori në Fier


[ad_1] Një 52 vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Fierit, si i dyshuari kryesor për vrasjen e Ahmet Toskës mëngjesin e 26 tetorit. Sipas policisë, në pranga ka rënë F. H., 52-vjeç banues në Fier. ngjarja e rëndë gjë në lagjen “Sheq i Madh” në Fier, ku viktima Toska mori një plumb në […]

​Tentim vrasje për prona në Vushtrri


[ad_1] Dy persona janë arrestuar në Vushtrri, pasi që pas një mosmarrëveshje rreth një prone, njëri nga të dyshuarit ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës mashkull. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e dukurisë, ku kanë sekuestruar një AK 47 me dy karikatorë dhe 31 fishekë dhe një gëzhojë e armës […]

Tentim vrasje me kallashnikov në Vushtrri për çështje prone


[ad_1] Një tentim vrasje ka ndodhur në qytetin e Vushtrrisë, dje rreth orës 10:45. Policia e Kosovës i ka arrestuar dy persona, pasi që pas një mosmarrëveshje rreth një prone njëri nga të dyshuarit ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës. Sipas policisë, persona të lënduar s’ ka pasur. PK-ja tutje njofton se […]

Dështon të mbahet shqyrtimi fillestar i rigjykimit në rastin e njohur si “Syri i Popullit”


[ad_1] Ka dështuar të mbahet seanca e shqyrtimit fillestar ndaj të akuzuarve Avni Llumnica, Sadri Ramabaja dhe Bajrush Konjusha, në rastin e njohur si “Syri i Popullit”. Sipas aktakuzës së re, Prokuroria Speciale i akuzon të njëjtit për veprën penale – vrasje e rëndë në tentativë dhe armëmbajtje pa leje. Ky shqyrtimit fillestar s’ arriti […]

Prishtinë, gjendet i vdekur një person rreth 20-vjeçar


[ad_1] Një person i moshës rreth 20-vjeçare është gjetur pa shenja jete, ndërsa policia po e heton rastin si vdekje të dyshimtë. Rasti ka ndodhur sonte rreth orës 18:00 në udhën “Skender Matallari” në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar për KALLXO.com, Agron Borovci nga Policia e Kosovës. “Rreth orës 18:00 është raportuar për një person […]

LAJMI I FUNDIT: Vdekje e dyshimtë në Komaran, humb jetën një 70 vjeçar


[ad_1] Rreth orës 19:45 është raportuar për një rast të vdekjes së dyshimtë të ndodhur në “Lagjen e Re” në Komoran. Nga të dhënat paraprake të Policisë rasti po hetohet si vdekje e dyshimtë dhe bëhet  fjalë për një mashkull të moshës 70 vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar për “Gazeta Blic” Policia e  Kosovës. “Rreth […]

Komoran, gjendet i vdekur një 70-vjeçar, dyshime për vetëvrasje


[ad_1] Një person rreth 70 vjeçar është gjetur i vdekur sonte rreth orës 19:45. Rastin e ka konfirmuar për KALLXO.com, Agron Borovci, nga Policia e Kosoëvs. Sipas tij, rreth orës 19:45 është raportuar për një rast të vdekjes së dyshimtë të ndodhur në “Lagjen e Re” në Komoran . “Me të marrë informatën policia ka […]

Avokati i rezultoi pozitiv me Covid-19, shtyhet seanca ndaj burrit që vrau gruan me shufër metali


[ad_1] Është shtyrë seanca gjyqësore ndaj Nuhi Mavrovqanit i cili ka pranuar se më 25 korrik ka vrarë gruan e tij me shufër metali në Berivojcë të Kamenicës. Shkak i shtyrjes së seancës u bë avokati i tij, Arsim Vranovci, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19. Trupi gjykues vendosi që seanca e ardhshme, ku do […]

Pesë vjet “çalim” i drejtësisë për vrasjen e Donjeta Pajazitajt


[ad_1] Sot janë bërë pesë vite prej vrasjes së 24 vjeçares Donjeta Pajazitaj, ndërsa rasti i vrasjes së saj akoma gjendet në proces gjykimi. Më 9 nëntor 2015, Pajazitaj ishte zhdukur për t’u gjetur e vdekur dhe e mbuluar me dru pas gjashtë javësh në bjeshkët e Strellcit të Deçanit. Kushëriri i viktimës, i akuzuari […]

Burri qëlloi me armë një prift në Francë, thotë se ishte në lidhje me gruan e tij


[ad_1] Një person pranoi se ka qëlluar me armë një prift ortodoks në Lyon të Francës gjatë javës së kaluar. Ai i ka thënë policisë se prifti kishte një lidhje me gruan e tij. Prifti Nikolaos Kakavelakis, ishte qëlluar dy herë me armë gjahu me 31 tetor jashtë kishës, ndërsa deri vonë ishte në gjendje […]

“Krejt çka ndieja ishte urrejtja”-Rrëfimi rrënqethës i gruas kosovare, tregon se si e mbyti burrin me sëpatë


[ad_1] “s’ e kam imagjinuar kurrë se do të përjetoja diçka të tillë…Sikur ta kishte bërë ndonjë njeri i huaj ndoshta do të mund ta pranoja disi. Por ta bëjë njeriu me të cilin unë lidha jetën, i bëra dy fëmijë, sakrifikova aq shumë që t’i ndihmoja edhe kur familja e tij hoqën dorë prej […]

Vrasje në tentativë në Podujevë


[ad_1] Në udhën Hys Popova në Podujevë dje ka ndodhur një tentim vrasje. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, një burrë ka raportuar se derisa ka qenë së bashku me gruan e tij dhe vajzën duke lëvizur në rrugë me veturë një veturë në përballë kalim ka shtënë me armë zjarrit. Sipas policisë, si pasojë […]

Vrasja në Marmull të Gjakovës, gjykimi drejt përfundimit


[ad_1] Për vrasjen e Tunë Bezhit në fshatin Marmull të komunës së Gjakovës, ku të akuzuar janë babë e bir, Prek Gjugja dhe Alfred Gjugja, sot u kërkua të bëhej ekzaminimi psikiatrik i të akuzuarit Alfred Gjugja. Kjo vrasje dyshohet të ketë ndodhur si shkak i një konflikti rreth një prone. Alfred Gjugja i akuzuar […]

Sulmi ndaj dy policëve në Fushë Kosovë, nga një muaj paraburgim për tre të dyshuarit


[ad_1] Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kerkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve F.K, G.K, B.K, dhe SH.K për shkak të veprës penale vrasje e rëndë në tentativë. Sipas njoftimit të gjykatës të pandehurëve iu ka caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një […]

Një muaj paraburgim për të dyshuarit për vrasje të rëndë në tentativë ndaj policëve në Fushë-Kosovë


[ad_1] Gjykata e Prishtinës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për paraburgim për tre prej katër të dyshuarve për vrasje të rëndë në tentativeë. Fjala është për të pandehurit F.K, G.K, B.K dhe SH.K., të cilët janë arrestuar lidhur me incidentin e të martës në Fush-Kosovë, kur u sulmuan zyrtarët policorë të cilët ishin në kryerje […]

Dosja e terrorit në Vjenë, dalin fotografitë e 3 shqiptarëve të përfshirë


[ad_1] Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve F.K, G.K, B.K dhe SH.K për shkak të veprës penale vrasje e rëndë në tentativë. Sipas një njoftimi të gjykatës, të pandehurve F.K, G.K, B.K iu ka caktuar masa e paraburgimit […]

Sulmi ndaj policëve në Fushë Kosovë, Prokuroria kërkon paraburgimin e të dyshuarëve


[ad_1] Departamenti i krimve të rënda i Prokurorisë themelore në Prishtinë ka kërkuar nga gjykata themelore në Prishtinë paraburgim ndaj pesë të dyshuarëve G.K., A.K., F.K., B.K., dhe Sh.K., me dyshimin se në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale “Vrasje e rëndë në tentativë”, nga neni 173 paragrafi 1 pika 1.9 lidhur me nenin 28 dhe […]

Edhe pas 4 viteve mungon drejtësia për Astrit Deharin


[ad_1] Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albulena Haxhiu ka thënë që vdekja e aktivistit, Astrit Dehari është krimi më i rëndë që ka mundur të ndodhë në Kosovë. “Vrasja e Astritit ka qenë krimi më i rëndë që ka mundur të ndodhë në Kosovë. Një qytetari e aktivisti politik i ishte m’veshur një […]

​Vetëvrasja e Agon Musliut, Mustafë Gashi dëshmon para Komisionit hetimor parlamentar


[ad_1] Në Komisionin hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e COVID-19 nga ana e Qeverisë së Kosovës, sot ka dhënë dëshminë e tij Mustafë Gashi nga Qendra operative e Ministrisë së Punëve të Brendshme. Ai ka bërë të ditur se babi i Agon Musliut, i cili kreu vetëvrasje gjatë kohës së karantinës, iu kishte dhënë […]

Prizren, arrestohet një i dyshuar për vrasje


[ad_1] Prokuroria e Prizrenit ka arrestuar një person në lidhje me dyshimet për vrasje dhe armëmbajtjeje pa leje. Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimin në stacionin policor prej 48 orëve. Gjatë 24 orëve të fundit nga kjo prokurori janë ngritur gjashtë aktakuza kundër nëntë personave. Dy persona akuzohen për […]

Dosja e “Zogut”/ Eskorta shkon në Turqi për 500 euro me ‘bosin’ nga Fieri, dalin përgjimet


[ad_1] Dosja penale kundrejt 8 të pandehurve, mes tyre Hermes Nikaj i njohur gjithashtu si “Zogu i Tiranës” dhe parukieres Anjeza Benës është kopsitur edhe dërguar për gjykim në gjykatën e Tiranës. Sipas gazetarit Elton Qyno, Prokuroria e kryeqytetit i ka mbledhur të gjitha faktet për të çuar pas hekurave grupin që kishte krijuar një […]

Vjosa Osmani kujton Haki Imerin


[ad_1] Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani me anë të një statusi në rrjetin e saj social Facebook, ka përkujtuar veprimtarin e LDK-së Haki Imeri. Ajo ka thënë se sot e kujtojmë Haki Imerin, veprimtarin e orëve të para të lëvizjes gjithëpopullore për pavarësi, në fillim të viteve ’90, aktivistin e shquar të çështjes […]

​Problemet e shqiptarëve në veri të vendit, përplasen Rexhaj e Simiq


[ad_1] Tema rreth pengesave të banimit për shqiptarët në veri të vendit ka përplasur deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën e sotme. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj në reagimin e tij ndaj deputetit të Listës Serbe, Igor Simiq, ka thënë se kjo parti është në Kuvend meqë ata u bënë kërcënime qytetarëve për […]

error: Content is protected !!