Demi Lovato pranon zytarisht se ka natyrë ‘a-seksuale’: Unë jam krenare t’ju bëj të ditur se identifikohem si ‘asnjëanëse’


[ad_1] Këngëtarja Demi Lovato me anë të një postimi në Twitter ka shprehur zyrtarisht se ajo i përket gjinisë asnjëanëse duke nënkuptuar se pelqimet e saj s’ janë tek asnjëra gjini. “Unë jam krenare t’ju bëj të ditur se unë identifikohem si ‘asnjëanëse’ dhe zyrtarisht do të ndryshoj përemrat e mi në ata /ato duke […]

Si ta shpjegojmë rezultatin e testit serologjik? – Këshillat e Mjekut


[ad_1] Të gjithë ata persona që kanë kaluar Covid 19 kanë pikëpyetjen e madhe se sa të mbrojtur janë dhe sa do zgjasë imuniteti i krijuar.  Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj duke komentuar studimin shkencor të Rockefeller University të ditëve të fundit, tha se imunuteti jonë zgjat në kohë me muaj, pavarësisht sasisë së […]

Si e parashikon pranverën për sa i përket COVID-19? Flet epidemiologu shqiptar


[ad_1] Epidemiologu Klinik, Ilir Alimehmeti, deklaroi në Wake Up se tani në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid-19. “s’ do zhduken rastet me Covid, por do ketë ulje. Në 10 ditët e kaluara testimet kanë qenë poshtë 20%” “Testimet ishin 29% më 1 shkurt, ndërsa tani jemi në shifrat 14%. Po ta shohim […]

Si e parashikon pranverën për sa i përket Covid epidemiologu Alimehmeti?


[ad_1] Epidemiologu Klinik, Ilir Alimehmeti deklaroi në “Wake Up” se tani në pranverë pritet një ulje e rasteve me Covid-19.  “s’ do zhduken rastet me Covid, por do ketë ulje. Në 10 ditët e kaluar testimet kanë qenë poshtë 20%. Testimet ishin 29% më 1 shkurt, ndërsa tani jemi në shifrat 14%. Po ta shohim […]

Pediatrja Shahinaj: Fëmijët e infektuar me COVID-19 në Shqipëri janë më shumë sesa raportohen


[ad_1] ndonjë ditë më parë, Komiteti Teknik i specialistëve në Shqipëri njoftoi se po qarkullon varianti britanik i SarsCov2. Situata është delikate, u shprehën specialistët, pasi numri si i infektimeve dhe i humbjeve të jetës vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që shqetësues mbetet fakti se ka një rritje të ndjeshme edhe të numrit të […]

Your top questions about Covid-19 and vaccines


[ad_1] How long will immunity last after getting a Covid-19 vaccine? Vaccine transmission treatment & prevention work/life family What are the side effects of the vaccines? Some vaccine trial volunteers have reported feeling flu-like effects after getting the shots. Don’t freak out if this happens to you, health experts say. “These are immune responses, so […]

Mënyra Më e Mirë Për Të Nisur Ditën – Proteinat s’ nevojitet Të Mungojnë


[ad_1] Mëngjesi është një prej vakteve më të rëndësishme të ditës, por në pjesën më të madhe të kohës nis me vrull, me nxitim teksa njerëzit kërkojnë të bëhen gati sa më shpejt për të mbërritur në punë.Mjekja psikiatre Arjana Rreli ka folur në “Wake Up” për disa prej problemeve që bëjnë njerëzit në mëngjes, […]

Best comforters of 2021 – CNN Underscored


[ad_1] (CNN) —   In a time when many are finding it harder to get quality sleep, the right bedding — including the perfect down comforter — can truly make a difference between a great night sleep and a tossy-turny night. To find the best comforter that will give you that ideal night’s sleep, CNN […]

Best alarm clocks of 2021


[ad_1] (CNN) —   Having an alarm clock may seem outdated with your smartphone’s endless number of tones and apps available to wake you up. But using your phone before you tuck in can lead to lower-quality sleep and, let’s be honest, don’t you rely on your phone for enough already? So if you want […]

Whoop Strap 3.0 review – CNN Underscored


[ad_1] (CNN) —   With the start of a new year, it’s an opportune time to leave behind all the negative energy from 2020 and start anew with healthy habits. Working out and getting your body more fit is always one of the most popular resolutions; in fact, last year, 50% of US adults wanted […]

“A do bëjmë seks bashkë?”, gazetarja rrëfen episodin me Fatos Nanon


[ad_1] Rudina Demneri, e njohur si Paloma, ka rrëfyer disa nga momentet e saj jashtë kamerave dhe ka veçuar rastin kur i kërkoi ish-kryeministrit të vendit, Fatos Nano të kryenin marrëdhënie seksuale. Në emisionin Wake Up, gazetarja u shpreh se ia bëri pyetjen Nanos në sy të bashkëshortes së tij Xhoana Nano dhe në atë […]

“Pas politikës, Rama do merret me modë”, stilistja e njohur e fton për bashkëpunim: Jam e hapur


[ad_1] E ftuar në “Wake Up”, stilistja e njohur Anila Konomi komentoi veshjet e politikanëve shqiptarë dhe mesazhin që ata përcjellin me anë të saj. E pyetur për stilin e kryeministrit, stilistja tha se Rama ka goxha premisa për t’u marrë me modë. “Më i komentuari për veshjen është Zoti Rama dhe më thënë të […]

Qentë po zbulojnë Covid-19 më saktë se tamponët/ Mjeku: Rezultati del për 10 sekonda!


[ad_1] Në mbarë botë, autoritetet po trajnojnë qentë të 3 racave për të zbuluar Covid-19. Kjo formë e detektimit të koronavirusit po përdoret tashmë në shumë vende të botës përfshirë në Rusi, Finlandë, Gjermani dhe Mbretëri të Bashkuar. Sipas zyrtarëve, qentë mund të detektojnë koronavirusin edhe Po qe se në një person, prania e këtij […]

Shqiptarët myslimanë që restauruan kishën italiane


[ad_1] Bëhet fjalë për Luan Hallullin dhe Arben Mukën, të cilët janë të angazhuar në fushën e ndërtimit. Interesant është fakti që të dy ata janë të besimit islam dhe kanë kontribuar për një objekt të fesë së krishterë, që ishte kthyer në rrënojë. E Mërkurë, 7 Tetor 2020 – 9:00 albinfo.ch .corrierecesenate.it Luan Hallulli […]

error: Content is protected !!