Koha kur shkoni të flini zbulon shumë për personalitetin tuaj


[ad_1] Çfarë thotë koha kur shkoni të flini për personalitetin tuaj? A jeni rebel apo punëtor i palodhur? Shkenca ka treguar se njerëzit që ndjekin planet rutinë të gjumit gjatë natës janë ndër njerëzit më produktivë dhe më të suksesshëm. Ata zgjohen në të njëjtën kohë çdo ditë, hanë mëngjes, bëjnë detyrat e shtëpisë dhe […]

Zbritje për festat e fundvitit në Schafer Kosovë


[ad_1] Schafer Kosovë, vazhdon me zbritje marramendëse. Për të gjithë ju që dëshironi enë të bukura dhe kualitative e dini që është vetëm një vend – Schafer Kosovë. Në Schafer ka zbritje speciale për festat e fundvitit. Çka do që do ta bleni nga Schaferi zgjidhja juaj e dytë me cmim më të lirë do të jetë […]

Schafer Kosovë vazhdon me zbritje për fundvit


[ad_1] Schafer Kosovë, vazhdon me zbritje marramendëse. Për të gjithë ju që dëshironi enë të bukura dhe kualitative e dini që është vetëm një vend – Schafer Kosovë. Në Schafer ka zbritje speciale për festat e fundvitit. Çka do që do ta bleni nga Schaferi zgjidhja juaj e dytë me cmim më të lirë do […]

Mjekëve nuk iu paguhen shtesat ndërsa Bordi i postës vendosë për rritje enorme të pagave


Mjekëve nuk iu paguhen shtesat ndërsa Bordi i postës vendosë për rritje enorme të pagave Bordi i Postës vendosë për rritje enorme pagash – Kryeshefi i ri 2500 euro, këto janë rrogat e zyrtarëve të tjerë Teksa Kosova po përballet me gjendje të rëndë ekonomike të krijuar nga pandemia COVID-19 dhe ku nuk po paguhen […]

Gjyqtari i akuzuar Rafet Ismaili dhe polici Blerim Gashi mbrohen në heshtje


[ad_1] Ish-gjyqtari Rafet Ismaili dhe polici Blerim Gashi, të cilët akuzohen për ushtrim ndikimi, mbrohen në heshtje. I akuzuari Rafet Ismaili, tha se mbetet prapa deklaratës të dhënë në procedurë paraprake më 8 nëntor 2019, dhe se e shfrytëzon të drejtën të mbrohet në heshtje. Njëjtë ka deklaruar edhe i akuzuari Blerim Gashi, ai ka […]

Black Friday Week në JYSK – zbritje në të gjitha produktet deri më 29 nëntor!


[ad_1] Black Friday, e njohur si dita me çmimet më të çmendura përgjatë vitit, në JYSK merr kuptim të plotë! Duke ju përshtatur krejtësisht traditës ndërkombëtare për të sjell zbritjet më të mëdha, në JYSK të gjitha produktet do të vijnë me zbritje. Përveç kësaj, EKSTRA ZBRITJE do të ketë në produkte të caktuara skandinave, […]

Zbritje deri 75% për Black Friday në Comodita Home


[ad_1] Brendi më i njohur për produkte shtëpie Comodita Home, me rastin e Black Friday sjell zbritje deri në 75% në të gjitha kategoritë e produkteve. Comodita Home vjen me ofertë të parezistueshme në të gjitha kategoritë e produkteve. Ju mund ta kompetoni shtëpinë me produkte gjumi, të kuzhinës, banjos dhe aksesorë të ndryshëm duke […]

Në Prishtinë lulëzon biznesi me ilaçet për coronavirus, çmimet deri në 2 mijë euro


[ad_1] Remdesivir është njëri nga ilaçet që përdoret për trajtimin e COVID-19 i cili është duke u shitur me çmime të larta në barnatoret e Prishtinës. Dy drejtorë të shëndetësisë nga Peja e Gjilani kishin denoncuar në Jeta në Komunë për çmimet e larta të barit në barnatoret e vendit ndërsa Ministria e Shëndetësisë akoma […]

Në Prishtinë lulëzon biznesi me ilaqet për coronavirus, çmimet deri në 2 mijë euro


[ad_1] Remdesivir është njëri nga ilaqet që përdoret për trajtimin e COVID-19 i cili është duke u shitur me çmime të larta në barnatoret e Prishtinës. Dy drejtorë të shëndetësisë nga Peja e Gjiani kishin denoncuar në Jeta në Komunë për çmimet e larta të barit në barnatoret e vendit ndërsa Ministria e Shëndetësisë akoma […]

Blini me zbritje produktet për kujdes ndaj lëkurës në LIERAC KOSOVO


[ad_1] Gratë jo rrallëherë kanë problem në gjetjen e produkteve të duhura për tipin e lëkurës që kanë. Për këtë arsye është e rëndësishme që gjithmonë t’i besoni brendeve të mirënjohura ndërkombëtare. Laboratories LIERAC PARIS, është një prej tyre. Laboratories LIERAC Paris, është themeluar në vitin 1975 në Pariz. Bazuar në nevojat për zgjidhje të […]

Blini grim kualitativ me zbritje në LIERAC Kosovo


[ad_1] Gratë jo rrallëherë kanë problem në gjetjen e grimit të duhur për tipin e lëkurës që kanë. Për këtë arsye është e rëndësishme që gjithmonë t’i besoni brendeve të mirënjohura ndërkombëtare. Laboratories LIERAC PARIS, është një prej tyre. Laboratories LIERAC Paris, është themeluar në vitin 1975 në Pariz. Bazuar në nevojat për zgjidhje të […]

s’ mbahet seanca ndaj gjyqtarit Rafet Ismaili


[ad_1] Mungesa e gjyqtares Valbona Selimajt ka bërë që seanca ndaj gjyqtarit Rafet Ismaili të akuzuar për ushtrim ndikimi të dështojë Nga gjykata kanë njoftuar se palët paraprakisht ishin njoftuar për mos mbajtjen e seancës pasi kryetarja e trupit gjykues, Valbona Selimaj kishte probleme  shëndetësore. Sipas aktakuzës së Prokurorisë Speciale, i akuzuari Ismaili më 28 […]

AGK ndan çmimet për çrrënjosjen e varfërisë


[ad_1] Në një manifestim duke respektuar masat kundër COVID-19, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, në bashkëpunim me Ekipin e OKB-së së Kosovës kanë shënuar sot Ditën Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë në kudër të së cilës ka ndarë çmime për gazetarët për çrrënjosjen e varfërisë. Kryetarja e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Gentiana Begolli ka […]

Covid-19, shkencëtarët: Vaksina s’ do kthejë jetën në normalitet në pranverë


[ad_1] Shkencëtarë të njohur kanë paralajmëruar sot se edhe një vaksinë e suksesshme e koronavirusit s’ do ta kthejë jetën në normalitet. Ndërkohë bota po pret që vaksina të jetë “kupa e shenjtë” që do t’i japë fund pandemisë. Një raport i hartuar nga shoqëria mjekësore britanike Royal Society thotë se nevojitet të jemi “realistë” […]

Nis gjykimi ndaj gjyqtarit Rafet Ismaili, i akuzuar për ushtrim ndikimi


[ad_1] 204  ditë nga ngritja e aktakuzës gjykatësi Rafet Ismajli dhe polici Blerim Gashi, sot janë ulur në bankën e të akuzuarve për veprën penale ushtrim ndikimi. Avokati Tahir Rrecaj, mbrojtës i të akuzuarit Rafet Ismajli për KALLXO.com, tha se sot kanë dhënë fjalën hyrëse në këtë proces gjyqësor. “Sot, pasi u lexua aktakuza dhe […]

100 këshilla nga mjekësia angleze


[ad_1] Ai i cili vendoset i pari në listë është gjithmonë shëndeti. Shpeshherë kur përballemi me probleme të vogla a të mëdha në jetën e përditshme, kërkojmë se pari të jemi të shëndetshëm. Se shëndeti fizik e mendor është ai që e bën të plotë trupin e njeriut e vetë jetën. Sigurisht, sëmundjet mund të […]

error: Content is protected !!