Tajvani konfirmon rastin e parë me COVID-19 që prej 12 prillit

loading...


Ndonëse situata në Evropë që prej fillimit të vitit 2020 ka qenë  periudhë jo e mirë sa i përket numrit të rasteve me koronavirus, në disa shtete aziatike gjendja tashmë ishte stabilizuar dhe gjithcka ishte kthyer në normalitet.

Por këto ditë Tajvani regjistroi rastin e parë të infektimit me koronavirus që prej 12 prillit. Këtë të martë është bërë e ditur se një person ka dalë pozitiv në testin e bërë për COVID-19.

Sipas raportit të ministrit të Shëndetësisë atje, i infektuari virusin e ka marrë pas një takimi me një mik të tij i cili tashmë ishte i konfirmuar me COVID-19. /familjajone

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *