Takim i përbashkët në mes kryesive të dy shoqataveUrologu Dr.Xhevdet Çuni përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se ka ndodhur takimi i përbashkët në mes kryesisë së Shoqatës së Urologëve të Kosovës dhe kryesisë së Shoqatës së Urologëve të Shqipërisë.  Ai ndër të tjera ka treguar edhe agjendën e këtij takimi ku thotë se agjenda ishte koordinimi i aktiviteteve të përbashkëta profesionale për vitin 2019 që do të mbahen në Prishtinë,Tiranë, Prizren, Vlorë, Mitrovicë si dhe përgaditjet lidhur me Kongresin e 13 Nacional të Urologëve të Kosovës me pjesëmarrje ndërkombëtare që do të mbahët me datë 7-8 Qershor 2019.
Postimi i plotë i Urologut Dr.Xhevdet Çuni
Takimi i përbashkët i kryesisë së Shoqatës të urologëve të Kosovës dhe Shoqatës të urologëve të Shqipërisë.
Agjenda: koordinimi i aktiviteteve të përbashkëta profesionale për vitin 2019 që do të mbahen në Prishtinë,Tiranë, Prizren, Vlorë, Mitrovicë si dhe përgaditjet lidhur me Kongresin e 13 Nacional të Urologëve të Kosovës me pjesëmarrje ndërkombëtare që do të mbahët me datë 7-8 Qershor 2019.
Lokacioni Hotel International Prishtina, Prishtinë.
Në kuadër të prezentimit të punimeve të Kongresit sivjet do të organizohet edhe cikli i ligjëratave nga aplikimi i Ultrazërit në diagnostikimin e patologjive urologjike nga Prof.Dr Shpëtim Telegrafi Universiteti i New Yorkut, New York, SHBA. 

Informacionet lidhur me participimin dhe dërgimin e punimeve për Kongres mund te mirrën në website të SHUK www.uroks.com

Related posts:

Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve
Could a probiotic prevent or reverse Parkinson's?
A i kanë fajet mjekët që nuk po bëhet koalicioni VV-LDK?
Mbrëmë ishte mbledhja korresponduese, e 21-ta me radhë, e Qeverisë së Kosovës. Nëntë pikat e kësaj m...
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Policia britanike i bëri surprizë të veçantë djalit shqiptar 4 vjeçar për ditëlindje
Sa kujdestari janë të obliguar t'i mbajnë Specializantët gjatë një muaji?
Disa gazeta shpifin dhe manipulojnë me kërkesën e Kirurgëve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Ja pse proshuta dhe salsiçet janë kancerogjene!
Historia e një foto që ndryshoi botën
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Ja pse hurmat janë frutat më të shëndetshme në planet
Mjekët e Urgjencës në Lezhë refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë: Të shkojë për familjet në nevojë
Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada e Kosovës në Berlin
Shkova tek mjeku për kollën dhe zbulova që vuaja nga…
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
specialistët zbulojnë se njerëzit me ngjyrë rrezikohen 4 herë më shumë se të bardhit nga koronavirus...
Alarmante: 60 mjekë specialistë janë të papunë
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Trajtimi i sëmundjeve kronike të veshkave
Familjet e 5 foshnjeve marrin lajmin e jetës, mjekët shqiptarë kryejnë me sukses operacionet e vësht...
Ja sa persona në Shqipëri janë të diagnostikuar me Diabet
Në 24 orët e fundit shërohen 5 personel shëndetësor nga Covid-19, shkon në 27 numri total
Get Ready to Run Your First 5K With This Plan
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Specializantët ankohen se nuk janë paguar
Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
“Të gjitha shpresat te vaksina”, Epidemiologu: Nuk do të ketë efikasitet kur të zbulohet
Deri 400 mjekë shqiptarë në Zvicër
Dr.Blerim Myftiu: Kokëdhembja e tipit “cluster”
Në disa Spitale Rajonale gjatë ndërrimit të pasdites dhe natës mungojnë ekzaminimet laboratorike dhe...
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
Këto janë shenjat që tregojnë se vuani nga depresioni
Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drej...
Qytetarët po i keqpërdorin prindërit për t'i sulmuar mjekët dhe infermierët
Ja cilat janë ushqimet që shërojnë migrenën
Prishtinë, 6 prill 2020 Komunikatë nga Ministria e Shëndetësisë Sot me datë 06.04.2020 në Klinikën ...
#PCR #TESTING
Ja sa do të jenë pagat e mjekëve dhe infermierëve në Zvicër gjatë koronavirusit
https://www.massgeneral.org/…/new-insights-on-how-the-brain…
Oksigjeni
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
Mbi 100 shtetas kosovarë nesër kthehen nga Zvicra dhe SHBA-të
Ja se si shpif Gazeta Metro për mjekët rreth rastit të vdekjes së 6 vjeçarit
Raport ditor nga Klinika Infektive në QKUK Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare ( Q...
Alarmante: Numër i madh i tradhtive bashkëshortore te Shqiptarët
10 këshilla për parandalimin e ftohjes
Mbyllet një shkollë në Vjenë, në ditën e parë të rihapjes
Në Maqedoninë e Veriut regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19
Raporti 24 orësh nga Klinika Infektive Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, në këtë klinik...
Dr. Istref Plakolli: Përndjekja e mjekëve
Fitorja e parakohshme ndaj Covid 19
Greva e Kirurgëve vazhdon
Afro 25 mijë familje të varura nga asistenca sociale në Kosovë, me 50 deri 150 euro në muaj!
Publikohen libra dygjuhësh për fëmijët e diasporës
Mjekja italiane: Le t’ju shërojë Ronaldo se e paguani 1 milion euro në muaj
BAT është duke punuar mbi një vaksinë të mundshme për COVID-19, përmes filialit të saj bio-teknologj...
Orari dhe përmbajtja për javën e ardhshme për mësimin në distancë eMësimi - Orari dhe përmbajtja për...
Rriten të hyrat vetanake në QKMF-në e Vushtrrisë
Rama: Do mbyllim disko, pube dhe palestra. Do japim bonuse 1000 euro për mjekët, 500 për infermierët...
Oda e Mjekëve e heton Basri Sejdiun për përdorim të vulave jovalide
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Nuk përjashtohet teoria e laboratorit në Wuhan? Mediat britanike: Stafi u spërkat me gjak!
Mjekët: Të decentralizohen furnizimet publike
Pse bebet nuk dridhen kur kanë ftohtë?
Konkursi Publik
NJOFTIM Siç është bërë e ditur, transmetimi i video-ligjëratave për mësimin në distancë, në Radio Te...
Raporti i kinezëve: Koronavirusi është dinak, por shkatërrohet në 57 gradë
Familja Demaku, ne bashkëluftëtarët dhe kombi ynë, para 21 vitesh, humbi një nga trimat e saj, Xheva...
Digital Health Intervention Does Not Lower Heart Attack Risk
Alkooli dhe dëmet shëndetësore
Rivalitet për ekskluzivitetin e vaksinës, betejë e fortë mes Gjermanisë dhe SHBA-ve
Sot shënohet Dita Botërore e Ndërgjegjësimit për Autizmin. Ndonëse kjo ditë na ka gjetur në një kohë...
Kirurgët meritojnë përkrahje të plotë në realizimin e kërkesës së tyre për rritje të rrogës
Kur një person konsiderohet i shëruar nga Covid-19? Pse gjurmimi i rasteve të shëruara është i rëndë...
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit
Profesioni i Mjekut dhe Popullata e paedukatë
Ja cilat janë ushqimet që shkaktojnë erën e keqe të gojës!
Çka është gjaku?
A Trainer Reveals the Best Exercises For a Stronger, Toned Butt
Si realizohet apo si funksionon dializa peritoneale?
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
Mjekët refuzuan të mbanin ndërrimin e natës, vdesin 7 foshnje në spitale
Në 21-vjetorin e rënies, sot kujtojmë dy Heronjtë e Kombit, Sami Plakollin e Hajdini Halitin, të cil...
Hyri në rrënoja për të shpëtuar jetë njerëzish, kush është mjeku hero, e dekoron Meta
Si quhet sëmundja që shkaktojnë kërpudhat?
Novel treatment using patient's own cells opens new possibilities to treat Parkinson's disease
Ja sa dënohen marrëdhëniet seksuale brenda familjes
Pse Oda e Mjekëve nuk reagon ndaj deklaratës së Milaim Zekës?
21 vjet më përparë nisi njëra nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, beteja ...
Venerolog
Does turmeric have anticancer properties?
Mjeku paralajmëron: Rreth 96 milion persona do infektohen me koronavirus, 500 mijë do vdesin
Vdekja e artistit të talentuar Gëzim Kruja është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Me...
Merri këto tableta se të ndihmojnë…
148 shtetas kosovarë u kthyen nga Franca në Prishtinë
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vendet në të gjithë botën po vuajnë për mungesën e infermierëve

Wed Feb 6 , 2019
Vende në të gjithë botën po vuajnë mungesën e infermiereve. Vetëm Britania ka 40,000 vende pune të lira. Shifra të ngjashme raportohen nga vende të tjera evropiane, si Gjermania. Një nga arsyet ka lidhje me faktin që meshkujt nuk futen në këtë profesion. Vetëm 5 deri në 10% e infermierëve […]