Tavë me Kungulleshka dhe Speca të Mbushura – Më e Mira e Stinës


dhe kungulleshkat janë dy perimet më fantastike të stinës.

freskëta dhe të lehta në , të pasura në , ato shndërrohen në gatime të mrekullueshme.

ju sjell më poshtë kombinimin perfekt të traditës atë të përgatitjes së tavës me speca e kungulleshka të mbushura me .

e cila shoqërohet me sallata të freskëta të stinës por edhe me shtëpie apo edhe dhallë të ftohtë.

dhe Kungulleshka të Mbushura me Oriz   

Përbërësit

3-4 speca për mbushje

3-4 kungulleshka

2 kokrra mesatare qepë

4-5 filxhanë kafeje

1 filxhan çaji i grirë

kripë,

1 tufë

2-3 kokrra mesatare

Disa thelpinj hudhër

Rigon

Përgatitja

Specat zgjidhen me tul dhe të mëdha, lahen, u pritet bishti në formë kapaku, u hiqen farat.

Kungulleshkat zgjidhen mesatare. Ndahen në mes por pa u prerë deri në fund dhe u largohet tuli i brendshëm.

Specat dhe kungulleshkat kalohen në një skuqje të lehtë me vaj ulliri dhe vendosen me rradhë në tavë.

Në një enë me vaj ulliri kaurdiset qepa e grirë hollë. Pasi volumi i qepës të bjerë shtoni domatet e grira hollë dhe tulin e prerë në kubikë të kungulleshkave dhe kaurdisini për pak minuta.

Më pas, ju udhëzon të shtoni mishin e grirë dhe hudhrat dhe kaurdiseni derisa të mbetet në yndyrën e saj.

Hidhni kripën, piperin, majdanozin, rigonin dhe ujë dhe lërini të zjejnë për 15 minuta, më pas shtoni orizin dhe lëreni të zjejë përgjysmë dhe të jetë e lëngshme.

Me kusht që preferoni në vend të majdazonit mund të përdorni edhe kopër.

Me masën e përgatitur mbushni specat dhe kungulleshkat me rradhë por jo plot, pasi gjatë zierjes orizi shton sasinë dhe mbushja del jashtë. Me kusht që u tepëron oriz nga masa e mbushjes pasi të keni mbushur specat hidhjani tavës rreth e rrotull specave.

Në fund tavës hidhini dhe pak kripë, pak lëng mishi ose ujë dhe futeni të piqet në furrë të parangrohur./AgroWeb.org

Postime të ngjashme