Tavë me lakër të bardhë dhe oriz


Dollmatë janë nga recetat më të preferuara, por përgatitja e tyre kërkon shumë .

Kjo recetë nga do t’ju marrë gjysmën e kohës që kërkon përgatitja e dollmave tradicionale dhe shija ruhet.

Pasi të lexoni këtë recetë s’ do të mundoheni më me mbushjen e gjetheve të lakrës.

Ndiqni hapat e thjeshtë që ju këshilon ky artikull dhe përgatiteni kurdoherë.

Përgatitja e tavës me lakër të bardhë

Përbërësit

1 lakër e qëruar dhe e prerë në copa mesatare

500 g të grirë

1 gotë me ujë

2 lugë gjelle me vaj ulliri

1 qepë e madhe e grirë imët

4 thelbi hudhër

1 dhe 3-4 lugë gjelle me salcë

1 gotë uji me të larë mirë

Kripë dhe

Lëngun e një limoni

Sipas dëshirës mund të përdorni të grirë ose të kuq djegës.

Përgatitja

Vendosni një tenxhere me pak kripë në zjarr dhe lëreni të vlojë.

Kur uji të formojë bulëza në sipërfaqe hidhni aty copat e lakrës së prerë.

Lërini vetëm për 5-10 minuta. ju sugjeron që gjethet më të trasha të lakrës t’i lini më shumë që të zbuten, por jo të ziejnë plotësisht.

Ndërkohë vendosni dhe një në zjarr mesatar dhe bashkoni 2-3 lugë gjelle me ujë dhe mishin e grirë.

Kaurdiseni derisa mishi të lëshojë lëngun e tij dhe më pas uleni nxehtësinë e mbulojeni me kapak sa uji të avullojë.

Shtoni vajin e ullirit, qepën, hudhrën e grirë dhe lëreni në zjarr edhe për 5-10 minuta.

Pasi të ketë kaluar koha e duhur, hidhni domaten e prerë në kubikë dhe salcën e domates.

Me një lugë druri përziejeni mirë që përbërësit të kenë marrë shijen e njëri-tjetrit.

Në fund shtoni dhe orizin e nevojitur në recetë dhe përsëri përzjejeni.

Hidhni kripë dhe piper sipas dëshirës suaj për t’i dhënë .

Përziejeni me lugën e drurit pasi keni hedhur dhe pjesën e mbetur të ujit.

Lëreni në zjarr vetëm për 10 minuta e më pas kalojeni në një tavë të lyer me vaj ulliri dhe pak salcë domateje.

Kjo metodë krijon një lagështirë në fundin e tavës, dhe kështu mbushja s’ ngjitet.

Futeni në furrë të parangrohur me 180 gradë dhe piqeni për 30 minuta.

Shoqëruesi perfekt i kësaj është thjesht një tas me shtëpie ose sallatë me perime të freskëta.

Po qe se ju pëlqen pak më djegëse mund të shtoni piperin djegës para se ta fusni në furrë.

ndërsa për një më të freskët pasi tava të jetë nxirreni nga furra dhe spërkateni me . /AgroWeb.org

Postime të ngjashme