Thu. Aug 18th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmjen e sotme Alaskën e Jugut.

Sipas ESMC, tërmeti i orës 20:54 ka qenë me magnitudë 7.4 ndërkohë që thellësia e tij ishte 10 km.

Alaska u godit nga tërmet i fuqishëm në muajin Korrik. Autoritete lëshuan asokohe një alarm për cunami pikërisht në jug të Alaskës.

ndërsa për brigjet e tjera të SHBA-së s’ ka asnjë kërcënim për cunami.

The post Tërmet i fuqishëm godet Alaskën – Ngrihet alarm për cunami appeared first on Insajderi.

[ad_2]

You cannot copy content of this page