Sun. Nov 27th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.
Kuiz , Kuize , Teste , Test

Test nga Biokimia Klinike

Results

-

#1. Cila nga enzimat e mëposhtme plazmatike nuk ka të bëjë me stazën biliare (kolestazën):

#2. Rritja predominuese e bilirubinës së pakonjuguar(indirekte) në gjak korrespondon me:

Finish

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

You cannot copy content of this page

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x