Theret një 26 vjeçar në Prishtinë


26 vjeçar është therur me një mjet të mprehtë pas një përleshje që ka ndodhur brenda një marketi, në udhën “Dëshmorët e Kombit”, në .

I lënduari është dërguar për mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, derisa ka arritur të arrestojë një të dyshuar 39 vjeçar.

Rastin për Klan e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës Agron Borovci.

“Rreth orës 18:30 është pranuar informata për një në progres në udhën “Dëshmorët e Kombit” në . Me të marrë informatë policia me veprime të shpejta ka arritur që në vendin e dukurisë të arrestoj të dyshuarin A. K. 39 vjeç dhe të njëjtin e ka dërguar në stacionin policor për procedim të mëtejmë”.

“Nga informacionet e para dyshohet që viktima një mashkull 26 vjeç, ka marrë plagë nga një mjet i mprehtë dhe i njëjti është dërguar në për mjekësor. Aktualisht po vazhdon puna për zbardhjen e rrethanave dhe motiveve që karakterizojnë ngjarjen”.

Disa dëshmitarë të kësaj dukuri i kanë thënë Klan Kosovës se deri tek përleshja ka ardhur si pasojë e pritjes në radhë për pagesë te arka.

kujdestar në Emergjencë, Ejup Govori, i ka thënë Klan Kosovës se 26 vjeçari, si pasojë e therjes, ka marrë plagë në pjesën e gjoksit dhe duarve, por është jashtë rrezikut për jetë.

Postime të ngjashme