Theu karantinën, 4 muaj burg për 27 vjeçarin


Një 27 vjeçar është dënuar me 4 muaj burg në Korenë e Jugut, pasi theu rregullat e karantinës. Ky është dënimi i parë më burg në Korenë e Jugut për këtë çështje.

Burri, i cili është identifikuar vetëm me mbiemrin Kim duhej të qëndronte 2 javë në karantinë në shtëpi pasi doli nga spitali. Ai doli nga shtëpia, duke thyer rregullat 2 ditë para se të përfundonte karantinën 14 ditore.

27 vjeçari u dërgua në një qendër, por që u arrestua teksa përpiqej të largohej nga aty. Korea e Jugut forcoi edhe një herë masat izoluese pas shpërthimit të një vale të dytë përhapjeje në klubet e natës, shkruan BBC.

Aktualisht rastet e reja ditore shkojnë diku tek 20 raste. Burimet bëjnë me dije se më shumë se 33 mijë persona janë në izolim në Korenë e Jugut.

loading...

Related posts:

Risia e Veçantë – Kikirikë Nga Bahçet Shqiptare
5 Gjëra Që s' Duhet T’i Bëni Pas Daljes Nga Karantina
Si Ndikojnë Arrorët Tek Ulçera Në Stomak
Çka është Bronkioliti?
Vaj Ulliri me Kripë dhe Trajtimet e Tjera për Pastrimin dhe Shkëlqimin e Fytyrës
Jeton i izoluar në hotelin e luksit! Detyra e tij? Të hapë rubinetat për 5 minuta
Kurat Natyrale Kundër Humbjes Së Oreksit
Shkon në 1.890 numri i viktimave nga koronavirusi në Turqi
Shefi i doktorëve kinezë tregon se kur pritet vaksina: “Amerikanët e kanë tipin e tyre, ne tonin”
Petka me Pulë dhe Gjalpë – Mënyra e Saktë e Përgatitjes me Shijen Më Të Mirë
VIDEO: Sa shpejt përhapet virusi në restorant nga një person i infektuar
Bajame Dhe Hurma Arabie – Formula Perfekte Për Gjumë Të Qetë
Tjetër standard ISO tek mjekësia, këtë herë për shiringat dhe përdorimin e tyre
Nxënësi nga Wuhan i shkruan letër OBSH-së: Xhaxhi drejtor, kemi mbledhur ca të holla…
3 Veprime Që s' nevojitet T’i Bësh Pasi Ke Ngrënë
Si Të Mbjellësh Pazinë Në Kushtet e Shtëpisë
Rasti i fundit në Prizren me COVID-19 është doganier
Sa ujë nevojitet të pini për një mendje të fortë e të shëndetshme
E thotë psikologu: Martesat e vona janë më të lumtura se të hershmet
​Rezultatet e para të efikasitetit të vaksinave antiCOVID-19 do të dihen në vjeshtë
Sot lirohen tre pacientë të shëruar nga koronavirusi
Këshilla nga psikologia klinike – Si të përballohet më lehtë qëndrimi në karantinë?!
E vërteta e kurës së koronavirusit/ Prof. Dr. Kim M. Drasa: 21 këshillat që duhet të zbatoni për të ...
Klinika Infektive: Dy pacientë me koronavirus janë në përkujdesje intensive
Të lindësh në kohë pandemie është bekim në maskim
AGK kundër raportimit joprofesional
Tri Këshillat Për Kujdesin e Bimës së Domates
A mund të bëhet coronavirusi më i rrezikshëm dhe çfarë na tregojnë studimet mbi mutacionet e reja të...
Mamaja asimptomatike infekton 17 nga 18 fëmijët e saj me koronavirus
shtypja e lartë e gjakut – Cilat Janë Ushqimet Që E Rrisin Më Tepër
FOTO: Shtangen shkencëtarët, akulli në Antarktidë tashmë “i gjelbër”
COVID-19 fut në kolaps turizmin familjar në Alpea
Konsumimi i tepërt i kripës dobëson sistemin imunitar - Gazeta Express
Ministria e Shëndetësisë: 8 raste të reja me COVID-19, shkon në 475 numri total i të prekurve
Kohë pandemie! Përse s’nevojitet të vishni pantofla Vetëm po të po punoni nga shtëpia
Pastrimi sezonal përmirëson shëndetin tuaj
Koronavirusi vret 778 persona të tjerë në Britaninë e Madhe
Si Të Përfitoni Më Shumë Hekur Nga Ushqimet Tuaja – Mënyrat e Sakta
Infeksioni i traktit urinar, si mund ta diagnostifikoni dhe trajtoni?
Mënyrat e Duhura si të Dalloni Po qe se Mishi që Blini Është i Freskët
Si te humbisni ne peshe kur vuani nga diabeti (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit)
Tre Sëmundjet Që Shmangni Duke Ngrënë Vakte Të Rregullta Ushqimore
Pushime në Turqi pavarësisht Covid-19? Ja kur lejohen fluturimet ndërkombëtare
Huggies Newborn, ideale për fëmijën tuaj
Këto rroba s' janë më në trend (FOTO)
​Mjeku kinez: Zbulova se në Wuhan po fshihnin diçka
A sulmon coronavirusi zemrën? Shumë pacientë me COVID-19 kanë dëmtime të muskujve kardiakë dhe po vd...
Mësohet arsyeja pse u ul numri i të infektuarve nga koronavirusi
A Mund Të Përhapet Koronavirusi me anë të Kondicionerit?
Koronavirusi i ri dhe masat ndaj tij
Viktima e dytë në Shkodër nga Covid-19, shkon në 24 numri i të vdekurve në vend
SHTATËDHJETË E NËNTË RASTE ME COVID-19!
Departamenti i Psikologjisë lanson seancën 4 online
Ramazani – Ushqyesit Më Të Nevojshëm Gjatë Agjërimit
Çka ndodh Me kusht që s' krijohet vaksina kundër koronavirusit?
Të sëmurët zhvillojnë antitrupa – Familjajone
Rukola Për Jetën – Vlerat Befasuese për Shëndetin
Kēto janë këpucët më të shtrenjta në botë
Ilaçi për trajtimin e urthit mund të jetë efektiv kundër coronavirusit, flasin mjekët
Dhurata më e bukur për ditëlindjen e Eduartit, brenda Arbanës rreh një tjetër zemër/ FOTO
4 Ushqimet Më Të Shijshme Tradicionale Të Ballkanit
Misteri i sindromës që po prek fëmijët pasi kalojnë koronavirusin 
Shkon në 27 numri i të vdekurve me koronavirus në Shqipëri
Punonjësit jo-mjekësore të spitaleve të ekspozuar ndaj koronavirusit
Kulaç i Ngrohtë i Lyer me Vezë – Mënyra e Shijshme  e Përgatitjes
Bekimet e Çiklaminit – Lules Shëruese të Lashtësisë
5 mënyra efektive për të menaxhuar peshën e trupit – Gazeta Tribuna
Nga 19 të infektuarit në Prizren, 12 janë policë
Pite Super të Shpejta në Furrë – Gati Për 10 Minuta
Edhe ngjyra e urinës mund të tregojë infeksionin me coronavirus. Duhet të jeni të kujdesshëm
Dr.Desaret Murati: Sindroma e Stinës së Pranverës
Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, tregon frytet e stërvitjes gjatë izolimit – Gaze...
Gjermania shënon rritje të rasteve të reja të koronavirusit, 242 të vdekur për 24 orë
‘Të bukur sipas traditës’ -Pamjet e rralla të fisit më të pazakontë në botë
Si Të Mbillni e Të Rrisni Sherebelën Në Vazo
Tetë pacientë me koronavirus po trajtohen në Klinikën Infektive
Plakja e Trurit – Pesë Mënyra Si Të Parandaloni Rrezikun
Klinika Infektive: Një person i infektuar me koronavirus është në gjendje të rëndë
Sa herë i keni larë duart me ujë dhe sapun? Studimi në Britani sugjeron diçka
Rikthehet modeli i flokëve që bëri namin vitin e kaluar, ja VIP-at shqiptarë që guxuan
Pandemia në Brazil – Sistemi shëndetësor afër kolapsit
Tetë Mënyra Natyrale Për të Ulur Yndyrnat Në Gjak
Nivelet e vitaminës D mund të ndikojnë në nivelet e vdekshmërisë së pacientëve me COVID-19
“Mekanizmi që duhet vënë në lëvizje për një skenar të rrezikshëm”- Tritan Shehu jep 5 propozime për ...
Italia drejt mposhtjes së koronavirusit – Rreth 3000 të shëruar brenda një dite
Ecja ditore ju zgjat jetën: Tani e dimë saktësisht sa hapa në ditë duhet patjetër t’i bëni
Franca mund të rikthejë masat e izolimit
Qumësht apo lëng portokalli, ja kë nevojitet të përdorni në mëngjes
Mungesa e vitaminës D, e ndërlidhur me nivelet e larta të depresionit
Receta e Shpejtë e Luleve të Kungullit me Vezë
Dy raste me COVID-19 personel mjekësor në Shkodër dhe Kukës
Makaronat e Shëndetshme nga Alketa Vejsiu – Receta e Shpejtë dhe e Shijshme
Ndikimi I Dhjamosjes Në Shëndetin E Meshkujve Dhe Femrave – Çfarë nevojitet Të Bëni
Shqipëria me Konsumin më të Lartë të Frutave Përgjatë 1 viti
TETËMBËDHJETË TË SHËRUAR DHE TRE RASTE ME COVID-19!
Njeriu që të mat temperaturën!
Franca regjistron numrin më të lartë të vdekjeve në në të ardhmen në Europë
Izolimi dhe pandemia e koronavirusit mund të ndikojnë në ciklin tuaj menstrual
A duhet të shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Kosovë? Përgjigjet ministri Vitia
A nevojitet të merrni suplemente të vitaminës B12?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Forscher bestätigen Zusammenhang zwischen CED und Zöliakie

Tue May 26 , 2020
Forscher der McMaster University haben einen Zusammenhang zwischen chronisch-entzündlichen Darmerkrankungen (CED) und Zöliakie hergestellt. Eine systematische Überprüfung und Metaanalyse am Farncombe Family Digestive Health Research Institute der McMaster University in Hamilton (Kanada) in Zusammenarbeit mit der Society for the Study of Celiac Disease hat ergeben, dass bei Patienten, bei denen […]
Gastroenterologie