Tirana mposhtet në shtëpi nga klubi serb dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve (VIDEO)

loading...

Klubi serb Crvena Zvezda e ka mposhtur Tiranën me rezultat 1-0, në rrethin e dytë kualifikues në Ligën e Kampionëve duke e eliminuar nga kjo garë.

Tirana gjatë pjesës së parë kishte vetëm një rast të mirë me sulmuesin Muci.

Në pjesën e dytë mysafirët e shfrytëzuan tollovin e krijuar në zonën e Tiranës duke kaluar në epërsi me Tomanen në minutën e 62’.

Pas kësaj fitoreje Zvezda kualifikohet në rrethin e tretë të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve.

ndërsa Tirana do ta vazhdoj garën në kualifikimet në Ligën e Europës.

PËR TA PARË GOLIN KLIKONI KËTU.loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *