Trajtimi i venave të zgjeruara me Radiofrekuencë nga sot edhe në Kirurgji Vaskulare!

Trajtimi i venave të zgjeruara me Radiofrekuencë nga sot edhe në Kirurgji Vaskulare!

EVRF është një metodë e trajtimit të venave të zgjeruara me ndihmën e radiofrekuencës. Ajo zëvendëson operacionin klasik të heqjes së venave dhe aktualisht është metoda më e sigurt në dispozicion.

EVRF rrit ndjeshëm rehatinë e pacientit pas operacionit: më pak dhimbje, më pak shenja në lëkure, kohë më e shkurtër e hospitalizimit dhe rrezik shumë më i ulët i komplikimeve!

Related posts:

NJOFTIM Siç është bërë e ditur, transmetimi i video-ligjëratave për mësimin në distancë, në Radio Te...
Tjetër sukses: Klinika e Alergologjisë me hapësirë moderne
Mjeku që operoi presidentin Thaçi me dedikim emocional për të
Alarmante: 2 mjekë Emergjentë dhe një Kirurg braktisin Spitalin Rajonal të Mitrovicës
Sëmundja tmerruese e shpikur nga mjekët, që shpëtoi dhjetëra hebrenj
Kush do të pësojë nga Ligji për pagat
Ministria e Shëndetësisë: 9 raste të reja me COVID-19, shkon në 409 numri i të prekurve
Konkursi në Fakultetin e Mjekësisë, kandidatja reagon ndaj akuzave për kualifikimin e saj
Mjeku shqiptar nga Kosova, shpëton nga vdekja fëmijën katërvjeçar gjerman
Ismaili: Kosova mund të mbetet pa mjekë pas vendimit të Kushtetueses
IKSHPK: Rekomandime për Ethet Hemorragjike Krime Kongo
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem
Pa alpinistë, më e thjeshtë! |Revista Monitor
Mjeku Florant Bushe, Personazhi i Vitit 2019 në Gjirokastër
Rekomandimet e Institutit Kombëtar për ANP “Adem Jashari”
Një fotografi me një mesazh për të gjithë kundër vaksinimit
Ja 100 medikamentet që trajtojnë shumicën e sëmundjeve
Demenca e trupit Lewy /sëmundja e trupit Lewy
850 doktorë shqiptarë në Gjermani, shumica e tyre në frontin e parë
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Spitalet Rajonale e mbingarkojnë QKUK-në me raste që kanë mundur të kryhen në ato Spitale
Epidemiologu suedez kundër planit të qeverisë: Shumë njerëz po vdesin
Gjermani: profesioni i mjekut më i paguar, paga shkon deri 120 mijë euro në vit
Ja si funksionon Organizmi
Sqarime rreth Aprobacionit në Gjermani
Çka janë Vezoret?
Ja sa Mjekë dhe Infermierë janë larguar nga Shqipëria për në Itali
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Izraeli, superfuqi botërore në sektorin e mjekësisë dhe farmaceutikës
Teknologjia izraelite tani mund të zhbllokojë çdo telefon
Riana Dragu, infermiere në vijën e parë të frontit në luftën kundër COVID-19 në Miçigan
10 Theniet më të bukura për infermieret
afër 50 mërgimtarë janë riatdhesuar nga Sllovenia në Kosovë
Një 'viktimë' e përsosur. 1. Jam e sigurt se Albini më mirë ndjehet sot se dje, përse më n...
Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës ...
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Brugada apo Vdekja e papritur
Shtetasi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë, akuzohen për 55 thyerje banesash
Dr.Elton Bahtiri: Halli i njeriut paralel të ditëve tona, i përshkruar me një ironi të hollë
Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë
Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Dark urine could indicate a liver problem
Lajm i madh, mjekët izraelitë thonë se kanë zbuluar ilaçin kundër diabetit
Doktorët që braktisën vendin, të kënaqur me kushtet në Gjermani
A është rrezik nëse bebja e ka kërthizën rreth qafës❓
Dr. Dardan Baftiu: Politikanë kërkoni falje për futje të shëndetësisë në kolaps
Vertigo Arteriosklerotike
Kontrasti “Clariscan” u përdor në mënyrë të gabuar, Gjikolli e lë fajtore kompaninë prodhuese
Kina fillon procedurat e emergjencës, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 80
Ja çka do të ndodh vitin e ardhshëm me sigurimin shëndetësor
Deklarata e Departamentit të Shtetit se nuk ka asnjë plan sekret për shkëmbim të territoreve shuan z...
Beteja e Koshares, 21 vjet më parë, ishte vetëm faza e parë e operacionit “Shigjeta”. Kjo betejë e l...
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Kimete Berisha: Këqyri shqiptarët kah bëjnë llaf në Kuvend
Sot bëhen 12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Kushtetuta është dokumenti më...
New treatment extends lives of people with most common type of liver cancer
Ndihmoni fëmijët të bëhen aktiv pas shkolle!
Ja vaksina që ul rrezikun e kancerit të qafës së mitrës
10 këshilla për parandalimin e ftohjes
Vertigo kardiake
Dr.Talat Pallaska: Pionieri dhe doajeni i lëmisë së ORL në Kosovë
“Kemi 4 pacientë të intubuar dhe 7 me oksigjen”, Manastirliu flet për kurbën e COVID-19: Është zbutu...
Ndihmoni fëmijët dhe të rinjtë të ndjejnë kënaqësi nga përfshirja në një stil jetese më të shëndetsh...
Epidemiologu Dedushaj thotë se numri i vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë do të rritet
Do me thënë, vendimi i qeverisë për kufizim të lëvizjes është shkelje e Kushtetutës, por ama shkelje...
Nxjerrja e kundërligjshme e vendimeve gjyqësore
I bëj apel Qeverisë së Kosovës në detyrë që për sa kohë që Gjykata Kushtetuese nuk ka dhënë qëndrim ...
Ajo që ishte e nevojshme por nuk u bë, përbën shkelje. Presidenti ka vendosur të anashkalojë nenin 8...
Armend Shkoza: Qasja e Grenellit e dëmshme për Kosovën
Virilizëm - Fjalori Mjekësor
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth aspektit përmbajtësor dhe atij teknik t...
Ja çka bëjnë sindikatat për ligjin e pagave
17 orë pa ndërprerje! Kardiokirurgu shqiptar realizon operacion të rrallë në Londër
Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
Osmani: Stafi mjekësor meriton rritje të pagave
Firmat britanike përgatiten të prodhojnë vaksinën kundër koronavirusit
Hierarkia në mes të Ligjit, Kontratës Kolektive, Aktit të Brendshëm të Punëdhënësit dhe Kontratës ...
Stomatologët, mjekët e përgjithshëm e specialistët janë të papunë
Dr. Cuculi: “Oda e Mjekëve të Kosovës kërkon para për workshopin që ne e ofruam falas”
Situata me Coronavirusin duhet te menaxhohet maksimalisht nga institucionet e vendit dhe nga vet qyt...
Heqja e taksës 100% për Vuçiqin e Serbisë e Dodikun e Republikës serbe të Bosnjës, është nënshkrim i...
Ish-shefi i Mossad, Tamir Pardo, bashkohet me startapin e kanabisit mjekësor Cann10
Përfitimet e çajit argjentinas, Yerba Mate
Dr.Desaret Murati: inhibitorët e pompës protonike prolongojnë diagnostikimin e kancerit të lukthit
Në Austri: Dyvjeçarja shqiptare mbetet e ngujuar për një orë në veturë
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Avdyli kritikon PDK-në për mospunë në Shëndetësi
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
Sa forma të konstipacionit kemi?
Avokati i Popullit për Ligjin e Pagave: Kushtetuesja të ketë në konsideratë interesin e të punësuarv...
Rreth 700 mijë euro donacione nga diaspora
Kirurgjia Abdominale:Rezultatet e testit për Drejtor
Mungesë e barnave jetike për pacientët
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Ta ruajmë veten dhe mbrojmë njëri-tjetrin. Për shëndetësi dhe siguri e keni qeverinë në detyrë kudo ...
Më shqetësoi lajmi për tentim sulmi të mbrëmshëm ndaj z. Berat Buzhala. Është veprim i ulët dhe meri...
Ja çka shkruan Dr.Halil Krasniqi për Qeverinë e re
Ves
Ndotja atmosferike ulet më shumë se 45% në qytetet kryesore europiane |Revista Monitor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Operacion i rrallë urologjik në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës

Fri Jan 31 , 2020
Në Spitalin e përgjithshëm Mitrovicë,  në Repartin e Urologjisë, dy specialistët  Dr. Sadri Pllana dhe      Dr. Armir Sejdiu për herë të parë kanë kryer një rast me stress incontinentio urinare dhe leucoplacia vesicare  urinariae. Së pari është realizuar  TUR- Leucoplacia  vasicae  urinariae pastaj  pastaj është apliku shiriti i […]