Tre të vdekur nga COVID-19 në zonat e banuara me serbë


loading...

Në tri ditët e fundit, në zonat e banuara me shumicë serbe në Kosovë, tre pacientë kanë humbur betejën me COVID-19, kurse në 24 orët e fundit, janë regjistruar 16 raste të reja të infeksionit dhe gjashtë persona janë shëruar

Kjo është bërë e ditur nga epidemiologu serb Aleksandar Antonijeviq.

Të ndjerit janë nga Leposaviqi, Zveçani dhe Prilluzha, raporton Radio Kontakt Plus.

Nga 12 marsi deri më sot janë testuar 3,301 persona në këto zona Prej tyre, prania e koronavirusit u konfirmua në 745 persona.

Që nga 18 qershori, ka pasur një rritje të befas të numrit të pacientëve, kështu që tani numri i rasteve aktive është 514, dhe 100 janë shëruar.

Related posts:

Është 30 vjeçe dhe ka 11 fëmijë/ Rrëfehet nëna e re: Dëshiroj të kem dhe të tjerë…
SHBA, shkon në 170.446 numri i të vdekurve nga COVID-19
Britania e Madhe siguron 340 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19
Kosova me ligj për Covid-19, tani dënoheni Me kusht që s' respektoni masat
35 euro dënim për personat që s' e bartin maskën dhe s' e mbajnë distancën
6 të vdekur dhe 146 persona rezultojnë pozitiv me Covid-19 në Shqipëri
Trashëgimtarja e “Top Media” del pozitive me koronavirus, zbulon plazhin e Jugut ku u infektua
Pse po vdesin të rinjtë nga Covid-19?
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 14 Gusht 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
A e rrisin cigaret elektronike rrezikun ndaj COVID-19?
Këto janë qytetet kosovare me më së paku të prekur nga Covid-19 gjatë kësaj jave
BE rezervon 400 milionë doza të vaksinës së mundshme antiCOVID-19
201 TË SHËRUAR DHE 142 RASTE ME COVID-19!
8 persona të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve
OBSH hedh poshtë shqetësimet për përhapje të koronavirusit me anë të ushqimit
OBSH hedh poshtë shqetësimet për përhapje të koronavirusit me anë të ushqimit
diabeti (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit) i tipit 2/ Zbuloni përse yndyrnat janë shkaku i ...
Mjaltë me vaj ulliri herët në mëngjes, trajtimi një javor i shëndetit
Vendi që ndaloi pirjen e duhanit për të frenuar përhapjen e COVID-19
Besonin se urina e lopëve dhe dezinfektuesit shëronin COVID-19 – Qindra njerëz kanë vdekur nga lajme...
Ministri Zemaj u shpërndan maska banorëve të lagjes ‘Kolonia’ në Gjakovë
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 13 Gusht 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
VIDEO: 52-vjeçari i vë flakën vetes dhe i propozon për martesë infermieres së Infektivit
5 viktima dhe 154 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri
3 të shëruar dhe 3 raste të reja – Bilanci me COVID-19 për ditën e sotme në Malishevë
8 të vdekur nga COVID-19
193 persona pozitiv me koronavirus, 205 të shëruar
Hoti: Situata epidemiologjike në Kosovë është shumë e rëndë
Ushqimi si Floriri – Mos e Hidhni
Të Ëmbla Por me Kripë – Zbuloni Ushqimet e Pazakonta
Psikologjia e Aromave – Si e Ndikojnë Trurin, Kujtesën dhe Emocionet
Jemi më shtatshkurtrit e Europës, s' i kapim dot me gjatësi vendet e rajonit
A Është e Dëmshme Kërcitja e Kockave – Kujdesi që Ju nevojitet
Ngjyruesit Ushqimorë – Si t’i Kontrolloni Etiketat
Oktoberfesti në Mynih anulohet për herë të parë në 70 vjet
Arsyet Përse Rrudhim Fytyrën Kur Kafshojmë Limonin
Si të Zëvëndësoni Mishin me Ushqime Organike
Kosova renditet e para për numrin e vdekjeve nga COVID-19 në një milion banorë
Si Ndryshon Gjatësia E Trupit Me Kalimin E Moshës – Çfarë nevojitet Të Bëni Për Parandalim
Supë e Lehtë Verore – Mrekulli për Shijen dhe Shëndetin
COVID-19, ja çfarë nevojitet të dinë diabetikët dhe ata që vuajnë nga zemra
Si Të Rrisni Bimët Mjekësore Në Shtëpi Për Kurat e Shëndetit Tuaj
45 pacientë me koronavirus po trajtohen në Vushtrri
Pejë, 57 pacientë me koronavirus, 12 në gjendje të rëndë
Tiranë, I riu me COVID-19 i jep fund jetës duke u hedhur nga kati i 3 i spitalit
Mjeku kosovar: “Urime ditëlindjen bijtë e mi! Sot jam larg jush për të mos lejuar që vdekja të mbizo...
Kosovarët që shkojnë në Norvegji dhe s' kanë leje qëndrimi, nevojitet të hyjnë në karantinë 10 ditë
Keqinformimet mbi Covid-in/ Përhapen në 25 gjuhë të ndryshme
Si t’i qasemi fëmijëve dhe si të kufizohet koha e tyre në video-lojëra – Flet psikologia Nausika Hox...
Erdhi në Kosovë për vizitë – Gruaja gjermane infektohet me koronavirus
Klasat e para dhe të dyta do të kthehen më 1 shtator në shkolla
A do të jetë gati si në vjeshtë vaksina kundër Covid-19?
Zbuloni çfarë i bën xhelozia trurit tuaj
11 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit
Ç’nevojitet të dini për ‘përbërësin magjik’ të kërpudhave
Gjermania dhe Spanja, në alarm nga shifrat e koronavirusit
205 persona pozitiv me COVID-19, 163 të shëruar
OBSH kërkon shmangien e kontrolleve të rregullta te dentistët
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 12 Gusht 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
Tre kategoritë e personave që s' nevojitet të mbajnë maskë, flasin specialistët
Gjithçka rreth akneve
100 dashnore dhe 3 ton para, njihni zyrtarin më të korruptuar të Kinës
Patëllxhanë me Hudhra – Shije Fantastike në Tryezë
Shi Yjesh Në Qiellin Shqiptar- Mos Humbisni Netët Magjike të Shën Lorencit
A mund të parashikojë një test gjaku Me kusht që coronavirusi jua rrezikon jetën?
Labinot Tahiri në bashkëpunim me Spitalin Ortomedica, shërojnë një vajzë
Pastiço e Shtëpisë – Kënaqësia e Kuzhinës Shqiptare
Ky është shteti që pritet t’i mbajë mbyllur kufijtë deri në 2021, zyrtarët lëshojnë thirrjen: Mos bë...
Si Të Shmangni Dëmtimin e Veshëve Gjatë Pastrimit
Produktet Që Ju Shkaktojnë Fryrje – Zgjidhjet Natyrale
Televizioni publik gjerman: Në Kosovë gjendja me COVID-19 ka dal jashtë kontrolle
Si të Përdorni Lëvozhga Veze për Forcim të Kockave – Ndiqeni këtu
Në Klinikën Emergjente 28 punëtorë të prekur me COVID-19
Stilet e grave me shamia (FOTO)
Vendosen në karantinë, 95 kosovarë që udhëtuan në fluturimin Shkup-Turku
STUDIMI: Kush përdor cigaret elektronike është pesë herë më i rrezikuar nga Covid-19
SHBA-ja blen 100 milionë doza të vaksinës kundër COVID-19
OBSH: Për mposhtjen e COVID-19 nevojitet udhëheqje e fortë dhe zbatim i kufizimeve
Pejë, 63 pacientë me koronavirus, 11 në gjendje të rëndë
Afro 4 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë
Ndërhyrja “mrekulli” e mjekut turk dr. Evren Fehmi Atay – Pas 40 viteve, gruaja fillon të ecë përsër...
diabeti (sëmundja e sheqerit) (sëmundja e sheqerit) dhe problemet me veshkat shpesh shkojnë bashkë m...
Si ta menaxhojmë sulmin e panikut?
Fëmijët dhe koronavirusi – Si mund ta transmetojnë atë?
Cilat janë simptomat e zbuluara pas shërimit nga COVID-19?
Këshilla nga specialistët për të menaxhuar ankthin gjatë Covid-19
Mendoi se po e kalonte COVD-19 pa simptoma, 21-vjeçari tregon i tronditur: Për pak sa s' vdiqa…
FOTO: Ish-kryebashkiaku i Durrësit nis pushimet mes pandemisë, fotografohet në restorantin më të sht...
Nga Ministria e Shëndetësisë deklarohen për mungesën e insulinës bazal tash e dy muaj nëpër QKMF
Ka akoma shpresë’, OBSH: Ta shtypim virusin
Komunikimi i përditshëm për koronavirusin/ 11 Gusht 2020 – Instituti i Shëndetit Publik
13 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit
Shëndeti i Zemrës Nis Nga Stomaku – Kujdesi Që duhet Të Kini
171 të infektuar dhe 190 të shëruar nga COVID-19
Ushqimet Më Të Mira Që duhet t’i Konsumoni Kundër Urthit
Imami i Drenasit: Tri vdekje të reja me COVID-19 në Drenas
Kek me Krem Djathi – Ëmbëlsira me Shijen më Delikate që Keni Provuar
“Kur isha i ri kisha kaçurrela”, deputeti publikon fotot: Për të hequr kureshtjen, po ua plotësoj dë...
Ramadani: Testet e pranuara nga Serbia, s' i kemi përdorur
Arsyeja e Habitshme Përse Njeriu Humbet Kujtesën
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *