Ulen vdekjet nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve humbin jetën 525 pacientë

Emergjencat Civile në Itali kanë njoftuar së fundmi se sot kanë humbur jetën nga koronavirusi  525 pacientë ndërkohë që numri i të infektuarve në 24 orë është 4316 raste.

Edhe ditën e djeshme u raportua se në shtetin fqinj vdiqën 681 persona.

Gjatë 2 javëve të fundit shifrat në Itali kanë qëndruar të larta, duke bërë që numri në rang kombëtar të arrijë në 15 887 të vdekur.

Duket se tashmë kurba e pandemisë në Itali po shkon drejt uljes.

 

Related posts:

Coronavirus shpallet urgjencë globale shëndetësore nga OBSH
Ja cili është Kirurgu i suksesshëm shqiptar në Linz të Austrisë
Berna, kryeqyteti i tretë ‘më i shëndetshëm’ në Evropë
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Ministri Ismaili po manipulon me kërkesën e Kirurgëve
Vitamina B2 ose riboflavina
Hithra, karrotë dhe mollë, për një mëngjes plot energji – Gazeta Koha Jone
Familje e nderuar Beqiri, miq, dashamirë e bashkëluftëtarë të Komandant Dardanit, sot, kombi ynë ësh...
OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
These Foods to Absolutely Avoid If You Want Clear, Glowing Skin
Prevalenca e sëmundjeve kronike të veshkave
Cilat janë shenjat dhe simptomat e sëmundjeve kronike të veshkave?
Sulmohen Mjekët Specializantë në QSUT
Rebelimi i personave të privuar nga liria
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Ja sa operacione u kryen për 24 orë në QKUK
Dr.Besnik Ibishi reagon ndaj shkrimit të Gazetës Shneta
Skandaloze: Pacientët me infeksione urinare po udhëzohen në Emergjencë (te Urologu ose Kirurgu)
Alarmante: Numër i madh i tradhtive bashkëshortore te Shqiptarët
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Dr.Nderim Salihaj: Disa nga format e trajtimit të lëndimeve të gjymtyrëve që i hasim në popullatën t...
Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje
Vetë shteti i detyron mjekët të ikin në Gjermani
Ja cilat janë efektet anësore të injeksionit intramuskular (i.m)!
Skandaloze: Mjekët e Klinikës Emergjente kujdestarojnë 12 orë por paguhen për 24 orë
Koronavirus, gati vaksina nga Izraeli
Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut
Austria: 500 milionë euro ndihmë për bizneset e gastronomisë
Koronavirusi s’kursen as mjekët: dy të shuar
Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
A është izolimi i mirë për zemër?
Rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme
COVID-19, Rama: Kemi në dispozicion 304 respiratorë dhe 310 shtretër
Dr.Istref Plakolli: Përdorimi dhe rëndësia e Acetaminofenit
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Ja cilat janë tre mitet e gabuara rreth bukurisë
Çfarë e shkakton dridhjen e syve?
Rritja e rasteve të reja me COVID-19 në komunën e Malishevës është shqetësuese. Po kaq shqetësuese ...
Sejdiu: Ligji për Paga ndal migrimin e mjekëve
Disa gazeta shpifin dhe manipulojnë me kërkesën e Kirurgëve
specialistët zbulojnë se njerëzit me ngjyrë rrezikohen 4 herë më shumë se të bardhit nga koronavirus...
5 benefite shëndetësore të Zinkut
Konstitucionalizëm integral, jo voluntarizëm presidencial Neni më i rëndësishëm i Kushtetutës së Rep...
Fjalët e bukura të nutricionistës së famshme për nënën e saj
Për ushqimet "bio" !
Situata me Coronavirusin duhet te menaxhohet maksimalisht nga institucionet e vendit dhe nga vet qyt...
Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
Injorohen nga krerët e shtetit, sindikalistët thonë se do të presin veç deri nesër
Sa do të jetë paga mujore e Mjekut në specializim me ligjin e ri të pagave?
Ra nga makina dhe prindërit nuk e panë, flet mjeku
Ramush Haradinaj
“Aderimet” e kardiokirurgëve, nga QKUK në ‘Spitalin Amerikan’ deri te ‘Millenium’
Zvicër: Mjekët fitojnë miliona, invalidët i shpallin të aftë për punë
Coronavirusi mbërrin në Itali/ 6 të infektuar, izolohen 250 të tjerë
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Orari javor i transmetimit në RTK të mësimit në distancë për gjuhën tur...
Ministri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me Koronavirus
Zvicra kërkon të mbahen hapur kanalet për dërgimin e parave të migrantëve
Një aeroplan me udhëtarë vjen prej Prishtina në Vjenë dhe vazhdon për në Cyrih
Ja sa dënohet trajtimi i pandërgjegjshëm mjekësor!
afër 50 mërgimtarë janë riatdhesuar nga Sllovenia në Kosovë
Skandaloze: Mjeku abuzoi seksualisht me fëmijët për 10 vjet
Gjumi i pakët dhe imuniteti
Mjeku francez: Ilaçi kundër koronavirusit ekziston dhe është i lirë
Çaj majdanozi për humbje peshe
Çka është Dializa peritoneale?
Ja dy enzimat që rrisin shpresën për frenimin e kancerit të pankreasit
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Fatmir Limaj: Qeveria e Kurtit sot e ka shkelur ligjin, sepse ka larguar njerëz të cilët kanë qenë t...
Vipera
Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro
Kryeministri Kurti reagon për rastin e futbollistit Ilija Ivic: Lëreni Ilijan të luajë lirshëm kudo ...
Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
Loja e Shahut dhe COVID-19
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
KOMUNIKATË Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit,...
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Isa Haxhiu: Në Fakultetin e Mjekësisë – 300 euro nota 6, 500 euro nota 8 dhe 9, e 1000 euro nota 10!
Dr.Asllan Tahiraj:Koronavirus, ose ‘‘virusi me kurorë‘‘
OBSH i bën thirrje Shqipërisë dhe gjithë botës të rrisin numrin e infermierëve në dekadën në vijim
Vendimin për shqiptimin e masave ndëshkuese për shkeljen e detyrave të punës
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Vezikocelë
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
Parma, kryeqyteti i kulturës (virtuale); një udhëtim në heshtje |Revista Monitor
What is this !?
10 specialistë të Psikologjisë klinike qe 4 vite të papunë
Brezi i parë që kanë ikur në Gjermani, flasin mjeket: Mund të rritesh shumë shpejt profesionalisht, ...
Shtetasi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë, akuzohen për 55 thyerje banesash
Causes of psoriatic arthritis: Triggers and risk factors
“Të gjitha shpresat te vaksina”, Epidemiologu: Nuk do të ketë efikasitet kur të zbulohet
Gjermania lehtëson procedurat për rekrutimin e mjekëve nga Kosova
Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
OBSH kërkon nga shtetet të përgatiten për koronavirusin
Mbrëmë, në mbledhjen e Qeverisë, morëm disa vendime të rëndësishme: ndalimi i pjesëshëm të qarkullim...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë trajneri i boksit Skënder Kurti

Sun Apr 5 , 2020
Ish-boksieri Skënder Kurti është viktima e 21-të në Shqipëri nga koronavirusi COVID-19. 61-vjeçari pësoi vdekje klinike në 23 mars, dhe u raportua si viktima e pestë e koronavirusit në Shqipëri, por më pas duket se stafi mjekësor bëri mrekulli duk e mbajtur gjallë. Ai prej disa ditësh qëndroi në terapi intensive. […]