Wed. Jun 29th, 2022
© Ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

[ad_1]

Ekzistojnë disa ushqime që futen në listën e ushqimeve mike për organizmin tuaj.

Ato kanë një sasi minimale kalorish dhe s’ ndikojnë në shtimin e peshës tuaj dhjamore.

1. Kokoshkat, Po qe se janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të palimituar.

2. 1 patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë!

3. Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë

4. Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë!

5. Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe përmirësojnë funksionet tretëse

6.Kastraveci përmban shumë ujë

7. Mollët

8. Kumbullat kanë pak kalori

9. Sallata

10. Frutat e pyllit

15. Lakra dhe lulelakra

[ad_2]

Leave a Reply

You cannot copy content of this page