Vazhdon më tutje të rëndohet bilanci me COVID-19, 5000 raste aktive në Kosovë


po vazhdon trendi negativ i bilancit me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit në janë regjistruar edhe 546 raste të reja me koronavirus – nga gjithsej 1626 testime të kryera, shkruan lajmi.net.

Numri total i rasteve pozitive është 21.545 raste nga 100.395 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Gjatë kësaj kohe, në Kosovë ka pasur edhe 9 të vdekur derisa numri i përgjithshëm i vdekjeve me koronavirus ka mbërritur në 714 raste.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 107 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.829 raste.

Numri i rasteve aktive në Kosovë është 5002.

Rastet e reja pozitive janë nga komuna 286 raste, komuna Gjakovë 37 raste, komuna 31 raste, komuna 28 raste, komuna Ferizaj 27 raste, komuna 17 raste, komuna Lipjan 15 raste, komuna 12 raste, komuna 12 raste, komuna 12 raste, komuna 11 raste, komuna 10 raste, komuna Drenas 9 raste, komuna 8 raste, komuna 6 raste, komuna 4 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna 3 raste, komuna 3 raste, komuna 3 raste, komuna 3 raste, komuna 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, dhe Kllokot.Postime të ngjashme