Vdes ish-peshkopi i Kishës ortodokse serbe, Artemije

loading...


Ish-peshkopi i njohur i Kishës ortodokse serbe, Artemije Radosavljević, raportohet se ka ndërruar jetë.

Mediat serbe si Tanjug, shkruajnë se ai ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Artemije, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, ndërsa kishte shërbyer si peshkop në ish-dioqezën Rashka në Prizren nga 1991 deri në vitin 2010.

Ai ishte shkarkuar nga posti nën akuzat për keqmenaxhim financiar dhe shpërdorim posti.

Parashikimi i Bajqinovcit: LDK-PDK, koalicion pas zgjedhjeve në PodujevëRelated posts