Venerolog

Çfarë është VENEROLOG? - Fjalori mjekësor VENEROLOG

VENEROLOG

Venerolog quhet mjeku specialist që merret me studimin dhe mjekimin e sëmundjeve veneriane.

Related posts:

Katër përfitimet kryesore të suplementeve të kolagjenit
As new clusters emerge, WHO warns virus may be here to stay
Sa do të jetë paga mujore e Mjekut në specializim me ligjin e ri të pagave?
Ja Mjekët e cilit Spital po protestojnë!
Immune system discovery could end chronic organ rejection
Sëmundjet respiratore akute
Shtohen foshnjat me anomali, mjekët: Shtatzënat vijnë në kontroll me paketën e cigareve
71 vjet më parë ka hyrë në fuqi Traktati i Atlantikut Verior, baza legale e themelimit të NATO-s. Që...
Skriptoret që gjenden afër fakultetit të Mjekësisë po e shkatërrojnë Mjekësinë
Rivalitet për ekskluzivitetin e vaksinës, betejë e fortë mes Gjermanisë dhe SHBA-ve
Me 15 maj hapen bizneset e hotelerisë në Austri – ja rregullat e reja
Gjermania do të hapë në qershor plotësisht kufijtë me Austrinë
Avokati i Popullit ende s’ka vendosur rreth Ligjit për Paga, pranon edhe tri ankesa
10 drogat më të rrezikshme në botë
21 vjet më parë, ne e kishim një armik dhe një rrezik të vetëm, por të bashkuar ne e arritëm lirinë....
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Blerim Latifi: Kjo është një betejë e shkencës së mjekësisë, krye e k'put!
Sëmundja tmerruese e shpikur nga mjekët, që shpëtoi dhjetëra hebrenj
“Rrisin xhiron e bizneseve” – Gazeta Koha Jone
FAKTE TË SHPEJTA PËR DIABETIN TIP-2
Fjalët prekëse dhe mesazhi i fortë i një doktori për gratë shtatzëna
5 minuta për tu informuar si të veproni në raste TËRMETI!!!!!
Asgjësimi apo fshehja e materialit arkivor
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
https://bbc.in/2V5ifYM
Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës
Deputetit i duket çudi e madhe 16 orë me qëndru në seancë
Sot qenka dita shumë e bukur, me diell...me thirr n'Durrës me pyet: 'A keni karantina të l...
Ja sa dënohet shmangia nga tatimi
Ndërroi jetë Agim Ramadani, mjeku i parë ligjor shqiptar në Maqedoni
Ligji për pagat i ka goditur dhe nënçmuar keq profesionet mjekësore
Zvicër: Mjekët fitojnë miliona, invalidët i shpallin të aftë për punë
Sot është Dita Botërore e Shëndetit, që sivjet iu kushtohet infermierëve dhe mamive, për rolin kyç ...
Prof. Arben Beqiri padit ministren e Shëndetësisë dhe rektorin e Mjekësisë
Spanja shënon rënie të numrit të viktimave, 637 të vdekur në 24 orë, më e ulëta prej 24 marsit
Historia e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës
Kadri Veseli: Taksa ndaj importeve serbe ka qenë vendim dinjitoz i shtetit tonë
Situata në Itali, flet mjekja: Rastet kanë filluar të shërohen
Për mjekët e QSUT që më shpëtuan jetën
Fëmija i parë i lindur në vitin 2020 në Prizren është vajzë
Pasi fitoi betejën me COVID-19, Dhimitër Kraja rikthehet sërish në shërbim
A janë mjekët kosovarë të përgatitur për coronavirusin, flet Gerxhaliu
Unë jam Kirurg!
Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani
Skandaloze:Fëmijëve u shiten stimulues për seks në shkollën “Maarif” në Prizren
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mj...
Qëllimet e planit të trajtimit të Lupusit
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
Ja sa dënoheni nëse bëni sulm seksual
Ventrofiksim i Mitrës
Mjeku shqiptar që po bën revolucion në fushën e kirurgjisë laparoskopike
Grevën e Kirurgëve e përkrah edhe një Shoqatë
Deputeti i VV’së: Mos pritni mrekulli
Të tallesh me popullin, ligji për Pagat shkon në Gjykatën Kushtetuese
Ja sa dënohet kanosja me fjalë, vepra apo gjeste!
Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
Shpresa Rupar: Si t’i instalojmë mendimet pozitive nga fuqia e zërit të brendshëm
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, e priti sot drejtoresh...
Të nderuar miq, Ju ftoj të më ndiqni, sonte nga ora 20:45, në emisionin “Debat Plus”, në RTV Dukagji...
Sot pritet vendimi për Ligjin për pagat
E drejta e grevës - Ligji i Punës
Jennifer Aniston rrëfen se vuan nga agorafobia
Psikologjia e sjelljes në shoqërinë tonë
QKUK dhe Spitalet Rajonale me mungesë të Anesteziologëve
Mësimi në distancë për shumë fëmijë mbetet i paarritshëm në Kosovë
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Ja në sa milion arrin popullsia e Izraelit
Dr.Vigan Vokshi: 24 orë kujdestari dhe pagesa zero
LIGJI PËR PAGA NË SEKTORIN PUBLIK, NUK PO I GËZON TË GJITHË
Kirurgët vazhdojnë t'a marrin rrogën e njejtë 549 euro dhe jo 1195 euro
Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Ventral
Ja çfarë ligji i ri për familjen në Gjermani
Në bazë të ligjit për Greva, personi që pengon grevistët dënohet me gjobë 500 deri 5000 euro
Gazetat që deri dje flisnin terr e zi për Mjekët, sot kanë ndryshuar pothuajse plotësisht qasjen e t...
Çaj majdanozi për humbje peshe
Dita Botërore e Shëndetit/ Manastirliu për punonjësit e shëndetësisë: Mirënjohje për sakrificën tuaj
Ja çka duhet të dini për vitaminën C ?
5 Must-Follow Rules If You Want to Get Strong
Ministri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me Koronavirus
Kirurgu Shqiptar emërohet Shef i Klinikës gjermane
Qytetarët kanë filluar të ndjejnë panikun për Coronavirusin, s’ka maska mbrojtëse
3 vitet e fundit 3500 infermierë janë larguar nga Shqipëria, sindikata: Në fshatra ndjehet mungesa
Alarmante: Kirurgët po e braktisin QKUK-në
Ministria e Financave: Pagat e sektorit publik dalin me rritje
Harta e vendeve që janë prekur nga koronavirusi
Skandaloze: Pacienti nga Suhereka udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Pri...
Lumiri – mjekëve për grevën: Mu atëherë kur u duhet destabilitet, ju përdorin si mjet
NJOFTIM Posa nesër, më 09 prill 2020, është festë zyrtare, me rastin e shënimit të ‘Ditës së Kushtet...
Dhjetë javë për të shtypur kurbën
Mjeku maqedonas i lë në baltë banorët e Bukoviçit të Shkupit dhe emigron në Gjermani
ShBA, arreston doktorin që prodhoi dhe shiti virusin Korona në Kinë?
1,000 doktorë shqiptarë nga diaspora në shërbim online për mërgimtarët
QSUT, ndërhyrje e rrallë në zemër për Noanin 6-muajsh
Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
Izraeli, superfuqi botërore në sektorin e mjekësisë dhe farmaceutikës
Ja 5 gjëra që nuk duhet të bëni me stomakun bosh
Fituesi i çmimit Nobel në mjekësi: Virusi doli në Kinë, nga laboratori ku po punonin për vaksinën e ...
Në fshatin Pastasel të Rahovecit, 21 vjet më parë, u vranë dhe u masakruan 106 civilë të pafajshëm t...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vinorelbine

Sun Feb 3 , 2019
VINORELBINE Medikament antineoplastik nga grupi i alkaloideve të vinkristinës. Përdoret për mjekimin e karcinomës së gjirit dhe karcinomës së mushkërive Related posts:Të dashur qytetarë, Me vendimin e saj të ditës së hënë, Qeveria e Republikës së Kosovës, me një votë...Vitamina B2 ose riboflavinaDr. Istref Plakolli: Përndjekja e mjekëveSë shpejti, analizat […]