Veneseksion

Prerje, incizion, hapje kirurgjikale e një vene.

Related posts:

Shkencëtarët izraelitë: Jemi një javë larg zhvillimit të vaksinës kundër koronavirusit
Sulmi ndaj personit zyrtar
Dr.Istref Plakolli: Ligji për paga ishte karrem i PAN-it për të vjedhur votën e shërbyesit publik
Mjeku shqiptar rrëfen përvojat personale nga fronti kundër virusit në Itali
'Austria Airlines' shtyn fluturimet e rregullta deri më 8 qershor
A mund të përdorin arra fëmijët?
Dr.Hajdin Ymeri: të ndalohet vijimi i shkollimit në të gjitha nivelet, qysh nesër
Pa alpinistë, më e thjeshtë! |Revista Monitor
Mami dhe babi bëjnë një fotografi, pastaj mjekët vënë re diçka fantastike!
Çka është karma?
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
Mosha mesatare e punëtorëve shëndetësorë në Kosovë ka shkuar në 57 vjeç
Gastronomet mbushin sheshin e Vjenës me karrige të zbrazëta
Mjeku Shqiptar i cili jeton dhe punon në Suedi
Demenca e trupit Lewy /sëmundja e trupit Lewy
Çfarë është Ekzaminimi klinik i gjirit?
Vinkristin
Mërgimi fiton pasaportën zvicerane, përkundër vullnetit të Këshillit për Natyralizim
Albin Kurti jo vetëm vendimin e Haradinajt, por e rrëzon edhe vendimin e Isa Mustafës
Pse urinoj kaq shpesh?
Gazeta Metro nxit urrejtje ndaj mjekëve duke plasuar lajm të rremë
Shkon në 4 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë
Sjelljet e pacientëve në të shtetit dhe në privat
Ja çka janë ata që shkruajnë me dorë të majtë!
Rexhajt kanë dhembje të dyfishtë: s' u lejohet dërgimi i kufomës në Kosovë  
Qytetarë të dashur! Kënga më patriotike që duhet të këndohet nga të gjithë sot pa marrë parasysh etn...
Gështenjat nuk janë vetëm të shijshme, por edhe të shëndetshme
Pa pagesë, por me vullnet: Liga Shqiptare e Futbollit në Austri
Surgical instruments wrongly left inside a patient may not be detected for more than 6 months
10 profesionet më të paguara në botë
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Ismaili: Rritja e pagave ndalon migrimin e mjekëve
Gjatë vizitës sime në veri, sot shkova edhe tek varri i Isa Boletinin, në fshatin Boletin të komunës...
Sukseset e një doktori shqiptar: Astma, shkaktarët, simptomat dhe trajtimi i sëmundjes!
Holandezët gjejnë zgjidhjen ideale për të darkuar në distancë sociale – Gazeta Koha Jone
Masat disiplinore për shkeljen e detyrave të punës
Kryesindikalisti i shëndetësisë: Priten veprime të paparashikueshme nga Sindikatat!
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?
Qytetarët po i keqpërdorin prindërit për t'i sulmuar mjekët dhe infermierët
Ventrikujt e Trurit
Këta ishin më të dalluarit e Spitalit të Prizrenit, për vitin 2019
Cila nga algat e dhëna i takon algave blu në të gjelbra?
Si matet funksioni i veshkave?
Libreza e Punës
Ky është plani i Qeverisë Kurti për fëmijët e porsalindur në Kosovë
SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19! Sot më 01.04.2020 në Laboratorin...
How long does it stay in your system?
Për ty qytetar i pabindur
Alarmante: në tremujorin e fundit ikin edhe 37 mjekë
Ja sa dënohet ushtrimi i ndikimit
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Doktor Hatim Baxhaku, kirurgu më i kërkuar në rajon!
Rebelimi i personave të privuar nga liria
Kujdes, mos flini kurrë më shumë sesa 8 orë në ditë
Kirurgu shqiptar ndër 100 Kirurgët më të mirë të botës
SHSKUK dënon sulmin ndaj mjekut Sefedin Fazliu
Fluturime nga Prishtina për në Stuttgart dhe Dusseldorf
Cilët janë faktorët e rrezikut për konstipacion ose kapsllëk?
Ja sa dënohet marrja e ryshfetit!
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Përse nuk duhet vlerësuar Kirurgët vetëm për nga numri i operacioneve?
Nuk burgosen doktorët, o të mjerë!
Ja cilin lloj të kancerit e shkakton çaji shumë i nxehtë!
Ministri gjerman i Shëndetësisë mbështet migrimin e të rinjve kosovarë në Gjermani
Dr.Desaret Murati: Aftet (ulçerat) e gojës,mjekimi i tyre shtëpiak
Vampirizmi energjetik
Guriel Nasto, doktori që spikat për punën e palodhur për të porsalindurit
Cilat teste diagnostike përdoren për konstipacion ose kapsllëk?
Çka është fibra muskulore?
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Deklaratë për media, pas takimeve të sotme (Drejtpërdrejt)
Virusi mund të qëndrojë në ajër, OBSH ndryshon qëndrim për maskat
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Dy adoleshentë krijojnë dorashkën që bën shurdhmemecët të flasin
Ministri Cakaj bisedon me ministren austriake për pandeminë dhe integrimin në BE
Studimi ngre alarmin: Tatuazhet mund të shkaktojnë kancer
Flaka Goranci, artistja “e bekuar nga Zoti”
Sulmi qyqar ndaj Dr.Sefedin Fazliut i cili është një doktor shembullor
Skandaloze: Në Mitrovicë i mituri rrah nënën e tij
Mjeku shqiptar që transplaton kockat e të vdekurve te pacientët e gjallë
Mjekja italiane: Le t’ju shërojë Ronaldo se e paguani 1 milion euro në muaj
Të nderuar qytetarë Të nderuar partnerë të koalicionit qeverisës Po e bëj publike adresimin që ia ka...
Agim Ademi dhe Muharrem Rama sulmuan fizikisht mjekun e Kombëtares së Kosovës në Gërmi
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
Shënohet viktima e 5 në Kosovë nga COVID-19
OMK shpreh ngushëllime për vdekjen e dr. Abaz Krasniqit
Përdorimi i paautorizuar i pasurisë
Oda e Mjekëve e heton Basri Sejdiun për përdorim të vulave jovalide
Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e i...
Cilat janë simptomat e lupusit?
Shkon në 361 numri i të infektuarve me Covid-19
Studentët izraelitë zhvillojnë sistemin që nuk të lejon të harrosh fëmijët në makinë
Mjekët të shqetësuar për ndotjen alarmante të ajrit në Kosovë
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Ministria e Shëndetësisë: 9 raste të reja me COVID-19, shkon në 409 numri i të prekurve
Sot kisha një shkëmbim të hapur pikëpamjesh me Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Ne u...
Ventrolateral - Çka është Ventrolateral?
Sqarime rreth Aprobacionit në Gjermani
Studimi i Klorokinës në dozë të lartë ndërpritet për shkak të efekteve toksike
Çka është Shëndeti?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Punëtorët shëndetësor shkelen padrejtësisht me ligjin për paga

Sat Feb 2 , 2019
Ligji për paga që sot u miratua nga Parlamenti i Kosovës shkel padrejtësisht punëtorët shëndetësor. Duke vlerësuar ligjin për paga ku thuhet se koeficienti vendoset në bazë të viteve akademike, përgjegjësisë dhe rrezikshmërisë kjo gjë nuk është zbatuar fare. Specialistët me 12 vite akademike janë vlerësuar me koeficientin 5 ndërsa […]