Venoz – Fjalor Mjekësor

Që i përket venës, që ndërlidhet me venat, që u takon venave.

Related posts:

Çka janë gypat e Falopit?
QKUK: Rikthehet në punë aparatura e radioterapisë
Shënohet viktima e parë e Coronavirusit në Evropë
QKMF e Rahovecit përfiton dy EKG nga kontigjenti Italian i KFOR-it
Besnik Tahiri nuk i sqaron kriteret për përcaktimin e koeficientit
FDA autorizon përdorimin e ilaçit remdesivir për koronavirusin
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
King Chulalingkorn Memorial Hospital Bangkok THAILAND
Vazhdon gjendja alarmante në QKUK duke u anuluar 200 operacione në ditë
Reputacioni dhe karakteri
Koha vendos gjithçka në vendin e vet dhe dënon ata që lënduan dikë!!
Mos e thithni helmin nga një gjarpër
Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
The Simple Hacks You Need to Eat More Salads
Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik
Dr. Gupta thotë, Askush nuk duhet të vdesë nga kanceri përveçse nga pakujdesia
Sot pranuam një pako me ndihma mjekësore nga Turqia që do të ndihmojë në betejën kundër COVID-19. Kj...
Kirurgët: Grevë deri në fund
Ja cilat janë shkaqet e menstruacioneve jo normale
Benefits, safety, and side effects
Boronica dhe sëmundjet e zemrës
Shuhet mjeshtri i madh i humorit, Gëzim Kruja
COVID-19, Rama: Kemi në dispozicion 304 respiratorë dhe 310 shtretër
Lezhë/ Shërohen infermierja dhe sanitarja të infektuara me Covid, asnjë rast i ri
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike GJASHTË TË SHËRUAR DHE NËNTËMBËDHJETË RASTE...
7 mjekë specialistë fillojnë punën në Spitalin Rajonal të Mitrovicës
Gripi mbush Spitalet, mjekët: Situata nën kontroll
Skandaloze: Mjeku abuzoi seksualisht me fëmijët për 10 vjet
A është celulari i dëmshëm për shëndetin?
Austriakët mund të hynë në Slloveni, por jo edhe sllovenët në Austri
Valla bre e kishit pas dasht shumë këtë Kosovë!
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Shqipëria është pjesë e studimit klinik ndërkombëtar të OBSH-së
Alarmante: në tremujorin e fundit ikin edhe 37 mjekë
Possible treatment strategies for COVID-19
Kosovë/ 14 raste të reja pozitive me COVID-19, shkon në 224 numri i të prekurve
Floktarët shqiptarë në Austri i gëzohen rihapjes së dyqaneve
Dyshohet për një rast me coronavirus në Shqipëri
Koronavirusi, rritet në 909 numri i viktimave
Ndihmoni fëmijët të bëhen aktiv pas shkolle!
Sistemi i drejtësisë fajtor për ikjen e Infermierëve nga Kosova!?
Një në katër mjekë, ose 32.9% e mjekëve në Zvicër janë të huaj, mes tyre shqiptarë
This Easy Cardio Swap Will Help You Train for A Half Marathon
Autonomi Spitalore!!!
Fruta të thata për meshkujt dhe arsyet
Visceroptozë
Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
A është rrezik nëse bebja e ka kërthizën rreth qafës❓
Vezika urinare
Këshilli i Fakultetit të Mjekësisë vendos lidhur me konkursin kontravers për Profesor Asistent
Kosova dhe bota artistike shqiptare sot humbi ikonën e kulturës sonë, aktoren Leze Qena. Një grua e ...
Vezikal
Drinking coffee could protect against some types of cancer
Disa rekomandime për mësimdhënie në shtëpi
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Kur moshatarët e tij shikonin futboll, ai preferonte vallëzimin
Ja sa është paga e Specialistit në Sarajevë!
Doktor Enver Hoxha ekspozon fakte të krimit serb në Kosovë
Mundësimi i arratisjes së personave të privuar nga liria
Dita e 53-të e grevës së Kirurgëve
Do të iu habit arsyeja pse të gjithë po vënë një shishe me ujë para derës në këtë vënd.
Fluks nga virozat, Mjekët: Më të rrezikuarit janë të sëmurët kronikë
Ikja e trurit: A do t’i fikë dritat mjeku i fundit që largohet nga Kosova?
Ministri gjerman i Shëndetësisë mbështet migrimin e të rinjve kosovarë në Gjermani
Situata epidemiologjike me influencë sezonale 2018/2019 në Kosovë
Kinë – Rritet në 812 numri i viktimave nga koronavirusi
KOMUNIKATË Për shkak të situatës së krijuar si rezultat i pandemisë COVID – 19, Ministria e Arsimit,...
Pasi fitoi betejën me COVID-19, Dhimitër Kraja rikthehet sërish në shërbim
Çka janë Organizatat e të punësuarve?
Si të shpëtoni nga hundët e bllokuara në vetëm pak minuta
Ja cilat janë ushqimet që shërojnë migrenën
Si pastrohet gjaku përmes hemodializës?
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
Mjekja Shqiptare e cila po arrin majat e suksesit në shkencë në Itali
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Njihuni me shkencëtarin shqiptar të neurologjisë në SHBA
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Pse Bota dhe Mjekësia ka frikë nga viruset!
Veshka
Çaj majdanozi për humbje peshe
Lëre beben të qajë
Një shkencëtare e re shqiptare po shkëlqen ne Zvicër
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Sa forma të konstipacionit kemi?
SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Sot me 30.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
Nga nesër edhe Spitali i Ferizajt në grevë, mbështet kërkesat e punëtorëve shëndetësorë të QKUK-së.
Gripi, vlerësoni këshillat mjekësore dhe mos i mësyni vetëm QSUT-së
Dr. Ferat Sallahu, drejtor i Klinikës së Kirurgjisë Abdominale
Përse nuk duhet vlerësuar Kirurgët vetëm për nga numri i operacioneve?
Kushtoni vëmendjen këtyre dy përbërësve në përbërjen e sapunit antibakterial, sepse mund të dobësojë...
Policia britanike i bëri surprizë të veçantë djalit shqiptar 4 vjeçar për ditëlindje
Çka është Mitra?
Vdes nga tumori i trurit, i shpëton jetën 5 personave të tjerë
Ekipi i Sigurisë Diplomatike ndihmon në riatdhesimin e shqiptarëve
Rivalitet për ekskluzivitetin e vaksinës, betejë e fortë mes Gjermanisë dhe SHBA-ve
Venografi
Krijoni kopshtin tuaj të perimeve. Gati? |Revista Monitor
Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë
Kush mund të udhëtojë në Gjermani
TRAJNIME FALAS PËR INFERMIERËT E PAPUNË

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Venosklerozë

Mon Jan 28 , 2019
VENOSKLEROZË Sklerotizim, ngurtësim i venave. Related posts:Vendet në të gjithë botën po vuajnë për mungesën e infermierëvePata kënaqësinë të bisedoja me ambasadorët e Kosovës në Gjermani, Zvicër, Austri dhe Francë, të cilë...Dëmtimi i varreve apo kufomaveVermiformDental Care for Kids: When Should Your Child Start Going to the Dentist?Skandaloze: Mbi 30 […]