Ventrikujt e Trurit

VENTRIKUJT E TRURIT

Zgjerime të lumenit të tubit neural embrional.

Related posts:

Koronavirusi kthehet në sfidë për mjekët, shkon mbinjë mijë e 500 numri i viktimave
Ministri gjerman i Shëndetësisë mbështet migrimin e të rinjve kosovarë në Gjermani
Mjeku Shqiptar Bekim Tateshi e shpëton vogëlushen nga Prishtina
Shqiptarët mes 4 popujve më të stresuar në botë
Armend Shkoza: Qasja e Grenellit e dëmshme për Kosovën
Vicium
Alarmante: Kirurgët po e braktisin QKUK-në
Arkëtimi dhe pagesa e kundërligjshme
“Avokati i Popullit e dërgoi në Kushtetuese Ligjin për paga edhe pse do t’i merrte 600 euro më shumë...
Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mj...
Alarmi nga mbarë bota: Bletët po vdesin nga një virus i ngjashëm me koronavirusin
Ja çka parandalon çaji i zi!
Spanjë, 812 të vdekur dhe 7 600 të prekur nga koronavirusi brenda 24 orëve
Ministrat Ismaili e Hamza sigurojnë mjekët dhe infermierët: Pagat do t’i merrni me rritje
afër 50 mërgimtarë janë riatdhesuar nga Sllovenia në Kosovë
Sot mbetëm me turp, ata na thonë “vëllezër e motra”, po ne si i trajtojmë “kosovarët”?
Materniteti në vitet 50-të në Prishtinë
Pengimi i ceremonive fetare
Kuvendi ia ka heq besimin! Qeveria e shkarkuar s’ka të drejtë në iniciativa ligjore! Raportet apo o...
Në 21-vjetorin e rënies, sot kujtojmë dy Heronjtë e Kombit, Sami Plakollin e Hajdini Halitin, të cil...
Vitaminë - Çka është Vitamina?
Çka është shantazhi?
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Ja si t’i njohim “Vampirët e Energjisë”?
Organizata Kosovare e Studentëve të Mjekësisë anëtare me drejta të plota në Federatën Ndërkombëtare ...
Arsyet kryesore për shëndetin përse nevojitet të hani vezë çdo ditë – Gazeta Koha Jone
Kurti paralajmëron mjekët : O privat o në të shtetit
Fakultetet e sotme po kryhen me teste
Vrasjet dhe zhdukjet e mjekëve gjatë luftës së UÇK-së sipas PHR
132 persona zyrtarë në Kosovë janë sulmuar fizikisht, duke përfshirë edhe mjekët
14 Things Only People Who Work in the Medical Field Will Understand
Çaji i gjelbër dhe obeziteti
Hapet Reparti i Pediatrisë në Gjilan
Mjeku kosovar në Berlin: 90 për qind e të prekurve me koronavirus e kaluan pa trajtim mjekësor
Nga 1 janari paga më të larta për 10 për qind në arsim dhe shkencë
Ja sa dënoheni nëse e keqtrajtoni dikënd gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare ose autorizimeve publike
Punonjësi i zyrave në të ardhmen!
Urime Pashkët të gjithë besimtarëve të krishterë! Sot, besimtarët katolikë dhe protestantë në Kosovë...
Shenjat paralajmëruese që tregojnë se mëlçia juaj është e tejmbushur me toksina dhe parazitë
Sot filluam shpërndarjen e qindra pakove thelbësore shëndetësore nëpër vendbanimet e komunave të ver...
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
Vuani nga shtypja e lartë e gjakut? Këto janë ushqimet që nevojitet të konsumoni në mëngjes – Gazeta...
Emergjenca e QKUK-së mbingarkohet nga udhëzimet pa kritere
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
Edhe tre mjekë të tjerë fitojnë betejën me Covid-19
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
NJOFTIM eMësimi – Orari Javor i Transmetimit në RTK 4 për klasat 1-9 Menjëherë pas ndërprerjes së ...
Viscera
Ikën 525 mjekë: Shëndetësia kroate, para kolapsit
Tipet e demencës
Dr.Gani Bajraktari: Të lumtë (bravo) Dr.Arbër Morina për futjen e kësaj metode për herë të parë në K...
Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
Kur shkenca ndrydhet nga një dogmë filozofike
Vital
Për ushqimet "bio" !
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Parandalimi dhe zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit
Inteligjenca Artificiale, platforma izraelite Invertex u skanon trupin dhe u tregon masën e veshjeve
Pse Bota dhe Mjekësia ka frikë nga viruset!
Ju lutemi rrini në shtëpi! Jemi në fillim të prillit, moti po përmirësohet prandaj lusim qytetarët...
Ja 20 vetitë e pabesushme shëruese të hithrës
Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
Qeveria austriake me udhëzime në gjuhën shqipe: rruga jonë drejt rikthimit
Ja kush ishte i pari që pohoi se lia e ujit bie vetëm një herë dhe nuk përsëritet!
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Koronavirus në muret e së gjithë botës, sipas versionit të ‘street artist’ |Revista Monitor
Ja cilat janë organet që transplantohen më shpesh!
Anesthesia
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, komunitetit rom të Kosovës i shpreh urimet më të mira. Në...
Naim Maloku: Keni vjedhë edhe në varret e Dëshmorëve!
Mjeku nën akuzë, abuzoi seksualisht me 109 fëmijë, u jepte edhe hashash
Ky është kryetari i vetëm në Kosovë që realizoj 100% të premtimeve
Hashim Thaçi: Çfarë krimi ka bërë UÇK-ja?
Ministria e Shëndetësisë dënon dhunën ndaj mjekëve: Dënim maksimal agresorëve
How to increase height: Factors that influence growth
Pse po shtrembërohen faktet për Shëndetësi?
Skandaloze: Injeksionet dhe infuzionet që shkruhen në Ordinanca private po administrohen në ambulant...
Qepët mund të ulin rrezikun për sulme të zemrës
Gjermania miraton ligjin për imigrim të punëtorëve, interesohen kosovarët
Portali Insajderi shpif pacipërisht ndaj Mjekëve
661 mjekë specialistë në Kosovë punojnë në spitale, që nga viti 2017s' janë bërë specializime
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Jeni të sigurt që po zgjidhni qumështin e duhur? Mësoni cili bën për ju – Gazeta Koha Jone
Ky është plani i Qeverisë Kurti për fëmijët e porsalindur në Kosovë
Dëmtimi i varrezave të komunitetit rom, ashkali dhe egjiptian në Komunën e Rahovecit është një akt i...
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Ramush Haradinaj
Disa gazeta shpifin dhe manipulojnë me kërkesën e Kirurgëve
Kirurgët, mamitë dhe infermierët nuk i bashkohen grevës
Futja në karantinë e komunave veriore të vendit me vendim të qeverisë serbe është cenim dhe shkelje ...
Qeveria do të paguajë hotelin për emigrantët që futen në Shqipëri
CoVid-19/ Shkon në 377 numri i të prekurve në vend
Kolegji i Mjekëve të Rumanisë falenderon Kryetarin e Odës së Mjekëve të Kosovës për asistencë në ras...
Sot shkova në veri të Republikës së Kosovës, për t'i takuar qytetarët shqiptarë që banojnë atje...
SONTE ASNJË RAST ME COVID-19 NË TESTIMIN E DYTË! Sot më 02.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë ...
Për ty qytetar i pabindur
Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm
Do me thënë, vendimi i qeverisë për kufizim të lëvizjes është shkelje e Kushtetutës, por ama shkelje...
Çfarë është gripi i derrave dhe cilat janë shenjat e tij?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Verbal

Sat Feb 16 , 2019
VERBAL Gojor, që përbëhet vetëm nga fjalë, që karakterizohet nga fjalët. Related posts:Outdoor Best Friend Workouts For When It Finally Starts to Get WarmSkandaloze: Pacienti nga Malisheva udhëzohet direkt për Prishtinë pa u dërguar fare në Spitalin e Gj...“Nënë Tereza” e Grac-it, ndër shoqatat e para shqiptare në SteiermarkKosovari 70-vjeçar […]