Ventrikulit

VENTRIKULIT

Inflamacion i ventrikujve të trurit, zakonisht nga një infeksion.

Related posts:

Operacion i rrallë urologjik në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës
Çka është Organizata e punëdhënësve?
Qëllimet e planit të trajtimit të Lupusit
Në QKUK vdes një person nga gripi sezonal, dy të tjerë në gjendje të rëndë
Regjistrohet dita pa asnjë lindje në spitalin e Prizrenit
Me keqardhje mora lajmin për vdekjen e dy qytetarëve tanë, si pasojë e virusit COVID19, në orët e he...
Kirurgët nuk i përgjigjen grevës: Vazhdojnë punën
Kandidatët e papranuar në konkursin për logopedë në QKUK ankohen për parregullsi
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
26 foshnje, për 24 orë në Gjinekologji
Gjermanët vendosin nëse duan të jenë dhurues organesh
Syla: Moszbatimi i Ligjit për Paga do ta nxjerr situatën jashtë kontrolli, s’mbajmë përgjegjësi
Ja sa dënoheni nëse bëni sulm seksual
Raka: Po futemi në dy javët vendimtare për jetët e më të dashurve tanë
Kur një person konsiderohet i shëruar nga Covid-19? Pse gjurmimi i rasteve të shëruara është i rëndë...
Sot pranuam një pako me ndihma mjekësore nga Turqia që do të ndihmojë në betejën kundër COVID-19. Kj...
Partia Demokratike e Kosovës vazhdon intensivisht reformën e saj të brendshme, pavarësisht situatës ...
Pagat nuk iu rritën, mjekët ia mësyjnë Gjermanisë
Mënyra efektive për të rritur fertilitetin te meshkujt
Mjeku e zbuloi të vërtetën pikëlluese për Shumaherin
Lirimi i kundërligjshëm i personave të privuar nga liria
The Best Ways To Deal With Hair Loss This Winter
Orari dhe përmbajtja për javën e ardhshme për mësimin në distancë eMësimi - Orari dhe përmbajtja për...
Miratimi i Kushtetutës së Kosovës 12 vite më parë, shënoi një moment të rëndësishëm historik për kon...
Mospjesëmarrja në mënjanimin e rrezikut të përgjithshëm
Avokati i Popullit për Ligjin e Pagave: Kushtetuesja të ketë në konsideratë interesin e të punësuarv...
2019: Katër mjekë të njohur e lanë QKUK-në për shkak të problemeve menaxheriale
Dr.Hatixhe Latifi-Pupovci: Perëndoi periudha e komandantëve
Të nderuar qytetarë, Marrëdhëniet me SHBA-në kanë hyrë në një fazë shumë delikate por edhe kritike....
4 vitaminat më të mira për lëkurën tuaj
Rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme
Viscerit
Ramadani këshillë kosovarëve: Mos e luani rolin e epidemiologut, lërjani këtë punë atij që i ka 32 v...
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Avokati i Popullit pritet t’i lë 60 mijë kosovarë pa rritje pagash, por të hyrat e tij janë astronom...
Sa herë vizitoheni te mjeku në Zvicër
Dr.Istref Plakolli: Sindroma Goodpasture
Basri Sejdiu: Sot fillon zbatimi i Ligjit të ri të Pagave, përfituesit më të mëdhenjë do të jenë pro...
A janë mjekët kosovarë të përgatitur për coronavirusin, flet Gerxhaliu
Çka është pedofilia?
Infemierët janë dora e djathtë e mjekut
COVID-19, Rama: Kemi në dispozicion 304 respiratorë dhe 310 shtretër
Kompania izraelite BATM Advanced prodhon setin mjekësor diagnostikues të koronavirusit
Ikën mjekët! Nuk ka kush bën ndërhyrje kirurgjikale në spitale
Kurti, letër ministrave: Skanoni gjendjen nëpër ministri dhe ma sillni raportin
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Reagon Mjekja rreth vendimit të Qeverisë për Postën dhe Telekomin e Kosovës
Top të paguarit e Telekomit: Një zyrtar ligjor mori pagë mujore 12.300 euro
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
FBI: Televizorët e mençur mund t’iu spiunojnë
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Fjalët prekëse dhe mesazhi i fortë i një doktori për gratë shtatzëna
Ismaili: Profesionistë shëndetësorë duhet t’i marrin pagat ma rritje
Keni këto probleme vaginale? Kontrollohuni menjëherë tek mjeku
Çka është Sektori publik?
Mbrëmë ishte mbledhja korresponduese, e 21-ta me radhë, e Qeverisë së Kosovës. Nëntë pikat e kësaj m...
Syla:Politikanët kosovarë qëllimisht po i largojnë mjekët nga Kosova
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Gazeta Infermierët: Mungon shujta
Çka është Sëmundja e Crohn-it?
Zvicra numëron 2 milionë e 125 mijë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
7 Tips Better Ways to Remove Acne on Your Face
Ja sa Mjekë dhe Infermierë janë larguar nga Shqipëria për në Itali
Sulmohet mjeku Mejdi Zeqiri nga disa romë në Bujanoc
26 marsi nuk është një datë e zakonshme. Është datë që risjellë trishtim e dhembje. Na e përkujton t...
Përvetësimi i kundërligjshëm i pasurisë me rastin e bastisjes apo ekzekutimit të vendimit gjyqësor
Specialisti i Reumatologjisë që ka diplomuar dy herë në Mjekësi
Çfarë kuptojmë me aktivitet fizik të moderuar dhe vigoroz?
Sejdiu: Mjekët po largohen, t’i motivojmë që të japin kontributin në vendin e vet
Mbi 60 mostra për coronavirus merren nga Gjilani
Venopunkturë
Rama flet për përshkallëzimin e masave: Dy javët e para të prillit do mund të na thonë se sa mirë ka...
24 vite shkollim për t'u bërë Kirurg por paga më e vogël se e një pastruesi
Ky Mjek Shqiptar do t'ju çuditë me trupin e tij, ja pse!
Dr.Gazmend Bojaj në mesin e 100 mjekëve më të mirë të familjes në botë
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Rama sqaron shpërblimin për mjekët që luftojnë COVID-19, ja kush përfiton
Ja cilat raste të sëmundjeve rriten në Shqipëri
Reciprocitet, që barazi. Sot në ora 00:00 hyri në fuqi vendimi i Qeverisë në detyrë të Republikës së...
Qëndrimi ulur gjithë ditën dhe infeksionet respiratore
This Easy Cardio Swap Will Help You Train for A Half Marathon
RUBIKON: Kadri Veseli, kryetar i PDK-së - 08.04.2020 - Klan Kosova
Ministria e Shëndetësisë dënon dhunën ndaj mjekëve: Dënim maksimal agresorëve
Basri Lenjani: Spitalet Rajonale po i përcjellin krejt te ne, edhe pse munden me u trajtu në to
Dr. Leonard Bytyçi reagon ndaj postimit të Adriatik Kelmendit
Ja kush është trupi i të vdekurit i cili po qëndron në QKUK që 8 ditë
Moslajmërimi i përgatitjes së veprave penale
Pezullimi nga Kushtetuesja i Ligjit për paga po konsiderohet i dëmshëm për mjekët
Infermierët në prag të themelimit të Sindikatës
Dr.Ilir Arifi: Mos e shpallni vetveten heronjë, po kryne punën e juve pa ba “Show”
Ja pse themi ‘shëndet’ kur teshtijmë!
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Shenjat vitale
Gjergj Kola: Bashkia e Vjenës do të nderojë “Ambasadorët e Paqes” në vjeshtë
Mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik
Kanella bën mrekulli në trupin tuaj!
Viscera
Oksigjeni
Etiologjia dhe patofiziologjia e konstipacionit ose kapsllëkut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vita

Tue Feb 12 , 2019
VITA Jetë Related posts:A po institucionalizohet që vdekja e pacientit kosovar të bëhet në Sptalet e Rajonit në duart e mjek...Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestareEksperti i shëndetit publik Dasho: Masat aktuale të ezauruara, momenti të përdorim ato inteligjenteAgjërimi parandalon shumë sëmundje dhe ripërtërin metabolizmin e […]