Ventrikulofiksim

VENTRIKULOFIKSIM

Intervenim kirurgjikal për të fiksuar dhe për të përqendruar stomakun, zakonisht nga rënia poshtë vendit të tij normal.

Related posts:

Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Avokati i popullit po e shqyrton mundësinë e dërgimit të Ligjit për paga në Gjykatën Kushtetuese
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Rëndohet situata në Turqi rritet numri i të vdekurve
Me dhimbje mora lajmin që një bashkëvendëse e imja sot ka ndërruar jetë, duke mos arritur të përball...
Zëvendësministri i Shëndetësisë Dr.Rrustem Musa nuk shpenzoi asnjë euro për udhëtime zyrtare e telef...
Drejtori i Policisë: Më shumë se 100 policë kanë probleme serioze shëndetësore
Nga rroga e ulët te kontrata e përkohshme, kjo është mjekja që izoloi koronavirusin në Itali!
7 Tips Better Ways to Remove Acne on Your Face
Ka përdhosur një grua që po flinte, kosovari dënohet me dëbim nga Zvicra
Sa është paga vjetore e Mjekut në Austri?
Moslajmërimi i personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Pamje magjepse të “Liqenit të Batllavës” të shkrepura nga Arian Mavriqi
Çka janë herniet abdominale dhe si duhen trajtuar?
Çka është Këshilli Ekonomiko-Social?
Keni këto probleme vaginale? Kontrollohuni menjëherë tek mjeku
Kosova ka nënshkruar marrëveshje, kurse Serbia ia ka ndaluar Gjermanisë t’ia marr infermierët
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, komunitetit rom të Kosovës i shpreh urimet më të mira. Në...
Çfarë duhet bërë në prezencë të një Vampiri të energjisë?
King Chulalingkorn Memorial Hospital Bangkok THAILAND
Ja vaksina që ul rrezikun e kancerit të qafës së mitrës
Vinorelbine
Ja sa fëmijë kërkuan ndihmë në emergjencë pediatrike!
Sulmohet mjeku dhe polici në Gjakovë
Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare
#CME #NMJ SINGLE ANSWER QUESTION Regarding The Nicotinic Cholinergic Receptors At The Motor End Pl...
Përgjimi: "vëzhgimi" nga larg
Ikën mjekët! Nuk ka kush bën ndërhyrje kirurgjikale në spitale
The Simple Hacks You Need to Eat More Salads
Eksperti zviceran: Koronavirusi, më pak i rrezikshëm se gripi “normal” sezonal
E pranon edhe Trump: New York një katastrofë, hotele e stadiume do kthehen në spitale
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Shqipëri: Regjistrohet viktima e parë nga gripi
Cilat janë vetitë e gjakut?
I shqetësuar dhe i prekur thellë nga vdekja e parë e shënuar nga Covid19 në Kosovë, përcjell ngushël...
Historia e një foto që ndryshoi botën
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
Ministria e Shëndetësisë: 6 raste të reja me COVID-19, shkon në 383 numri total i të prekurve
NASA bën gati për 37 ditë respiratorin e ri për të infektuarit me COVID-19
Kajsia ilaç për zemrën
Ecja, Sporti dhe Shëndeti
Pse po shtrembërohen faktet për Shëndetësi?
Lufta kundër Covid-19, Shqipëria ndër vendet me numrin më të ulët të shtretërve spitalor, Gjermania ...
Ja pse njerëzit që ushtrohen rregullisht nuk kanë gjasa të preken nga sëmundjet mendore
A paraqitet fruthi edhe te të rriturit?
Rukiqi: Vendimi për rritje të pagave ka qenë i gabuar
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Mesazhi i ambasadorit Grenell ishte i qartë dhe konkret për angazhimet e politikës amerikane në drej...
Ja sa dënohet marrja e ryshfetit!
Paga e avokatit të Telekomit më e madhe se e Pilotit të NASA-s
Dështoi në reformën në shëndetësi, qeveria finlandeze jep dorëheqjen
Mjekët ligjërisht mund të ofrojnë shërbime vetëm si të licencuar
Australia merr shembull Kosovën rreth Koronavirusit
Mjekët tanë janë të mirë: Nuk ka dallim mes sektorit Publik dhe atij Privat në Shëndetësi
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
Mesazhi i mjekut milioner që vdiq nga kanceri: Paratë nuk sjellin gëzim…
Masakra e Rezallës, kryer mizorisht 21 vjet më parë, është një tjetër dëshmi e gjenocidit të shtetit...
SITUATA EPIDEMIOLOGJIKE ME COVID-19! Sot me 30.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
Themelohet Shoqata e Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
Të gjithë e kritikojnë Mjekun...
Ja si t'i mbroni sytë e fëmijëve tuaj!
Çka janë qelizat e kuqe të gjakut?
Demenca vaskulare
Gjoba të ashpra për ata që regjistrohen në “Kurzarbeit” e gjinden duke punuar
Konkursi në Fakultetin e Mjekësisë, kandidatja reagon ndaj akuzave për kualifikimin e saj
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
Mentor Llugaliu: Për 20 vjet jemi qeverisë nga llojlloj hajni e krimineli
Tetë zakone të këqija që dëmtojnë sistemin tonë imunitar
Venulë
Mjeku Ilir Allkja denoncon: Mjekët e familjes prej vitesh në shërbim të konçesionit të Check-Up
Ja 5 arsyet pse femrat nuk shijojnë seksin
Rritet bilanci në Kosovë, 165 qytetarë të infektuar me COVID-19
Ja si funksionon Organizmi
Mjekët kërkojnë rrugën për pavdekësinë: Dihet kur do të bëhet transplantimi i parë i kokës
Bullgaria në prag të krizës shëndetësore, mjekët dhe infermierët synojnë Gjermaninë dhe Austrinë
Çka është i punësuari?
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
Oda e Mjekëve e heton Basri Sejdiun për përdorim të vulave jovalide
Legalizimi i përmbajtjes së rreme
Vdes një mjek në Kinë nga Coronavirusi
Gonzales: Po përjetojmë një nga sfidat më të mëdha. Faleminderit atyre që po kontribuojnë në këtë lu...
Dr.Halil Krasniqi: Njeriu është aq i vjetër sikur gjendja e enëve të gjakut të tij
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesin
Dr.Salih Krasniqi demanton fuqishëm Gazetën Shneta
Vetëvendosja s'po e lë vdekjen m'u bë LAJM. Kryeministër, i kofsh' fal situatës se ...
Gabimi që ka bërë Gjykata Kushtetuese në raport me Ligjin e pagave
Ja sa do ta ketë Kurti pagën nëse Kushtetuesja e lejon hyrjen në fuqi të Ligjit të pagave
SHTATË TË SHËRUAR DHE PESË RASTE ME COVID-19! Sot më 04.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Mo...
3 mitet që besojnë të gjithë, mjekët japin arsyet e vërteta pse nuk mbeteni shtatzënë
Si të jeni një baba i mirë për foshnjën tuaj
Po të mos ishte koronavirusi, Dua Lipa sonte do të mbante koncert në Vjenë
Vestibulumi labirinthor
Viridis
OBSH i bën thirrje Shqipërisë dhe gjithë botës të rrisin numrin e infermierëve në dekadën në vijim
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
A e dini se mënyra që i jep fund by-passit në zemër është zhvilluar nga një shkencëtar turk?
Mjekët po ikin në heshtje, Kosovës i mungojnë 5 mijë punëtorë shëndetësorë
Çka është Shkenca?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vincent Sëmundja

Tue Feb 12 , 2019
VINCENT Sëmundja Sëmundje e cila karakterizohet nga një formë e rëndë e gingivitit, duke shkaktuar një ulcerim të dhimbshëm të gingivave. Related posts:Fruta të thata për meshkujt dhe arsyetManastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19Mos i vlerësoni mjekët si terroristTerapia që po aplikon Gjermania ndaj coronavirusit, që mund […]