Ventrikulomegali

VENTRIKULOMEGALI

Zgjerim, zmadhim i ventrikujve trunorë.

Related posts:

“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj
Zbulohet gjarpri i rrallë me dy koka, funksionojnë në mënyrë të pavarur – Gazeta Koha Jone
Sot riatdhesohen 150 persona nga SHBA-ja në Kosovë
Jeta e heroit Ismet Asllani ishte e mbushur me vepra trimërie për Kosovën, kur më së shumti i duhesh...
Mjekët po braktisin Kosovën dhe Preshevën. Vendet e tyre po i zënë serbët nga Pcinja
Rudina Xhunga: Mjekëve të këtij vendi, të kujtohemi t’u themi dhe faleminderit!
Mjekët shërbëtorë të pacientëve, jo të oligarkëve!
Doktoresha shqiptare e diplomuar në shkollën e mjekësisë në Harvard
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Ja si janë provimet e Fakultetit të Mjekësisë!
Mjekët italianë paralajmërojnë Evropën për ndikimin e koronavirusit
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?
Punëdhënësi mund të dënohet deri në 35.000 euro për shkelje ndaj punëtorit
Kushtetuesja pezulloi Ligjin për Paga, çka i konvenon atyre ky vendim?
QBD publikon falas online, katër fjalorë dygjuhësh për fëmijë deri në 6 vjeç
Drejtori i QKMF-së së Lipjanit, e tregon të vërtetën e videos, ku një e moshuar priste për ndihmë mj...
Could a probiotic prevent or reverse Parkinson's?
Nderojmë sot martirizimin e shqiptarëve të pafajshëm në Lybeniq të Pejës. Armiku i ekzekutoi vetëm p...
Osmani: Stafi mjekësor meriton rritje të pagave
Vertebrat cervikale
Pashkët, si festë unike, na kujtojnë rëndësinë e sakrificës, si një nga vlerat më të larta njerëzore...
Sëmundjet kronike të veshkave tek të moshuarit
Ves
21 vjet më parë, aparati policor dhe ushtarak i Serbisë kreu një ndër krimet më të rënda kundër njer...
Fakte mbi vaksinën antigrip💉
Ftesë publike nga Gazeta Shëndeti për ju ndjekës/e të dashur/a
Harxhohen vaksinat kundër gripit, qytetarët i blejnë ato me çmim 12.5 euro
Ja struktura e Shoqatës së Mjekëve Shqiptarë në Gjermani
Pagat vjetore të Presidentit, Kryeministrit, Kirurgut, Gjyqtarëve dhe Prokurorëve në vendet e ndrysh...
Shifrat e FMN, Shqipëria, me financimet më të ulëta në Europë për shëndetësinë
Spital të ri për kirurgjinë, mjeku: Kemi punuar me automatik te koka
Klinika ku punojnë 7 shqiptarë të Kosovës, ndër 10 klinikat më të mira në Gjermani për trajtimin e i...
Nuk burgosen doktorët, o të mjerë!
Guriel Nasto, doktori që spikat për punën e palodhur për të porsalindurit
Ministri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me Koronavirus
Mundësi riatdhesimi më 9 maj për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Zvicër
Dr.Leonard Bytyqi: Askush nuk e ka menduar që pas 11 viteve të Pavarësisë do të ikin 500 Mjekë nga K...
Vertigo Arteriosklerotike
Ministrja Bajrami mbajti konferencë për media, ku foli rreth mësimit në distancë, i cili fillon nesë...
Mjeku shqiptar që prodhoi vaksinën kundër tërbimit
Ja 100 medikamentet që trajtojnë shumicën e sëmundjeve
Shkencëtarët kanë gjetur diçka të çuditshme në eshtrat e të rinjve
Keqpërdorimi i informatës zyrtare
Cilat sëmundje duhet të diferencohen me konstipacionin?
"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesin
Mjeku nga Kosova merr mirënjohje nga Gjenerali i NATO-së
Skenarët e mundshëm, për t’u kthyer në normalitet
Gjatë fundjavës dhe sot kam kontaktuar dhe biseduar në telefon me të gjithë kryetarët e komunave të ...
Shuhet Prof. Dr. Safet Beqiri
Betejat e Luftës Çlirimtare u shënuan me emrin dhe heroizmin e Dëshmorëve të Kombit. Sot kujtojmë rë...
Kinë – Rritet në 812 numri i viktimave nga koronavirusi
A është respektuar greva, flet kryetari i Sindikatës
Mjeku shqiptar në Angli: Pacientëve shqiptarë me COVID u flas shqip
Ja cilat janë sanksionet disiplinore ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve
Kirurgu Shqiptar i shpëton jetën gjermanit të moshuar
Gabimi që ka bërë Gjykata Kushtetuese në raport me Ligjin e pagave
Ventrolateral - Çka është Ventrolateral?
Abuzimi emocional - Çka është, si manifestohet dhe cilat janë shenjat?
Vitaminat
Viscerit
Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm
Surgical instruments wrongly left inside a patient may not be detected for more than 6 months
10 Fat-Burning Moves That Will Help You Lose Weight
Varshmëria nga droga, bixhozi dhe rrjetet sociale.
Marrja apo asgjësimi i vulave zyrtare ose i shkresave zyrtare
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
Federata Sindikale e Shëndetësisë kërkon që në pakon emergjente të përfshihet i gjithë zinxhiri shën...
Raporti 24 orësh nga Klinika Infektive Sipas raportit 24 orësh nga Klinika Infektive, në këtë klinik...
Ja çka janë ata që shkruajnë me dorë të majtë!
“Njerëzimi mund të jetë duke jetuar sipas një simulimi kompjuterik”
Historia e saj bëri xhiron e rrjetit, rrëfehet infermiere Valbona: Asnjëherë nuk dorëzohem
Sot bëhën 21 vite nga masakra e Izbicës, ku forcat ushtarake, policore serbe vranë mizorisht 147 shq...
Ish-shefi i Mossad, Tamir Pardo, bashkohet me startapin e kanabisit mjekësor Cann10
Mbingarkohet Klinika Emergjente
Edhe një Kirurg i suksesshëm në Gjermani
Nuk përjashtohet teoria e laboratorit në Wuhan? Mediat britanike: Stafi u spërkat me gjak!
Vestibul
Infermiere nga Ballkani në Gjermani: Biznes i majmë, kaq paguhen ndërmjetësit
Shkrimtari shqiptar Julian Zhara fiton çmimin “Lermontov” në Itali
Oda e Mjekëve akoma nuk reagon për sulmin e djeshëm ndaj Dr.Bujar Gashi
Mjeku paralajmëron: Rreth 96 milion persona do infektohen me koronavirus, 500 mijë do vdesin
Kur duhet dhe kur nuk duhet të shkoni në Emergjencë?
Akademiku Morina: Ja çka thotë për mjekët që punojnë edhe në të shtetit edhe në privat
Moslajmërimi i përgatitjes së veprave penale
Nis takimi i Kurtit me përfaqësues të sindikatave
Haskuka për deputetët: Jemi me fat, që këta nuk i nënshtrohen testit PISA
Medikamentet që nuk përdoren në periudhën e shtatzanisë dhe lehonisë
Dental Care for Kids: When Should Your Child Start Going to the Dentist?
Mjekët apel prindërve: Mbani fëmijët larg telefonit!
Injorohen nga krerët e shtetit, sindikalistët thonë se do të presin veç deri nesër
A Trainer Reveals the Best Exercises For a Stronger, Toned Butt
Dëmtimi i varreve apo kufomave
Policët do të paguhen për rrezikshmëri e mjekët akoma jo
Ligji për paga shkon në Gjykatën Kushtetuese!
Kirurgu shqiptar zbulon instrumentin e veçantë i cili do të përdoret në tërë botën
"Mu shterrshin sytë nëse pushoj Lirinë tënde me ëndërrue Mallkue qoftë gjaku im Po qe se m’vras...
Fatmir Limaj
Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare
Kirurgjia, mbreti dhe mbretresha e Mjekësisë
Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Venulë

Tue Feb 12 , 2019
VENULË Venëz, venë e vogël. Related posts:Të dashur, ne nëse nuk jemi për Çmimin Nobel, nuk jemi as maskarenj400 të infektuar me koronavirus në Itali, shpallet gjendja e emergjencësDr.Blerim Myftiu: Epilepsia dhe agjërimiÇka janë Lipidet në gjak?Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?Seksologu kosovar flet për vdekjet e të moshuarve në […]