Ventro

VENTRO-

Parashtesë me kuptimin: barku, stomaku.

Related posts:

Skandaloze:Fëmijëve u shiten stimulues për seks në shkollën “Maarif” në Prizren
Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për 300 ventilatorë dhe 1.5 milionë maska
A janë reale epidemitë e viruseve?
Baba Qazimi nga Gjerma e Tetovës mjeku popullor, shkruanin gazetat para 100 viteve
Hajdeni merreni, ka koronavirus, banorët e Tiranës alarmohen nga kinezi
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin ...
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Qeveria s’pajtohet me vendimin e Avokatit të Popullit për ta çuar ligjin për pagat në Gjykatë
Ismaili: Rrezikshmëri e ulët për coronavirusin në Kosovë
10 vjet burg për sulmuesit e Mjekëve
Deklarimi i rremë nën betim
Nderojmë sot rënien heroike të bashkëluftëtarit Sadri Zeneli. Ai ishte ndër të parët në Ushtrinë Çli...
Sëmundja Huntington
Ja cilat sëmundje të lëkurës i shkakton stresi!
Milaim Zeka: Pse nuk po e hapim një fond për punëtorët shëndetësor?
Vetëvendosja s'po e lë vdekjen m'u bë LAJM. Kryeministër, i kofsh' fal situatës se ...
Mjeku shqiptar që po bën revolucion në fushën e kirurgjisë laparoskopike
Ventrikul, Ventrikulo
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Lumiri – mjekëve për grevën: Mu atëherë kur u duhet destabilitet, ju përdorin si mjet
Këshilla për dhëmbët që nuk duhet neglizhuar
Unë jam Kirurg!
Sot kujtojmë martirët e vrarë mizorisht nga kriminelët serbë para 21 viteve në fshatin Beleg të Deça...
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
“Dhurata” e parë nga Kurti, merr vendim t’i ulë pagat që i rriti Haradinaj
Viscerit
2019: Katër mjekë të njohur e lanë QKUK-në për shkak të problemeve menaxheriale
QKMF-ja në Deçan u ofron shërbime mjekësore vetëm rasteve urgjente, drejtori e arsyeton vendimin
Me “Prison Art” e bëjnë botën më të bukur dhe më të përgjegjshme
Shkelja e fshehtësisë së procedurës
Vaksina kundër Tuberkulozit lufton edhe Koronavirusin
Ja cilat janë sanksionet disiplinore ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve
Drejtori i ShSKUK-së ua ndalon punëtorëve shëndetësorë të kërkojnë pagën jubilare
Dhjetë mendime mbi Shëndetin dhe Mjekun!
Injorohen nga krerët e shtetit, sindikalistët thonë se do të presin veç deri nesër
Situata në Itali, flet mjekja: Rastet kanë filluar të shërohen
Mjeku shqiptar që transplaton kockat e të vdekurve te pacientët e gjallë
Rrezikimi i trafikut publik
Një 80 vjeçar që erdhi nga Italia dyshohet se është prekur nga coronavirusi, ekipi mjekësor i QKMF-s...
Bilanci i fundit/ Rritet numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali
Ministrja: Do të riatdhesohen edhe ata që kanë humbur jetën
Qeveria austriake me udhëzime në gjuhën shqipe: rruga jonë drejt rikthimit
Venulë
Kirurgët vazhdojnë t'a braktisin QKUK-në - kësaj here dy përnjëherë
Një në katër mjekë, ose 32.9% e mjekëve në Zvicër janë të huaj, mes tyre shqiptarë
Spanja shënon rënie të numrit të viktimave, 637 të vdekur në 24 orë, më e ulëta prej 24 marsit
Ministria e Shëndetësisë blen 8 euro e 50 centë një maskë kineze
Austria ka nevojë për mjekë, austriakët ikin jashtë vendit
Sot bëhen 12 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Kushtetuta është dokumenti më...
Ministria e Financave tregon kur do të ekzekutohen pagat me rritje
24 vite shkollim për t'u bërë Kirurg por paga më e vogël se e një pastruesi
Ministri Uran Ismaili i ka kërkuar homologut gjerman që mos t’i marrin Mjekët nga Kosova
QBD publikon falas online, katër fjalorë dygjuhësh për fëmijë deri në 6 vjeç
Juristja shqiptare, në shërbim të komunitetit në SHBA
Zagrebin sot e zgjoi tërmeti prej 5.4 ballëve. Në kohën kur institucionet kroate po luftojnë me viru...
Historia e një foto që ndryshoi botën
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
Ja sa dënohet ushtrimi i kundërligjshëm i veprimtarisë mjekësore ose farmaceutike!
“Nënë Tereza” e Grac-it, ndër shoqatat e para shqiptare në Steiermark
Mjekët kosovarë trajtohen më dinjitetshëm në Gjermani sesa në Kosovë
Ja cili shtet i paguan më së shumti në botë Mjekët
Në fshatin Pastasel të Rahovecit, 21 vjet më parë, u vranë dhe u masakruan 106 civilë të pafajshëm t...
Lajm i mirë nga Infektivi, edhe 15 të infektuar fitojnë betejën me COVID-19
Firma shqiptare „IAT“ në Austri mirëmban hekurudhën e projektuar nga Karl Gega
Miq, Ju ftoj të më ndiqni sonte, nga ora 20:45, në emisionin “Pressing” në T7. Aty do të flasë për z...
Shëno me renditje të rregullt elementet e harkut refleksiv.
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e fituar ndaj COVID-19
Koronavirusi vjen në Shqipëri! Konfirmohen dy raste, babë e bir erdhën nga Italia
Udhëtim nga divani në 7 plazhe të mrekullueshme në botë |Revista Monitor
Si qëndrojnë shifrat e të prekurve me coronavirus në Kosovë dhë rajon
"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesin
Objekti ku gjendet Sindikata e Shëndetësisë dyshohet se është pronë e Blerim Sylës
Tahirsylaj paralajmëron temperatura deri në -20 gradë
Enlirat Duraku: Me vendim arbitrar dërgohet në “standby” shkollimi i specializantit!
Organizata Kosovare e Studentëve të Mjekësisë anëtare me drejta të plota në Federatën Ndërkombëtare ...
Kryeministri britanik Boris Johnson shtrohet në spital nga COVID-19
Covid 19 will go away as all exposed eventually get immune.. we just need to sacrifice with social d...
Riatdhesohen edhe 20 kosovarë të tjerë nga Austria
E mbrojnë Zotin nga Albini....BE-në nga Gjermania....Skënderajin nga mielli...et cetera. 1. Ikë prej...
Ambasada e Kosovës me njoftim të rëndesishëm për bashkëatdhetarët në Zvicër
Ja çka shkruan Dr.Armend Rexhepi për kryetarin e Komunës së Vitisë z.Sokol Haliti
Sa para fitojnë Mjekët në Gjermani?
Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune
3 vitet e fundit 3500 infermierë janë larguar nga Shqipëria, sindikata: Në fshatra ndjehet mungesa
Dënohet deputeti zviceran që kishte “përshëndetur” vrasjen e një shqiptari
Ndërmarrja e shqiptarit “Pije Vendore” ndihmon të pastrehët në Wels
Mjeku shqiptar merret si shembull në Gjermani
How long does it stay in your system?
Does turmeric have anticancer properties?
Ndalimi i punës së detyruar ose të dhunshme
Why Has Medicine Become Such a Miserable Profession?
Kosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferi
Himalajet, të dukshme në Indi, për herë të parë pas 30 vitesh |Revista Monitor
Amanit, arsimtar, prindër, kujdes!
Mos e hidhni kokën prapa kur keni gjakderdhje në hundë
Zvicra numëron 2 milionë e 125 mijë të huaj: Sa prej tyre janë shqiptarë?
QKUK duket shumë bukur me shenjat orientuese të vendosura në hapësirat e saj
Studentja shqiptare shpallet fituese e “Çmimit Kombëtar të Ekselencës” në Kanada
Diaspora ndihmoi Kosovën me afër 700 mijë euro, për të luftuar koronavirusin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ves

Tue Feb 12 , 2019
VES Një dëmtim strukturor irreversibël, i lindur apo i fituar, i cili shoqërohet me çrregullime funksionale. Related posts:Ventrofiksim i MitrësGastronomët shqiptarë në Austri, të lumtur për rihapjen e restoranteveDr.Fatmir Salihu: Parafimoza"Mjekët dhe infermierët ikën në Gjermani", Rama replikon ashpër me komentuesinMos e hidhni kokën prapa kur keni gjakderdhje në hundëVerapamilTë […]