Ventrofiksim

VENTROFIKSIM

Procedurë kirurgjikale për të fiksuar ndonjë organ të hapësirës abdominale.

Related posts:

Brezi i parë që kanë ikur në Gjermani, flasin mjeket: Mund të rritesh shumë shpejt profesionalisht, ...
Çka është Akti i Brendshëm i Punëdhënësit?
Dr.Fatmir Salihu: Parafimoza
Austria ndihmon Shqipërinë me pajisje mjekësore në luftën kundër Covid -19
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike SOT KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 ...
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Dr.Naim Shabani: Miomët e mitrës
Sindikatat paralajmërojnë pasoja nëse nuk dalin pagat në muajin dhjetor sipas Ligjit të ri
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Këshilla e ekspertëve për të hequr erën e hudhrës pas ngrënies
Dhëndri i shqiptarëve zgjidhet President i Parlamentit të Republikës së Gjenevës
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
Dr.Leonard Bytyqi: Askush nuk e ka menduar që pas 11 viteve të Pavarësisë do të ikin 500 Mjekë nga K...
Ja çfarë fjalë epike shkruan Mjeku për Adem Jasharin!
Qytetarë të dashur! Ju lutemi ti përmbaheni rekomandimeve të Institutit Kombëtar dhe mos dilni në gr...
Mashtrimet me „Kurzarbeit“ i kushtojnë miliona euro Austrisë
Ku po gabohet me Infermierinë e sotme
Pacientja falenderon pa masë Kirurgun Naser Plakollin dhe ekipën kujdestare
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Mesazhi prekës i mjekëve dhe infermierëve të Infektivës
Ventrikulofiksim
21 vjet më parë, ne e kishim një armik dhe një rrezik të vetëm, por të bashkuar ne e arritëm lirinë....
Miq të nderuar, Ju ftoj të më ndiqni, sonte, në “Rubikon” me Adriatik Kelmendin, duke filluar nga or...
Njoftim: Riatdhesimi i qytetarëve shqiptarë që ndodhen në SHBA
Aba - Fjalor i gjuhës shqipe
KOMUNIKATË Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, pr...
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Vendimi im i datës 21.11.2018, në të cilin vendoset taksa 100% për produktet serbe, në pikën 3 dhe 4...
Skleroza Multiple dhe Terapia Hiperbarike me Oksigjen
Publikohen libra dygjuhësh për fëmijët e diasporës
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
10 Theniet më të bukura për infermieret
Fluturim tjetër special nga Prishtina për në Cyrih
Një shikim mbi përparimin e pandemisë nga Covid-19
Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë ditëve të ardhshme?
Vertigo Arteriosklerotike
Mjekët të shqetësuar për ndotjen alarmante të ajrit në Kosovë
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
Fakultetet e sotme po kryhen me teste
Lindi sa një shiringë, kjo foshnjë sfidon ‘1 milion e 1″ mundësi mbijetese
Mjeku Shqiptar me 13 tituj shkencor
Koronavirus, gati vaksina nga Izraeli
Çfarë është Echo e gjirit?
https://bbc.in/2V5ifYM
Ja pse duhet të flini menjëherë pas punës!
Vicium
Kosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferi
Në Austri: Nga 29 maji hapen hotelet, pishinat dhe eventet kulturore deri në 100 persona
Vermiform
Kushtet dhe kriteret për themelimin e marrëdhënies së punës
Raporti i kinezëve: Koronavirusi është dinak, por shkatërrohet në 57 gradë
Kurba e COVID-19 në Shqipëri/ Rama: Sa më fort të rezistojmë sot, aq më e butë do jetë ngjitja
Sëmundja
Ministri Ismaili po manipulon me kërkesën e Kirurgëve
Fatmir Limaj
10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Ish-shefi i Mossad, Tamir Pardo, bashkohet me startapin e kanabisit mjekësor Cann10
Vertigo kardiake
Pneumonia virale
OECD: Mosha për pensionim në Zvicër duhet të rritet “urgjentisht” në 67 vjet
Ortopedët nuk thyhen as pas presioneve, vazhdojnë grevën fuqishëm
Vestibul
Një 'viktimë' e përsosur. 1. Jam e sigurt se Albini më mirë ndjehet sot se dje, përse më n...
Vitamina B2 ose riboflavina
Skandaloze:Specialistët e Spitaleve Rajonale i udhëzojnë rastet e rënda te Specializantët e QKUK-së
Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
Shqipëri/ Mjekë e Infermierë do marrin +1000 euro deri në fund të pandemisë
Pse janë lipidet e gjakut faktorë rreziku për sëmundje koronare?
Të vërtetat e tmerrshme të specializimit në QKUK-Prishtinë
Ekskluzive: Një pjesë e Kirurgjisë Vaskulare i bashkangjiten Grevës së Kirurgëve
Haradinaj ne “Çim Peka Live” per krizen ne Kosove
Kryeministri britanik Boris Johnson shtrohet në spital nga COVID-19
Rregullorja e re: Maska të obligueshme në të tëra vendet e mbyllura
Deputeti i LDK-së i kërkon Qeverisë rritje të pagës së punëtorëve shëndetësor
Personeli shëndetësor çdo ditë e më shumë po zvogëlohet
#CME SAQ INDUCTION AGENTS Which of the following inhibits 11-Beta-Hydroxylase !? A. STP... B. Pro...
Koronavirusi/ Mungojnë mjekët në Itali, qeveria merr vendimin urgjent
Skandaloze: Emrat e pacientëve keqpërdoren për analiza nga ana e infermierëve dhe infermiereve
Shqetësuese: Kirurgut i vendosin tritol në makinë
Causes of psoriatic arthritis: Triggers and risk factors
Postim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Ja sa do të jenë pagat e mjekëve dhe infermierëve në Zvicër gjatë koronavirusit
Në ditën botërore të gruas shuhet një grua, një nënë dhe një mjeke
SHBA-ja i dhuron 500 mijë maska mbrojtëse Austrisë
Presidenti austriak thyen rregullin: Pas mbylljes, vazhdon “muhabetin” në lokalin e shqiptarit
Më 21 mars 2005 kombi, familja dhe të afërmit, ne bashkëluftëtarët, humbëm veprimtarin e përkushtuar...
Dr.Jusuf Ulaj: Jeta e hajnit është me shumë strese
Në kohën kur po ballafaqohemi me Pandeminë e COVID-19, si Kryetar i LDK-së, nuk do ti tërheq njëan...
Ismaili përuron ambulancat e reja specialistike në Spitalin e Gjilanit
Kurz: Së shpejti do të hapen edhe kufijtë
Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK - Lajmi i fundit
Blerim Latifi: korrupsioni i komandantëve pas pavarësisë e solli në pushtet Albin Kurtin
Kur një person konsiderohet i shëruar nga Covid-19? Pse gjurmimi i rasteve të shëruara është i rëndë...
Ja si janë provimet e Fakultetit të Mjekësisë!
Ruaju se po shkrihesh, profesor! Plot elan për jetë, Isa Mustafa ish çu para sabahut, ish bë gati m...
Mospërfillja e gjykatës
Alarmante: Numër i madh i tradhtive bashkëshortore te Shqiptarët
Çka është Dializa dhe çka zëvendëson?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Shenjat vitale

Sat Apr 6 , 2019
Shenjat vitale Shenjat vitale janë shenja të cilat tregojnë se një person është gjallë. Në shenjat vitale bëjnë pjesë: frymëmarrja, prania e pulsit dhe konstriksioni i pupilave gjatë ekspozimit të dritës në to. Related posts:Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemikPëllumb Pipero paralajmëron skenar të frikshëm nëse qytetarët dalin nga […]