Ventroinguinal

VENTROINGUINAL

Që i përket regjionit inguinal të barkut.

Related posts:

Ftohen të lindurit në vitin 2002 nga Prizreni që të vaksinohen sipas kalendarit të obliguar
Ulet numri i viktimave në Itali. Vazhdon bilanci negativ në Britani e SHBA
Ngjarje tmerri në Greqi, mjekët zbulojnë abuzimin seksual tek foshnja e vdekur nga Siria
Zonat e parkimeve afatshkurtra rikthehen në Vjenë dhe Salzburg
Ligji i Pagave, sindikatat kërkojnë revokimin e masës së pezullimit
Fillimi i prillit, ishte i kobshëm për Gjakovën. Armiku nuk kurseu as foshnjet, fëmijët, gratë e ple...
Konfirmohet, dy raste me koronavirus në Kosovë
Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj
specialistët zbulojnë se njerëzit me ngjyrë rrezikohen 4 herë më shumë se të bardhit nga koronavirus...
Dr.Shkëlzen Komoni: hera e parë që portalet nuk folin keq për stafin shëndetësor
Lëkura e mandarinave ju ndihmon të zgjidhni këto probleme
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
Revista “INFERMIERI 2.0”
Mjekët shqiptarë rrëfejnë arsyet e largimit nga Shqipëria
Kirurgët nuk e ndalin grevën por e pezullojnë deri në muajin maj
Ngasja në gjendje të paaftë apo të dehur
Sulmuesi i Mjekut në Lezhë vetëdorëzohet në Polici dhe pranon fajin
Mundësimi i kundërligjshëm i ushtrimit të profesionit, veprimtarisë ose detyrës
Udhëtim nga divani në 7 plazhe të mrekullueshme në botë |Revista Monitor
Dr.Jusuf Ulaj: Jeta e hajnit është me shumë strese
PESË PACIENT TË SHËRUAR NGA COVID-19! Sot me 31.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ...
Infermierët kërkojnë mosnënshkrimin e ligjit të pagave
A paraqitet fruthi edhe te të rriturit?
Ambasada e Kosovës në Zvicër me njoftim të rëndesishëm për bashkatdhetarët
Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat
10 Theniet më të bukura për infermieret
Çaj majdanozi për humbje peshe
Dalin pagat e dhjetorit, tronditen mësuesit, mjekët e policët
Ja çka thotë Kryeministri italian rreth përhapjes së koronavirusit
Zyrtarizohet Kolegji i Kirurgëve të Kosovës
Burnout Sindromi te Kirurgët e Përgjithshëm të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës
Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar
Mjeku Florant Bushe, Personazhi i Vitit 2019 në Gjirokastër
Ramush Haradinaj
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Mjeku që operoi presidentin Thaçi me dedikim emocional për të
Alcohol: Link Between Liver and Brain May Control Consumption
QKUK- Shskuk info updated their cover photo.
QKUK në grevë, qytetarët të mllefosur
Dr.Desaret Murati: Aftet (ulçerat) e gojës,mjekimi i tyre shtëpiak
Verte
KMDLNj: Të pezullohet çdo grevë apo protestë për aq kohë sa zgjatë pezullimi i Ligjit për Paga
400 të infektuar me koronavirus në Itali, shpallet gjendja e emergjencës
Spital të ri për kirurgjinë, mjeku: Kemi punuar me automatik te koka
Dita e Tokës feston 50-vjetorin |Revista Monitor
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit
Mjeku shqiptar që transplaton kockat e të vdekurve te pacientët e gjallë
Ushqimi me fibra, konsumi që ul rreziqet nga sëmundjet
Kimete Berisha: Këqyri shqiptarët kah bëjnë llaf në Kuvend
Defektologu që ishte në komision iu jep pikët maksimale në konkursin për logopedë në QKUK dy punëtor...
Sindikatat me një kërkesë ndaj qeverisë dhe avokatit rreth ligjit të pagave
Shërohen dhe 23 persona nga koronavirusi
Vilozit
Thëngjilli përsëri shkaktari kryesor i ndotjes së ajrit në kryeqytet
Në aeroportin e Vjenës, testi i shpejtë i koronavirusit kushton 190 euro
Ja pse duhet të flini menjëherë pas punës!
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Mundësimi i arratisjes së personave të privuar nga liria
Kontratat me OJQ-të janë shfrytëzuar për të punësuar staf shëndetësor në QKMF
Shqipëria i kërkon ndihmë NATO-s për 300 ventilatorë dhe 1.5 milionë maska
“U tërbua me mjekët”, Nexhmije Hoxha rrëfen momentet e fundit të Enverit: Përplasja në Bllok, amanet...
Jam - Fjalori shqip-shqip
Mjekja nga Kosova shpëton turisten në Velipojë
Rreziqet për shëndetin që vijnë nga konsumimi i ushqimit
Pothuajse 100 të shëruar nga Covid-19 në Shqipëri
Çka është Paga minimale?
Mësimi në distancë për shumë fëmijë mbetet i paarritshëm në Kosovë
Ish-shefi i Mossad, Tamir Pardo, bashkohet me startapin e kanabisit mjekësor Cann10
Mbi 500 mjekë të prekur nga virusi, qeveria kineze kërkon të fshehë shifrat për personelin
Dr.Gëzim Berisha: Kur është shqetësuese një DHIMBJE E GJOKSIT⁉️
Nuk përjashtohet teoria e laboratorit në Wuhan? Mediat britanike: Stafi u spërkat me gjak!
Vaksina
Ja sa Mjekë dhe Infermierë janë larguar nga Shqipëria për në Itali
Shërohet nga koronavirusi mjeku Dhimitër Kraja, del nga Infektivi
JU LUTEMI RRINI NË SHTËPI! 🙏🙏🙏 🔴 Vërehen grumbuj të njerëzve në kryeqytet! 🔴 Ju lutemi qytetarëve të...
Fatmir Limaj
Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19
Komunikatë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike PESË PACIENTË TË SHËRUAR Sot, me 31.03.2020...
Vjedhje brenda QKMF-së në Gjakovë
Mundësi riatdhesimi më 9 maj për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Zvicër
QKMF e Rahovecit përfiton dy EKG nga kontigjenti Italian i KFOR-it
I dashur Albin, Aq sa Ti e ke zor t'i kërkosh falje LDK-së dhe ta kthesh Agim Veliun, po aq zor...
Abuzimi emocional - Çka është, si manifestohet dhe cilat janë shenjat?
I riu shqiptar shpallet ndër kuzhinierët më të mirë në Francë
Mangoja mbron lëkurën dhe flokun tuaj
Gjatë vizitës në Fushë Kosovë takova edhe Fehmi Gashin i cili është përfaqësues i komunitetit rom. P...
Gjeniu shqiptar nga Tirana ka goditur botën e kardiologjisë
5 Must-Follow Rules If You Want to Get Strong
QSUT, ndërhyrje e rrallë në zemër për Noanin 6-muajsh
Analiza e fajit! 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK. Kam shku aq larg, sa edhe babës ju k...
Konflikti i interesit
Nëse i keni këto tri simptoma njëkohësisht, mund të keni probleme! Hulumtimet në Kinë zbulojnë fakte...
Nis takimi i Kurtit me përfaqësues të sindikatave
Qeveria shfuqizon vendimin e Haradinajt për përfitimet e zyrtarëve pas përfundimit të mandatit
Filantropi Lazim Destani ndihmon familjet në nevojë në Maqedoni
Sipërmarrës të suksesshëm në Zvicër, donatorë të KF "Llapi" në Kosovë
Përgjimi: "vëzhgimi" nga larg
Çka është Demenca alkoolike? - Kush e shkakton Demencën alkoolike?
Mjeku Alimehmeti: Jemi pranë pikut, arsyet pse epidemia u shfaq më butë tek ne
Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vicium

Tue Feb 12 , 2019
VICIUM Proces patologjik që karakterizohet me të meta fizike ose gjymtim, p.sh. vicium i lindur, i fituar. Related posts:Materniteti në vitet 50-të në PrishtinëMinistri Dr.Arben Vitia konfirmon rastin e dyshimt me KoronavirusKina fillon procedurat e emergjencës, numri i vdekjeve nga koronavirusi shkon në 8010 Fat-Burning Moves That Will Help You […]