Verapamil

VERAPAMIL

Medikament antihipertensiv i grupit të bllokuesve të kanaleve të
kalciumit. Përdoret për mjekimin e aritmisë supraventrikulare, anginës
pektorale dhe hipertensionit arterial.

Related posts:

Një shkencëtare e re shqiptare po shkëlqen ne Zvicër
Çka është Puna e detyruar ose e dhunshme?
Dita e Tokës feston 50-vjetorin |Revista Monitor
Dr.Istref Plakolli: Qeveria po e neglizhon Koronavirusin
Në Austri: Dyvjeçarja shqiptare mbetet e ngujuar për një orë në veturë
Konstitucionalizëm integral, jo voluntarizëm presidencial Neni më i rëndësishëm i Kushtetutës së Rep...
Në Kosovë rreth 95 për qind e fëmijëve janë të vaksinuar
Kreu i Sindikatës së mjekëve në Kosovë: Ministria e Financave po na bën presion për reduktimin e lis...
Në QKUK vdes një person nga gripi sezonal, dy të tjerë në gjendje të rëndë
A mund të përdorin arra fëmijët?
Manastirliu: Mjekët e familjes i bashkohen luftës kundër COVID-19
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim për zbatimin gradual të reciprocitetit, por qeveria e shkar...
Ushqimet shqiptare, pjesë e fushatës promocionale të Organizatës Botërore të Turizmit
Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19
Online information about probiotics often misleading
Shkaqet e sëmundjeve kronike të veshkave
“Virusi tashmë ndodhet edhe në ajër”, Bino paralajmëron qytetarët: Bëni mirë që të mbani maska
Në ora 3:00, virusi Corona i shkaktoi vdekjen S.N., burrë, nga Prishtina, ndërsa, në ora 7:10, N.R.,...
Shoqata „Kraja“ në New York ka shpërndarë 110 paketa ushqimore në Krajë Ulqin dhe Tivar
Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
Në QKMF dhe Emergjencë (Mjekësi Familjare) shkelen të drejtat e punëtorëve
Ja çka duhet të dini për vitaminën C ?
Kosova në prag të grevave të përgjithshme, koordinohen arsimi, shëndetësia dhe policia
Ja sa dënohet përhapja e virusit HIV
Mësohet data kur Gjermania do t’i hapë kufijtë për shqiptarët
Sa para në vit i merr Fedarata Sindikale e Shëndetësisë nga Punëtorët Shëndetësor?
Si mund të zbulohet shpejt kanceri i gjirit?
Leonora Jakupi propozon që pagat e stafit shëndetësor të trefishohen
Dhënia e ndihmës personit të akuzuar nga tribunali ndërkombëtar penal
Ikën 525 mjekë: Shëndetësia kroate, para kolapsit
Ja sa është numri i nevojshëm i punësimit të Infermierëve në Kosovë
Mbikëqyrja e pandërgjegjshme e trafikut publik
Disa faktorë që ndikojnë në masë të caktuar në rritjen e tensionit arterial
Gjykata Kushtetuese pezullon Ligjin për Pagat – nuk zbatohet së paku edhe katër muaj
E vërteta e frikshme që fshihet pas peshkut dhe mishit të skuqur të pulës
Shefja e OBSH-së në Kosovë: Pas dy javëve bie numri i të infektuarve, nëse qytetarët vetizolohen
Apeli i infermieres në Itali: Qëndroni në shtëpi. Bëjeni për ne dhe për veten tuaj!
Ndotja atmosferike ulet më shumë se 45% në qytetet kryesore europiane |Revista Monitor
QKUK: Rritet numri i Rezonancave Magnetike dhe i shërbimeve radiologjike
Refleksione mbi jetën e një Mjeku
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
Sa kujdestari janë të obliguar t'i mbajnë Specializantët gjatë një muaji?
Hajdeni merreni, ka koronavirus, banorët e Tiranës alarmohen nga kinezi
Turqia fillon kontrollin me kamera termale për të gjitha fluturimet ndërkombëtare ardhëse
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, komunitetit rom të Kosovës i shpreh urimet më të mira. Në...
Deklarimi i rremë nën betim
Shkencëtarët turq prodhojnë ilaç për Parkinsonin dhe Alzheimerin
Stadet e demencës
Çka është Fibromialgjia dhe si trajtohet?
Ja deri kur shtyhet pezullimi i Ligjit për zyrtarët publikë
Në QKUK këtë vit u realizuan 3500 procedura invazive
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Shërimi i ngadalshëm i negativitetit
Albin Kurti, nuk guxon me qenë as i dyshimtë, se lëre më 'fajtor' Rozeta Hajdari, mos ple...
Gripi në Kosovë akoma nën pragun epidemik
Me keqardhje të madhe mësova lajmin e ndarjes nga jeta të aktores sonë të mirënjohur Leze Qena. Tras...
Sot zhvillova disa biseda telefonike me kolegë liderë shqiptarë që janë bartës institucionesh në Shq...
Tërë ditën e duron dhimbjen ndërsa ora 2 pas mesnate kërkon ndihmë mjekësore te Mjeku
Blerim Latifi: korrupsioni i komandantëve pas pavarësisë e solli në pushtet Albin Kurtin
"Do të ketë baba dhe nënë": Putin përjashton mundësinë e legalizimit të martesave homoseksuale
Zbulohet sa është vlera e pagave që marrin infermierët e Kosovës në Gjermani
Virusi kthehet në Malishevë, flet kryetari i komunës
Pagat e punëtorëve shëndetësorë me Ligjin e ri të pagave (Infografikë)
Epike: 123 kontrolla mjekësore nga vetëm një doktor dhe dy infermierë brenda një orari të zakonshëm
What Your Legs Could Be Telling You About Your Heart Health
I infektuari nga Vushtrria një 71 vjeçar
Zvicër: 1 në 10 pacientë, të dëmtuar nga trajtimi mjekësor
Ligji për paga shkon në Gjykatën Kushtetuese!
E keni dëgjuar më parë? Ja cila është historia e operacionit që zgjati 23 orë
Vazhdon avazi i vjetër: Mjekët Specializantë ankohen se nuk janë paguar
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Në Austri: Nga 29 maji hapen hotelet, pishinat dhe eventet kulturore deri në 100 persona
Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada e Kosovës në Berlin
Gjermania kërkon Mjekë shqiptarë
Fillimi i prillit, ishte i kobshëm për Gjakovën. Armiku nuk kurseu as foshnjet, fëmijët, gratë e ple...
Tejrritje e kërkesave së mjekëve dhe infermiereve për të ikur nga Kosova
Visceral
Stomatologët, mjekët e përgjithshëm e specialistët janë të papunë
Mjekët izraelitë zbulojnë molekulën që mund t'a shpëtonte Stephen Hawking
Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK
Turqia ndalon importin e produkteve kineze me origjinë shtazore
Sakrifikimi i jetës familjare dhe Mjeku
Mjekët e profesorët nuk mund ta fshehin pasurinë, detyrohen ta deklarojnë
Jeni të sigurt që po zgjidhni qumështin e duhur? Mësoni cili bën për ju – Gazeta Koha Jone
QKMF në Kaçanik në hall me mungesë të barnave e materialit shpenzues
FDA autorizon përdorimin e ilaçit remdesivir për koronavirusin
Nesër merret vendimi, SBAShK-u paralajmëron grevë dyorëshe të premten
A e dini se mënyra që i jep fund by-passit në zemër është zhvilluar nga një shkencëtar turk?
Ja si t'i mbroni sytë e fëmijëve tuaj!
Vertigo cerebrale
𝗙𝗦𝗦𝗛 𝘇𝗼𝘁𝗼𝗻 𝟯𝟬,𝟬𝟬𝟬 𝗘𝘂𝗿𝗼 𝗽𝗲̈𝗿 𝘁𝗿𝗮𝗷𝘁𝗶𝗺𝗶𝗻 𝗺𝗷𝗲𝗸𝗲̈𝘀𝗼𝗿 𝘁𝗲̈ 𝗘𝗿𝗶𝗼𝗻 𝗛𝗮𝘅𝗵𝗻𝗶𝗸𝗮𝗷𝘁
Kur gratë shkelin gratë...
Enologji / Këshillat e specialistëve për degustim në shtëpi |Revista Monitor
Kurti, letër ministrave: Skanoni gjendjen nëpër ministri dhe ma sillni raportin
Asgjë nuk ndodh rastësisht!
Duhani dhe alkooli tek të rinjtë dhe adoleshentët
Mamia që punon qe 17 vite në Gjinekologji, ndihmoi shumë nëna në momentet më të vështira!
Ves
Foto sa 1000 fjalë/ Situata alarmante në Itali në një foto të vetme
Prindi i vajzës vet i kërkoi Mjekut që t'i bërtas asaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Ves

Tue Feb 12 , 2019
VES Një dëmtim strukturor irreversibël, i lindur apo i fituar, i cili shoqërohet me çrregullime funksionale. Related posts:Vdes kryekirurgu si pasojë e virusit, mediat: mjekët që vdesin konsiderohen martirë“Imami thërret për lutjet në Ramazan, me anë të Aplikacionit”Kush do kujdeset për shëndetin e shqiptarëve, mjekët emigrojnë në Gjermani!Rritet numri i […]