Vermiform

VERMIFORM

 Krimbak, në formë krimbi, që ka formë krimbi.

Related posts:

Pacienti godet mjekun me tullë, flet drejtoresha e spitalit
Kulusevski mbërrin në “J Medical”, mjeku i Kombëtares shqiptare thotë fjalën e fundit
Nëse transfuzioni është i nevojshëm për individin me grupin e gjakut B dhënësit e gjakut mund të ke...
Kosova është e bekuar që ka shtete mike partnere që na kanë ndihmuar në çdo sfidë gjatë së kaluarës ...
Deklaratë për media, pas takimeve të sotme (Drejtpërdrejt)
Si ka ndikuar pandemia në sektorin e patundshmërive, sa janë dëmet?
Tahirsylaj paralajmëron temperatura deri në -20 gradë
Mjeku shqiptar që transplaton kockat e të vdekurve te pacientët e gjallë
Antenat celulare, bartëse dhe përcjellëse të rrezatimit radioaktiv “vrasës” në organizëm
Shefja e OBSH-së në Kosovë: Pas dy javëve bie numri i të infektuarve, nëse qytetarët vetizolohen
Ja si t'i parandaloni ngërqet e këmbëve gjatë shtatzënisë?
Sa para fitojnë infermierët në Gjermani?
Cilat janë shenjat dhe simptomat e sëmundjeve kronike të veshkave?
Syla paralajmëron kolaps të shtetit nëse në dhjetor s’dalin pagat me rritje
Gëzuar Pashkët katolike, një ndër festat më të mëdha për të gjithë besimtarët e krishterë. Kjo festë...
OECD: Mosha për pensionim në Zvicër duhet të rritet “urgjentisht” në 67 vjet
Në Maqedoninë e Veriut regjistrohen 40 raste të reja me Covid-19
NJOFTIM BİLDİRİ OBAVJEŠTENJE Në vazhdën e procesit të organizimit të mësimit në distancë për nxë...
A ekzistojmë apo jo? Pyetja që po i mundon shkencëtarët
Mosha mesatare e punëtorëve shëndetësorë në Kosovë ka shkuar në 57 vjeç
A është alkooli i dëmshëm për bebin në barkun e nënës?
Suedi, hapet restoranti i parë për vetëm një klient |Revista Monitor
Ish-luftëtari britanik i UÇK-së përkrah grevën e kirurgëve
Moslajmërimi i veprave penale apo kryesve të tyre
Çka janë Vezoret?
A Trainer Answers: What's the Best Workout For Losing Weight?
Gjatë vizitës që bëra në komunat e veriut të Kosovës, pashë një situatë të dhimbshme të qindra famil...
Virologu gjerman: “S’ka asnjë provë që Covid-19 të përhapet kur jeni duke bërë blerje”
Skandaloze: Në Emergjencën e QKUK-së hapen raporte për kontrollë pa udhëzimin e mjekut
Koronavirusi, 259 viktima/ Mjekët: Virusi mund të pësojë mutacion dhe të përhapet
Dr.Besnik Bicaj: Kanceri i zorrëve dhe trajtimi në Kosovë
Skandaloze: Nëse të dhemb barku(kolikë abdominale) mjekët në Kosovë të udhëzojnë menjëherë te Kirurg...
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm
Mjekësia është Art!
Paralajmërojnë sindikatat: Pagat me rritje ose nisim grevën
Ja çka janë ata që shkruajnë me dorë të majtë!
https://avmajournals.avma.org/…/abs/10.…/javma.2001.219.1573
Ambasada e Kosovës në Austri ua uron festën e Fitër Bajramit!
Si ta përmirësoni frymëmarrjen Me kusht që infektoheni me COVID-19 – Gazeta Koha Jone
Dhjetë pyetjet më të shpeshta në një intervistë pune
Këto janë pagat e mjekëve në Zvicër
Maji, muaj i normalitetit të jetës në Austri
Pa pagesë, por me vullnet: Liga Shqiptare e Futbollit në Austri
Abak - Sinonimet e gjuhës shqipe
Vizita sistematike shëndetësore për nxënësit e shkollave në Kryeqytet
Mjeku Shkodran Zyhdi Çoba..Një jetë e tërë e lidhur me Sportin
Balerina nga Ferizaj diplomoi në "Joffrey" të Nju-Jorkut
Fluturim tjetër special nga Prishtina për në Cyrih
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, komunitetit rom të Kosovës i shpreh urimet më të mira. Në...
Izraelitja Atox Bio studion një ilaç të ri për dëmtimet akute në veshka
Study confirms cats can become infected with and may transmit COVID-19 to other cats
Mentor Llugaliu: Për 20 vjet jemi qeverisë nga llojlloj hajni e krimineli
Nobel Prize Winner Insults All Doctors
NJOFTIM eMësimi – Orari Javor i Transmetimit në RTK 4 për klasat 1-9 Menjëherë pas ndërprerjes së ...
Verteks
Sukseset e një doktori shqiptar: Astma, shkaktarët, simptomat dhe trajtimi i sëmundjes!
Fruthi, diagnoza dhe masat parandaluese
Koronavirusi/ Mungojnë mjekët në Itali, qeveria merr vendimin urgjent
Sejdiu: Mjekët po largohen, t’i motivojmë që të japin kontributin në vendin e vet
Lirimi i kundërligjshëm i personave të privuar nga liria
Deri 400 mjekë shqiptarë në Zvicër
Sukseset s'ndalen: kthehen në funksion të plotë sallat e Ortopedisë
Shqyrtimi i Ligjit për paga mund të zgjasë me muaj
Doktor Hatim Baxhaku, kirurgu më i kërkuar në rajon!
Lajm i mirë/ 4 të shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit, shkon në 44 numri total
Shenjat paralajmëruese që tregojnë se mëlçia juaj është e tejmbushur me toksina dhe parazitë
Ja sa dënohet përhapja e virusit HIV
Kirurgët konfirmojnë largimin kolektiv nga Sindikata
Mjekët refuzuan të mbanin ndërrimin e natës, vdesin 7 foshnje në spitale
Skandaloze: Pacientet me dhimbje menstruale dhe probleme gjinekologjike po udhëzohen te Kirurgu
Nuk do ta besoni: Kaq i ka kushtuar Qeverisë mbledhja në Prevallë
Vipera
Kontrasti “Clariscan” u përdor në mënyrë të gabuar, Gjikolli e lë fajtore kompaninë prodhuese
Selman Waksman, nobelisti që shpëtoi botën nga turbekulozi
How To Lose 10 Pounds Even If You Hate Vegetables
Horror! Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në Serbi, gjatë luftës, u janë ma...
Viremi
Konflikti i interesit
NJËZET RASTE ME COVID-19! Sot më 06.04.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ...
Deputeti i LDK-së i kërkon Qeverisë rritje të pagës së punëtorëve shëndetësor
OPINION : NEW YORK TIMES Life and Death in the ‘Hot Zone’ “If people saw this, they would stay home...
Numri i të infektuarve në Austri bie nën 1 mijë persona
Sommaruga dhe Bellen, si “qytetarë normalë”, në metronë e Vjenës
Parku i qytetit në Podujevë në lloç dhe i “pushtuar” nga bërlloku
Hoteli luksoz në Graz lëshon për tri ditë të gjitha dhomat falas për turistë
Tmerruese: Sipas “Presheva Jonë”, mbi 100 mijë prostituta shqiptare në rrugët e Europës! A është e m...
Hapet Reparti i Pediatrisë në Gjilan
TREGU FARMACEUTIK NË KAOS
Alarmante: Kirurgët po e braktisin QKUK-në
Bashkëpunimi me Gjermaninë dhe Francën sikurse edhe me vendet e tjera të Bashkimit Evropian është me...
Vipomë
Avokati i popullit me deklaratë dalldisëse: Ligji i pagave duhet të pezullohet
Nga rroga e ulët te kontrata e përkohshme, kjo është mjekja që izoloi koronavirusin në Itali!
Kur të mësoni përfitimet e kësaj perimeje nuk do e ndani nga tryeza
Avdullah Hoti:Porositësit e veprimit të sotëm tentojnë ta mbajnë Kosovën të izoluar
Ja sa është paga e mjekëve në Suedi!
Vibrant
Shpresa Rupar: Si t’i instalojmë mendimet pozitive nga fuqia e zërit të brendshëm
Dhënia e kundërligjshme e ndihmës juridike
Ja cilat janë efektet çudibërëse të boronicave!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vestibul

Sun Feb 3 , 2019
VESTIBUL Parakthinë Related posts:Drinking This Kind of Tea Could Help Shed Those Last Few PoundsKjo është komuna me ajrin më të ndotur në KosovëReagon QSUT ndaj dhunës mbi mjeken specializante të KirurgjisëDrejtori i Policisë: Më shumë se 100 policë kanë probleme serioze shëndetësoreSot shënohet dita ndërkombëtare e EpilepsisëQë të jesh […]