VersacionVERSACION

Rrotullim, vërtitje, të rrotulluarit.

Related posts:

Cili mjek specialist e shoqëron presidentin e SHBA-së?
Drejtpërdrejt, në KTV
Në kohën kur po ballafaqohemi me Pandeminë e COVID-19, si Kryetar i LDK-së, nuk do ti tërheq njëan...
Dhjetë mendime mbi Shëndetin dhe Mjekun!
Në Gjermani Kisha bëhet "xhami" për myslimanët që s'kanë ku të falen
Visceralgji
Ikja e mjekëve jashtë Kosovës/ Komuna e Suharekes hap konkurs për gjinekolog por asnjë aplikantë
28 foshnje, për 24 orë në QKUK
Mjeku australian që kryen ndërhyrje kirurgjikale falas në Kosovë e Shqipëri
Jeni të sigurt që po zgjidhni qumështin e duhur? Mësoni cili bën për ju – Gazeta Koha Jone
Dr.Liridon Selmani: Stop Duhanit në hapësira të përbashkëta!
2 të vdekur nga gripi në QKUK: A po fshihet ‘gripi kinez’, Europa në panik
Mjeku Shqiptar fiton çmim ndërkombëtar për....
“Mjekët marrin gjysmën e rrogës që marrin në Kosovë”, Berishës nuk del inati: Futi rojet të rrihnin ...
Modeli arsimor izraelit, rektori i Universitetit të Gjakovës, Artan Nimani, takim në Parlamentin e I...
Ku po gabohet me Infermierinë e sotme
Çka është Migrena? - Neurologjia
COVID-19, Rama: Kemi në dispozicion 304 respiratorë dhe 310 shtretër
Çka është fibra muskulore?
Austria ndihmon Shqipërinë me pajisje mjekësore në luftën kundër Covid -19
Çka është Praktikanti?
Sukseset s'ndalen: kthehen në funksion të plotë sallat e Ortopedisë
Dr.Hamëz Berisha: Mandej po thojnë rrini në Kosovë!!!!!!!
Në Ferizaj u ndala në një barnatore për të biseduar me farmacistët lidhur me gjendjen aktuale dhe sh...
Kirurgët, mamitë dhe infermierët nuk i bashkohen grevës
Mjekët nga Kosova dhurojnë barna e materiale për Shqipërinë
Kollçaku: Nëse infektohet ndonjë deputet sot, mos t’i vendoset respiratori
Qeveria shkarkon bordin e Telekomit
Çka është Amniocenteza?
Viremi
Përgjegjësia e të punësuarit - Ligji i Punës
Ja dy enzimat që rrisin shpresën për frenimin e kancerit të pankreasit
Avdyli kritikon PDK-në për mospunë në Shëndetësi
Këtë vit do të hapen dy konkurse për specializime në QKUK
Edhe kjo ndodhë! Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i Ministrit të Brendshem, me Vendim të veçantë, ua p...
Cilat janë aktivitetet fizike të forcimit të muskujve dhe kockave?
Imami shqiptar në Zvicër uron myslimanët për Fitër Bajram
Çka është Shkencëtari?
Deri në 1500 euro rriten rrogat për mjekët specialistë në Maqedoni, ja kur fillon pagesa
How to increase height: Factors that influence growth
Mbi 17 mijë kosovarë morën viza pune për Gjermani
Kushtetuta e shtetit i paraprinë pushtetit, ajo është si dyshemeja ashtu edhe tavani i qeverisjes de...
Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se është shumë më efektive sesa kimioterapia
Numri i të infektuarve në Austri bie nën 1 mijë persona
Mbrëmë, në mbledhjen e Qeverisë, morëm disa vendime të rëndësishme: ndalimi i pjesëshëm të qarkullim...
Kosovari 70-vjeçar “ia shkel” 158 km në orë, mbetet pa patentëshoferi
Ja sa dënohet marrja e deklaratave me anë të shtrëngimit
Patients Want Doctors To Dress Formal
Kapen shqiptarët në klubin që punonte “normalisht” përkundër pandemisë
Çfarë duhet të mësojmë nga vendet më të përparuara në përballimin e epidemisë nga COVID-19?
Mosekzekutimi i vendimeve gjyqësore
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm
A Trainer Reveals the Best Exercises For a Stronger, Toned Butt
Spitalet Rajonale e mbingarkojnë QKUK-në me raste që kanë mundur të kryhen në ato Spitale
Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
Gjithnjë e më shumë zviceranë po largohen nga Zvicra – por ku shkojnë?
Veshka
DEBAT - INTERVISTË: KADRI VESELI
Ja si na i spiunojnë telefonat ?
Gjevat Balaj: Në Austri erdha për 3 muaj, mbeta mbi 32 vite
Ja cili shtet i paguan më së shumti në botë Mjekët
Për herë të parë që nga janari, Kina s’ka asnjë vdekje prej Covid-19
Një shkencëtare e re shqiptare po shkëlqen ne Zvicër
Shkaqet e sëmundjeve kronike të veshkave
Rëndohet situata në Kosovë, ndërrojnë jetë në pak orë dy pacientë me koronavirus
Ja sa mjekë kanë kërkuar të largohen nga Maqedonia brenda vitit 2019
Mërgimtari nga Zvicra dhuroi donacione për Spitalin e Gjakovës
Çka është karma?
Sulmi ndaj personit zyrtar
Çka është Paga?
Dr.Hajdin Ymeri: të ndalohet vijimi i shkollimit në të gjitha nivelet, qysh nesër
Qeveria do të paguajë hotelin për emigrantët që futen në Shqipëri
Doktorët shqiptarë në Londër rrëfejnë betejën e tuar ndaj COVID-19
Vezikular
Konfirmohen 3 viktima nga gripi. 37-vjeçari nga Gramshi nuk i mbijetoi
Koronavirusi/ Mjeku Florian Toti: Disa këshilla për personat me diabet
Miratimi i Kushtetutës së Kosovës 12 vite më parë, shënoi një moment të rëndësishëm historik për kon...
Kur je me shëndet nuk i intereson askujt ndërsa kur je i sëmurë interesohen të gjithë për ty
Manipulimi me shifra i Blerim Sylës
E turpshme: Kalon amandamenti që shpërblen zv/ministrat me pagë edhe pas përfundimit të mandatit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës
Në QKUK, i shpëtohet jeta një 21 vjeçari Po vazhdon të zbatohet me sukses projekti nacional i Stro...
Kirurgët meritojnë përkrahje të plotë në realizimin e kërkesës së tyre për rritje të rrogës
Common foods alter gut bacteria by influencing viruses
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
Samoa shpall gjendje emergjente për shkak të përhapjes së fruthit
Më gëzoi shumë shërimi i plotë i pesë të infektuarve me virusin COVID-19. Mbetem me shpresë e besim,...
OSK-ja: Mos plotësimi i kushteve të punës, shkaktari kryesorë pse mjekët po ikin nga Kosova
53 % e të prekurve nga COVID-19 në Shqipëri janë meshkuj
Ndikimi i ndërhyrjeve estetike në jetën psikike dhe emocionale të pacientëve
Ky është sekreti i një lëkure të bukur dhe imuniteti të fortë
Familjarët e të moshuarit e lan vet në Emergjencë
I ftohti polar pritet të ‘shpërthejë’ në muajin shkurt, i prekur edhe Ballkani
Mjeku kosovar në Berlin: 90 për qind e të prekurve me koronavirus e kaluan pa trajtim mjekësor
Që të jesh Mjek…
Njoftim lidhur me shërbimet konsullore në Ambasadën e Kosovës në Austri
Kollçaku: Ligji i Pagave është ligj elektoral
Nesër do të kthehen kosovarët të cilët kishin mbetur në Dubai
Familja Gashi, 6 javë e bllokuar nga koronavirusi
Kanabisi mund të shkaktojë depresion dhe nxit vetëvrasje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Vicioz

Sun Feb 3 , 2019
VICIOZ Me të meta, i parregullt, i çoroditur, i prishur. Related posts:VitalPostim i marrë nga faqja e Ministrisë së Shëndetësisë Në Klinikën Infektive të QKUK, sot më 31 mars...Mungesë e madhe e Specializantëve në QKUKKjo është familja e ministrit Uran IsmailiMe rastin e Festës së Pashkëve të gjithë besimtarëve të […]